Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger:

Tiež som len nechápajúc krútil hlavou keď si začal písať o tom že si "vylepšil" systém momentom a neviem čím. Naozaj som nerozumel prečo si chcel vylepšiť svoj systém keď ti dával výsledky ktorými si sa prezentoval, ktoré boli v mojích očiach utopické. Naozaj som si začínal myslieť že to asi až taká sláva nebude kedže si potreboval ešte "vylepšiť". Myslím že si doplatil na to čo tu všetci hovorili keď si začal "upravovať" sám som komentoval jeden z tvojích príspevkov na volume ak si pametáš:) Pre mňa sú príspevky typu (nedá sa očakávať veľa od NQ a napíšeš že máš za najslabší týždeň 60 bodov profit trošku chválenkárske). Nechcel som tým spôsobiť flame len naznačiť aby si obchodoval svoj pôvodný systém a určite sa podel o výsledky:)

Vela štastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66 M6E grafy ked si pozeral su velmi rozkakane, alebo plno gapov je alebo ako sa to odborne hovori. Samoozrejme obchodujem podla 6E. tj otvoreny mam graf 6E a DOM M6E. vstupujem limitnym prikazom. plnenie pri nastupe je v pohode, ale plnenie pri vystupe je velmi zle. Co sa tyka samotneho trhu ked sa vyberie long, netrva na svojom smere tak ako naprklad ES alebo NQ a podobne akciove indexi. Cize zatial ma najviac radosti z mojho obchodovania AMP :D lebo skacem z jedneho pohybu reverz na druhy. Smer je v poriadku, ale ide o to ze ked skocim reverz vyplni ma okej, ale ked skocim opetovne reverz tak vyplni ma velmi spatne...

iigis ano bola to pitomost, uz to viem, stalo ma to 125 USD (NT mi pocita tick 1 USD ale AMP pocita tick 1,25)
Ale nevadi :)
Zatial vstupy podla pravidiel vystupy tiez. psychika chladna ako kamen... (uz som roky v profesii obchodnika a ovela tachsieho kalibru ako toto). Jedine na com musim popracovat je neskakat tolko revers. lebo vcera som urobil 10 obchodov :)

Tento trh je uplne iny, ale aj tuna funguje moj system a to ma tesi :) a hlavne trenujem dodrziavanie pravidiel.

Dnes som v otvorenom profite 20 USD, ale keby ma vyplnalo ako ma, tak som v profite cez 50 USD, ale keby keby ne? ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

preboha stranger, preco obchodujes M6E? ved len komisia predsatvuje skoro 2 ticky, a nehovoriac o zlom plneni a slipoch. To sa ti omnoho viac oplati obchodovat 0,1 loty u nejakeho forex brokera, budes to mat to iste, akurat omnoho lacnejsie. Nehovoriac o tom ze nebudes mat take katastrofalne slipy, ktora ta oberaju o zisk a ziadne komisie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

na tvojom mieste by som pockal, a obchodoval radsej ES (alebo aspon NQ), tak ako ho mas otestovany (v paper si mal tusim super vysledky). Ja by som na tvojom mieste M6E neobchodoval, ked hovoris o tych sklzoch, k tomu este nevyhodny pomer velkosti ticku a velkosti komisie. Ale to je iba moj nazor. Hovoris ze s disciplinou nemas problem, aj ked na vacsom trhu to moze byt uz ine, ale urcite by som radsej chvilu pockal a "dosetril" na to aby si mohol obchodovat trh ktory mas otestovany, a ktory nieje pre teba a tvoj system taky nevyhodny

edit: tak sirix ma predbehol. Ta jeho moznost je tiez dobra, len viem ze chces ostat u AMP, tak preto ta moja rada. Ale tak ci tak, urcite by som neostaval na M6E

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no neviem podla mna to mikro euro neni az taky zly napad na zaciatok, az na ten sklz, ale aj tak, myslim si ze je nepodstatne tu hovorit o nejakom zarabani na komisiu, lebo si priznajme ze s 500dolarmy sa tradin asi tazko rozbehne, ale na take odskusanie si ked napr niekto chce ist euro (6e) tak si myslim ze by to bol najlepsi sposob, ked napr si vezmeme ze taky zaciatocnik odovzdava na zaciatok od 1000 hore naspet do trhu , a pritom mu na to staci len zopar SL, pritom na odskusanie si strategie a pocitov chamtivosti a strachu aj s paru dolarmi, a ked to clovek nepreklika za den tak mu to moze vydrzat na dlhsie, a ked uvidi ze mu to celkom ide, tak namiesto m6e domu tam da 6e, (predtim troska dofunduje...) a potom sa moze clovek pokusit o nieco normalnejsie, natom mikru sa daju aj tie multikontraktne strategie otestovat, (no hej sklz..:)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale mne tym otovrenim uctu a zacatim live teraz s 500 USD neide o to zarabat, ale naucit sa plnit plan, disciplinovane pristupovat k tradingu. Ze je tam mizerne plnenie, a velke skly, to mi nevadi. na tom vobec nezalezi. Hlavne som si klikol live a vyskusal som, ze ano, moj system ktory som tolke mesiace budoval, funguje. Sice pri trhu M6E - 6E je troska narocnejsie ho obchodovat, ale to nevadi. Ked zobchodujem 6E tak uz zobchodujem vsetko :)

Viem ze existuju mikro loty ale ja chcem ostat u AMP, lebo mi vyhovuju aj marginy ale hlavne ocenujem slovensky hovoriaceho Mira.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este dodam ze vola sa Sarka a ma 3,4 kg a 50 cm.
A dakujem. A pardom za offtopic ale pisal som ze nesom moc sustredeny na tie trhy lebo bolo to kus narocne kym vysla na svet a mal som zacat obchodovat vtedy jak som planoval. Ale to nnevadi naucil som sa ze v trhoch sa aj straca. Trhu som odovzdal 250 cca bez komisii. Cele to malo asi takyto priebeh:
1 den - obchodoval som modifikovany system ako som pisal vyssie
2 den - system bol uz v pohode, prisli aj zisky ale hned som ich aj stratil lebo som preobchodovaval, robil som tak ako v prvy den 10 a viac obchodov
3 den - som si chcel sam dokazat ze dokazem obchodovat 2 max 3 obchody denne. Podarilo sa 4 ale lepsi pokrok ako 10 v prvy den.
4 den - som urobil jeden obchod to bolo vcera, par hodin pre narodenim malickej

Co je ale dolezite.
- trh 6e je iny ako nq, es, cl, tf - ale to som si aj myslel a neislo mi oto zarabat ale naucit sa plnit plan a dokazat si ze to funguje a kliknut si live
- trh ma vysoke sklzy - ale to som vedel. Je to v poriadku.
- uprimne troska ten neuspech moj ak to tak mozem nazvat zvalujem aj na to ze obchodoval som vzdy mimo hlavnych obchodnych hodin.
- na druhy tyzden skusim obchodovat vylucne len obchodne hodiny. Tu by som povedal ze som bol nedisciplinovany aj v tom ze som rano vstal neisiel do prace ostal som doma a od 9 nasho casu obchodoval. Kym nastali obchodne hodiny mal som za sebou 10 obchodov a uz som sa necitil na obchodovanie. Cize skusim urobit tu jedinu zmenu a budem obchodovat az ked pridem z pracce v obchodne hodiny. Ak to nepojde vratim sa k paperu. Ziadna hanba predsa. Nq es a niekedy aj cl som paperoval. Slo to. Skusim potom zpaperovat 6e a uvidime. Mozno to naozaj neje trh na moj system. Zatial ale nerobim zavery kym neskusim obchodovat cez obchodne hodiny ale kazzdy den len jeden jediny obchod live.

Tak peknny vikend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak píši jak jsem slíbil. V podstatě teď skoro neobchoduji. Vzal jsem jen dva obchody na TFku za 14 dní, snažil jsem se čekat na ty nej a stejně je to ztráta (oba SL). Ale to hlavní, nějak tak jsem sám od sebe bez nějakého nátlaku na sebe, přestal obchodovat a došel k názoru že to chce větší vyhodnocení a trochu se rozmyslet kudy dál.

V podstatě znám 3 ziskové strategie. První kterou jsem zde jel půl roku - speciální pattern na 15RB TFko, který má zhruba jeden až 4 obchody za celý měsíc. Je to strategie zisková, ovšem svým charakterem dosti nešťastná. Poté co jsem ji otestoval za tento rok, tak stále funguje, v únoru byl pouze větší drawdown, do teď ho zase ale vybrala a jede dál. Z hlediska ale velikosti SL, četnosti signálu mi prostě nevyhovuje, i když jsem s ní dokázal vydělávat.

Druhá - korekce na TFku, swingové obchodování. Je super, a dařilo se mi s ním pokud trhy jsou v silném trendu. Poslední dva měsíce je hodně těžká, ziskový s ní jsem tyto netrendové měsíce být nedokázal. Ovšem nabízí malé stoplossy, a když trhy jedou, naděluje také pěkně.

Třetí na kterou se ted zaměřuji je naprosto jednoduchá myšlenka divergencí a DT/DB. Funguje na velice likvidních trzích, minulý týden jsem ji otestoval na FESX (1,5roku) a má velice stálé zisky (250Eur/měsíc), ale také malý počet obchodů a zisk na kontrakt né zas tak uspokojující. Tu samou myšlenku mi ale poradil Rob99 zkusit na trhu ES. S&P500, a hle zde je mnohem více obchodů a se stejným charakterem. 70% win, každý den skoro jeden, dva obchody.. Jasné a jednoduché. Za zmínku stojí i obří likvidita (často přes 1000kontraktů na ask a bid) Otestovat jsem stihl jen Květen, který je teď cca +1700USD/kontrakt, dva dny na demu +500 USD. Měly by takto vypadat i ostatní měsíce, momentálně jdu dělat backtest za poslední rok tak uvidíme.

Aktuální situace je tedy taková, že raději zastavím, vyhodnotím, a uvidíme jak dál. O výsledky se budu klasicky dělit. Mějte se a zatím ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To stranger:

koukám, že u Tebe došlo k fyzickému dodání 9-měsíčního kontraktu v růžové, takže teď se budeš muset o komoditu velmi dobře starat abys Ji mohl, až si řekne o expiraci nějakej cizej kluk, s věnem také úspěšně zhodnotit.

Doufám, že to neblejskáš bleskem.

Mě, když se narodil syn, tak mi dělal berňák kontrolu. Stálo mě to tehdy 1700 Kč, na "Časovém rozlišení" a tak jsem to nechal plavat.

Dokud je to malý, tak je to dobrý, ale ještě to nebude ani chodit a už budou potřeba špunty do uší aby se dalo obchodovat.

Šaty na taneční už vybrané máš? Uteče to jako kapitál určený na obchodování komodit.;)
Dírky do uší ano/ne, nebo ať si už rozhodne sama?...

Tož ať Vám to pískle dobře papá, spinká a prdí(aby Ji nebolelo bříško - trubičku už určitě máte), ať se doma všicí dobře vyspíte.

A přeji hlavně zdraví nejen Šárce.:)

Jiří S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...