Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nejčastější dotazy úplných nováčků


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Já mám praktickou potíž se Závěrem tohoto článku. Souhlasím, že je priorita nejdříve řešit obecné principy tradingu, sledovat, poznat trhy, osahat si strategie a další věci před výběrem Brokera...

Aktuálně ale řeším jakým způsobem sehnat data pro BT eventuálně sledování trhů. Momentálně mi není známa jiná cesta, než si u některého Brokera otevřít účet a díky tomu se dostat k historickým datům nebo demoúčtu.

Máte někdo jinou zkušenost. Před delší dobou jsem využíval data pro NT od e-signal, dnes již je demo dočasné a můj trial vypršel. :)

Budu vděčný za jakoukoliv radu, jak se dostat k tickovým datům pro NT. Zajímají mne především trhy ES, TF, případně NQ, YM.

Nebo mám raději přejít na Sierru?

Díky předem za jakékoliv pošťouchnutí nebo nasměrování!

m.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911:
s tymi 10timi kontraktami a 75 - 100k je Tvoj subjektivny nazor alebo to mas aj niecim podlozene? Resp. mozes vysvetlit ako si k tomu cislu dospel? Nechcem rypat, iba sa pytam.

Podla mna dost zavisi od trhu ktory obchodujes, od toho kolko si ochotny riskovat a od DD ktory dosahujes. Zoberme si napr. e-mini Russell 2000.

Margin u mojho brokera 1500$/kontrakt
Moj SL 80USD
Potom to vsetko zavisi od toho kolko som ochotny riskovat. Vacsinou sa odporuca od 1-5%.
Pri 1% risku mas pravdu - potrebujes 80 000 USD
pri 5% risku ti zas staci 16 000 USD

A pre tych co tu pisali o roznych sklamaniach zo zarobkov a pod. Neviem pani cim sa zivite momentalne, ale ked je pre vas 1000 - 2000 USD (co je celkom realna suma)/mesiac/JEDEN KONTRAKT s moznostou pomaleho navysovania kontraktov sklamanie, tak radsej zostante v biznise ktory robite momentalne. Uz to tu bolo x krat popisane - trading nie je ani jediny sposob ako zarobit prachy a uz vobec nie je pre kazdeho. Poznam vela ludi ktori uspesne podnikaju ale ani jeden z nich nezarobil svoj majetok v prvy rok fungovania svojho biznisu.

Prajem vela pozitivneho myslenia


;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to menard:

mal som podobnu diskusiu s III (nick): www.financnik.cz/forum/read.php?23,142113,page=3
Nakoniec sam III pripustil ze sa vlastne daytradingu nevenuje, co mu ale nebranilo napisat ze zarabat 2000/kontrakt/mesiac je z rise rozpravok.

Tiez predpokladam ze sa venujes hlavne pozicnemu obch., alebo opciam. Tito obchodnici zvycajne vyjadruju zisk v % p.a. Je obrovsky rozdiel ci obchodujes pozicne alebo si daytrader. Rozdiely tu boli popisane x krat. Oba pristupy maju svoje + a -. Intraday trading ale ponuka MOZNOST neporovnatelne vyssieho zhodnotenia ako pozicne obchodovanie.

80% p.a. moze byt v pozicnom obchodovani perfektne zhodnotenie, hlavne ak to dokazes s velkym uctom. Urobit daytradingom 1500USD /kontrakt/mesiac je uplne v pohode dosiahnutelne (po zvladnuti svojho systemu). Pri ucte 5000 USD je to 30% za mesiac.

Vsetkym ktori zacinaju:
Nenechajte sa znechutit, alebo ovplyvnit diskusiami a prispevkami "odbornikov". Velakrat je pre skusenejsich uz zo samotneho prispevku jasne ze clovek ktory tu pise svoj osobny nazor ako axiomu v skutocnosti live obchod neurobil. Kazdy vnimame ako skutocnost tu svoju realitu, ktoru si vytvarame vlastnymi nazormi a skusenostami. Pre niekoho kto vklada peniaze do podielovych fondov v banke, moze byt uz zhodnotenie o 15% p.a. absolutne nerealne. Skuste mu vysvetlit ze robite zhodnotenie 30% p.a. pozicnym obchodovanim a posle vas do blazinca.

Najlepsi a najpresnejsi sposob ako zistite co vam trading moze hodit je urobit si vlastny backtest. Stoji to kus prace, namahy a vasho casu ale bez tohoto kroku budete tapat a spoliehat sa na to co vam napise uplne anonymny clovek na fore. Cim lepsi a poctivejsi backtest, tym spolahlivejsie informacie o tomto biznise ziskate.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

podlozeny to je jedine cislama. SL jsem bral rekneme muj prumerny sl ktery je podle s/r (ne pevne urcena hladina, to nedava zadny smysl) a to jsou 3body na ES. no a 10 lotu pri 1,5-2% risku ti da ten muj rozptyl. pokud nekdo chce tak i s 10.000 bebk muze jet 10 lotu. je to jen o tom, kdo ma jaky koule, penez na uctu a srovnano v hlave :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud se ohledně té výše účtu přete kvůli tomu mojemu postu, jak jsem psal, že jedním kontraktem se peníze nevydělávají (reakce na to, že někdo psal, že 500 USD měsíčně je málo a nevyplatí se proto ani obchodovat protože se tím neuživí), tak jsem to samozřejmě myslel tak, že se člověk k těm 5 -10 kontraktům musí DOPRACOVAT POSTUPNĚ klidně od těch 5-10k USD...prostě jak tu někdo psal - je to byznys a nikdo neodešel do důchodu v prvním roce svého podnikání..a dá se začít s rozumným málem i s velmi mnoho penězi..a jako u každého podnikání - čím víc peněz na začátek, tím více možností a prostoru pro diverzifikaci atd..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:
Neobchoduji intradenně, ale informace, o kterých píšu jsem si nevycucal z prstu, ale mám je podloženy svými několikaletými backtesty, několikaměsíčním paperem i několika měsíčním live obchodováním.
Souhlasím, že můžou existovat systémy, které konzistentně (beru časový horizont minimálně rok) vydělávají 2000/kontrakt/mesiac, ale já o takových nevím...
Jak jsem psal v citované diskusi. Pokud máš konzistentně v live (alespoň 12 měsíců jdoucích za sebou) 2000/kont/měsíc při risku pod 100 USD/obchod a při DD max 30%, hlásím se k tobě do učení:) Má realita vnímání trhu je taková, že začínám s jedním kontraktem, se kterým se učím přežít a dopracovat se vyššímu počtu kontraktů. Přemýšlím mezitím o vhodném systému pozicování pro daný systém. Pokud přežiju a dopracuji se k dalšímu kontraktu, snažím se, abych přežil k dalšímu kontraktu o něco pohodlněji s hlavním cílem "zůstat ve hře" a bohatnout (rychlost navyšování kontraktů na úkor divokého průběhu ekvity není prioritou)...
Stručně řečeno v úvodní fází přežívám a pomocí PS se snažím o co nejnižší pravděpodobnost bankrotu a zároveň optimální progres bohatnutí. To je můj začátečnický pohled, který jsem převzal od zkušenějších a který uvádím v praxi.
Ať se daří přeje Lukáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dr.Fighter:
Díky. No já jsem s nimi v kontaktu.
Ale je to právě to, co mi neladí s tím závěrem článku. Prostě si nejdřív musím vybrat brokera, abych vůbec mohl začít studovat trhy. A když jsme u toho, mohu se zeptat na tvé hodnocení AMP? Proč jsi si je vybral, a pokud s nimi jedeš live, jaké máš zkušenosti se službami, technikou. Případně pokud si zkoušel i jiného brokera tak srovnání.

Díky, moc. m.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myshack:

k tomu abyste začal testovat účet u brokera nepotřebujete..jsou k dispozici software i data zdarma či za poplatek, ale každopádně jdou sehnat tak, že si nemusíte zakládat obchodní účet...

PS. prosím všechny další dotazy k AMP či jiné technické věci do vhodnějšího vlákna..je tu i vlákno přímo k AMP a jiným brokerům, či software atd..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomáš.

Napsal jste na otázku, proč neobchodujete české akcie, toto.

Můžete mně dát jediný rozumný důvod, proč bych měl...? Nabídka žádná, likvidita nulová. Ukažte mně, co je na tuzemských akciích lepšího než na výběru z tisíců vysoce likvidních titulů v USA. Nemluvě o transparentnosti, možnosti získávání historických dat a aktuálních fundamentálních zpráv zdarma, obchodovatelnost v kombinaci s opcemi, minimální poplatky. Opravdu jsem zatím nenašel důvod, proč se tuzemskými akciemi zabývat. Snad jedině ten, že bych byl opravdu silný patriot. Ale omlouvám se, při obchodování se držím důležitějších věcí než patriotismu.

Já bych s Vašim tvrzením velmi polemizoval, protože je hodně jednostranně pojato.

Já respektuji, co obchodujete, kde to obchodujete a jakým způsobem to obchodujete. Asi Vám to vyhovuje, protože to má to svoje velké výhody, ale některá Vaše argumentace proti obchodování českých akcií není seriozní.

Souhlasím, že nabídka je malá, ale říci, že žádná, to je naprosto mimo. Likvidida nižší, souhlasím, ale říci, že nulová, to je též mimo. Je zde pár titulů, které se trochu obchodují a prodat, nebo koupit se dají okamžitě a za ceny, které trh podrží. Je zde například ERSTE, která má svoji domovskou burzu ve Vídni a tedy BCPP ji pouze poslouchá. Obchoduje se ČEZ, KB, Telefonika, NWR, která se obchoduje v Londýně. BCPP je pouze malá lokální burza se všemi nevýhodami, které z toho plynou, ale i zde obchodují londýnské a americké účty, které zde vidí svoje příležitosti. Nebo jsou tak hloupí?
Tyto stránky jsou zaměřené na ID obchodování, ale to je jenom jedna z mnoha možností, která se přímo nehodí na BCPP, ale docela dobře se zde nechá obchodovat pozičně, na dny, týdny, nebo měsíče. Občas i já držím pozici pouze během dne a i zde se nechá vydělat. Já obchoduji na BCPP ve SPADu v lotech a věřte, že i zde jsou poplatky minimální. Vy se svojimi možnostmi, byste si to mohl dovolit také a proto nechápu argumentaci v této oblasti.
V Americe jsou tisíce likviditních akcií, ale potřebuji je? Zde na Finančníku jste vydal několik knih, ve kterých se udávají i možnosti v obchodování pouhých pár titulů, které budu dokonale znát. Preferujete obchodování pomocí TA, pak Vás tedy bude zajímat poze technická stránka tradingu, ale to je opět pouze jedna z možností. Mě zajímá i fundament a proto mě stačí pár titulů a nemám potřebu se zdržovat spoustou akcií, o kterých nebudu nic vědět. Pak těch pár titulů na BCPP, i když méně likviditních, mě k životu bohatě stačí. Tyto firmy se pohybují na českém trhu, dokáži o nich sehnat mnoho informací, v každé pracuje někdo známý atd. Pro mě je důležité i to, že svoje peníze mám na účtu v české bance, která je zdravá a né, v americké, o které nic nevím. Dostupnost této hotovosti, je pak velice rychlá, můžu ji tedy použít i na jiné aktivity a nemusím čekat na zdlouhavé převody, o kterých něco vím.
Píšete, že máte zdarma všechny fundamentální informace. Já sice obchoduji jenom na české burze, přes českého obchodníka, ale věřte, že já je mám také a proto tento Váš argument hodně kulhá.

Kdysi, jako malí kluci, jsme rádi chytali ryby v rybníku, který patřil rybářům z nedalekého města. Celé dny tam seděli s luxusní výbavou a stejně nic nechytli. Večer, když odešli, jsme si zachytali my a vždy úspěšně s kusem klacku a trochou silonu. Jednou se nám zželelo jednoho pána s malými dětmi. Opět seděl bez úspěchu celé odpoledne a když se chystal domů a děti skoro brečely, řekli jsme mu, kam má nahodit. Do pěti minut chytil krásnou štiku, ale co je mnohem důležitější, řekl jednu strašně pravdivou větu, kterou si pamatuji dodnes.
V KAŽDÉM RYBNÍKU JSOU RYBY, ZÁLEŽÍ POUZE NA SCHOPNOSTI RYBÁŘE.
Proto i na BCPP jsou příležitosti, které mě nenutí obchodovat někde jinde. To, že se Vám líbí příležitosti v Americe, to je Vaše věc, ale není to důvod proto, abyste spochybňoval něco, čemu se nevěnujete. Já jsem pouhý amatér, ale znám jednoho pána, který měl na BCPP za loňský rok zhodnocení kolem 500 %. I zde jsou velmi volatilní tituly, na kterých se dá pěkně jezdit. Nevím, jak byste u tohoto pána uspěl s touto argumentací.
Vyhledejte si jen tak pro zajímavost pohyby ERSTE za celý loňský rok, možná, že budete hodně překvapený, kolik zde mohli vydělat opravdu schopní obchodníci.
Nechci tuto diskusi hrotit, ale jenom jsem reagoval na věci, se kterými nemohu souhlasit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem vsetkych traderov, musim povedat ,ze som si pozorne cital vsetky prispevky v diskusii ohladom brokerskych spolocnosti.
Rad by som pridal tiez jeden postreh. Neviem ci ste sa stretli s pojmom automaticka exekucia alebo non dealing desk. Pre tych ktory po precitani clanku upadli do skepsy tu mam svetielko na konci tunela. Dovolte mi male vysvetlenie o co vlastne ide. Broker na Forexe dostáva kurzy mien od poskytovateľov likvidity – bank a iných finančných inštitúcií. Z tých potom vyberá najlepšiu ponuku a najlepší dopyt. Vzhľadom k tomu, že banky s najlepším kurzom ponuky i dopytu sa neustále menia, je aj spread na medzibankovom trhu variabilný. Broker s tzv. dealing deskom, ktorý ponúka fixné spready, tak musí s kurzami manipulovať, aby mohol ponúknuť fixný spread. Broker s automatickou exekúciou, bez dealing desku (bez manuálneho vstupu dílerov) ponúka kurzy odvodené od medzibankovej likvidity a spread tak musí byť premenlivý, takisto ako na medzibankovom trhu. Výhodou automatickej exekúcie je i fakt , že proti klientom nestoja profesionálni díleri a všetky obchody sú spracované automaticky. Ako pomocka pri vybere brokera ktory Vas nebude zavadzat moze byt pohyblivy spread. A z vlastnej skusenosti Vam mozem povedat, ze na trhu ich zopar je, ktori takyto spread maju. Prajem Vam vela trpezlivosti a vydrze.



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...