Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak Leden za námi, pro mě jeden z nejlepších měsíců vůbec. Ač, to tak v půlce měsíce nevypadalo - měl jsem 450$ DD a byl lehce v mínusu, poslední týden a dva dny to vytáhly zpět.
Celkem +1210$/k

Novinky jsou dvě. Opční kalendář - "www.optionsclearing.com/components/docs/about/publications/xcal2012.pdf"

V těch dnech kdy expirůjí jsem nasekal 3 x SL. Dle BT je to normální, jeden pattern potřebuje volatilitu a ta v těchto dnech moc není. Tudíž ho v tyto dny nepojedu.

Druhá novinka je, že jsem si upravil position sizing tak aby se mi v budoucnu neopakovalo to co jsem už zažil -> např. na 7 000$ přidáte kontrakt. A pod touto hranici jedete zpět jeden - klasický fixed fractional. Co se pak děje v reálu je, že chytnete SL na 2 kontrakty, přepnete zpět a PT na 1 kontrakt. Úplně se tím prohodí RRR a zaseknete se.
Nově tedy přidám, další kontrakt na stejné hranici. Ale OS nechám prostor na DD až do 5 000$, pod kterými bych dal zpět 1 kontrakt. Zamezí se tím přehazování mezi 1 - 2. A pokud nebude mít člověk opravdu velkou smůlu na DD větší než 1000$/k (běžně max do 500$/k) tak se tomu vyhne úplně.

No nic, to asi vše. Jak se daří Vám? Taraka? :)

Mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: .:OMAR:. Ahoj a posílám gratulace :) Pro mě byl leden zatím nejhorší z obchodovaných čtyř měsíců, přinesl sice jen 15 obchodů za to většina z nich byla ztrátová. Jako klady bych viděl, že ani s aktuálním DD (kolem 1000USD na kontrakt) zatím nemám problémy s plněním plánu, jelikož dle backtestu a papertradingu to může být i horší... :D jako zápory bych viděl, že v dalších testech, které by měly vézt k upgradu obchodního systému (což se ale uvidí až na jejich konci) postupuji pomaleji, než jsem chtěl, a to díky dalším pracovním povinnostem...

jako změnu, ke které se v hlavě postupně propracovávám vidím to, že případné zisky nakonec patrně stejně budu vyplácet až na roční bázi (doteď jsem přemýšlel nad čtvrtletími, ale jednou za rok někdy v lednu to malinko usnadní situaci i z hlediska daní a velice usnadní z hlediska odbourání psychické potřeby vydělat UŽ TENTO měsíc, a to ani nemluvim o tom, jak tento méně frekventovaný výběr pomůže stavu obchodního účtu z hlediska MM...)

co se position sizingu týče, taky teď dost často přepínám mezi 1-2 kontrakty a je pravda, že situace, kterou popisuješ se párkrát stala, nicméně pravdou je, že zpětné ubrání kontraktu už mi taky nějaké peníze ušetřilo, nebýt toho DD bych teď měl patrně o dost větší :D de facto, tak budeš v určité chvíli riskovat víc, než dané procento účtu... v případě výpadku systému tak můžou nastat krušnější časy... nasimuloval sis tuhle úpravu MM na backtestových datech?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
sice se nepovažuji za dalšího nadšeného nováčka, který chce ukazovat svoje pokroky (a který, s tím brzy skončí), jenže nemohu se nějak přimět k přechodu na Live, ač objektivní důvody k tomu nejsou. Proto jsem se rozhodl převzít Bidovu myšlenku a to od 9.3. 2012. Bližší informace rád sdělím jen na případný dotaz.. Ptáte se proč? Je to pro mě poslední způsob.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

omar :
mam stejne vysledky jako ty za leden +- a unor po dlouhe dobe ztratovy,obchoduji ale tri trhy tf,ym,a dopoledne dax...myslim ze ty jedes pouze tf a to je hodne slusny vysledek za leden , ja mel na tf leden 350/k v lednu ....unor jak uz to tady psal i tommes a jini byvaji slabsi....hodne uspechu v breznu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, gratuluji úspěšným ! :) Do poloviny února jsem jel ještě demo, chtěl jsem navázat live velmi pozvolným přechodem. Jenomže, von to ten můj mozek stejně poznal, že jedu live. A výsledek? Nedodržení plánu, emoce a strach po ztátovém obchodě (kdy jako naschvál přišel ziskový). Koncem týdne jsem si to ale nějak urovnal v hlavně a poslední obchod otevřen přesně dle plánu, jediné na co jsem se soustředil bylo čisté dodržení pravidel bez ohledu na úspěch obchodu nebo neúspěch. Byl to BE, dobrý pocit přišel z dodržení plánu. Pokračujeme. Equity viz screen. Ať se daří ! :)

18966

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak v únoru jsem měl další ztrátový měsíc, zkouška psychické odlonosti je tady :D ještě to neni nic, co by se už nestalo i v historických testech, ale už to začíná být trošku ubíjející... DD se prohlubuje už od prosince :) vstup do březnového obchodování začal třemi ztrátami hned první obchodní den. Obchodní plán zatím dodržován přesně. Suma sumárum za sebou mám tohle:

říjen cca +1,2K na kontrakt
listopad cca +1k na kontrakt
prosinec cca -0,5K na kontrakt
leden cca -1,5k na kontrakt
únor cca -1k na kontrakt
první den v přeznu cca -0,5k na kontrakt


vzhledem k tomu, že rok 2011 byl pro systém extrémně ziskový, dalo se čekat, že je na čase, aby si vybral slabší chvilku snad to v tomhle duchu nebude pokračovat další dva tři měsíce :D

mějte se fajn a přeju hodně štěstí :)
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

nechci ti do toho povidat, ale ocividne je neco spatne. A nejhorsi je to, ze obchodni plan je dodrzovan presne. Pokud mas v planu 3 ztratove mesice po sobe, tak se divim, ze jsi dany system vubec zacal obchodovat zive. Tady by to podle me chtelo prehodnotit a zacit obchodovat neco smysluplnejsiho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Yax a m.hunter: díky za feedback. Systém byl postavený na začátek o jeho úskalích jsem věděl. Potřeboval jsem nějak začít a nabírat zkušenosti. V roce 2011 byl navíc ztrátový jediný měsíc a to prosinec (který obchoduju jen do půlky), celkový průměrný měsíc v tom roce vycházel něco kolem +1,7k na kontrakt... ale při zpětném testování se ukázalo, že v roce 2009 byl ztrátový druhý půlrok (ne každý měsíc ale celkově to bylo ve ztrátě) DD byl rozhodně o dost větší, než jaký bych si ideálně představoval. Průměrné roční zhodnocení za roky 2008,2009 a 2010 taky nebylo to, co bych od intraday tradingu čekal, ale bylo třeba se odpíchnout a průběžně na systému dál pracovat. V současné době testuju patterny, které by měly výrazněji vyvážit ztrátová období toho, co teď obchoduji. Ve hře je několik variant. Systém vcelku prokazatelně poslední 4 roky vydělával peníze (s lepšími a horšími obdobími). Zatím obchoduji v podstatě jen mechanicky a intuitivní pocity zaznamenávám, abych byl schopný časem vyhodnotit, jestli by mi něco vydělaly či nikoli. Jednoduše řečeno je tu ještě hodně práce na systému, který jsem začal živě obchodovat, jsem si toho vědom a dělám na tom :) V březnu budu ještě pokračovat bez většího zásahu. Do konce měsíce bych snad mohl mít hotové alespoň částečně další testy, které mohou ledasco napovědět.

Mohu se zeptat jaký prostor ve svém plánu dáváte intuici? Podle toho, co si zapisuji u jednotlivých obchodů a jejich následných výsledků mám na větší zapojení intuice do live tradingu ještě čas... Zajímalo by mne, jak jste to měli vy? Kdy jste byli schopni vypustit mechanický signál na základě toho, že jste z toho obchodu měli prostě blbý pocit nebo naopak vzít obchod agresivněji, i když ještě nebyla splněna všechna mechanická pravidla? Nebo obchodujete zcela intuitivně? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: a jedeš jenom na patterny nebo to zapojuješ i do kontextu vyšší rámců a struktury? Třeba bys měl ještě prostor na vylepšení právě tady. Možná jsem příliš velký pesimista, ale já si nedovedu představit, že by začátečník byl schopen vytvořit skutečně funkční mechanický systém. :) Proto jdu raději diskreční cestou, ale s aktivním trade managementem a mechanickými "triggery" vstupů v podobně micro-patternů (123, db, upthrust apod.).. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tomas262: zatím jak píšeš mechanicky, navíc pouze na jeden pattern, vyšší rámce sleduji (taky tu vidím prostor pro zlepšení) poslední dva měsíce a snažím se si dopředu nachystat, kde by mohlo být zajímavé vstupovat, jak a proč, v živém obchodování na to ale zatím nespoléhám a jedu čistě mechanicky (nemám dosud reprezentativní vzorek dat, abych mohl říct, jestli mi vyšší rámce aktuálně spíš pomáhají nebo spíš škodí... rozhodně mám v plánu se s nimi ale naučit lépe zacházet, vidím v nich potenciálně velmi silný filtr - jako kde vstupovat a případně vystupovat, zatím ale jen získávám potřebný grif :))

zatím obchoduji jeden trendový pattern, pracuju na zapojení dalšího a navíc ještě dvou protitrendových, uvidíme jak dopadnou testy, samozřejmě věřím, že systém postavený na čtyřech patternech by mohl být stabilnější :D pravdou však je, že všechno má své pro a proti. Další idea vychází ze zavírání první poloviny pozic na RRR 1,5 a další RRR 3-4. Dle letmého pohledu na backtesty by i toto mohlo pomoct trochu equity vyrovnat :) ale vše se uvidí až po testech :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar,

já teď taky trochu laboruji. Mám velké mezery v méně volatilních trzích a hlavně vidím že je naivní nesledovat vyšší TF a důležité S/R úrovně. Sice jsem to dotáhl tak daleko, že je strategie čistě mechanická a pouze na 1 min, za loňský rok stabilní, ale stejně vidím, že to jde dělat lépe a pořád mi přijde že na to koukám s jedním okem zavřeným :).

Proto víc kouknu na vyšší TF, S/R ...

Mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...