Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 7 fází tradera


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 144
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jako při každé změně je prvním krokem uvědomění, kde se právě nacházím. Tomáš jednoduše a srozumitelně shrnul stádia, která musí každý úspěšný trader absolvovat. Každý je silnější i slabší v něčem jiném. To nejdůležitější a častokrát i nejobtížnější je nalezení těchto silných a slabých stránek. Jsem přesvědčen o tom, že pokud dáme stranou své ego a příjmeme to co vidíme, jsme na nejlepší cestě ke zlepšení. Samozřejmě nás pak čeká mnoho práce, ale jak zmínil Tomáš v závěru článku "neumím si představit, že by nepřišel den, kdy budete konečně vědět, jak na to...". Nezapomeňte, že rozvoj v jedné oblasti (tradingu) se automaticky projeví i v dalších oblastech (rodina, přátelé....) a platí to jak v případě Money Managementu (lepší hospodaření s financemi obecně), Psychologii (lepší vztahy s ostatními, ale také se sebou samým). Už jen sebemenší zlepšení v jakékoliv z těchto oblastí se vám bohatě vyplatí :-)

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor:
K "opravdovému pochopení" jsou vhodné simulace, protože nestojí peníze. Příkladem může být měšec do něhož dáte 10 kuliček (černé ztráty, bíle zisky) nakombinujete spolehlivost systému například 3 bílé a 7 černých. Stanovíte pravidla jako velikost účtu, velikost prohry, velikost výhry a začnete tahat kuličky, které po vytažení vracíte do měšce. Zapisujete si výsledky a třeba po 100 obchodech můžete provést vyhodnocení. Nevýhodou tohoto testu je, že získate pouze jednu z mnoha distribucí výsledku. Je vhodné použít SW, kde navolíte například několik tisíc takových distribucí a z toho už se dá vytvořit statistická berlička, co od takového systému očekávat, včetně pravděpodobností velikostí DD ve vztahu k risku a potažmo i k zisku... Takový SW by se hodil:) Nevíte někdo o něčem? Další nevýhodou je, potom takový systém zvládnout obchodovat...
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takový generátor není příliš obtížné naprogramovat. Na disku mám prototyp pro generování "obchodů" v excelu (ale nemám excel). Jednoho krásného dne v nedaleké budoucnosti se do toho pustím :-)

Jinak bych spíš řekl, že pod pojmem "opravdové pochopení" řízení rizika by se dala vidět spíše snaha vstupovat v místech, kde je snížená pravděpodobnost výraznějšího pohybu proti mě, než snaha vydělat a jít do obchodů tam, kde jsou slibovány velké peníze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Těžko bude někdo někdy vstupovat čistě náhodně. Někdo sleduje trend někdo se pohybuje v range někdo sleduje fundament, někdo se dívá do horoskopu,... Každý máme něco, o čem si myslíme, že nám dává nad trhy kontrolu - kdyby však takového něco bylo, tak bychom tu nediskutovali:) Je to těžké přijmout, ale většina vstupů v dlouhodobém průměru nepřekračuje vstup náhodný:) Vždyť když se uskuteční obchod, tak na druhé straně musí být někdo, kdo si od vás aktivum koupí nebo odporodá, prostě někdo s úplně opačným názorem. Mužu o takovém člověku říct, že je totálně mimo? Jednou vyhrajete vy po druhé on...
Předpokládal jsem, že se bavíme o řízení rizika a ne o vstupech. Každý máme jinou toleranci k riziku (většinou se projeví při prvním DD a první DD většinou ukáže přecenění sil...). Mít možnost nasimulovat si pravděpodobné distribuce ekvity a sledovat především pravděpodobné velikosti DD, při zadaném risku na pozici, RRR a velikosti účtu..., je asi nejlepší možnost, jak pochopit důležitost riskovat cca 2% a držet vysoký poměr Reward to Risk. Protože po simulaci vidíte, aniž by jste museli riskovat jediný dolar, jaký průběh ekvity a s jakými důsledky je systém schopný dosáhnout (nikoliv trader, ale systém - trader se ještě musí porvat se svojí psychologií). Je možné získat 1 nebo několik distribucí backtestem, ale to je jenom 1 nebo několik distribucí a to je málo pro vytvoření nějakého závěru (historie se neopakuje a možností je mnoho). Já bych raději viděl výsledky alespoň 10000 takových distribucí a to jaksi není v mých silách buď odbacktestit nebo odlosovat z osudí.
MSA moc neznám, ale asi poznám:) Měl jsem za to, že se do MSA musí data nalít. Pokud dokáže na základě parametrů simulovat třeba 10000 x 100 obchodů s parametry, které mu zadám explicitně, tak to by bylo skvělé. Proč to všechno píšu? Osobně jsem viděl výsledky takových testů, ale rád bych si hrál a vytvářel vlastní, abych získal představu o hranicích a možnostech řízení rizika a velikosti pozic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...