Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 7 fází tradera


Doporučené příspěvky

roman06
Proc by to co pise pb nikoho nezajimalo? Prece forum neni o tom aby udrzovalo porad stejny zpusob mysleni ale aby se tady stretavaly ruznorode myslenky a diskotovalo se o nich.

Podle me je dulezite se na ruzne druhy rizeni rizika divat z pophledu psychiky. Je rozdil riskovat hodne, kdyz mam jediny ucet, ktery tvori muj jediny prijem a riskovat hodne, kdyz mam stabilni prijem a vytvorim si dalsi mensi ucet, o kterem vim ze ho muzu stratit. Pochybuju, ze Larry udelal ty miliony z poslednich 10 tisic co mel v kapse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 144
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pb.

Ja si vašu energiu a čas cením, celkom som pochopil, čo sa snažíte povedať ("Tahle debata mě přesvědčuje v tom, že riskovat by se dalo naopak ještě více - právě proto, že mi většina tvrdí, že to nejde."). Podľa mňa to čo píšete je zaujímavé, sám hovoríte, že ide predsa iba o uvažovanie v teoretickej rovine, ako sa L. W. podarilo získať ten milión, a na tom predsa nie je nič zlé. Takže ja vám za váš pohľad ďakujem, od toho je vlastne aj táto diskusia.

Tomášovi ďakujem za článok. Niečo podobné som čítal aj v článku "The 5 Steps to becoming a trader" - to mi veľmi pomohlo a môžem povedať, že mi to "otvorilo oči" (odkaz na download nájdete hneď v prvom príspevku od frantacech-a v tomto vlákne: www.financnik.cz/forum/read.php?13,74563,74563#msg-74563, The 5 Steps to becoming a trader_cze.zip (879kB)). Môžem len doporučiť. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xanathar "Když máš účet s deseti podúčty a na každém riskuješ 15% z 1/10 z účtu, riskuješ vlastně 1,5% na jeden obchod" Tohle plati jenom pro prvni obchod. U dalších obchodů se již projeví rozdíl v riskovaném % vůči velikosti účtu. Tohle jsem se snazil vyjadrit v predeslych prispevcich. ( asi svoji vinou neuspesne :-) ) Prvni graf je equity stejneho systemu na ucte 10 000 s riskem 15% (cervena) a na ucte 100 000 s riskem 1,5% (modra). Druhy graf je vyvoj riskovane castky na zminenych uctech.

12359

12360

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chapu, ze to bude pravdepodobne uplne mimo tema tohoto vlakna, ale preci...

udelat z 10 tis za rok 1mil mi neprijde nijak prehnane (teoreticky)

budu brat cca 215 dni na trading v roce
kazdy den udelam prumerne 2.2% zisk uctu
s RRR 1:2,5 uspesnosti 60% a risku 2% to nevypada nijak prehnane

a po tech 215 dnech je z 10tis jeden milion a nemusim riskovat 15%


nebo pocitam neco spatne?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxmagico vazne? ja studujem LW vyse roka, na svojej stranke z casu na cas ukaze ktory trh si mysli ze je pripraveny na pohyb aj to zdovodni, taktiez nema problem priznat si chybu ze sa v niektorych obchodoch mylil a takto to robi uz par rokov .. takze .. osekane na obdobie? marketing? samozrejme nejaky tam musi byt .. ale lakanie na seminare? na jednom zo seminarov rozdal 20% svojim ziakom z toho co v ten den zobchodoval, resp ked pri "uceni" ukazoval svoje live obchody, precital som o nom aj od neho dost aby som si dovolil tvrdit ze je otvoreny a jeden z najferovejsich ludi co sa tyka ponukania sluzieb .. sorry fakt som sa ho musel zastat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové,

nic proti, ale tahle diskuze byla užitečná na prvních dvou stranách mezi Tomášem a radusorem. Tam zaznělo hlavní doporučení a to limitovat risk. A taky tam zaznělo, že s růstem kapitálu zkušenější obchodníci spíše snižují risk na jednom trhu a diverzifikují na jiných.
Ale těch posledních x stránek je slušný balast a pohádky. První je potřeba naučit se obchodovat a vydělat nějaké peníze. A abych je vydělal, tak se musím chránit. Proto čím menší risk, tím do začátku lépe. Takže doporučuji všem přestat plácat prázdnou slámu a začít pracovat na "skutečném" tradingu, což je vlastně i smysl toho článku.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebulizer Napsal:
-------------------------------------------------------
> chapu, ze to bude pravdepodobne uplne mimo tema
> tohoto vlakna, ale preci...
>
> udelat z 10 tis za rok 1mil mi neprijde nijak
> prehnane (teoreticky)
>
> budu brat cca 215 dni na trading v roce
> kazdy den udelam prumerne 2.2% zisk uctu
> s RRR 1:2,5 uspesnosti 60% a risku 2% to nevypada
> nijak prehnane
>
> a po tech 215 dnech je z 10tis jeden milion a
> nemusim riskovat 15%
>
>
> nebo pocitam neco spatne?

To myslis vazne? 2,2% zisku denne? :) To je mesicne pres 50% (nekdy i pres 60%). To ti neprijde prehnane? No nevim, ciste teoreticky...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax,
souhlas, v podstatě jsem se snažil říct to samé. Vysoké risky na 1 obchod, např. těch 15% je jen hledání nereálných zkratek na začátku. Kdybych toto přemýšlení o risku měl zařadit do některé z fází článku, tak bych to zařadil do fáze č. 2 (zjednodušování), která jednou přejde pokud se chcete posunout dál ;)
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu se ta diskuze rozpitvala. Budu reagovat na článek. Nacházím se mezi body 4 a 5. A začínám si znovu uvědomovat starou velkou pravdu. Teorie je důležitá, ale teprve praxe kdy jste pod tlakem a jde o hodně, vám otevře opravdu oči. Jen v této fázi se utváří ty nejsilnější a nejhodnotější mozkové propojení. Bez těchto opravdových kořenů nebudou ani opravdové peníze. Jinými slovy, moc to s tím teoretickým vzděláváním nepřehánějte, ale ani nepodceňujte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není mi zcela jasná jedna věc kolem počítání RRR. Pokud mám SL třeba 100$ ale můj systém obsahuje nějaký mechanismus který mě často vykopne ještě dříve než narazím na SL. Takže průměrný loss obchod je jen kupříkladu -70$. Je vhodnější pro RRR počítat maximální možnou ztrátu $100 nebo tu pravděpodobnější $70 ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...