Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

[bold]Majkll: [/bold]
[bold]Deluxe: [/bold]

Máte pravdu oba dva.

Nováček je vhozen do obrovského oceánu informací a snaží se najít správnou cestu. Půl roku plave, než připluje na ostrov "A" a tam mu sdělí, že nejlepší je systém A, ať zůstane a nic dál nehledá. Po nějaké době plave dál. Po dalším půl roce na ostrově B mu sdělí, že systém A je k ničemu a jedině systém B je správný. A tak se dostane přes C až k ostrovu D, kde mu řeknou to samé...

Někdy touto dobou začíná mít nováček svůj vlastní názor a náhled na trhy (již poznal více systémů a má s čím porovnat).
Dívá se zpátky, jestli na nějakém z vedlejších ostrovů něco nezapomněl. Stále plave kupředu, sbírá informace, ikdyž nevím kam plave.......

A tak to jde den za dnem...
Nakonec nováček zjistí, že plave mezi ostrovy dokola a aby se dostal ven, musí si najít svou vlastní cestu a té se držet.
Buď zvolí nějaký z ostrovů, nebo ....

Přeloženo...
1) kdybych měl od začátku osobního mentora, pravděpodobně bych byl nyní mnohem dál. Mechanicky bych obchodoval něco, čemu ani moc nerozumím. Ale měl bych OS, který sedne mé osobnosti?
2) když si člověk musí vše sám zjistit a musí si vybrat z desítek různých informací, několikrát si vymáchá hubu, než najde správnou cestu...
3) bez disciplíny, touhy po změně a odhodlání nebude sebelepší OS fungovat...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

.:OMAR:.
Ahoj. Čtu teď tvé poslední příspěvky a jen mě tak napadá jestli jsi někdy studoval něco i mimo intraday. Intraday je sice asi nejefektivnejší, nejrychlejší na vydělání peněz, ALE nejnáročnejší nejen po psychické stránce....Měřuji na jiný styl tradingu a to např. spready nebo opce.
Sám jedu live intraday a ikdyž sem v nějakém plusu, tak pomalu končím s tímto stylem obchodování.
Po rozjetí nesměrových strategií na opce dosahuji lepšího zhodnocení za rok než daytradingem a čas stravený nad zadáním, následnou kontrolou strategie je do hodiny až dvou v součtu za měsíc(nikoli denně).
Samozřejmě to vypovidá o tom, že sem svuj intraday nedotáhl do takové dokonalosti jak jsem si asi představoval, ale našel jsem svůj edge v necěm jiném a hlavně pohodlnějším.

Tím chci jen říct, že je možna lepší zkusit i něco jiného než vsadit všechen kapitál na intraday. Za nějaký čas ( s našetřeným větším kapitálem) ti takové strategie stejně jako spready mohou poskytnout příjemný profit na to aby jsi mohl být fulltime trader a "pracovat" ještě kratší dobu a menšímy nervy.



:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

BOBR:

Aktuálně obchoduji 1,5h denně. Jiný styl nehledám, vyhovuje mi. Určitě to není moje sázka na jedinou kartu, investuji více způsoby.

Za říjen se mi dařilo výborně, můj systém na TFko 1min, udělal 7 vstupů. 5 x PT 250 USD, 2 x BE+1. Takové výsledky jsou ale extra úspěšné. Normálně dosahuje lehce nad 50% win. SL mám 100 USD.
Ověřil jsem si, že jsem schopný systém dodržet a lehce obchodovat. Neudělal jsem jedinou chybu. Pouze jsem jeden den nemohl být u seance a utekl mi jeden PT (s tím se ale musí počítat - neobchoduejte = nevydelavate).

A tak můj statement za říjen je +1020 USD/k. Teď to jen udržet dlouhodobě, cílím na 500-1000 USD/k měsíčně. To je více než dost.

Mějte se
.:OMAR:.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.:OMAR:. Napsal:
-------------------------------------------------------
> BOBR:
>
> Aktuálně obchoduji 1,5h denně. Jiný styl nehledám,
> vyhovuje mi. Určitě to není moje sázka na jedinou
> kartu, investuji více způsoby.
>
> Za říjen se mi dařilo výborně, můj systém na TFko
> 1min, udělal 7 vstupů. 5 x PT 250 USD, 2 x BE+1.
> Takové výsledky jsou ale extra úspěšné. Normálně
> dosahuje lehce nad 50% win. SL mám 100 USD.
> Ověřil jsem si, že jsem schopný systém dodržet a
> lehce obchodovat. Neudělal jsem jedinou chybu.
> Pouze jsem jeden den nemohl být u seance a utekl
> mi jeden PT (s tím se ale musí počítat -
> neobchoduejte = nevydelavate).
>
> A tak můj statement za říjen je +1020 USD/k. Teď
> to jen udržet dlouhodobě, cílím na 500-1000 USD/k
> měsíčně. To je více než dost.
>
> Mějte se
> .:OMAR:.

Snad vám to půjde, jak tento měsíc! Držim palce a přeju hodně zdaru! :) Můj střednědobý cíl je podobný... cílím na 600 USD měsíčně (v průměru) mám za sebou první měsíc live obchodování... všeho všudy 14 vstupů a +1200 USD po odečtení komisí... úspěšnost je zatím nadprůměrná, ale nebyl vyplněn ani jeden PT (mám je dost vzdálené...), pravidla zatím nebylo těžké dodržovat, jelikož dosud nepřišla žádná větší ztrátová šňůra (která ale dle backtestu a paperu určitě příjde)... jsem zvědavý, co přinesou další měsíce a hlavně vydržím-li pokračovat i přes první ztrátová období bez odchylování se od plánu... :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Zdravim po delší době, trošku se pokusím to tady pozdvihnout ač to tento server už má asi pomalu zasebou.

Nějak jsem se odmlčel jelikož nebylo déle co psát. Taraka jak se daří? Vydržela konzistence nebo se něco pokazilo? Na první měsíc máš super výsledky.

Mě se za listopad povedlo udělat +240/k a za prosinec +90/k. Co je ale důležitější, rozvíjím dál své obchodní techniky tou cestou, kterou sem se od 1.10.2011 vydal a je to určitě lepší. Nedávno jsem přidal třetí pattern, který se mi moc líbí a svými výsledky za 2011 je silnou posilou do mého OP.
Leden je zatím +200/k. Volatilita první týden na můj vkus akorát - ani chop ani blázinec.

Jednu důležitou věc bych vám ještě chtěl říct, ke které jsem po roce a půl trejdování došel (možná už se budu opakovat). Psychika je velice důležitá, musíte dokázat dodržet co máte. Neklikat jentak, nehádat se strhem, vydržet neobchodovat, i zvládnout dodržet OP po větším DD. Ale co je důležitější a všude se říká jak je to jen jakých si 10% jsou VSTUPY a VYSTUPY. Musí být JEDNODUCHE, FUNKCNI a LOGICKE. Tak abyste je lehce dodrželi, měli 100% jasná pravidla, tak abyste si 100%ně předem řekli jestli ANO nebo NE. Nemůžete, toto určit zpětně podle toho zda ten vstup vyšel nebo nevyšel. To je cesta do pekel.

Jednoduchý funkční OS -> lehký na dodržení -> 100% disciplína -> $$$

O tom proč zde všude nejsou funkční OS bylo napsáno mnoho a každý inteligentní člověk si to domyslí. Ani já Vám ho nedám, to je byznys, konkurence, know how. Tady si můžeme hrát na obrovské kamarády, ale na burze jsme všichni proti všem :).

A poslední moudro na závěr, čas nehraje roly. Jen dřina, mazanost a štěstí. Znám lidi kteří se tradingu věnují x let a mají krásného koníčka, který jim bere peníze. A znám lidi, kteří jsou u toho ani ne rok a mají lepší výsledky než já.

Mějte se
A ať už se daří ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:OMAR:. pekne napisane, stale citam tvoje prispevky v tomto vlakne ako pekne hodnotis svoje posobenie.
Drzim palce nech dostahujes take vysledky ake chces. A blaohozelam ze si si nasiel svoj vlastny profitabilny system.
Zamkni si ho do banky na seychelskych ostorovoch ci na filipinach a nedavaj ho nikomu
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OMAR:

taky se přidávám s gratulací, že se posunuješ dopředu a si spokojený..velmi pravděpodobně dokonce OBJEKTIVNĚ, což je uplně jiný level spokojenosti..tvoje poslední příspěvky jsou hlavně pro začátečníky strašně důležité..

ano, existujou profesionálové a zkušení tradeři, kteří obchodují orderflow a podobné věci extrémně diskréčně a dalo by se říct "impulsivně"..ale tohle dokáže určitě jen hrstka lidí s extrémní disciplínou a dalšími schopnostmi...ale pro normálního "smrtelníka" hlavně v začátcích je naprosto smrtelné začít obchodovat nějaký hodně diskréční systém..

a přitom i v tomhle fóru je každý den vidět poznámky typu: "mm, tohle mi zpětně nepřijde jako dobrý obchod, tohle sem asi neměl brát" a nebo "tohle byla dobrá příležitost, tady jsem do toho měl jít víc agresivně a nebát se." ...tohle všechno jsou uplně neobjektivní poznámky ovlivněné čistě viditelností pravé strany grafu a psychickému klidu po boji..nejde ani o to, že by třeba takové poznámky nebyly pravdivé, ale jde o to, že jsou nepoužitelné...protože v reálné akci jdou prostě uplně bokem...a proto je důležité jít jinou cestou, pokud to takhle nejde..

přesně jak píšeš - lze najít spoustu jednoduchých systémů o pár podmínkách, které jdou obchodovat hodně mechanicky a přitom mohou nadělovat konstatní zisky - samozřejmě člověk musí stát nohama na zemi a neočekávat tisíce dolarů měsíčně na kontrakt..důležité pro nováčka je udržet se v trhu, začít obchodovat, naučit se chápat co to je disciplína, risk, zisk, konzistence, dlouhodobý pohled atd..a to mu postupně umožní se zlepšovat..a třeba časem přijde na to, že tu větší diskréčnost už ani nepotřebuje moc hledat a že se raději zaměřuje na propracovanější money management, řízení ztrát, scale outy apod.

problém spousty lidí je v tom, že vidí za systémem pouze vstupy..řeknou si, že průraz trendové linky nebo role reversal má takové a takové výsledky a jiné už nemůže mít...ale to je omyl...každý systém vstupů může mít x různých výsledků...každý systém vstupů - i ten nejjednodušší - může být pozměněn mnoha různýma věcma - i když samotné vstupy zůstanou totožné...

a tohle je potřeba si uvědomit...ZLEPŠOVAT NEMUSÍM JEN SAMOTNÉ VSTUPY, ALE NAOPAK JINÉ VĚCI.

jasné mechanické vstupy = prostor pro zafungování statistiky a vylepšování systému.
diskréční vstupy = statistika nikdy nemůže zafungovat, protože vstupní data nejsou konstantní.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OMAR:

Vďaka za rozpísanie rád sledujem ako sú na tom iný rookies a vidím, že si konečne ustálil systém čo je určite dobre. Myslím, že už len to že si prežil a zostal v hre je úspech nejde o to prvý rok kupovať koníka :)

Ja idem akurát druhý mesiac live na začiatku to bol poriadny boj a s psychikou som sa lomcoval poriadne prirovnal by som to aj k zápasu UFC a určite som nebol favorit. Ale čo sa týka toho že by mal každý na začiatku naskočiť 100% mechanicky tak to sa mi zdá dosť jednostranné... Každému vyhovuje niečo iné a na to musí prísť každý sám. Obchodujem práve Majkllom spomínaný order flow a profily samozrejme po mesiaci aj niečom hovoriť o tom že sa to dá je blbosť ale cítim sa lepšie od týždna k týždnu. Trading nemá byť o tom aby som sa cítil pri každom obchode ako na rybačke ale aby to dávalo zymsel a z dlhodobého hladiska som nebol v strate.

Chcem len povedať že je to individuálne a aby si náhodou niekto nový vsugeroval do hlavy že cesta ide len cez mechaniku. Ja nemám nič proti žiadnemu systému...

Diskrécia je tažšia hlavne v tom čo hovorí Majkll štatistika nieje možná... jednoducho musíte veriť v to čo obchodujete a o tom to je (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fillip44 a Omar:

Zdravim pánové :) tak za sebou mám říjen, listopad i prosinec (od 15.12. jsem si dal dovču :D) a první týden v lednu :). Zkráceně řečeno. První dva měsíce obchodování jak z pohádky :D kdy se podařilo vydělat něco kolem 3500 USD, dodržovat plán a všechno šlo hladce :D na konci listopadu přišla první zásadnější chyba a sice, že jsem dopředu nezkontroloval čas vyhlašování reportu. Tahle chybička mě stála hned přes 600 USD (čisté ztráty) :) každopádně jsem si to zapamatoval a dnes to mám na checklistu před začátkem obchodního dne :D první půlka prosince byla slabší, pár zisků, pár ztrát celkem vzato začátek prvního DD, který zatím neskončil, i když z toho nemám dvakrát příjemné pocity, zatím necítím sebemenší potřebu přestat obchodovat, co jsem tak pracně natestoval, když se zatím neděje nic, co by se nedělo už v minulosti (dle backtestu a papertradingu)...
Musím přiznat, že jsem nečekal, že se tak brzo dostanu k obchodování více kontraktů zaráz, ale stalo se a už v listopadu, tam byly některé obchody s dvěma kontrakty.. vzhledem k tomu, že můj systém umožňuje průběžné navyšování pozic, když příjde další signál, zažil jsem si i nervy, kdy jsem měl v trhu zaráz dohromady 6-8 kontraktů. Musím přiznat, že nalezený klid se v těch chvílích začal otřásat v základech, a i když jsem nakonec vše do puntíku dodržel, byly to krušné chvilky :D Můj systém je ryze mechanický bez diskréčního posuzování, takže se neustále snažím hledat způsoby, jak jej vylepšit a zdokonalit, zvažoval jsem i nasazení více patternů (zatím obchoduji jeden), ale to plánuji až si dotestuji všechny naplánované variace a "vylepšení" toho stávajícího.

Držím palce v dalším rozvoji!

S pozdravem Taraka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL:

Ano, všichni máte pravdu. Trading je hodně individuální činnost, jde na to koukat z mnoha pohledů. Diskréce x mechanika, na toto téma by šlo taky mluvit hodiny :). A nejspíše mezi těmito dvěma extrémy není ani pevná hranice. Je to prostě na zvážení každého. Já jen prezentuji mé zkušenosti, které začli na diskréci a ta mě upekla. Umocnily ji ale 15 Range Bary, tento time frame přímo umocňuje volatilitu trhu.
Teď mám na 1 min grafech lepší patterny, žádné kdyby co by. A to jestli trh lítá o 300 USD/min nebo o 20USD/min je mi jedno.

Jinak dnes fajn trh. 1 x PT200, jednou BE +1 kde měl být také PT 250. Jen jsem nebyl vyplněn na PT. Mám PT na S/R a jednou za čas se stane co se stalo dnes... Upravuji a dávám PT 240 - tick POD S/R. Tak abych byl vyplněn vždy a popř. i s více kontrakty.

TARAKA:
To vypadá hodně dobře, jen jde vidět že jsi z toho sám trochu překvapený. To ale uzraješ časem ... :) jinak to že máš DD přes vánoce je úplně normální. Nic si z toho nedělej, trhy jsou prostě líné.
Hlavně Březen/Duben už je skoro tři roky po sobě hodně mrtvý, tak uvidíme letos. Zatím to jde.

Mějte se!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas Ked uz je rec o tej diskrecnosti,je to len vec uhlu pohladu,ako uz mnohokrat spominane,,kazdy vidime to iste a predsa tam vidime kazdy nieco ine.Ja som rozmyslal preco to tak je a dospel som k nazoru ze kazdy disponujeme nejakymi presvedceniami,tuzbami,strachmi,zazistkami proste atd ktore nam utvaraju formu nasho vnimania a tym nam vytvaraju urcity filer cez ktory prejde len to co uz je dnu. Viz obrazok,kazdy tam vidi nieco a pritom to co vidi nemus zodpovedat tomu co to naozaj je.

18277

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to :.:OMAR:.
to víš, že mě to trochu překvapilo :)) čekal jsem větší problémy s psychikou hlavně ze začátku první dny... dost pomohlo právě, že jsem to vše založil na čistě mechanickém systému... nervy by asi pracovaly daleko víc, kdybych neobchodoval statistiku, ale své pocity :)) schválně si během obchodů zapisuju bezprostřední pocity z nich, jestli bych do nich vstoupil, i když bych přihlížel ke svým pocitům atd. občas sám sebe překvapím, občas sám sebe vyděsím :D :D rozhodně bych teď aktuálně nezvládl diskréčnější přístup... :)) na to je třeba trhy asi víc nakoukat a mít trochu víc zkušeností live... :) Sám jem zvědavý jak to s touhle volatilitou půjde a jak dlouho vydrží. Pořád je co se učit a vžycky bude... :D Přeju hodně štěstí a světlé zítřky ;)





Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...