Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

UT 24.8.10 dneska jsem mel volno tak jsem si naplanoval relax, jsme s kolegouu zajeli do mesta, zasli do kina na Expendables, mimochodem dobrej akcni filmek opravdu stara poctiva skola, po padesaty mrtvole se to sice uz pomalu zacne menit na komedii, ale clovek si u toho vydechne. No nicmene jsem NECHTEL dnes obchodovat, jenze jsem si k tomu sedl a zacal, dnes se ve me rvali dva lide a jedna myslenka (tak trochu me k ni navedl yax ) dnes je to uz desaty den ,kdy uz obchoduji LIVE a zatim jsem nemel ztratovy den - Jak se budu chovat pokud ukoncim obchodovani ztratou????? tak jsem vyprodukoval ztratu -100$, pak se ve me probudila ta cast ,ktera nechce prohrat. Vysledek nebudu komentovat a pro pristi dva dny si davam distanc na demu. V podstate mam strach ,ze prijde ztratovy den tak jsem tomu chtel vyhnout nebo jit naproti ,zatim nevim jak to mam resit. pozitiva dne: zadna nejsou negativa dne: neskoncil jsem ve ztrate

13863

13864

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bid:

podivej se do toho backtestu. Mam strach, ze tam nemas ztratovy den. A co se stane? Nic. I pres ten ztratovy den system urcite funguje. Podivej se, jaky si mel DD a jak to dlouho trvalo se z neho vyhrabat. To by te melo trochu uklidnit a pripravit na to, ze ztraty jsou normalni. A to si jeste uvedom, ze v realu bude DD urcite horsi, protoze v backtestu at clovek chce nebo nechce, tak si prilepsuje. Tohle obchodovani dokud se nedostanes do plusu nema smysl. Me se taky jednou podarilo vyrobit ztratu -600 a pak ji otocit na +400 celkove, ale pak prisly dny, kdy uz se to otocit nepodarilo a to pak hodne boli. A vic nez ztrata penez me bolelo to zjisteni, ze to proste nemam pod kontrolou, ze na to zatim nemam. To bylo velke vystrizliveni. Navic si pak clovek udela nejake bloky a ty pak trva hodne dlouho odstranit.

Ale jinak po tomhle strileni je pauza urcite nejlepsi reseni. A dej si pauzu uplne, na demo se vyprdni. Kdyz vynechas den dva, tak se prd stane, trhy i ty to prezijou, dulezita je cista hlava.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kdyz pominu back test a vratim se k paper tradingu tak tam byla stejna situace porad dokola, kdyz uz jsem si vytvoril profit 1500 -2000$ behem mesice a neco, tak prisel den kdy jsem ho proklikal ,abych radsi nemusel zacinat jit live, protoze tech ztrat jsem opravdu moc nemel ,ale mel jsem strach jit live ,asi jsem tenhle vzorec zaryl pod kuzi. kdyz back testuji dnesek tak bych mel opet prvni dve ztraty a ten treti obchod by to pokryl a jeste vydelal. musim proste neco vymyslet jak se pres to prenest. Tri obchody dodrzuji jenom pro to ,ze jsem si nakecal ze chodim do lesa na lov a ve flinte mam tri patrony bud strelim jelena nebo veverku nebo postrelim medveda a ten mi nakousne p.... Proste nesmim strilet od boku ,protoze musim neco ulovit jinak umru hlady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak já po třech dnech paper tradingu prehodnocuji situaci. Mám v sytému dva patterny, 2v a svůj vlastní. V 2v nemám takovou důvěru, a když mi nadělil 4 ztráty po sobě tak jsem byl hodně pod emocemi. Na live s nim nechci riskovat, urcite ne ze zacatku. Nechám si svůj, který jsem si sám objevil a mám v něj 100% důvěru. Vše bude klidnější a risk bude ještě více pod kontrolou. Po novém backtesu vychází průměrné zhodnocení okolo 20% - 30% mesicne, neni to moc. Ale do zacatku pro me neni nic vhodnejsiho. Pozdeji az se trochu sklidnim a posunu se trochu v psychologii dale, druhy pattern zase zpet zaradim.

Jinak pracuji na psychologii, emoce jsou potvora. S cistou hlavou dokazu byt hodne diskrecni, ale jakmile prijde par ztrat, dostavi se strach a jde to pryc. Kvůli tomu dnes 2xSL, naprosto zbytecne. Cele to ale zpusobil pattern 2v.
Jsem za to ale rad, mam na cem pracovat a z ceho se poucit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.:OMAR:.,
paper trading neslouží k treninku psychiky, tam žádná neni nebo by neměla být, pravá psychika nastoupí až při live. Pokud máš problém s pychikou při paperu, tak je něco špatně, to jen hra "na vojáky s klackem v ruce".
Pattern, graf, indikátor nikdy nic nezpůsobí, vždy je chyba v obchodníkovi.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:
Proc by tam psychika nemela byt?
Kazdy jsme jiny (jedinecny). asi to bere tak vazne, ze to s nim hazi i na paperu. Ja mel ve svych zacatcich podobne stavy. Rikas hra na vojaky s klackem nebo napr. paintball. Nikdo o zivot neprijde, ale zrychleny tep pritom mas a nervy tam jsou napjate u vsech zucastnenych :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama,
ano, souhlas, každý jsme jiný, ale brát paper i pro trenink psychiky je mylné, co potom daný člověk udělá v live, když už jde o peníze. Tj pokud má problém s psychikou už na paperu, tak bych si dal při live ještě větši pozor, protože tam to teprve začne a představa, že si to netrénuji na paperu je chybná. U mne např od samého počátku při paperu jsem byl naprosto v klidu, nebyl problém udělat jakýkoli profit, splnit plán, v klidu počkat na signál, vstoupit a odejit od compu apod ...o to krutější byl přechod do live, kdy mi začaly nervy a hlava pracovat naplno a videt nevídané :)
k tomu přirovnání ... když jsem hrával Flashpoint taky jsem byl nervozní, aby mne soupeř nesejmuj :) ale abych pak odjel do Iráku mi nenapadlo

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bid,
nevím jak kdo, ale já mám backtest na ověření nápadu, myšlenky, zda to funguje, jak čekám nebo jak někdo jiný tvrdí, paper pak na ověření v reálném trhu. jj, znám lidi co paper vynechávají.

přirovnání bylo hodně přitažené, ale jde o to, že pokud necvičíš s ostrými, tak se na reálný boj zkrátka nepřipravíš, to je stejný jako v bojových sportech, když budeš jen stínovat nebo cvičit bez kontaktu a pak vlezeš do klece, tak muzes být sebelepší technik, ale bez poznání přijmout ránu a prohraješ. Stejně tak v paperu, nejde o tvoje peníze, tak o co se bát, max o to, že ti nebude fungovat systém, ale to bys zase měl poznat v backtestu.

Nic není lepšího než live den a je jedno jak dopadne, to nemůže nic nahradit, hlavně v počátcích, kdy nevíš a ani nemůžeš vědět, co očekávat, znáš to jen z doslechu a každý člověk je jiný, jinak snáší tlak, strach o vlastní peníze, strach, že kdykoli může o vše přijít.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ti lide co vynechavaji paper jsou pak uspesni??

paper trading jsem cvicil ,abych si osvojil spravne postupy, neposouvani stopp lossu, okamzite reakce pokud se objevi signal ke vstupu. Proc jsem ,ze zacatku v papiru menil pocty kontraktu, menil stop loss ,obchodoval mimo plan ??? abych zjistil ,ze to takhle opravdu nefunguje. Do live jsem sel teprve ,kdyz jsem tohle vsechno eliminoval ,proste nacvicil disciplinu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bid
Přesně to je ono proč je dobrý Paper.... Ted již druhým měsícem paperuji a první týdny mi dali dost zabrat. Rozhodnout se v sekundě, vnímat pohyblivý trhl a podobně... Teď se moje situace den ode dne lepší a equity je již téměr totožná s backtestovou i když mám zatím nerelevantní vrozek dat, ale i tak je to potěšující ( aspoň prozatím :) ). Nikdy bych si netroufnul jít do live po backtestu.. tak bohatý nejsem abych se to učil teprve v realu :D ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bid,
co vím tak ano :) ale nejsou to začátečníci, což spolu úzce souvisí

souhlas, paper je, aspon dle mého, od toho, aby sis vše nacvičil na živém trhu, vstupy, posuny, různé výstupy, vše bez stresu o reálné peníze. Píšu pouze ze svého pohledu. Trading je o penězích, vlastních penězích a ty v paperu neriskuješ, takže hlavní podnět pro stres zcela chybí

trading je hodně individuální oblast, tj co funguje jednomu nemusí pro druhého nic znamenat, neexistuje žádné dogma, jediný postup, posloupnost činnosti vedoucí k úspěchu. Jediné co mi dává na obecnější roviny smysl, že můžeš uspět, pokud najdeš v tradingu vlastní styl, feedback je jasný, v podobě měsíčního/kvartálního stavu účtu a jeho bilance, názory ostatních na něj nemají vliv.

viz tvůj příspěvek z 24.8. .. to jsou emoce v přímém přenosu, to v paperu nezažiješ

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira_k

souhlasim s tim pokud uz nekdo dlouhodobe obchoduje live tak asi ,kdyz objevi novy vstup do obchodu tak ho muze zacit obchodovat okamzite bez paper tradingu pouze ho back testnout, k tomu paper tradingu - podle me by nemel trvat neumerne dlouho ,muze se stat ze obchodni system prestane fungovat drive nez zacne vydelavat realne penize (z toho jsem mel take strach ,ze to budu donekonecna testovat abych pak zacal od zacatku ,proste si dat dopredu nejake parametry ,ktere pokud budou splneny tak se zacne live napr. 100 obchodu, 3 mesice, rozhodne podle me by nemel trvat dele nez rok)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...