Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Je oprávněná obava, že obchodní systém přestane fungovat?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 117
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomnes,
velice vám děkuji,tušil jsem něco podobného,snažil jsem se vždy stavět systém tak aby vydělal každý měsíc,jak jsem byl bláhový,letos v lednu jsem pochopil,že je to zcela normální a také jsem pochopil,že to aby byl systém každý měsíc v plusu musí být trader opravdu zkušený,možná už scalper.
Mě to frustrovalo,protože jsem už nepracoval a tak mě to velmi trápilo,naštěstí jsem se schopil vyřešil jsem to jednoduše,našel jsem si práci a hned se mi obchoduje lépe :)
Když už netrváte na měsíční stabilitě,ale dávate systému celý rok,musíte mít už opravdu nervy ze železa :)
Ale dokážu si představit,že život u moře člověka naladí úplně jinak a dodá mnoho duševní pohody,když si to uvědomím je to nesmírně uvolnující,když se obchodník začne zajímat o výsledky za rok,to už pak vás nerozhodí žádné ztrátové období :)
P.S. dnes bylo na severní moravě opravdu krásně,už jsem cítil vůni jara :)

Krásný večer
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K,
tak určitě na tom něco je,ale bude hodně obtížné zvládat více trhů a více systému,když si přečtete příspěvek od Tomáše tak vám to prostě "docvakne" i s jedním systémem na jednom trhu se dá dlouhodobě a pohodlně vydělávat,záleží jakou stabilitu a distribuci očekáváte.
Já jsem otázku diverzifikace vyřešil tak,že jsem k původně 1 patternu postupně přidal další 3 a dnes mám 2 trendové a 2 protitrendové,takže myslím,že finwin nebo woodies mohou fungovat velice dlouho a velmi dobře,ale i tak počítám s nějakým ztrátovým měsícem.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

výsledky mých backtestů ukazují, že při takto extrémně nízké volatilitě je možná lepší neobchodovat. Momentální volatilita je nižší, než bývá typická pro prázdninový trh. Je také zbytečné zavrhovat již vyzkoušené strategie. To, že momentálně jdou na plocho, nebo mírně dolů je normální. Malá volatilita a nevýrazný celkový trend sebou přináší nižší úspěšnost obchodů a malé možné profit targety. Až se volatilita zvýší a trh bude mít výraznější trend funkčnost strategií se zase vrátí. Moc nerozumím úvaze o potřebě přejít na jiný timeframe - malá denní rozpětí tím nezměníme - pořád budou malá. Jinak obdivuji každého, kdo na dnešním trhu dokáže být profitabilní - rád bych se přiučil :-)

Hodně trpělivosti

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinak dekuji za super clanek a za kloudnou diskuzi,

Jestli muzu pozadat Tomase nebo Petra,zajimalo by me jak vypada takovy profitujici trader podle nich, nebo jak to mate Vy samy. Rikate ze obchodujete diskrecne tak by me zajimalo co ma aspon zhruba diskrecni obchodnik v planu a co proste v planu nema ale podle toho jedna, nebo jestli jedna jen podle toho co v ma v planu sepsane.
nezadam zadne know how,jen nastin jestli maji vse co berou za ,,nuance,, zapsane v planech a otestovane a nebo nektere veci pouze v citu nebo vychazi ze zkusenosti,a co se v trhu prave odehrava /jestli podle volume utahuji sl, pt na S/R uroven,atd/ byl bych moc vdecny ,dekuji

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
tak určitě to jde :),pokud Vám to vyhovuje je to absolutně v pořádku,mě by to možná dělalo spíš větší nervy,ale chápu přesně co myslíte,takže je to v pořádku :)

eclipse,
máte pravdu raději stát stranou a nesnažit se z trhu něco vyždímat za každou cenu ;)abyste se dokázal efektivně trhům přispůsobit,musíte být už profi trader ;)
Takže váš přístup je správný
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj,

v plánu mám zapsaný každý detail, každou nuanci, každý postřeh. Plán je "bible", je to encyklopedie veškerého know-how, které do daného okamžiku nastřádáte. Spolu s plánem je to precizní archivace a dokumentace obchodů i backtestů, ke kterým se můžete neustále vracet, vidět, kam jste za určitý časový úsek pokročili, kde opakujete chyby, atd. Dle mého názoru je preciznost dokumentace jedním z velmi funkčních způsobů, jak se hýbat vpřed. Je nutné dokumentovat každou verzi plánu, každou změnu systému, každý backtest. Přesně pak vidíte co a jak, snadněji poznáte, kdy se "točíte v kruhu", atd, atd.
Představte si takového T.A. Edisona, když vynalézal žárovku. Řekněme, že ji vynalezl na stý pokus. Co by se asi stalo, kdyby předešlých 99 pokusů nedokumentoval precizně každý svůj nový postup, poznatek a pokus? :)
Velmi mnoho lidí na začátku tradingu podobnou dokumentaci podceňuje. Chtějí už mít "hotovo", chtějí už být v trhu s velkými penězi... Pak v určitý okamžich narazí na překážky a nejsou schopni vystopovat, zda-li už na podobné překážky nemají dávno řešení, nebo alespoň nástin řešení.
Dnes už jsem v tomto ohledu natolik "fanatický", že backtesty zpracovávám do podoby finálního "Reportu", na který mám předpřipravený mustr a každý backtest takto se základním popisem a linkem na onen report zaznamenávám jako LOG do Excelovského sešitu. Jsem si jistý, že T.A. Edison to nedělal jinak - jen místo počítače používal tužku a papír :)

Jinak profitující trader je u mě takový, který prostě v trzích vydělává. Buď je trader profitabilní, nebo neprofitabilní, nebo stagnující. Nejsem si jistý, jak a proč tyto 3 stavy ještě dále dělit ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV,

Volatilitu trhu sleduji na denním grafu. U TF mám zkušenost, že pokud je volatilita s periodou 10 (to není kritické) kolem 13 jde "prázdninový trh" - to znamená - dá se obchodovat pokud v trhu celkově převládá znatelný trend. Pokud je volatilita 11 jako teď tak to vnímám jako "opravdový průšvih" a raději přepínám na SIM a čekám až se equity zase chytí. Za slušnou volatilitu považuji tak 15. Zajímalo by mě zda někdo má podobnou zkušenost,

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV,
Při řízení zisku za jednotlivý měsíc se držím" kupecké teorie".
Budu mít kamenný obchod. Budu prodávat jen banány. Nikdo je zrovna nebude kupovat a já budu týden ve ztrátě protože musím platit náklady. Pronájem, prodavač, energie.
Pokud , ale k banánům přidám jablka, pomeranče , rajčata, cibule, brambory.. pak je 100% šance, že alespoň na dvou položkách vydělám a na třetí položce dokonce velmi pěkně vydělám a tudíž budu denně v zisku.
Určitě není problém to podobným způsobem udělat na finančních trzích. A ani nemusím mít bůh ví jak vypilovanou strategii.
Podle zkušeností jde pěkně dax a sp nebo NQ. Pokud dax negeneruje zisk pak jej mám na SP nebo opačně. Takže je potřeba v našem "obchodě"(portfoliu) mít více položek.
Pokud trhy mají ten den trendovat tak se to většinou projeví do půl hodiny po otevření a v tomto čase se dá i vydělat. Pokud se nic neděje tak je zbytečné u toho více sedět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...