Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Algarve: report #1


Doporučené příspěvky

Souhlas pane administratore!

Ona je to stejne ve finale jenom osobni preference, kde chce clovek zit. A jaky si to udela, takovy to ma! Ja jsem nesel do Svycarska, protoze bych se mel spatne nebo protoze by to tady bylo nejlepsi (viz moje puvodni zminka o pocasi a automobilove doprave :-) ). Sel jsem sem, protoze jsem chtel poznat tuto zemi a mam rad hory, ktere jsou tady opravdu exkluzivni. A podotykam, ze nejsem trader (zatim). Nevydelavam zadne zazracne castky a Svycarsko rozhodne neni zeme jenom pro bohace, jak si plno lidi (treba donedavna jeste moji rodice) mysli. Ikdyz je tady par kantonu, ktere jsou pro bohace vylozene nastavene (treba Zug).

Chtel jsem jenom trochu motivovat a popsat, jake to tady je. Mam par kamaradu, kteri na svuj zivot nadavaji a stezuji si, ze by se chteli mit lepe a chteli by pryc. Ale porad tam sedi a nic pro to nedelaji!!! Tady je komunita lidi, kteri maji podle me zajem se nejak rozvijet a chytit zivot do svych rukou. Tak pokud jsi nekdy chtel(a) vyrazit do zahranici a zkusit, jake to tam je, je nejvyssi cas to udelat!

Na stredni jsem chodil na obchodku a bylo tam vic holek nez kluku. O rocnik vys chodila nadherna blondynka. Takova drobnejsi s nadhernyma ocima. Kdyz jsem ji nekde videl, tak jsem se malem roztekl... a nikdy jsem nesebral dost odvahy za ni jit a oslovit ji! Je to v podstate malickost, ale po zbytek zivota budu premyslet, jake by to asi bylo, kdybych za ni tehdy sel. Pokud byste neco chteli udelat, ale bojite se, tak se na strach radsi vykaslete! Ikdyz to treba nevyjde, tak aspon nestravite zbytek zivota premyslenim, jake to mohlo byt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> vikyno2,
>
> děkuji za tip, můžete prosím trochu upřesnit, kde
> a jak se to vyřizuje? Díky moc.
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."

to Tomnes:

co se tyka dopravy po evrope,volim vetsinou tento system.Na internetu si vyhledam konkretni firmy,nebo je jeste pohodlnejsi zadat na portaly jako je aaapoptavka,epoptavka a podobne pozadavek s konkretnim pozadavkem na dopravu.Pak se uz firmy ozivaji vetsinou sami a daji se porovnavat ceny.O cenach se da v dnesni dobe dost dobre smlouvat.
Doprava kontejnerem:Vyhody-kontejner pristavi az na misto tzn.primo az k dverim nebo kde si clovek urci a pak si ho muze v klidu nakladat a ukladat dle libosti(kontejner zustava vetsinou i s podvozkem na miste).Pak se jenom zavola a prijede auto ktere ho odtahne bud na vlak nebo jede po vlastni ose az na misto urceni(zalezi na vzdalenosti cilove destinace).V cili je pristaven na urcene misto,ve vasem pripade pred vasim novym domem.NEVYHODY-Lze objednat dva druhy kontejneru 20'(tj.asi2,5x6m)nebo 40'(tj asi 2,5x13m),cena je urcena za cely kontejner a dopravce vetsinou nezajima jestli je plny nebo poloprazdny,jen se nesmi prekrocit max.hmotnost.
Dalsi moznosti je vyuzit takzvane dokladky kamionu.Dopravci to nemaji moc radi,protoze je to pro ne zdrzovani a dalsi zastavka pro nakladku a vykladku,ale daji se domluvit zajimave ceny.Nevyhodou je,ze je domluven presny cas nakladky a vykladky a vetsinou to probiha tak ze prijede kamion a vy musite co nejrychleji veci nalozit,protoze ridic je uz nervozni ze mel byt nekde jinde(samozrejme ridic je placeny za otacku a ne za to ze nekde porad stoji).To same plati pro vykladku.V tomto pripade je tezsi si spocitat kolik mista vlastne bude potreba v kamionu.Dopravce chce vedet kolik m2 budete potrebovat v kamionu dopredu.

Doufam ze jako zakl.info pro vas staci,popr.rad zodpovim jakekoliv dalsi dotazy.Jen tak pro udelani si predstavy me stal 40' kontejner na trase USA(N.Y) do Prahy pred rokem 4200$.Privezl jsem v nem auto a dve motorky plus mnoho osobnich veci,byl narvany az po strop.Usetril jsem timto zpusobem asi kolem 25tis.$(kupovani v CR auta a osobnich veci atd.)

Rad bych vas Tome poprosil,jestli by bylo mozne poslat seznam realitek atd.,ktere jste oslovili v portugalsku pri hledani noveho bydleni.Dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo,

hezké a pravdivé. Ono je to tak se vším, se stěhováním i tradingem. Prostě:

1) pokud chceš něco udělat, jdi a udělej to - je horší litovat toho, že jsem něco neudělal, než vzít na sebe riziko, že věci nebudou fungovat jak jsem si představoval (ale zase přinesou nové životní zkušenosti)
2) pamatuj ale, že než něco uděláš, jednej s rozmyslem, dobře se na to připrav a dobře si to naplánuj (to je alespoň můj styl, na stěhování do Portugalska jsem se chystal 2 roky, včetně učení se jazyka)

Ať se daří ve Švýcarsku!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Tome, at se taky dari!

Uz se tesim na druhy report. Mohlo by byt zajimave porovnat mentalitu lidi... A jeste by me zajimalo, jak se ucila portugalstina. Spanelstina se pry uci Cechum velice dobre. A jinak z portugalstiny uz je to asi docela kousek k italstine.

Kolik reci umis, tolikrat jsi clovekem. To me tady fascinuje, jak jsou kolegove v praci mixka cizincu a jejich deti umi od malicka 3 jazyky (treba anglicky, francouzsky a italsky).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 gizmo: je to tak, nejtěžší je rozhodnout se jít do toho a nebát se udělat chybu..dělat chyby je lidské a přirozené, je v naprostém pořádku je dělat a není to ostuda ani chyba.Kdo nic nedělá, nic nepokazí, ale ani nic nedokáže.. to se týká tradingu, balení ženských a vůbec všech lidských činností..Ať dostaneš StoLoss nebo kopačky, je to stejné...vstaň a dělej to,čemu věříš pořád dokola, dokud osud nerezignuje a nevzdá se tvé houževnatosti..dokážeš všechno, co chceš a čemu věříš ! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Quadral:

[ital]vstaň a dělej to,čemu věříš pořád dokola, dokud osud nerezignuje a nevzdá se tvé houževnatosti [/ital]

výbornej výrok :) (tu) a je to přesně o tom. Edison taky provedl tisíc neúspěšných pokusů než vynalezl žárovku. 99,9% lidí už by to do té doby vzdalo... A stejné je to s tradingem - podle mě živit se tradingem dokáže každý!! Všechny tradery (vlastně všechny úspěšné lidi) spojuje jedna věc a tou je vytrvalost, nevzdat to ani kdyby byl člověk sebevíc na dně a pak už to je jenom otázka času - u někoho to může být rok u někoho 10 let (to už je velká vytrvalost). Většinu lidí, ale zlomí prvních několik neúspěchů. A přitom, kdyby vydrželi rok, dva navíc, tak se poté můžou dalších 30, 40 let radovat ze života. Co jsou 3 roky tvrdé práce vůči 40 letům svobody?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně preferuji a doporučuji ostrovy v tropickém pásmu. Například na ostrově Antigua v Karibiku, je úžasné počasí v zimě i v létě. Koupání a klid po celý rok. Cena pronájmu řadového domku, 2 ložnice, 2 koupelny, obyvák, kuchyň 1000,- USD/měsíc. Zpáteční letenka z Frankfurtu se dá koupit i za 350EUR včetně všech tax. Teplota moře v průběhu roku 27-29 C.

Teplota vzduchu:
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
High Temperature ( C ) 27 27 27 28 29 29 29 30 29 29 28 28
Low Temperature ( C ) 22 22 22 23 24 25 24 25 25 24 23 23

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jayes Napsal:
-------------------------------------------------------
> vikyno2:
>
> díky za velmi zajímavou informaci o kontejnerech.
> Mohl byste mi prosím říct, za jak dlouho to z tý
> Ameriky přišlo? Díky moc.


Dopravce uvadi oficialne 6-8 tydnu,ale v prumeru to chodi za 4 tydny,pole obdobi v roce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Quadral

Ta Tvoje veta, co citoval Paulito, je fakt dobra!! ;) Hlavni je mit nejakej cil a jit za nim. V zivote uz jsem poznal hrozne moc lidi, kteri nevi, co v zivote chteji dosahnout a spis tak nejak cekaji, co prijde. A vis co? Nic za nima zatim neprislo :) Pro me je tohle nepochopitelny. Ve 12ti letech jsem vedel, co bych chtel delat a dneska to delam. A zhruba pred pul rokem jsem zjistil, ze se chci stat traderem.

> Tihoti

To vypada pekne, ale ja bych tam asi nedokazal zit delsi dobu. Zajimalo by me, jestli tady ma nekdo zkusenosti s zivotem v tropickych oblastech. Jestli to cloveka po nejakej dobe trochu neomrzi. Ja si treba rad zajedu nekam k mori, ale nedokazu si predstavit, ze bych tam mel zit nejakou delsi dobu. To vedro me ubiji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

albeon

snáď tento článok nieje len záchvev a budeme mať možnosť sledovať kam sa môžu tí úspešní až dopracovať, čo všetko môže trading človeku dať. Veď hlavným cielom nie sú len peniaze samotné, ale predovšetkým volnosť a nezávistlosť, ktoré nám poskytujú. Je tu 99% vlákien zameraných na trading, tak snáď si máš z čoho vyberať a takéto články beriem ako takú čerešničku na torte, tak dúfam že budú pokračovať i ďalej :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Tomáši a Petře,
chci vám upřímně poděkovat, za to, že s námi veřejně sdílíte vaše životní pokroky a své osobní pohledy na život tradera. Myslím si, že ne každý by tohoto kroku byl schopen. Děkuji vám také, za motivující efekt, který mě jakožto začátečníka přiměl, zamyslet se nad sebou a svým stávajícím přístupem k tradingu, doposud jsem trading viděl, ze svého pohledu nereálně a jakoby v povzdálí, tj. nedosažitelně. Něco se však ve mě změnilo. A proto ještě jednou moc děkuju!

Při této příležitosti se chci zeptat, zda se obsahová náplň kurzů z prvního pololetí tohoto roku nebude výrazně lišit, od obsahové náplně kurzů v druhém pololetí, jejichž termíny předpokládáte zveřejnit v létě 2010?

Děkuju
S přáním přívětivých pohybů trhů
zdraví Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...