Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Je oprávněná obava, že obchodní systém přestane fungovat?


Doporučené příspěvky

MichalMV,
tak záleží na strategii, např celý přístup V.S.A. je na tomto postaven a myslím, že každý, kdo nějak sleduje volume v grafu, tak sleduje, co dělají "smart money"

jinak to neni o podezřívání, že "někdo hýbe trhem", ale o realitě fungování trhů.. ale jak jsem psal, záleží, co komu vyhovuje a jak má postaven systém

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 117
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k,
přesně tak každému vyhovuje něco jiného,já bych asi na takovém edge systém nedokazal postavit,mám rád extrémní jednoduchost,takže se držím jen a jen finwinu.Věřím,že systém bude v aktuální podobě na rangebars fungovat dalších X let,to mě dává velikou psychologickou podporu.
Rozhodně ale obdivuji ty,kteří dokáží sledovat takovéto proměnné hodnoty atd,..
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mna by celkom zaujimalo kam sa chodi na informacie o aktivitach "smart money", lebo akokolvek som sa snazil nieco vyhladat, vzdy mi to pripadali informacie typu jedna pani povedala ... Nic overene. Jedine co sa mi podarilo zistit a 100% overit je, ze napr. pre trh YM je likvidita tvorena priemerne 60% institucionalni traderi, 15% clenovia burzy, 25% retail. Tento pomer sa niekedy meni vacsinou v prospech institucii (CTI2). Napriklad pri spravach to moze byt az 80% likvidity. Takze tu to plati naopak ako pise airmike. Asi to bude pre rozne trhy rozne. Z tohoto dedukujem, ze smartmoney sa asi nezivia stopkami retailu. Na to je podla mna toho retailu malo.
Kazdy urcite pozna COT, ktory je raz tyzdenne a mozete vidiet ake pozicie prevladaju u jednotlibych typoch ucastikov. Da sa ziskat nieco podobne, ale aktualizovane kazdych 15 min. Cize presne je vidiet v priebehu dna ake pozicie u koho prevladaju. Nestudoval som to nejako dlho, ale mam pocit, ze to je konzistentne nekonzistentne :) skoro ako vsetko v tradingu. Trh sa nehybal podla toho v akych poziciach boli smart money. Ono asi tazko odlisit nejaku hedge aktivitu od spekulacie. Mozno je to aj niecim o com este neviem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuzmic

COT reporty su pokial viem robene zo dna na den a rataju sa pozicie ktore sa drzia , nie kto aky objem urobil , to bude asi hlavny point. pretoze tie institucie o ktorych sme hovorili su likvidovane okamzite ako to je mozne. ako zdq hovoril je to vysoko frekventovany trading.

no a teraz taka jednoducha uvaha preco YM drzia institucionalni traderi nonstop. kludne ma oprvte ak sa mylim. porovnavam ES, NQ, YM .

ES je futures ktory je naviazany na podklad 500 US akcii. je najlikvidnejsi, a odzrkadluje najviac kondiciu trhu

NQ je futures ktory je naviazany na podklad 100 US akcii na technologiskej burze

YM je futures ktory je naviazany na podklad 30 najvacsich spolocnosti na US trhoch.

z ktorych akcii si urobite portfolio tak aby boli co najjednoduchsie spravovatelne

ak by som bol ja institucionalny INVESTOR , ktoreho zaujimaju stabilne velke spolocnosti a ich dividendovy vynos. poskladal by som si portfolio v rovnakom zlozeni ako je zlozeny index DJI . dlhodobo by som longoval akcie a shortoval futures. mal by som fixny income z dividend a bol by som ochraneny od straty z poklesu svojho portfolia. kazde 3 mesiace by som preroloval a tesil by som sa zo zisku . bolo by mi jedno so ca deje pocas sprav pretoze futures aj tak kopiruju podklad ktory vlastnim a vracaju sa k strednej hodnote z extremov sposobenym spravami.

co povies na tuto variantu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuzmic

nechcem predbiehat, ale myslim ze ak tomas pisal nieco o akciovych spreadoch, tak jeho pozicne ci swingove obchodovanie moze byt (a podla mna aj bude) zalozene na velmi podobnych principoch.(extrem a navrat k strednej hodnote, alebo odklon od strednej hodnoty k extremu) , pretoze to je prave system vacsiny hedgovich strategii. strategii velkych hracov :) ale nechame sa prekvapit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike:

to ale musíš sakra dobře spočítat poměr akcie vs počet kontraktů futures, když budeš držet long akcie a zároveň je shortovat přes futures dosáhneš díky páce na futures toho, že když akcie stoupají proděláš na futures větší balík než na nepákových akciích v longu vyděláváš a dividendy to nemají šanci srovnat, tak velké zase nejsou :)
a nebo jsem to nepochopil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem rád že diskuze úplně neskončila, rád se dozvím něco nového.
jako velký investor bych to takhle neudělal, něco mi v tom systému musí unikat protože mi připadá že na tomhle opravdu moc nevyděláš, i rolování futures kontraktu není zadarmo a zisk máš jen z dividend a ten není kdoví jak velký, sám o sobě by ti stačil ale ty futures ti ho kus seberou.

při vzestupu akcií ti futures generují ztrátu a to dost podstatnou
při poklesu ti generují zisk, ale do longu na akciích nejdeš když očekáváš pokles

až budeme velcí investoři Airmike tak do toho můžeme jít, ty to uděláš takhle a já vynechám hedge přes futures a za 10 let si řekneme kdo vydělal více :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z toho airmikeho prispevku to tak vyznieva, ze "kupis akcie, zaistis to shortom na futures a zarabas na dividendach" to by asi po odratani transakcnych nakladov a zohladneni inflacie nebol ziaden investicny zazrak.

Ale myslim, ze on skor myslel na obchodovanie arbitraze medzi akciami a futures.
To je tusim najbeznejsia obchodna strategia hedzovych fondov. Bohuzial pre retail nedostupna (ak je rovnaky podklad).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...