Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Je mi 19, tradingu se věnuji 5 let, ale cítím se stále vyčerpanější


Doporučené příspěvky

nedelam naprosto vsechno pro to aby se to nestalo. jak pise gizmo, mam na to stejny nazor, nicemene si nemyslim ze jsem sezral enyklopedii. kdyz se porovnam s mymi vrstevniky, maji brigadu, a hned novej mobil, a jeste novejsi, a koupi si auto, a motorku, a drahy hodinky... jakmile je volnej obnos, hned to nekam vrazi. nad temito ostatnimi mam v tomhle ohledu myslim navrh, mam ujasnene co chci (takoveho neznam treba osobne asi jednoho - z vrstevniku), a jsem ochotnej pockat, i nekolik let bude-li to treba, vim kam se mam vyvjiet, a i cesta k tomu abych se stal traderem mi dala sama o sobe tolik, ze i kdyby mi to nakrasne v zivote s tradingem nevyslo, nebudu litovat ani jedne sekundy kdy jsem se venoval tradingu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

> roman06

Asi se mnou budes souhlasit, ze pokud si nekdo ve 22 koupi auto na splatky, aby udelal dojem, tak to asi nema v hlave srovnane natolik, aby mohl uspet v tradingu... takze mozna lip pro nej, ze to dopadlo takto. Ja jsem udelal ve 21 neco podobneho, akorat to bylo starsi petkovy bmw a nekupoval jsem si ho kvuli tomu, abych delal dojem, ale abych si trochu zprijemnil 1100 km dlouhou cestu mezi mistem, kde jsem pracoval a mistem, kde jsem mel kamose a rodice. Ale i kdyz jsem v te dobe vydelaval na svuj vek velke penize, stejne jsem porad zil tak nejak na dluh. Na trading jsem vubec nemel mindset (ne, ze bych o tradingu v te dobe vubec vedel). Proste moje priority byly v te dobe nekde uplne jinde... a to neni ani tak moc davno.

> deluxe

Drzim palce, at Ti to vyjde. Nicmene opet se vracime k te porad dokola omylane vete "na velikosti zalezi". S $2500 si ten trh asi nejakou dobu osahas, ale podle me budes muset v budoucnu stejne resit, jak sehnat vic penez, aby jsi se tim mohl zivit. Pro me osobne je mnohem jednodussi mit trading jako plan B a postupne ho menit v plan A (s tim ze soucasny plan A me v pohode zivi a jeste mi poskytuje dostatek penez na budovani solidniho kapitalu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Gizmo:

Prečítal som si čo ste písali a neviem či môžem úplne súhalsiť. Len za pár mesiacov mi ide byt 18 tak ma prosím hneď neodsudzujte:).. K tomu čo ste písal by som reagoval dosť opačne. Preca čo je zlé na tom že človek pri štúdiu (18-25r) študuje a robi trading. Ja by som skorej povedal, že to je tá najlepšia doba pretože nemáme záväzky k rodine skoro žiadne povinnosti a počiatočný kapitál sa dá do 1-2rokov zohnať bez problémov kto tvrdí niečo iné tak by som sa sním najskôr ani nerozprával (samozrejme myslim ludí z tej strednej vrstvy). Dúfam že to nevyznelo sebecky ale ja sa chcem stretávať s ludmi kt. majú sny (velké sny) a nie s ludmi kt čakajú už v 20 na dôchodok verťe sú aj taky:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

> iigis

Spatneho na tom neni nic, ale je to asi pomerne slozite. Ono hodne zalezi na tom, co studujes (nebo budes studovat) - prece jenom zemedelka a medicina nevyzaduji zrovna stejne studijni nasazeni. Ja jsem studoval radoby technickou skolu (3 semestry, nez jsem zjistil, ze je mi to k nicemu) a nedokazal bych se soucasne jeste venovat tradingu a vydelavat na brigadach penize na obchodni kapital a uzivat si zivota (to byla pro me tehdy priorita :) ). Byl jsem rad, ze jsem si vubec vydelal na pivo a na podnajem mi prispivali rodice. Teda do te doby, nez jsem si sehnal seriozni praci a zjistil, ze se v te praci naucim mnohem vic nez na te "prestizni" univerzite. Na druhou stranu jsem v te dobe nemel o tradingu ani paru...

Ale moje prispevky byly spis trochu o necem jinem - myslim si, ze je opravdu minimum lidi, kteri jsou schopni se hned od zacatku zivit obchodovanim (ikdyz si to mysli vetsina). A proto bych doporucoval si najit nejaky solidni financni prijem a az pak se seriozne zabyvat tradingem. Pokud bych se v 19ti rozhodl, ze se budu zivit tradingem a vsechno ostatni odsunul do pozadi, tak bych byl pod mnohem vetsim tlakem, protoze bych "musel" uspet. A pak by se taky mohlo jednoho krasneho dne stat, ze zjistim, ze na to proste nemam... a co pak? Dnes jsem v pozici, kdy mam ucet 15 tisic dolaru a ty penize na nic nepotrebuji a pokud o ne prijdu, tak z toho dostane infarkt spis okoli nez ja. Proste jsem v klidu a kdyz to treba nevyjde, tak jednoduse budu pokracovat ve stejnem zivote jako do ted. V takove pozici jsem v 19ti letech nebyl a neznal jsem nikoho takoveho.

Takze to neni ani tak o veku jako spis o zazemi. Muzu mluvit jenom z vlastnich zkusenosti, rozhodne bych si nedovolil nikomu radit. Jsou to spis takova doporuceni pro inspiraci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...