Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

to yax:

klidne tu muzes psat jmenovite, ano bojim se ztrat ,kdybych se jich nebal tak si muzu zaletet do las vegas a budu mit vetsi zabavu. pokud by si cetl moje prispevky poradne tak jsem si nastavil RRR ,abych proste do LIVE obchopdu vstoupil ,zisky jsou pro me v soucasnosti sekundarni ztraty primarni. kolik musi byt tvuj drawdown ,aby si byl v neklidu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bid:

moc nerozumim tomu co si napsal ohledne RRR a tech ztrat. Ale obecne mi prijde, ze si pletes ztraty a obchodovani mimo plan. Ztraty jsou uplne normalni. Mit ztratovy den nebo tyden taky neni nic nenormalniho. Ale obchodovani mimo plan normalni neni a to muzes jet klidne do tech vegas.
A s tim DD - zakladni meritko je DD z backtestu, kdyz uz je DD vetsi, tak musis mit opatreni co delat - jak kratit kontrakty nebo dokonce zastavit obchodovani. Na toto tema tady mel moc dobre prispevky MNovak a ja jsem si z nich vzal velke ponauceni bohuzel az potom, co jsem zazil pekny sesup equity.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to

pokud zatim obchoduji jeden kontrakt tak DD nemuzu resit pres kraceni kontraktu ,protoze bych neobchodoval vubec, pokud mi vychazi v tradingu uspesnost pres 60% tak mi zatim staci nizke RRR, pokud mi MFE rika - mam sanci pokud vstoupim do obchodu ,ktery bude ziskovy ,ze zasahne profit 130$ na 99% ; 85% sanci ,ze zasahne 200$ , zvolil jsem skoro jistotu - 99% sanci s tim ,ze pokud se vyskrabu na +1500$ tak zvysim RRR (snizim stop loss a zvysim zakladni profit target, budu vystupovat na pivotu, vysoke volume u ceny.... ale to budu mit pod sebou polstar , do kteryho muzu spadnou) po 2500$ pridam kontrakt a vratim se na jeden kontrakt pokud klesnu zpatky na 1300$ (- 1200$ to jsou pri dvou kontraktech 6 ztrat za sebou, v soucasnosti mam v live i papiru maximalne 2 po sobe jdouci ztraty ). ve svym prispevku jsem psal ,ze pokud ze zacatku dne mam ztraty tak je to v podstate pro me lepsi a snazim se umistovat "inteligentne" (ty se mi smejes ) vystupy (pivot, vysoke volume u ceny, nejaka psychologicka hranice) a nevystupovat na zakladnim profitu. Ta pojistka maximalne tri obchody je kvuli tem ztratovym dnum ,ale to jsem psal uz take, co pro me neni prijatelne je ztratovy cely rok a jeste ,kdyz nekdo napise ,ze dodrzuje obchodni plan a mel ten den ztratu takze normalka.
Doufam ,ze mi nechces tvrdit ,ze kdyz jsi zacal s LIVE tak od zacatku ,az po soucasnost si vsechny obchody uzavrel podle tvyho OP a tvuj OP je porad stejny bez zadnych modifikaci a zmen?

problem v nasi komunikaci je ,ze ja ti na tvoje prispevky odpovidam, od tebe zpetna vazba vazne respektive neni zadna.

bid

PS: ve vegas jsem byl ,ale tam jsem jel penize vylozene (pro)hrat na burze se je snazim "vyhrat"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

tak se přidám. Rok jsem jel akcie - úspěšně, nyní po třech měsících vyvýjení, testování a vymýšlení mám na půl svůj systém, na půl finwin, s kterým pojedu russel 2000. Otestovaný na 14 měsících, na paper nebyl moc čas. Dohromady nějaké tři týdny, s uspokojivými výsledky.
Tento týden funduji account, pojedu ještě 1-2 týdny paper, pokud budu nadále spokojený s výsledky mám v plánu obchodovat celé září. Pak se musí do školy a jak to bude se uvidí dle rozvrhu.

Systém mám postavený tak aby i když ho dodržím pouze na 50% byl ziskový. Vyhovuje mi, je maximálně jednoduchý a jasný na obchodování. Průměrný zisk měsíčně je 1550 USD na kontrakt. Pokud budu za září v plusu je to mega úspěch :).
Vyvynul a otestoval jsem ho tak, aby byl psychologicky robustní. Generuje pouze jeden obchod na 1,2 seance - odpadl problém s přeobchodováním. Zprůměrováno RRR 1:1,36 při 72,3% úspěšnosti. Maximálně tři ztráty za sebou, v reálu počítám se sedmi. Není problém nadělit ale i třináct zisků po sobě. Ziskových dnů proti ztrátovým je 75% na 25%.

Nebudu sem psát každý den, jelikož den neznamená naprosto nic. Každý víkend hodím report, ať vidíte jak se mi daří.

Všem přeji úspěch!

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube bud maximalne opatrny, ja zatim mam vic stesti nez rozumu, v zari se pravdepodobne zacnou trhy chovat jinak, ja i kdyz jsem fundoval ucet tak i pres to jsem pokracoval v paper tradingu pres pul roku a radsi jsem doopravdy zapomel heslo. Pokud jsi nemel cas na papir tak to asi na live nebude lepsi. ja mam ted relativne dobre placenou praci, kde mam pres tyden dva dny volno a zbytek tydne mam cas se dostat k pocitaci po otevreni burzy na ty tri hodiny, pokud vymazu tenhle ucet tak na novej si usetrim za sedm mesicu, ja nevim jak dlouho jsi daval kapital dohromady ,ale pokud o nej prijdes tak te to muze zastavit na hodne dlouho a tim myslim nekolik let. Opravdu plati cim pozdeji zacnes tim jenom lip pro tebe !!!!

Pokud by si tu mohl zverejnit tvuj obchodni denik, jak si vedes jednotlive zaznamy tak by to bylo fajn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bid

Já jsem sice student, ale podnikám a na další kapitál si ušetřím zhruba taky do těch 7 mi měsíců. K tomu by ale němelo dojít, pokud účet klesne o 20% (maximálně) je to STOP na delší dobu. (Vše určeno na základě backtestu.) Účet pak můžu doplnit do měsíce.
Riziko je základ a snažím se ho mít maximálně pod kontrolou. A to hlavně z pohledu celkových osobních financní, i kdybych ten účet smazal, tak to mé podnikání nijak neohrozi ani mě samotného. Investuji od 17 let, toto je jenom další díl do mého zdroje příjmů.

Co se týče paperu, jde čistě o můj pocit založený na výsledcích. Pokud nejsem na paperu výdělečný a plán nedodržuji min. ze 70%, tak do toho jistě nepůjdu. Nemám rád ale zbytečné vysedávání na demu, když jde všechno jak má. Své peníze nedám, ale zhodnotím. A pokud ne, z chyb se poučím a budu to zkoušet znova a znova.

Každopádně tě chápu, stačí hodně málo a vše může být jinak. Všechno je to o mojí hlavě :). Z obchodováním ale už zkušenosti mám, ikdyž jsou akcie něco jiného, něco jsem si už za ten necelý rok zažil a pochopil že je to všechno jenom o mě. Obrátil jsem se z prodělečného tradera na slušně ziskového. Tohle mi oproti akciím ale více sedí, a nepříjde mi to takový gambling jako obchodování čistě dle fundamentů. Mám podložený systém, sice historií, ale jak víme ta se docela často opakuje :).
Jestli budu vydělávat nebo prodělávat, záleží jen na mě. OS sem si ušil na míru a cítím se ready. Pokud ho nedodržím budu prodělávat, pokud alespoň způlky ano, budu mírně ziskový.

Deník si vedu zatím v excelu jednak klasicky obchody s jejich % uspesnosti, equity atd. A pak screenshoty s popisky pres program SnagIt!. Jinak mám připravený psycho deníček k live obchodování. A pak mám i druhý denik ve kterém vedu obchody přesně dle OS a srovnávám s deníkem real, jak radí finančníci v první knize. Více snad není potřeba.

Sám o sobě si myslím, že dokážu vydělávat, ale horší bude ustát série ztrát a při nich dodržet systém, už jen proto to mám nastaveno na 73% a RRR 1,36 při jednom obchodu na 1,2 dny.

Ať se daří ;)
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. - Díky, mám v něj 100 % důvěru, pokud dodržím co mám, výsledky by měly odpovídat...

bid - To bylo delší rozhodování, ale dodělám ji. Předměty co ještě budu mít jsou zajímavé a chci jím rozumět.
Říkat mi to můžete, já sem jenom chtěl vysvětlit že se snažím vše mít připravené na 110% a podchycené, to je důležité, v tradingu 2x tolik.

Jsem zvědavý jak se nám bude dařit.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube, tiez drzim palce!!! Nechcem strasit, ale mal som nieco podobne. System s parametrami velmi velmi podobnymi tvojim. Otestovane, stanoveny drawdown pre ukoncenie obchodovania, uspesny paper trading v dlzke 3 mesiacov, ktory presne zodpovedal backtestovym vysledkom, pripraveny na pocet ztrat za sebou, vysledky znehodnotene na 70% aby som bol pripraveny na najhorsie, po takom dlhom paper tradingu naozaj 100% dovera v plan a co sa nestalo?
Live som zacal drawdownom vacsim nez z backtestingu, pocet strat za sebou viac nez z backtestingu. Dovod? Psychika. Live je nieco totalne totalne ine!!! Dodrzovat plan v backteste a neklamat sam seba, dodrzovat plan v papertradingu a dodrzovat plan v live, je nieco uplne ine. Na to sa neda moc pripravit, to uvidis az v live ci si naozaj schopny aj po psychickej stranke svoj plan obchodovat. Nech ti to vyjde!
Urcite napis vysledky.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bid:

omlouvám se za delší odmlku.
Jenom ti dám námět k zauvažování. Píšeš o nízkém RRR a vysoké úspěšnosti aby si měl jistotu. Ale jistotu mít žádnou nikdy nebudeš. A když máš nastavený malý PT, tak nechápu pak v posledním obchodě nastavovaní PT, tak aby ti vyšel kladný den. To že je to podle tebe inteligentní posun je jenom výmluva, ale prostě je to obchod mimo plán.
Tvoje věc, pokud ti to takhle bude vycházet, ale rozhodně to není nic, co by vedlo ke klidnému obchodování. A tvojím cílem by mělo být se naučit obchodovat, což znamená klidně exekuovat svůj plán. Což mi z tvých příspěvků teď rozhodně nepřijde. Spíš tam vidím panický strach ze ztrát a pak doufání, že to posledním obchodem obrátíš do plusu. Podívej se do backtestu, tam uvidíš kolik můžeš mít ztrát v řadě, jaký jsi měl DD, jak dlouho to systému trvalo dostat se zpět do plusu. Pak víš, na co můžeš být připravený a není důvod dělat jakékoliv změny v průběhu dne. Tohle honění zisků se ti jednou vymstí, pravděpodobně až přijde nějaký drawdown a v 3. obchodě ti to posunovaní nevyjde. To bude situace, kdy přijdou další obchody mimo plán a nad plán, posunování SL a podobné věci. A to pak bolí.

Já sám jsem dělal pěkné blbosti na začátku v live a díky tomu mám teď docela dost špatných zkušeností, takže můžu poradit jak se jim vyhnout. Naštěstí už je to historie a jenom obchodování přesně podle plánu mi přineslo klid, což je podle mě základ pro budoucnost. Honění dolarů s jedním kontraktem nemá moc smysl, výdělky přijdou až s PS a opět opakuji, že tam už musíš mít klidnou hlavu. Takže teď je ideální čas na to se učit obchodovat, místo toho snažit se za každou cenu vydělat, protože to přináší jenom stres. To vydělání by mělo být jenom vedlejší efekt toho, že obchoduješ podle plánu.

Tak hodně zdaru, Láďa

P.S. Pavel K.
Pavle já používám taky MA na Equity, kromě NQ, kde to mám natvrdo, že po 4 ztrátách snižuji na 1 kontrakt, protože z dat vycházelo, že 2 až 3 ztráty jsou normální, ale když přijdou 4 za sebou, tak přichází větší DD. A obchodování na dané strategii zastavuji, když se dostanu na 1,2*max DD. Bohužel nemám ještě jasně vyjasněné, kdy se znova vrátit k obchodování. Zatím se mi to stalo jednou a to jsem začal, když se backtestová equity dostala zpět nad MA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zacinam treti tyden zbyva jich tedy 49. pristi tyden zacina zari a ja ocekavam zmenu chovani trhu takze tak jako tak pojedu tyden demo a pote 3 tydny LIVE.

Dnes mam dva obchody prvni ztrata stop loss -100$ ,druhy +200$ celkove tedy 91$, obchody popisu vecer neb jsem unaveny a musim jit spat.


to yax

jak uz jsem psal o nekolik prispevku vyse, uvedomuji si ,ze ty penize co ted nevydelam mi pak potom budou schazet na pokryti budoucich ztrat, ale opet opakuji potrebuji si vytvorit polstar nez budu vystupovat ne na zakladnim profitu ,ale na "nejakych" vystupnich strategiich o nich jsem uz take psal, v kazdem pripade ti dekuji ponevadz jsem se poradne podival co mi zacina rikat exel a" MFE after trade" a opravdu jsem u zdi s profit target, nicmene ted musim presvedcit mozek ,ze na komoditach muzu vydelat penize ,protoze vsichni mi rikaji a rikali ,ze to nelze vcetne nejblizsich krome bratra. ja myslim ,ze si kdyz jsi byl maly tak jsi se spalil i kdyz ti doma rikali at nestrkas prsty do ohne , v tradingu to bude podobne taky se musim spalit ,ale zase ne az na kost ,ALE poradne si to popisu a zaznamenam ,abych si historii nemusel prozit znovu.


Chytry lidi se pouci z chyb ostatnich, blbci z vlastnich a pitomci nikdy, vsem co jste zde davam prilezitost byt chytri ,poucte se z mych chyb !!! - a to byla myslenka dne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PO 23.8.2010 Dnes jsem byl utahanej jako kote ,takze jsem vubec nechtel obchodovat ,ale dal jsem slib. V patek byla prorazena hranice 600 bodu a na dnes nebyly oznameny zadne fundandamenty pouze v evrope ,ktere moc nedopadly. Jsem presvedcen ,ze medvedi buduji sve pozice ,jsem zvedavy jak bude moje predpoved pravdiva po mesici. prvni signal long jsem zmeskal protoze jsem si musel opet cist emaily tim hure ,ze by obchod dopadl ziskove, prvni vstup byl obchod v kanale protitrendove s tim ,ze pozici uzavru na jeho dolni trend line pokud nedojde rychle k jejimu prorazeni, bohuzel jsem do opbchodu vstoupil moc brzo, rozhodl jsem se pockat na dalsi validni signal po 16:00 SEC nicmene prisel o 36 vterin drive swing pod kanalem navic jeste pod pivotem. po diskusi s yax jsem si prostudoval sve zaznamy v excelu a vysly mi opravdu zajimava cisla 85% sance na profit 200$ podle toho jsem nastavil profit target - nemohl jsem urcit nejakou psychologickou hranici krome 600.0 bodu a na takove profity (cca +1400$/kontrakt) proste muj mozek neni pripraven tak jsem vystoupil s profitem +200$. takze jeste jednou diky to YAX. Dneska jsem proste nechtel ukoncit obchodovani beze ztraty ,ale s profitem. Dnesni obchodovani mi poprve pripadlo rutinni i kdyz mi trochu tlouklo srdce, ztrata , pockat na dalsi signal a vstoupit ,realizivat zisk, udelat si poznamky zaznamentat do sierrachart a cau. pozitiva: do druheho obchodu jsem vstoupil ,az kdyz opravdu prisel signal ke vstupu, i kdyz jsem mel nutkani vstoupit drive negativa: zmeskani prvniho mozneho obchodu, predcasny vstup do obchodu, pripravit sve mysleni na vetsi profity

13853

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...