Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Tak se tez pridam, pridavam jak to bylo u me po prvnim mesici live. Mozna si vzpominate jak jsem psal ve vlakne svuj prvni obchod jak jsem bojoval s psychykou a emocemi. Postupem casu jsem se jakztakz sklidnil, prvni a druhy tyden jsem byl vzdy nerzvozni pred zacatkem obchodovani, potom sem onemocnel, takze sem mel dost casu si vsechno nechat ulezet v hlave, popremyslet o tom. Jeste k systemu, velmi primitivni. Obchoduji TF na 3 min jako hlavni a 60,30,15 TF na kontrolu (trendy,obraty, co se deje atd.). Indikatory 2x EMA 20 a 5 a MOM 20, pivoty daily. SL pohyblivy. nejvyssi SL max. 100 USD. Staci( nespekulujte proc nebo jak...proste tak mi to vyslo a jsem spokojeny) ale SL se meni podle situace na trhu. PT musi byt podle SL. avsak min. 1:1,5-2. Nekomu se to zda malo nekomu moc, kazdy je jiny. Co trader to jiny nazor. 70% systemu je mechanika a zbytek diskretnost, tzn. hlavne kdy se vyhnout chopu, do strany, vyuzivam city pro trhy, ktery jsem ziskal rocnim paperem na TF kazdy den, takze nahledeno stovky hodin, takze tak nejak se dochazu vyhybat chopu a dnum, kdy sice dostanu signal podle systemu, ale byla by ztrata. To ze mi obcas naky obchod utece, neresim, nezajima me to. Nedelam si z toho velkou hlavu, muj cilej e do konce roku obchodovat podle planu a udrzet se ve hre. Prachy prijdou tak nejak samy. Trocha statistiky na zacatek: Provedeno 10 obchodu - (super. tak nejak jsem si to predstavoval. V paperu sem delal i 60-80 obchodu mesicne, coz bylo moc, co mi pomohlo, tak to, obchodovat mesic v paperu s 10 kontrakty, to jsem se naprosto uklidnil a nyni nevstupuji do kazdeho obchodu.) ZAcatek obchodovani: 13.9.-13.10.2010 2 obchody do 16:00 zbytek po 16:00, rozdil oproti paperu, neresim, prvnich 5 min se drzim stranou. 50% uspesnost. tzn. Dodrzeni planu 75% - coz je dobre, sem spokojen po 1 mesici live. 5 ziskovych a 5 ztratovych obchodu. Nejvyssi ziskovy obchod 196 USD (cisteho), nejvyssi ztrata 94 USD. Chytl jsem 3 ztraty zasebou. Jen pro info, jsem tedka 70 USD +,neresim, nezajima me to. NEdostal jsem se na DD, jedem dalsi mesic - ok. spokojenost. V po, ut bez obchodu, st,ct, pa jsem obchodoval, tak to vychazelo i v paperu, Nejlepsi den je patek, nejvyssi ztaty ve st. Podle statistiky, zatim, neberte to jako dogma, trhy a clovek se meni. Slovni hodnoceni: PRvni tyden byl nejhorsi, to jsem byl vzdy nervozni. Duvod? (Bylo to pro me nove, nezda se to, ale je to zaber na psychyku), postupem casu jsem se uklidnoval. Nejhorsi je ovladnuti emoci. Jeden obchod, tam si nejsem jisty, byla to systemova ztrata, ale u vstupu sem si nebyl jisty, jestli me tak trochu neovlivnila chamtivost, asi jo,nevadi, pouceni pro priste. Jinak pokud bych se nechal ovladnout chamtivosti - vygumovany ucet po mesici. Byly dny, kdy jsem vubec neobchodoval, ale mel jsem chut si jen tak kliknout do trhu, protoze se mi zdalo ze by mohl byt profit- celkem 4x sem mel takove pocity. mam je zaznamenane a poznacene, spokojenost. Co mi delal problem u 1 obchodu na stranu short, bylo predcasne uzavreni obchodu- emoce strach. - trh sel trochu proti mne, byl asi 3 ticky od SL a dostal jsem strach, tak jsem pozici zavrel rucne, samo ze potom se trh obratil a sem predpokladanym smerem. Zaver: pro zacatecniky nebo ti co se chystaji, najdete si nejake jednoduche vstupy a zamerte se na psychologii a MM spolus s vystupy. Ja osobne jsem s prvnim mes. spokojeny. ABych dolozil pravdivost, prikladam z meh o deniku equity Tesim se za dalsi mesic.

14182

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

(část1/2)

Zdravím,

tak toto uteklo jak nic. Říjen za námi. A bylo to teda dílo. Hned prvního a druhého jsem udělal dva obchody mimo plán. Začal jsem totiž chodit do školy a musel si na to zvyknout (3dny z 5ti obchoduji půlku seance na přednášce). To mě stálo 150USD. Od té doby, ale musím říct, jsem dodržel plán na 110%. A to je oproti září co říct.
Po dvou ztrátách mimo plán, přišel 5. profit. A to hned 400USD během 12 minut. Přesně dle OP. Pak Dalších 10 dní nic ! (vydžel jsem to) a 15. další signál, na kterém semi povedlo diky slippu udělat dalších 300USD. No to byla paráda.
Pak další 20.tého, na prednasce bylo dost stresu kvuůli kámošovi co do mě pořád něco hustil, i tak jsem ale dodržel co jsem měl ale dostal jsem SL, ten to protlo o 2 ticky, a pak prudká otočka nahoru až za můj možný Profit. No co, naštve ale stane se.
Pak další SL, trh šel lehce do chopu, to jsem ale nepoznal a bylo to dle OP (nebyl to silný chop v kterém neobchoduji). A pak včera, signál na short a zde zase chyběly 2 ticky do profitu. Takže další SL. Dnes nic, kdyby ještě něco bylo tak dopíšu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

část 2/2 (Jako jeden příspěvěk = Chyba) Kdybych takto dodržovál plán minulý měsíc jsem nyní cca na +1200USD. Tento měsíc byl hold slabší a i když jsem byl už i +560USD skončil jsem i bez poplatků na +15USD. Dolarově to vypadá nic moc, psychicky jsem udělal ale velký pokrok. Dokážu dodržovat co mám, ať se kolem mě děje co se děje. Což si myslím, že je hodně dobré a v budoucnu se to bude určitě hodit. Psyhicky jsou ztráty ok, spíše hůře se snášejí ty co nevyjdou o tick a pod. S tím se ale musí počítat, zaplatil jsem si náklady na dalši měsíce profitů :). Kdybych zde začal měnit OP a přitahovat/povolovat SL/PT myslím že bych se rychle dostal mezi těch neslavných 80%. Dole je equity. Ať se daří ;) (BTW: Bid už asi odešel do věčných lovišť?!)

14260

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

je zde ještě mezi námi zakladatel tohoto vlákna bid? Poslední příspěvek tu bide od Vás vidím 17. září a to už je skoro 2 měsíce, co jste nám nenapsal žádné pokračování Vaší cesty. Minimálné já bych si rád přečetl další pokračování, ať už je jakékoli.
Doufám, že jste stále ještě ve hře a že Vás nesrazila na kolena ta Vaše příhoda s platformou, která musela mít jistě obrovský vliv na psychiku.

S pozdravem,

kvočur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim panove,

mozna si pamatujete na muj prispevek pred mesice. Konkretne 15.rijna ci tak.
Jak jsem na tom dale.
Dalsi mesic jsem bohuzel chytl 10 ztrat za sebou.
8 ztrat systemovych a 2 z vlastni blbosti, trochu jsem se nepohodl s emocemi.
Hlavne u jednoho obchodu jsem mel pocit, ze mi trh ublizi a musim mu to vratit........

Jinak jsem zjistil diky live obchodovani velke nedostatky v mem systemu.

AKtualne k datu 19.11. jsem dosahl prvni DD, tzn. ze prechazim do SIM modu.

Ukol je jasny: zanalizovat chyby, zjisti pricinu DD, prehodnotit a podrobit kontrole obchodni plan (prvni zasah do planu od zacatku live), popremyslet co dale

Samozdrejme prvni DD me nijak nevytoci, nemam potrebu utikat s brekem k mamce a skoncit s obchodovanim(ironie).
Dulezite je, ze jsem ziskal za tu dobu co jsem live plno poznaku a uvedomil jsem si, kolik toho vim a nevim.
Alespon tedka vim jak dale postupovat.
Sice 2 mesice a neco na live neni mnoho, ale me osobne to hooodne pomohlo. Zjistil jsem kde mam mezery, co je naopak dobre.
Zaplatil jsem skolne.

Tak panove at se vam dari a nekdy se tu opet objevim.
Jdeme analyzovat, meditova, premyslet, hodnotit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

homoun... s brekem k mamce pujdes az po druhem nebo tretim DD :) tam je to celkem kriticke to ustat... protoze ted vse rozeberes zjistis co kde jsi mel spatne atd, napravis to zacnes obchodovat a zase prijde DD... prvni DD si kazdy na zacatku v pohode vysvetli ale ty dalsi uz se prijimaji tezko... pamatuj ze DD budou vzdy, ale tvoje schopnosti se s tim vyporadat budou jen lepsi a lepsi pokud vydrzis.... tak se drz a at se dari :) tesim se na dalsi report za mesic....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro: h0moun

Nazdar, skutečně si myslíš, že je rozumné přestat obchodovat živě? Pokud jsi udělal jen 2 chyby a zbytek DD jde na vrub horší fázi tvého systému, tak nevidím důvod, proč bys měl přecházet na simulované obchodování. Je dost pravděpodobné, že přirozený propad equity bude brzy kompenzován lepším obdobím, o které tak příjdeš.
Pochopitelně, neznám všechny důvody, které tě k tomu přerušení vedou, ale pokud nejsi psychicky úplně vyřízený, a pokud jsi solidně dodržoval plán, tak bych rozhodně doporučil pokračovat. Dokonce si ani nemyslím, že bys měl tak špatný systém, který potřebuje okamžitou revizi. Je to spíš přirozená reakce na něco nového, co jsi neměl šanci zažít jinak než živým obchodováním.

Přeju zdar,

kvočur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to KVOCOUR

to urcite ne, ale chyb bylo vice, jen potrebuji doplnit par veci, hlave co se tyce rizeni obchodu a vystupy, jinak do systemu jako celku zasahovat nebudu.
Ale tam je prave ta potiz.....Kdy dodrzujes plan a kdy ne...Hranice mezi tim je velmi tenka...Takze radsi prehodim na sim, ale pokud bude pekna formace, tak pojedu samozdrejme live.

Uvidime se za mesic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to h0moun

Dobrý deň. Všimol som si, že ste začali Live obchodovať s účtom 3000 USD pokiaľ sa nepletiem. Môžem sa Vás preto spýtať aký trh obchodujete a u ktorého brookera ? Ak to samozrejme nieje zásah do súkromia. Toto vlákno som preletel rýchlo a možno že ste to už písali. Ak áno ospravedlňujem sa


Príjemný deň

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz na ty, kteří obchodují LIVE. Největší problém mám se založením účtu. Jsem student a tím pádem ani trochu nesplňuji požadavky nutné pro založení účtu. Kontroluje to broker nějak, popřípadě, jaký je postih, když tam uvedu chybné Info ? Asi jsem divnej, ale nechci to po**at hned ze začátku :D
Díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Ignawin

Požadavky brokerských společností bych chápal spíš informativně. Vpodstatě Ti tím naznačují v jaké finační situaci bys měl být, aby tě případný neúspěch nezrujnoval. Někomu chybí věk, někomu velikost měsíčního příjmu a pod. Já osobně u Infinity Futures podepisoval speciální dokument, kde jsem potvrdil, že si jsem vědom všech rizik a to i přesto, že jsem nesplňoval všechna jejich doporučující kritéria.
Ostatně, brokerovi primárně půjde o počet obchodů, co u nich uděláš a ne o to, jestli jsi student, případně chudý student. Každopádně není nutné jim vysvětlovat, že sis na obchodnický účet vydělával dva roky nočníma brigádama a že když o ty peníze příjdeš, tak budeš v čudu:-).


pro bid

Člověče, nemůžu si pomoct, ale čím déle tu od tebe nevidím žádný příspěvek, tím víc ve mě roste podezření, že jsi vymazal účet a stydíš se nám tuto zkušenost předat. Jestli tomu tak skutečně je, tak bych poprosil o nějaký komentář. Myslím, že by takový příběh mnoha lidem pomohl chápat věci v daleko reálnějších souvislostech. A jestli tomu tak není, tak se omlouvám, že kalím vodu.


Ať se daří,

kvočur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, tak konec 3. měsíce live. Udělal jsem celkem 6 obchodů z toho 4 dle plánu. Z těch 4 pouze 2 platné. Ty druhé dva byly díky chybným datům - teď zde signál není, při zobrazení zpět. Každopádně se mi na nich něco nezdálo a oba dva ukončil předčasně +70USD (jinak oba SL). Dále dva obchody mimo plán jeden kvůli přechodu na 4RB (zminim dále). Zní to špatně sice špatně, ale je to pokrok. Žádné zásadní chyby. Dodržení plánu cca 70%. Za posledních 20 dní 100%. Celkově i s poplatkama jsem tento měsíc vydělal 410USD (2 x PT na Short). Systém udělal 500USD. (30 USD ztrata na slippu, zbytek ztrata na obchodech mimo plan.) Je to první pár set dolarový výdělek. Dále jsem začal testovat systém na menším 4RB TF a z prvotniho nadšení vznikl ten poslední obchod mimo plán. Nemám ale na tento TF čas ani zkušenosti. Jsem tedy zpět na 15RB. Nyní testuji a demuji pattern BigV. Jelikož mé obchody mimo plán pramení z nudy! Klasicky níže najdete equity, kde se nám udělal hezký rostoucí kanál :) tak snad neprotne trendline. Mějte se!

14637

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...