Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Je oprávněná obava, že obchodní systém přestane fungovat?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 117
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pardon ale podla mna je pekna zvrhlost napisat ze trhy respektuju nejake EW ci fibo, ci nebodaj ze sa jedna o nejake trhu prirodzene vlastnosti.

Uz len fakt ze spominane metody sa daju na rovnakom grafe zakreslit X roznymi sposobmi hovori proti ich vseobecnej platnosti. Nehovorim ze sa nedaju pouzit pri obchodovani ale to este nie je dovod na ich glorifikovanie a sirenie nezmyslov.

Trhy su trhy a tie maju jedinu funkciu, spajat ponuku a dopyt, to su jedine veci ktore trhy respektuju takze v snahe blizsie im porozumiet by som zacal prave tam a nie pri nejakej pochybnej teorii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ZDG
Jak jsi prosímtě přišel na to že se EW nebo FIBO dají zakreslovat různými způsoby???? vždy je jen jedno správné řešení.....
Ano trh zrcadlí nabídku a poptávku , ale ta jako taková podléhá tzv. vyšší moci :) a tou je právě lidská psychika a jelikož člověk jako živočich byl stvořen podle stejných zákonů a principů jako všechno okolo co vidíš , tak jeho tělo i psychika podléhá úplně stejným zákonům....
Nikomu nic nevnucuji samozřejmě , je to jen můj názor , ale jeho respektování se mi ńesčetněkrát potvrdilo :)
Ať se daří Dan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To zdg.

Nejsem přítelem například EW, protože k nim mám mnoho výhrad, ale není fér je hodnotit jako nesmysl. Malá část traderů je používá a jestli jim přináší úspěch, přejme jim to. Je zde i pár věcí, které jsou všeobecně platné a použitelné.

Jinak v každé knížce se můžeme dočíst, že za úspěchem v obchodování je ze 70 % psychologie, ze 20 % money management a POUZE Z 10 % vše ostatní, tedy například TA atd.

Základní teorií trhů je Dowowa teorie, která je stará více než sto let a i dnes je platná, protože je založená na psychologii stáda. Bojíme se o svoje peníze stajně jako naši předchůdci před padesáti, nebo sto lety, v Americe, Evropě atd. Tato psychologie je základním a dost často i předpokladatelným a přirozeným zákonem, který se stále dokola opakuje. Její pochopení nám dá mnohem více, než když budeme znát dopodrobna celou TA. Psychologii stáda a jednotlivce docela dobře vysvětluje A. Elder. Pokud budeme jednat jako individuality, jsme schopni se s některými problémy vyrovnat, pokud ale podlehneme davové psychóze jsme ztraceni, protože ti chytřejší toho dokáží využívat ve svůj prospěch a na náš úkor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to danieldavid

Trhy sa neriadia ziadnym zakonom prirody a myslim ze to uz skoro kazdy na tomto serveri pochopil.. tym nechcem tvrdit ze ti obchodovanie EW neprinasa zisky..ak skombinujes teoriu EW s dobrym MM a pridas k tomu SR urovne, moze z toho vzniknt dobry profitabilny system, ale nesnaz sa presvedcit ostatnych ze trhy si riadia nejakym prirodnym zakonom..

A este k tej stabilite systemov..je jedno ci pouzivas indikatory alebo PA, ak je system postaveny na logike mal by byt dost stabilny v hociakom obdobi

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Netroufal bych si tvrdit ze EW, fibo a podobné způsoby nefungují. Většna, (ne li všechny) patterny, indikátory, SR a vůbec celá TA včetě EW a fibo funguje proto že v daný okamžik sleduje trh tisíce subjektů po celém světě kteří předpokládají že trh se po vytvoření určitého patternu začne chovat určitým způsobem a podle toho zadávají objenávky. Když uvidí DT, začnou prodávat a trh reaguje poklesem. Trh neklesá proto že se vytvořil nějaký DT ale proto že masa lidí předpokládá že se tak stane. Na stejném principu fungují i EW, fibo, a fungovalo by i obchodování podle věštění z ovčích vnitřností nebo fází měsíce, kdyby bylo přesvědčeno dostatečné množstí lidí že to funguje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xanathar
U FIBO je něco pravdy na tom co říkáš , u EW to tak není , EW obchoduje hrstka lidí oproti lidem kteří obchodují třeba SR , takže tato hrstka s trhem asi nepohne...EW spíš fungují proto že prostě SR a FIBO vycházejí do vlnového vzoru EW.EW samostatné taky nejsou použitelné protože ti neřeknou jak daleko trh půjde , jen řeknou kde trh právě je a kam se pravděpodobně bude ubírat v budoucnosti , to kde do trhu vstoupit a kde vystoupit mi neřekne EW , ale právě SR nebo FIBO....
Ať se daří
Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To m.hunter.

Omlouvám se, ale v principu Dowova teorie nemá s EW nic společného.

Dowova teorie je založena na propojení ekonomických cyklů s burzou z pohledu psychologie. Doporučuji přečíst v Kostolányho burzovním semináři stránky 65-120. Zde tento problém vysvětluje z pohledu propojených nádob burzy a ekonomických cyklů a z toho navazujících psychologických reakcí stáda. Krásně a jednoduše popsáno. Během pár dní pochopí každý.

EW si z této teorie berou pouze některé mechanické věci, které plní jenom určitý druh TA, založený na něčem úplně jiném.

Velmi polemizuji s Vaší větou, že trhy se neřídí žádným zákonem přírody a že to každý pochopil.
Určité zákonitosti v trzích existují a stále se opakují. Jde jen o to abychom se je snažili pochopit. Jsou založeny na psychologii. Například velmi se sledují S/R úrovně atd. V posledních letech se velcí investoři snaží tyto psychologické nálady sledovat. Nástává odklon od matematických indikátorů, založených na suchých číslech, k indikátům založených právě na těchto základech. Je úplně jedno jak těmto zákonitostem budeme říkat, ale v trzích existují.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

no diskusia sa dost odklonila, ale musim povedat ze opat je tu ohromna spusta roznych nazorov ale ziadny fakt.

mate nejake data o tom ake subjekty pouzivaju ake pristupy? mate urobenu nejaku analyzu, struktury trhu?
ja sa teda obcas dost cudujem ze si niekto mysli ze institucie pracuju s tym co mame k dispozicii my. :) indikatory nalady na trhu , indikatory na baze matematickych vzorcekou pocitanych z historie :). sledovanie SR urovni .chlapi to fakt myslite vazne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja si teda bez analyzy trhu nedokazem urobit nazor ktore strategie maju ake zastupenie, ale zamyslim sa nad strategiou institucii oddelim kategorie

podielove fondy(riadene neriadene), paper traders(banky,poistovne,dss), hedg fondy, samotne investicne banky, brokerske domy.

skuste si predstavit ze by niekto z tychto hracou rozmyslal ako my drobni investori a obchodnici, pripada vam to realne.
rozoberte si ich strategie pani, porozmyslajme spolu :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Nepochopil jsem co jste chtěl tímto článkem říci, ale občas mám možnost mluvit s jedním člověkem, který má hodně blízko k jedné světově gigantické investiční skupině a jsem sesnámen s jakými nástroji pracuji, když se rozhodují kam investovat. Je to fundament a následné psychologické reakce. Z jeho popudu mám v mobilu některé investiční společnosti a dost často se rozhoduji jak se budu v příští době chovat právě z jejich reakcí. Pokud budou nabízet svoje služby, budu prodávat a naopak. Věc, která je založená na psychologii velkých, jak okrást malé a popsaná v každé knížce atd. Jsou to nejrůznější indikátory vyvozené z obchodování velkých atd. Většinou je to založené na psychologických očekáváních, jako například indikátor VIX.

Pokud se budete chtít pobavit o matematických indikátorech , jsem připraven. Byl jsem žáček darebáček, ale měl jsem od přírody telent na matematickou logiku a z 57 žáků obou tříd jsem neměl konkurenci a proto vím na čem indikátory pracují a některé mám hodně dopodrobna rozebrané. Vím v jakých případech jsou použitelné a kdy jsou na dvě věci, tedy k ničemu, protože jejich vnitřní logika čísel jde úplně mimo realitu trhu. Jsem schopen indikátory rozebrat, nedělá mě to žádný problém a proto je beru s rezervou, narozdíl od indikátorů, které jsou založeny na práci s psychologií. Jde jich nalézt několik a pro mě jsou při mé práci důvěryhodnější a jsou popsány v literatuře také.

Jsem připraven rozebírat Dowovu teorii, ale bohužel zájem je minimální, i když je to základ. Ať si obchoduje každý co chce, ale považuji za samozřejmé, že se budeme v kostce zabývat vším co se týká kapitálových trhů. Znovu opakuji, že je zcela normální, že když něco dělám a věnuji se specifické části, že budu mít všeobecný přehled.

Tento člověk mě právě donutil přemýšlet v jedné důležité věci. Je to získání širšího rozhledu a podle toho obchodování časového rámce. Viz příklad. Blíží se konec recese a tedy otevírat pozice v delších časových rámcích a nezatěžovat se zbytečnostma minutových grafů, protože ty jsou v těchto chvílích úplně mimo realitu doby a budou se odehrávat pohádkové pohyby. Vím, že mě hodně lidí nebude mít za poslední větu rádo, ale kdo se nad tím zamyslí, dá mě za pravdu. Literatura to popisuje také, takže nejsou to moje nesmysly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

nereagoval som konkretne na vas prispevok, ale na diskusiu ktora sa odklonila, nasledne veci ohladom dow teorie a eliotove vlny a podobne teorie. rovnako tak mylne domnienky o tom ze ma niekto v GS otvoreny graf instrumentu a povie, OK tak teraz nakupim 10000 kontraktov ES, lebo vidim DB :). toto je prosim nieco mimo mojho chapania, a preto som napisal ze ak mam predstahu o tom co robia na trhu kategorie participujuce na trhu a mam aspon hmlistu predstavu o strategiach akymi disponuju. nemozem sa fixovat na nejaku formaciu v grafe. to je domena nas drobnych investorov.ako som uz pisal, vela z nas si mysli ze tie formacie tvorime my , ked vidim DB a DT tak predpokladam ze ich vidi aj 1000 inych investorov a rozmyslaju podobne , toto je skratka pohlad drobneho spekulanta. nehovorim tym ze DT a DB sa neda pouzit prave naopak. len upozornujem na to ze DT a DB a tak isto SR urovne netvorime my, tvoria ich iny, na zaklade inych indikacii ako je pekne vyformovanie v grafe. to je cele co som chcel povedat.

ja som velmi rad ze chcete diskutovat o indikatoroch, psychologickych , pre mna to moze byt len poucne. ale myslim ze to bude skor monolog, pretoze ja som po studiu indikatorov presiel do inej oblasti a jedine co ma zaujima je aktualna cena. to co bude za tyzden ma nezaujima.

velmi rad si precitam nieco trebars vo vlakne vseobecne pristupy , kde sme uz vela veci prebrali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...