Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Jojo taky si rikam kde je Bidovi konec....

Omar ta veta "Sice je můj účet +5USD" tady vubec nepatri a nepatri ani do tve hlavy, usd by jsi vubec nemel vnimat i kdyz je to tezke, jedine co te zajima je, jestli delas na 100% to co jsi si stanovil a to je rozhodujici a dolary potom prijdou nejak samy.... Ale jinak oka at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to PetoU:
neber to v zlom, nechcem tu zacinat falme. Neviem ci obchodujes alebo si niekedy obchodoval live. V podstate mas pravdu a velmi jednoducho sa to da takto napisat, ale pri live obchodovani je to trochu zlozitejsie. Hlavne ak je cast systemu diskrecna tak mas tendenciu nechat sa ovplyvnit vysledkom par poslednych obchodov.

Toto je nieco co clovek zisti az v konecnej faze pripravy na obchodovanie, co su prve live obchody. Nechcem staviat strasiakov, ale podla tvojho prispevku by mohol niekto kto zacina zobrat psychologiu na lahku vahu a preskocit ju lebo staci dodrzat obchodny plan a ved predsa nie som blby, aby som ho nedodrzal (toto je moja osobna skusenost) a potom sa taketo rozmyslanie predrazi (tiez moja skusenost).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera se mi stala takova neprijemna situace, ty #$^$^#^ ze sierry uvolnili novou verzi ,ve ktery opet neslo byt zaroven zalogovano v OEC a v sierre zaroven. probudil jsem se nekolik desitek minut pred open a jak jsem byl porad polomrtvej tak jsem se porad pokousel logovat do demo OEC trader az jsem se zalogoval na ostrej ucet tam jsem prodal dva kontrakty , dalsi maler byl ze jsem roloval do dalsiho kontraktniho mesice a nenastavil si automaticky stopky a profity, pak jsem se odlogoval a v sirre jsem nastavil data feed na ostrej ucet a pokracoval na demu, vecer mi v sierre vyskocilo okynko ze mam nejake obchody a tak jsem okamzite vlitl na ostrej ucet tam jsem byl -2 200$ tak me polil studenej pot okamzite jsem se spojil se svym brokerem ten poslal IP adresu od kud to slo tak jsem si dal look up IP ten byl do oblasti kde ted jsem tak jsem vyloucil hack. profici tady by to asi prodali, jenze ja bych se z toho nevyskrabal ani po pul roce tak jsem nastavil stopku nad denni high a rekl si co jde nahoru musi jit i dolu, pak uz jsem se jenom dival na openy na nikkei v tokiu hang seng v hongkongu na dax v nemecku vsechno slo do cervenych cisel, nakonec jsem se dostal az na - 90$ tak jsem nastavil stopku abych maximalne tratil soucasny zisk ta se samozdrejme vyplnila, pak jsem provedl jeste 3 obchody prvni samozdrejme mimo plan -100$ dalsi dva uz podle planu +130$ a +150$. nakonec me ta sranda stala -360$. Tak jsem si nastavil policy aby se to neopakovalo. mimochodem jsem mel i margin call nastesti mi to broker neprodal. na supportu mi poradili risk manager kde si muzu nastavit maximalni denni ztraty tak az to rozchodim tak pokud bude mit nekdo zajem tak tu dam tutorial.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam za sebou prvych par tyzdnov Live, mal som 2 equity rasty, a 2 equity poklesy :), aktualne som po tom druhom a som na nule. Pepe2000 k tej psychologii, mozno to vyznelo trosku arogantne, nechcel som vzbudzovat dojem jednoduchosti tradingu, len ze ono tie kluce spocivaju prave v jednoduchych konceptoch, ktore trva dlhsie kym ich clovek skutocne pochopi :)....za ten cas prvych Live obchodov som si vyskusal snad kazdu zaciatocnicku chybu aj niekolko technickych excesov. Ziadna stopka na trhu --> internet connection lost... Dnes som , nerozumiem preco, nepreroloval do noveho kontraktneho mesiaca, a ostal vlastnikom indexu po LTD --> niekolko hodin nepopisatelneho pocitu zmiesaneho s katastrofickymi scenarmi :)). Mimo toho Bid za ten minus 2200 , klobuk dole....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak jak jsem slíbil, dávám po měsící Live report. Můj systém dosáhl průměrného výsledku. Tedy 800 - 1000 USD na kontrakt. Jelikož se ale stalo to, co většině začátečníků - můj účet je trošku jinde. Ze začátku nepřicházel dlouho žádný čistý signál, a ty které brát nemám vycházely jeden za druhým. To mou psychiku nahlodalo tak, že jsem začal přidávat výjimky a úpravy atd ... Do toho jsem začal tradovat situace lehce mimo plán - přece tak hezky vycházejí. To mě dostalo po dvou týdnech do 360USD ztráty. Vše sem si musel sepsat, uvědomit si zdroje chyb. Dalším backtestem jsem se ujistil, že signály mimo plán (nečisté) jsou opravdu k ničemu, a i když by mi dva tydny přinesly zisk 1500 USD další dva týdny ho rychle ztratí. Vrátil jsem se tedy zpět k původnímu plánu a ten začal dodržovat. Pak jsem měl také problém, který se tady dost probíral, těžce jsem nesl velké pohyby které jsem "tušil" (samozřejmě že netušil). I v tom jsem se poučil a dneska mi nedělá problém koukat na trh a nenechat se jím ovlivňovat. Dodržováním plánu jsem se za posledních 14 dní dostal ze ztráty a tento měsíc jsem zakončil s čistým ziskem 40USD. Pro motivaci ostatním sem budu dávat výsledky každý měsíc na konci. Abyste viděli jestli se mi daří nebo ne. Směr jsem nabral dobrý, teď ho jen dodržet a lpět na konzistenci. Závěr: Nikdo nesedl k pc od paperu do live, a nezačal vydělávat bez jediného problému (aspoň ho neznám). Za měsíc jsem se posunul mnohem dále. A hlavní poznatek je, že to jde a funguje! V příloze záznam equity se všemi obchody, i mimo plán a "pokusy". Mějte se a zas za měsíc ;)

14035

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...