Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Algarve: report #1


Doporučené příspěvky

Při čtení článku o Portugalsku jsem se vrátil do roku 1999.Projížděl jsem Portugalsko s obytným autem.Jel jsem od severu k jihu.(Braga,Braganka, Figuera.Evora a Faro).Měl jsem už v té době na poznávání 1 1/2 měsíce.Dobře jsem si to užil a mám velice dobré vzpomínky na život v této zemi.Nehledám dům,ale místo kde bych zaparkoval obytné auto na jarní a podzimní sezónu.Auto mám vybaveno pro obchodování.(Vysvětloval jsem vám to na semináři 23.22.1009.)Tak jsem ve fázy hledání.Mám za sebou na jihu Řeck,Itálii,Španělsko,Francii,Portugalsko.V současné době jenom vyhladávám kam....Děkuji za vzpomínku na Portugalsko a skutečně moto dle Roberta T.Kiyosakiho " DO DŮCHODU MLADÝ A BOHATÝ.ať si to ve zdravý užijete s manželkou.
S pozdravem
Jan Žák z České Lípy.(sokovák)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pěkné, motivační. Jsem sice zastánce názoru "všude dobře, ale doma nejlépe". Přesto se rád podívám do světa a ještě raději se vracím domů. I tak mám jednu otázku. Jak to Tomáši řešíte se zdravotní pojištěním a zdravotní péči? A co sociální zabezpečení? Pokud se člověk dostane na tu úroveň jako Vy, asi se to zdá být jako zcela bezpředmětná otázka. Ale přesto, život je dlouhý a stát se může ledacos a mne by zajímal, Vaš pohled i na tyto a případné další v podstatě "formální banality".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik,

toto není třeba řešit. Na zdravotní péči máte nárok po celé EU, stačí tedy to, že jsem pojištěný zde, v ČR. S manželkou si zaplatíme ještě přímo v Portugalsku speciální připojištění, které garantuje v případě potřeby, že budeme ošetřeni v soukromých nemocnicích a s vyšším standardem. Cena je kolem 60 Euro měsíčně na osobu, není to však nutné. Jen pro ten pocit :-) Sociální opravdu neřeším, nehodlám pobírat žádné dávky v nezaměstnanosti, nemocenské a podobné štědré benefity tohoto státu :-)

Jinak mám jeden dotaz na ty, co již v zahraničí žijí: nemáte nějaký ODZKOUŠENÝ způsob, jak si nechat dopravit do zahraničí osobní věci? Jde mně o něco, co už je opravdu odzkoušené. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:

Sám jsem toto nepoužil, ale osobně vím o lidech, kteří takhle řešili například posílání zavazadel z USA, když toho hodně nakoupili a nechtěli to s sebou při cestování tahat - nejjednodušší formou je pravděpodobně zabalení zavazadel a nechat je poslat např. přes FedEx, či jinou zásilkovou službou. Nevím však, co hodláte převážet, ale pro většinu věcí by to takto mělo bez problémů jít

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:

Díky za odpověď. Není nad to být svobodný a nezávislý.

K té dopravě. Portugalsko je součástí EU a Schengenu, celní záležitosti podle mne není třeba řešit.
Určitě bych neváhal a obrátil se na nějakou kurýrní službu, která zajišťuje dopravu zboží po EU. Případné potřebné papíry pro přepravu zařídí oni (kontroly po cestě a pod.).
Pojedou z místa na místo a do 24h jste přestěhovaný. Jediné riziko, které podle mne nesete, je to, že se s tím ten řidič někde "vyseká", ale to hrozí vždycky i kdyby jste si to převážel sám. Nebo, že někde zastaví a někdo ho obere, ale vzhledem k tomu, že se nestěhujete do Ruska, tak bych se toho zase až tak nebál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:

Já bych volil nějakou přepravu kusových zásilek, firmy jako DHL, DPD, UPS apod. Za posledních několik let jsem takto přijal nebo poslal po Evropě několik set zásilek od malých pár kilových balíčků až po několikatunové zásilky (i nábytek) a nikdy se nic neztratilo ani nerozbilo. Jen je potřeba to adekvátně zabalit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tommes:

Zatim nejlepsi zpusob ktery jsem pouzil pro prepravu osobnich veci po svete,je kontejner.Funguje to systemem od dveri k dverim.Muzete si v nem poslat i s vecma treba auto.Ja to tak osobne taky delam.V Praze si vse nalozite a v PT vse vylozite na adrese kde si urcite sami.Nedoporucuji formy jak je posta.Je tam vahove omezeni,jsou drazi a baliky mi vzdy priveli ve stavu jak by je tahali za autem a jeste nekolikrat"zacouvali".No des a hruza.Tot moje osobni zkusenosti. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...