Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nejčastější dotazy úplných nováčků


Doporučené příspěvky

Osobně chápu pocity Šukima a jeho dotaz ohledně možného výdělku. Každý normální si zkalkuluje teoretické možnosti růstu účtu. Tady všude se předkládá, že rozumný minimální vklad je 5000 nebo 10000 USD. Pak tady byla informace o průměrném denním výdělku 20 USD na kontrakt. Řekněme měsíčně 500 USD, tj. podle mého názoru 5% zhodnocení z 10000 USD za měsíc. (Kdo Vám to dá, přátelé ?)
Budu-li 100% reinvestovat, tak můj roční zisk, chcete-li příjem bude 7959 USD, tj. roční zhodnocení necelých 80% p.a. Opravdu hezky se kouká na 80% zhodnocení. Ale v nominální hodnotě necelých 8 tis. USD na rok, za to bych "žít" nechtěl.....
Docela frustrující zjištění pro nováčka, který v potu krve usmolí 10000 USD, bude velmi úspěšný obchodník, ale "za vodou" nebude ani omylem. A už vůbec nemůže pomyslet na to, že by třeba nepracoval a měl luxusní život.
V opcích tady padlo 15-50% ročně. Tedy řádově v lepším případě polovina výše uvedeného výpočtu. Ještě horší vyhlídky na to se dostat do vyšší životní úroveň.....
Peníze vždycky dělaly peníze. Takže růžové brýle dolů. 10000 USD rozhodně nestačí. Připravte si řádově 10x více. Přidejte k tomu, že budete úšpěšný obchodník a budete generovat 80% zisku ročně. To už je zajímavý příjem, který řeší významně životní situaci. A tom to je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

no a tech 10 kontratku te vede nekam mezi 75-100k velikosti uctu. zacinat s 5k neni zadna hitparada a predpoklad, ze clovek odejde z prace, nasype 100k v ceskejch a do roka je za vodou je proste spatne. ale to tady bylo popsano uz stovky virtualnich A4 a porad to bude pritahovat lidi jako lehky zpusob zbohatnuti a nenechaji si to vysvetlit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

menard:

nikto netvrdi ze ak zacnes obchodovat s uctom 5 alebo 10k USD a budes dosahovat zhodnotenia 80% tak si "za vodou". Si len na dobrej ceste k tomu aby si niekedy bol.
5 - 10k USD je iba minimalny odporucany kapital na to aby si zacal obchodovat live s jednym alebo dvoma kontraktami, aby to malo vobec nejaky vyznam. Velke peniaze vznikaju z malych. Len na to treba nejaky cas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč můj zisk na forexu znamená ztrátu pro brokera??? To nechápu. To bylo myšleno, že to je u všech, nebo jen u podvodnejch brokerů? Tento názor mě hodně překvapil. ...Samozřejmě existují podvodní brokeři, to asi i na futures a na akciích, to se přece dá eliminovat, že si vyberu brokera, který je v nějaké regulační asociaci, třečba National Futures Association a třeba v diskuzích jsou dobré reference. Normální poctivý broker má přece zisk formou spreadu a je jedno jestli vydělám nebo prodělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Miles:
Brokeří o kterých je řeč to dělají takto, jsou vždy traderova protistrana, trader chce koupit, tak broker mu prodá a naopak. Je statisticky dokázáno že velká většina traderů na trzích ztrácí, takže brokeři vlastně ve většině kupují traderovi ztrátové obchody.
Takto jak jsme popsal to funguje pokud se broker nehedguje. A podle mě nelze jednoduše zjistit který broker se hedguje a který ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sukim orim, na blbou otazku blba odpoved... :) Nezlob se na me. Kazdy tady muze napsat prakticky jakekoli cislo a muze to byt pravda.
Z vlastni zkusenosti vim, ze neni takovy rozdil v obchodovani treba jednoho nebo 10 kontraktu v nicem jinem krome psychiky. Takze pokud budes mit intraday system na ESku, ktery bude vydelavat treba 800 USD/mesicne, staci si to vynasobit. Skluz v propoctu zvetsovat nemusis. Pokud na to budes mit ucet, muzes na nem obchodovat treba i 100kontraktu (to uz neni moje zkusenost :) ) Nevim, jakou si predstavujes odpoved, kdyz sam rikas, ze pocitat umis...
Jinak nepredpokladam, ze nekdy v budoucnu vyuziju limitu kontraktu na jednu pozici.
A jeste, je docela vtipne, ze moje odpoved se ti nelibila a pises o americkem sneni, ale 1000% rocne intraday dokazes akceptovat. :)

Muj nazor k pocatecnimu kapitalu je asi takovy, ze pokud z nej nekdo behem prvniho roku udela 80% bez vetsiho DD, tak nebude pro druhy rok takovy problem sehnat dalsi penize nebo vyuzit o neco agresivnejsi PS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A co je to rok? Dva? Nebo pět?
Pořád člověk bude chtít žít, užívat a Trading je cestou, relativně rychlou cestou, jak se finančně seberealizovat a zvláště v podmínkách ČR je to unikátní příležitost vymanit se ze sfér vlivu do značné míry zkorumpovaného prostředí a hrát čistou a férovou hru v "honbě" za pěnezi, které všichni potřebujeme a chceme!

Peníze dělají peníze a proto je třeba oddělit peníze spotřební od těch businessových a ty taky hezky nechat "ležet" na účtě a nechat vydělávat.

Trading je skutečně velmi dobrá příležitost, má všechny její parametry. A že takových není mnoho!
Projít kolem ní bez povšimnutí? ... to může jen člověk s masochistyckými a sebepoškovacími sklony. ;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles:

Ve futures, akciich, a opcich ten broker musi vykonat tvuj prikaz na burze (proti jinemu nahodnemu traderovi), a jeho odmenou je komise, takze se na zisku/ztrate mojeho obchodu nepodili.

Ve forexu ale nakupujes primo od brokera, a ten, at uz se hedguje nebo ne, muze vyuzit znalosti tvych prikazu, pohnout si cenou jak chce, aby je oskalpoval.

No a pak jsou dalsi nestandardni schemata - ty podivne firmy, ktere se tvari, ze clovek obchoduje "komodity", ale ve skutecnosti to neni podlozeno zadnym obchodem na burze, clovek jen sazi na vyvoj ceny, a na druhe strane sazky je ten "broker", takze se nachazi v primem stretu se zajmem svych zakazniku. A pred temito firmami se tu varuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

jak uz tady bylo mnohokrat napsano, trading musi cloveka predevsim bavit, ja jsem novacek, zatim "obchoduji" opce jen na paper ucet a i kdybych mel mit jen 5 % p.a., tak mam mnoho jeste pred sebou na to abych se zlepsoval. Necekam od trhu nic zadarmo a od brokera uz vubec ne. Trading for living a klidne i naopak.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geronimocrx:

Protoze tak jsou dany pravidla a tak to funguje. Na tom neni nic nezakonnyho, a nevidim v tom ani nic nemoralniho. Skalpovani je spekulace jako kazda jina. To je jako by se na nas zlobili pestitele psenice za nase obchody.

On si ten broker zdaleka nemuze dovolit vsechno, a to predevsim kvuli samotne povaze trhu. Kdyz vidi, ze tvuj stoploss je 1 pip nad aktualni cenou, tak muze zvednout o ten pip cenu, protoze cenu vytvari on, a odpali to tvoje prikazy. Ale spousta obchodniku urcite dela arbitraz mezi ruznyma brokerama - tzn ze kdyz se ceny za stejnou menu mezi ruznyma brokerama lisi, tak u jednoho prodaji, u druheho nakoupi, a maji jisty zisk. Takze ten broker muze s tou cenou hybat jen do urcite miry, aby neprodelal kvuli arbitrazi. Maly broker s nekolika malymi zakazniky, kteri obchoduji pres telefon, si toho muze v tomto ohledu dovolit mnohem vic, nez velky seriosni broker, ktery obchoduje ve velkych objemech a jeho zakaznici jsou napojeni pres rychle elektronicke systemy.

Ostatne, kdyz jsi zminil dozor a regulaci, ja myslim, ze to ani nijak kontrolovat nejde. Jak by se dokazovalo, ze danej broker pohnul tou cenou proto, ze ti chtel oskalpovat stop, a ne z nejakeho jineho duvodu? To by potom kazdy mohl protestovat proti kazdemu svojemu ztratovemu obchodu, ze to bylo zmanipulovane.

Ale forex neobchoduju, ani jsem nikdy neobchodoval. Tohle je jen co jsem cetl a slysel a vydedukoval.

Jan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jaaan:

myslel jsem si, že když udělá obchodník obchod, tak broker je jen prostředník takže to jen zprostředkujedál a také se ta cena spáruje s protistranou, takže s jiným obchodníkem, pokud trader obchoduje s brokerem, tak potom by musel broker danné měny nakupovat ve velkém, ale nechci se hádat, nerozumím tomu :-)

každopádně kdyby byl problém s brokery jako Alpari nebo CMS, kteří jsou regulovaní a jsou velcí, tak by na ně byly špatné reference na diskuzích a ztráceli by zákazníky, přece nemůžou být v šichni špatní a tisíce zákazníků traderů podvedení...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak to funguje u futures, akcii a opci. na forexu je opravdu protistranou broker. ona jde zhruba pulka lidi na jednu stranu a pulka na druhou, takze jeho celkova pozice vestsinu casu bude zhruba nulova. A kdyz nekdy neni, muze se zahedgovat.

Presne tak, urcite se da najit pouzitelnej broker, coz vidime napriklad z toho, ze existujou uspesni obchodnici, kteri se forexem zivi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...