Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 7 fází tradera


Doporučené příspěvky

%Kelly tak 20..30%? Mně se to nedaří, ale začínám tušit, že by se mi eventuelně těch 20% mohlo podařit zařídit. Jinak upozorňuji - po šesti ztrátách 15% ještě pořád zbyde přes třetinu účtu - DD nějakých 63% - já bych to neustál, ale u takto agresivních strategií (bez jiné kontroly DD) je potřeba se s takovým DD smířit. Po dalších šesti obchodech s R=3 taková strategie zhodnotí účet na více než trojnásobek :-)

Jak říkám, já bych to neustál. Ale teoreticky je to zdůvodnitelné dobře a nepochybuji, že lidi, co takto vydělávají, se jistě vyskytují (Larry Williams).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 144
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Několikrát jsem tady v diskusích četl, že Larry Williams měl ve svém "vydělal přes milión z deseti tisíc během roku!" chybu. Víte, co Larry dělal, když zažíval takto veliké drawdowny? Užíral se a obchodoval dál. Žádnou chybu tam neměl - jednou z vlastností jím zvolené strategie pro position sizing jsou prostě takto vysoké drawdowny. Později začal obchodovat úplně jinak. Takže ano - jsem si jistý, že lidi takhle vydělávají. Jsem si zatraceně jistý. Jenom to zřejmě není běžné.

Nevěříte? Pak jste ve fázi 1: nedůvěra...

to III:
Na zdvojnásobení účtu s takto agresivním PS stačí DVA úspěšné obchody (s R=3 a rizikem 15%). Pokud bych ustál šest ztrátových obchodů za sebou, proč bych neustál dva úspěšné?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No teoreticky to možné určitě je, ale risk 15% na účet vyžaduje doopravdy hodně velkou disciplinu a nutnost dodržování OP bez jediné chybičky. Já osobně bych do toho nešel a ani bych to nedoporučoval žádnému začátečníkovi.

S nedůvěrou a fází 1 to nemá nic společného.... pokud nováček použije pravidlo 15%, tak to není trader ale gambler.
Co se týče velikána Larryho, tak taky nezačínal tímto postupem. Pokud si ale teď založí účet 10.000 USD jen pro srandu, tak proč neriskovat více než 3%, že?

To je jen můj názor a ať si samozřejmě dělá každý co chce, hlavně ať mu to výjde.

Petr S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pb.
protože v tu dobu by byla většina lidí u Chocholouška:) Kdo vám zaručí dva vítězné obchody? Možná pravděpodobnost:) Jak veliký máte účet po takovém DD - máte ještě na margin, slippage a komise?
Potvrzuji můj vztah k Larryho obchodování silná nedůvěra z důvodu (gamblerské tendence při pozicování, vysoký risk na pozici a tendence k přeoptimalizaci). Pokud to takto někomu funguje, ptám se, jak dlouho mu to funguje?
Mě to přijde jako když někdo jezdí půl života v trabantu a teď dostane možnost "potahat" Aston Martin. Pokud nebude opatrný, tak si tu jízdu užije jenom jednou a skončí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pb.
teraz to prosim neber osobne ale naivita ktorou veris podobnym guru ako je lerry williaams je zarazajuca. Lerry isiel do toho sampionatu nie preto ze mal poslednych 10k ale preto ze si to mohol dovoli a bol to vybornymarketingovy tah tah.presne ako tenked tam isla jeho cera. lary je skutocne nadherny priklad toho co dokaze vizia americkeho sna

a dik ze si ma poslal do tej spravnej kategorie :) to bolo dobre.

chcem sa opytat ked tu davas take odporucania. uz si zarobil aspon prvych 5000 dolarov? takymto alebo podobnym systemom? lebo ak nie tak je to len zbytocne teoretizovanie o nesmrtelnosti chrusta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi výstižný článek, bohužel z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že ho lze doopravdy pochopit až se člověk dostane někam k fázi 5 ... a začátečníkům, kteří se potýkají s hledáním vlastní cesty, mnoho neřekne (opět vlastní zkušenost: já jsem přece jiný, než ostatní, mám za sebou kariéru úspěšného podnikatele, jsem uznávaný softwarový odborník, mám větší schopnosti, větší kapitál, jsem chytřejší, než ostatní a proto začnu v trzích vydělávat hned). Jsem přesvědčen, že to bez té dřiny opravdu nejde. A dřina, hodně drahá, to první 2 roky opravdu je! Hlavně než se člověk naučí chápat sebe sama. Ale stojí to za to (hlavně potom ta fáze fascinace procesem je úžasná věc)! Jak stojí psáno v Bibli: "Kdo v potu seje, v radosti sklízí" (mj. i nápis na jednom z oken v Katedrále sv. Víta).
Silence
P.S.
A co myslíte - našel už v pátek 29.1. trh svoje krátkodobé dno nebo bude down auction pokračovat? (ještě vloni touto dobou bych byl na nervy, dnes bych odpověděl asi v tomto duchu: zajímavá otázka, kdo ví, nicméně pro moje opční obchody celkem nepodstatná).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych do toho taky nešel a taky bych to nedoporučoval žádnému začátečníkovi.

Určitě tady na finančníkovi zaznělo něco ve smyslu: "Podívejte se, jak se ke svému bohatství dostali bohatí lidé a poučte se z toho". Bohatí lidé nejsou většina. Já bych u Chocholouška po DD přes 60% byl. Proto riskuju svoje 2..3 %, bohatý nejsem a ptám se: "Jak to ten Larry mohl vydržet?" Neptám se "Jak to ten Larry obchodoval?", protože odpověď znám - Kellyho rovnice. To co vám se jeví jako gamblerské tendence při pozicování, se Larrymu nepochybně jeví jako přesně vykalkulované riziko. A 15% účtu může být přesně vykalkulované riziko, co by ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:
Konečně rozumná řeč :-)

Jestli jsem tě poslal do kategorie 1, omlouvám se.

Já jsem ani netušil, jakým směrem se tahle debata ubere, když jsem reagoval na myšlenku "neriskovat více jak 2%". Ani já neriskuji nijak více. Ale přemýšlím na tím, co vede některé lidi k tomu riskovat mnohonásobně více, čím mají své riziko podložené a jak mohou snášet následky svých rozhodnutí. Počítám to zleva, počítám to zprava, simuluji různé situace - a docházím k názoru, že riskovat 15% může být v některých případech adekvátní.

Když jsem si dovolil nesouhlasit se dvěma procenty, doporučil jsem tím někomu, že má riskovat nepřiměřeně svým zkušenostem, svému obchodnímu systému a svému duševnímu stavu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

larry mal chybu a sam to priznal .. chyba bola pouzit kellyho vzorec na trading .. kellyho vzorec je urceny pre povedzme tipovanie .. kde mate pravdepodobnost vyjadrenu kurzom a tym padom mate stanovenu vysku zisku (voci risku)
vlozim 10E pri kurze napr 1,5 (kurz vyjadruje pravdepodobnost s akou by mal dany team zvitazit v zapase, samozrejme kurz je znizeny o nejaku tu desatinu v prospech stavkovej) a vyhra cini 15E
lenze ako larry povedal v tradingu to neplati .. nemate stanovenu vysku vyhry mozete mat pravdepodobnost systemu povedzme 60% ale "vyhry" v obchodoch nie su stanovene .. niekedy je to menej inokedy viac .. kellyho vzorec pracuje s pevnymi hodnotami najme co sa tika konecnej vyhry (zisku)
taktiez larry riskoval v niektorych pripadoch cez 50% (niekde som to cital v nejakom rozhovore hadam to redaktor pri uverejnovani nedoplietol) sposobilo to to, ze v istom okamihu sutaze mal larry na konte cez 2 mil a potom klesol na 700tis
ale ako sam vravi ma rad tuto "horsku" drahu
dalsia vec preco si larry moze dovolit vysoke risky je aj to ze on sa neuspokoji so systemom ktory ma menej ako 50%, pri niektorych jeho systemoch (aspon podla knihy) najviac stratovych obchodov ktore zazil boli 2 po sebe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim ze nikdo rozumny tady nepovazuje za svuj vzor larryho 10K na milion za rok... larryho zkusenosti s obchodovanim ano ale to jak udelal ten milion to byl opravdu mimoradne agresivni pristup ktery mu proste jenom vysel ale taky mohl hned skoncit... 15% bych si dovolil riskovat tak na opce iron condora ale na intradenni nikdy v zivote ani teoreticky jak tu pises pb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...