Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Pavel_K a kvocur:
Díky moc za rychlé reakce, problém je, že mám jak fin. tak věkové omezení... Věc se má tak, že účet nemlžu otevřít na mámu, protože pracuje v bance, na tátu (protože je hrozná konzerva :) ) a hlavně je na něj napsanej barák, o který se pochopitelně bojí... Jediná možnost mi připadá otevřít ho na babičku, což může být trochu divný, důchodkyně s ročním platem 30 000$.... To je hlavní věc, které se bojím. Čekat dalších 10 měsíců, než mi bude 18 se mi už nechce.. Nějaké nápady ;) ?

OMAR:
Gratuluji ! Akorát se divím, šest obchodů za měsíc ? Můj systém mi někdy generuje podobné výsledky, ale přesto mě to udivuje. Držím palce a doufám, že equity necrossne trendline ani nulovou linku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To .:OMAR:.:
Jen tak jsem se podival na tvůj příspěvek, na začátku mě zaráží jedna věc, píšeš že jsi udělal 6 obchodů za měsíc, to je myslím málo i na profíka, dále z těch 6 byly 4 podle plánu, a z těch 4 byly být pouze 2 platné. Takže ideálně by si měl mít pouze 2 obchody ?
Ano, říká se méně je více, ale 2 obchody za měsíc to je podle mě hodně málo.
Jinak zisk 410 USD, to není vůbec špatné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin:

Podle plánu dva! :) Je to normální. Je to systém s kterým si věřím a byl udělaný tak ať vydělávám s co největší pravděpodobností. I tak ale ročně dokáže udělat 200%-300%. Taky mám varianty na 50% měsíčně, ale to bych tak nedokázal z obchodovat (Jsem na VŠ, provozuji eshop, traduji a víc toho už nestíhám).
Proto teď ale testuji další pattern, když se mi bude líbit a budu věřit v to že s ním dokážu v praxi vydělat - zařadím.
Tak zase za měsíc, s výsledky za prosinec.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Ignawin:

Jen namet k zamysleni.

1) V tomto byznysu ti NIC neutece. To si muzes byt jisty.
2) Nemyslis ze stejne divne jako otvirat ucet na babicku bude otvirat ucet v 18 letech na sebe a tvrdit jim ze vydelavas x tisic dolaru rocne ?
3) Nebylo by lepsi rok dva studovat trhy, testovat, paperovat a pri tom si vlastnimi silami na fundovani uctu vydelat ?
4) Ber to jako zkousku tveho odhodlani, cilevedomosti, vytrvalosti, trpelivosti a zodpovednosti, protoze tohle vsechno budes ale zatracene moc potrebovat, chces-li se tomuto byznysu venovat dlouhodobe a s vaznymi umysly.
5) Jestli chces hledat zkratky uz i v techto nejzakladnejsich vecech, nemas sebemensi sanci.

Pisu ti jen holou pravdu, netusis co te ceka, a predcasne fundovany ucet pres babicku ti v tom nepomuze ani te od problemu ktere te teprve cekaji nezachrani. Postav se k tradingu hned zkraje jak jen nejzodpovedneji to pujde. Dokazes-li udelat zhruba to o cem pisu, mas pak sanci uspet za predpokladu, ze vsechny tyto vlastnosti o kterych pisu budes v sobe dal pestovat a rozvijet.

Preji hodne vytrvalosti a trpelivosti.
At se dari.
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:

Udivuje mě že jsou zde lidé kteří pořád mají energii opakovat tyto slova začátečníkům. Díky za ně, já na to nemám.

Jen doupřesním dvěmi radami.
[bold] Jediné co můžes ztratit, jsou tvé peníze.[/bold]

[bold] A nechoď Live, dokud na paperu, jistě a přesně nebudeš vydělávat tak jak dle plánu máš.[/bold]

[ital]You have been warned ;) [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro .:OMAR:.

Velmi slušné na začátečníka. Přechod z RB15 na RB4 mi příjde jako docela revoluční, ale vidím, že jsi sám dospěl k závěru, že na zásadnější změny je ještě čas.
Jinak se domnívám, že 30% nedodržování plánu tě dřív nebo později dostane a že ta equity nebude tak pěkná jako teď.

Přeju zdar,

kvočur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
Díky moc za příspěvek.
Opravdu jsem se nad ním zamyslel a musím říct že máš naprostou pravdu. Trhy mi neutečou a budou zde ještě dlouhou dobu, ale na druhou stranu nechci sklouznout k druhému extrému tj. odkáládání. Pak si řeknu, začnu v lednu 2012, začnu po prázdninách, začnu po škole etc....

OMAR: Systém jsem jel paper od půlky srpna dodneška. Pár obchodů vynechaných, nelíbila se mi situace, jinak bez problémů. Zatím v něj mám důvěru, uvidíme, co na to live ;)

Hodně úspěchů do dalších měsíců !!
Oskar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra: nemám rád tyhle věci řešit veřejně kor zde. Úspěšný trader musí mít svojí hlavu, školu chci dodělat, baví mě, rozšiřuje obzory, učí chápat finanční svět (není státní). Takže ne, hlavně z psychického hlediska je to lepší. Menší očekávání, tlak... Kontakt s lidmi, sedět 8h denně u PC doma sám není nic pro mě. Nic mi neuteče, ba naopak bych si zavřel cestu vzdělání a nových kontaktů.
No nic, je to každého věc. Kdybych studoval vysokou poštovní, asi by to bylo vhodné. U mě ne.

Mějte se a ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Necetl jsem celou diskuzi, jenom jsem se chtel vyjadrit k ty vysoky a tradingu. Pravda je takova, ze se to da vcelku v pohode zvladat najednou, vim to z vlastni zkusenosti. Pokud teda clovek nejede na cerveny diplom. Navic na vysoky je tolik srandy, kolik si clovek behem obchodovani urcite neuzije.. :) Dalsi vec je, ze to clovek muze brat jako svuj ochranny zivotni stoploss. Vzdycky se muze neco pokazit a bude se muset treba chvili "normalne" pracovat..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vysoká škola + trading je výborná kombinácia. Človek ešte stále má za sebou rodičov, čiže nepociťuje žiadne finančné stresy a navyše zaoberá sa businessom, ktorý je na celý život, v prípade, že už počas vyšky je mierne profitabilný nie je čo riešiť. Pokiaľ neštudujete Harvard, skĺbiť vyšku s tradingom čo sa týka času by nemal byť problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> To .:OMAR:.:
> Jen tak jsem se podival na tvůj příspěvek, na
> začátku mě zaráží jedna věc, píšeš že jsi udělal 6
> obchodů za měsíc, to je myslím málo i na profíka,
> dále z těch 6 byly 4 podle plánu, a z těch 4 byly
> být pouze 2 platné. Takže ideálně by si měl mít
> pouze 2 obchody ?
> Ano, říká se méně je více, ale 2 obchody za měsíc
> to je podle mě hodně málo.
> Jinak zisk 410 USD, to není vůbec špatné.
>
> Více komunikace mezi tradery....


Kvalita obchodů by měla převyšovat kvantitu obchodů. :) Tolik můj názor.

Podívej se všeobecně na indexy od 1.září. Znám několik jak píšeš ale opravdových "profíků", kteří je drží od 1.září a plánují držet do 17.12., popř. do začátku ledna 2011 (záleží na možnosti rolování). To je frekvence 1 obchod za 4 měsíce. To je hodně málo, co myslíš, ale je to velmi úspěšné. :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...