Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Je mi 19, tradingu se věnuji 5 let, ale cítím se stále vyčerpanější


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Ahoj,
je mi 19let a tradingu se venuji par let, zhruba 2 okrajove a 1 aktivne. Sem si chodim prevazne pro motivaci, takze tenhle clanek je z trochu jineho soudku. Ale rad jsem si jej precetl i se podival jak to vidi ostatni traderi kteri jsou na tom podobne.
Porad jsem vyckaval, piloval systemy, prechazel z jednoho na druhy, cetl tuny knih o psychologii, a o obchodovani jako takovem, az si uvedomuji, ze to melo smysl, ale ze se nepohnu. Proto po skonceni paperu prechazim na live s 2500 na NQ, po ztrate 1000USD koncim. O penize muzu prijit, nic se nezmeni, jen proste potrebuji vedet, jak se chovam na live, jak reaguji, a jestli to je pro mne. Nechci ztravit studiem dalsi roky, podrizovat tomu i nadale skolu a vlastne vse ostatni, a pak zjistit ze to nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe: To mi zni trochu jako pristup "Zajdu poprve do fitka, nalozim si na bench 100 kilo, a bud to pujde nebo na to kaslu." A co kdyz to jde, ale je treba se k takovym cislum dopracovat postupne ? Zmineny ucet je docela maly a position sizing zde prakticky existovat nebude. Resit jen vstupy nahoru nestaci, je potreba i vedet kdy si dovolit mensi a kdy vetsi ztratu, kdy jednu kdy vice pozic...ale bez marginu se takto moc manevrovat neda. Nemluve o psychologii, ktera jeste tento tlak nezazila, a hned zacne s takovou nalozi. Kdyz uz jde o live trenink NQ tak radsi bych doporucoval pres instrument CSFD a zacinat s desetinama kontraktu. Jasne, poplatky budou vyssi, ale co je to proti pocatecnim ztratam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je mi lito ze to vyznelo tak jak jste zminoval. Mysleno to tak opravdu nebylo. Tradingu se venuji hodne. Jen nemam zkusenosti s LIVE a chci videt jak to bude vypadat. A co se tyce pozition sizingu, marginu apod. Opravdu myslite ze je to treba resit kdyz margin je 500USD a po ztrate 1000USD - coz se dostanu na hodnotu 1500USD na ucte, trading na cas - doplneni a zanalizovani informaci - prerusim. Myslim ze je jedno ci budu mit ucet 10 000 nebo 2 500 kdyz po ztrate 1 000 na cas skoncim. Dle systemu mam SL 40USD, + 4USD komise. Mohu tedy provest dostatecny pocet obchodu abych zjistil jak jsem na tom, a zacinat trading s takovymto pristupem myslim neni spatne. V lepsi variante (to je ta pro kterou delam kazdy den vse mozne aby nastala) se postupne dopracuji ze 2500 vyse a pak postoupim, nicmene ted nemam kam spechat a do pozition sizingu se opravdu nehrnu.
Snad jsem osvetlil svuj pristup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik: Bohužel, musím s Tebou plně souhlasit. Právě v poslední době jsem si uvědomila, že na trading nemám. Nemyslím tím dostatek disciplíny, odhodlání a vytrvalosti, ale především finanční stránka je můj psychický problém. Trading jsem poznala v roce 2006 a začala se mu věnovat o rok později. Říkala jsem si, že finance na otevření účtu do třech let našetřím. Současná situace, kdy živím naši tříčlennou rodinu již dva roky, ve mě vytváří tak stísňující pocity, že bych nedokázala zvládnout ztrátu našetřených peněz. Navíc mi do stanovené částky k otevření účtu chybí asi polovina. Prostě nedokáži vydělat peníze na otevření účtu běžným způsobem, navíc v situaci, kdy obracím každou korunu. Jakobych podvědomě hledala něco, kde nemusím investovat pro mě frustrující částku. Uvažuji, že to vzdám a budu investovat jen v podíl. fondech. Je mi jasné jaké reakce na poslední větu proběhnou. Vím, že to působí příliš pesimisticky, ale myslím si, že lidí v podobné situaci je tady mnohem, mnohem víc, jen to otevřeně nepřiznají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lanka

dnes dam trosku optimistickejsi koment ako tie predosle :)

takze skusim trosicku zrekapitulovat. oprav ma ak sa mylim.

mas 3 clennu rodinu ktora je na teba financne zavysla. nasporila si zrejme nieco okolo 2500 USD pretoze hovoris polovicu. a podla rad financnika je 5000 minimalna ciastka pre trading. (prepac za predpoklad ak sa mylim oprav ma prosim).

aby sa ti lahsie uvazovalo tak ti prezradim ze existuje mnozstvo financnych instrumentov, ktore su ovela vhodnejsie ako futures na start do tradingu. niesu obmedzene nejakym sizeingom a ratanim stoplosou na stovky dolarov. skus si obcas precitat aj diskusiu podclankami ,az potom treba robit zavery ci sa niekto k niecomu priznava alebo nie . existuju rozne druhy cennych papierov, warantov , certifikatov , rozne druhy cennych papierov ktore sa obchoduju mimoburzovo ale ich transparentnost je rovnaka ako futures. keby som sa opytal aky je rozdiel medzi warantom obchodovanym na burze v stutgarte a futures na ten isty instrument na burze v londyne tak mi asi vela ludi neodpovie aky je rozdiel v transparentnosti obchodovania ale vacsina naokolo si milionkrat precitali ze 5000USD je uplne minimum a tak sa ani neodvazia skumat dalej . nerozumiem a neporozumiem nikdy preco si ludia vyberaju tu najagresivnejsiu a najzlozitejsiu formu tradingu len na zaklade odporucania ale neda mi nespomenut ze to ide aj inac. vrhat sa do obchodovania bez informacii o moznostiach ako a co obchodovat nieje zrovna rozumna cesta. to co si precitas v clanku nieje trading vo vseobecnosti , je to len urcita forma tradingu. ta velmi agresivna a rizikova forma. neznamena to ze ziadna ina neexistuje. takze ak mas v umysle zacat, dasa to aj inak, uplne v pohode a bez extremnych narokov na financie. dolezity je skor cas venovany studiu.

su aj jedinci ktory zacinali z minusu takze v porovnani s tym je tvoj nasporeny kapital luxusny :)
takze netreba vesat hlavu a treba hladat cestu ako to pojde.:)

pekny den a vela zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Deluxe... urcite se to da proc by se nedalo? Tobe bych urcite poradil jestli mas na to jenom 1000 tak si dej nejake tydenni SL... rekneme jesli mas avg loss 40 usd tak treba 4x40=160 a kdyz projedes 160 tak konec live pro tyden... tak mas aspon urcitou "jistotu" ze budes obchodovat napr 5-8 tydnu minimalne coz je docela dobre na osahani... a hlavne se ubranis nejakemu problemu kdyby jsi to nezvladal obchodovat... nebo si to klidne jeste sniz treba na 120 tvoje vec... ja vim jake je to pri prumerne ztrate -30 usd skoncit po tydnu na NQ -430 usd :) to by ti moc dlouho nevydrzelo...

Airmike ja jsem ten pripad z minusu :D to byla drina...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste bych rozvedl duvody proc myslim, ze diskutovany pristup neni to prave.
a) samotna podstata trhu je funkcni diky nejistote a nestalosti, a snaha zpresnovat system az na krev (7ticku takto beru, ale to je subjektivni) je spis pojistka pro gambling, kdezto obchodnik uz trochu pocita s tim ze ani on ani jeho system nemuze byt perfektne presny a vic se soustredi na rizeni svych obchodu.
b) jake zkusenosti ziskate za pocatecni skolne v trhu ? jasne ze preju at to stoji co nejmin, nicmene cim driv clovek prejde od gamblingu k obchodovani, tim vic se nauci. Myslite ze se naucite vic kdyz budete na problematiku nahlizet komplexne vcetne vsech pravidel money managementu anebo kdyz proste nektere vypustite, protoze je to jednodussi.
c) presne tak jako vy jsem uvazoval v zacatcich, dobre to nedopadlo a nic moc mi to nedalo - teprv az poradne obdobi live obchodovani s mnohem levnejsimi objemy mi pomohlo promyslet MM ze vsech stran.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jak jste to sepsal, s tim nemohu souhlasit, jasne, chci se na to divat pozitivne ze sveho pohledu, ale tuhle myslenku nemam primo ze sve hlavy, ale prevzal jsem ji jako jiz funkcni od jine osoby. A podle toho jak se na to divam se da i s timto pristupem normalne zacit. Body ktere popisujete vy chapu, ale vidim to proste jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych v 19ti letech osobne nebyl schopen zacit obchodovat. Ne, ze by mi chybela motivace (podstatnou cast toho, co me dneska zivi, jsem se naucil sam doma ve volnem case v techto letech), ale muj zivotni rozhled a zkusenosti byly limitovane na plochu tak 20 000 km ctverecnich, nevedel jsem jake to je hospodarit s vetsim mnozstvi penez a hlavne jsem nemel zadny kapital, se kterym bych mohl obchodovat (a neznal jsem zadneho 19ti leteho cloveka, ktery by ho mel).

Taky uz to chce mit trochu srovnany zebricek hodnot (napr. muj se mezi dejme tomu 18tym a 25tym rokem zivota dost drasticky zmenil), vedet, co od zivota chci a proste tak obecne to mit srovnane v hlave... a budme realisti - asi nema cenu polemizovat nad tim, kolik lidi to ma v hlave srovnane a kolik z nich je ve veku kolem 20ti let...

Nechci nikoho shazovat, ja jsem si v 19ti taky samozrejme myslel, ze jsem nejvetsi borec na svete a sezral jsem encyklopedii. Ale misto naivniho upinani na trading v tomto veku bych spis doporucil, aby si clovek naplanoval cestu, jak si zajisti existenci (tim, ze v 25ti bydlite u rodicu, na moc lidi dojem neudelate) a nashromazdeni nejakeho toho kapitalu, aby se pak casem mohl tradingem seriozne zabyvat a v pripade neuspechu mel plan, jak postupovat dal. Priznejme si to otevrene, vetsina z nas se tradingem nikdy zivit nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo urcite mas pravdu... tak jako v podstate kazdy kdo napise nejaky nazor... ale tim ze muj kamarad si koupil ve 22 letech audi na splatky aby udelal ten "dojem" a potom uz MUSEL pracovat aby to mohl splacet a kvuli tolike praci musel nechat tradingu taky neni moc dobry napad... Deluxe jasne pise ze to vidi jinak... a at si klidne nabije no a co? Alespon bude mit nejkou sanci ze se tradingem jednou zivit bude.. kdezto muj kamos co ma audi a ma super dojem ve 22 letech sanci uz ztratil..... Takze deluxe makej bojuj, hlavne bacha na zacatecnicky gambling aby te hned nepolozil! at se dari....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...