Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Život tradera v Algarve: report #3


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to: Finančníci
neuvažujete o zvednutí kapacity některých kurzů ? Vzhledem k tomu , že je měsíc do kurzu Opční akademie I a už je obsazeno .
Je asi spousta lidí jako já kteří si nemohou plánovat déle jak měsíc dopředu/ já například kvůli práci/ a ne každý vydrží čekat dalšího půl roku a možná dopadnout stejně : ))). Když nic jiného tak z obchodního hlediska , když je poptávka proč ji neuspokojit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

kapacita je bohužel dána velikostí sálu. Opce jsou již zcela naplněné a není jediné volné místo :-( Alternativní sály, které by pokryly naše kriteria, jsme zatím nenašli.

Jinak dnes jsem byl též nucený uzavřít IC. Je vidět, jak je to nevyzpytatelné, ještě v pondělí vše vypadalo velmi dobře. Ale výrazný růst IV mně donutil pozici uzavřít, neměl jsem ani příliš dobré plnění. Hold ne každý den je posvícení :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomáš,
chtěl jsem se zeptat jak jste dopadl po dnešku a už tu byla odpověď:-)
Píšete, že výrazný růst IV vás donutil pozici uzavřít. Možná jsem to přehlédl, ale sledování IV během pozice je nějak specifikováno? Je to logické, ale v kurzech ani ve skriptech jsem to nějak nezaznamenal. Pokud máte otevřeno 50 kontraktů, tak asi musíte sledovat i jiné hodnoty, než jen stop-loss.
Jaké plnění jste vzal, aby jste se dostal z trhu?
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sunflower,

1) neobchoduji ještě 50 kontraktů. Psal jsem, že je to můj cíl, kam se dopracovat.
2) Sledování IV během pozice nebylo specifikováno během semináře proto, protože krize v Řecku a hroutící se trhy jsme doposud v této formě nezažily. Je ale logické, že pokud začnou trhy jít prudce dolů, koukneme také, jak narůstá volatilita a adekvátně reagujeme. Proto používáme alerty, které jsem na kurzu doporučoval. Vše se nedá nadefinovat jako přesné vzorce a matematika, ve chvílích jako je tato, je třeba v první řadě myslet na ochranu kapitálu a raději jít co nejdříve ven, pokud vše vypadá ne příliš dobře. Je třeba k pravidlům také využívat zdravý rozum a být trochu flexibilní.
3) O plnění jsem také už psal, zřejmě v jiném vlákně. Vzal jsem o cca 30% horší, než byl v aktuální chvíli MID. Samozřejmě rozdíl MID-NAT byl v danou chvíli adekvátně rozdílný, takže jsem vystoupil s horším SL, než původně plánovaný 1 násobek kreditu. Přesto o 30% horší než MID je velmi slušný výsledek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čtu již Váš server delší dobu, a tak dodatečně tímto děkuji za články, příspěvky atd.

V souvislosti s obsahem tohoto vlákna mě napadl dotaz ohledně obchodního systému na IC, zda řídit či neřídit ?
Tomnes (a všichni, kdo IC řídí) pozici zavíral za docela hezkou ztrátu (td), kterou bude pár měsíců žehlit. Pokud se ale neřídí a čeká se do expirace, tak jsme nyní pěkně opět uprostřed kanálu, otevíráme šampaňské a hrajeme golf. (tu)

jaké jsou Vaše zkušenosti ? mě přijde lepší neřídit , neboť po velkém pohybu přijde korekce, neplatím poplatky za výstup, a nemusím řešit široký spread, a nemusím řešit skluz. 4 výhody na mé straně, to mi nepřijde málo.

díky za Vaše názory

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...