Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Víte, co bude s vaší otevřenou pozicí, pokud vypadne internet?


Doporučené příspěvky

S ohledem na to co napsal jaaan ("Mezitim expiruje kontrakt, nezasahne to ani PT, ani SL, a az se vratim domu, budu mit vzkaz, ze si mam prijet do Chicaga pro kamion prasat.") - chtel bych se zeptat financniku (Petr a Tomas) - jake mate osobni pravidla pro tuto situaci? ... tj. ze se blizi datum expirace a hrozi problemy v pripade ze mi zustane v trhu viset pozice protoze ji nebude moznost z nejakeho duvodu ukoncit a dobehne to az do faze ze skonci kontraktni obdobi a melo by dojit k fyzickemu dodani komodity.

Osobne vidim jako jednu z moznosti ze z bezpecnostnich duvodu uz nebudu dejme tomu 2 dny pred vyprsenim delat zadne obchody s takovym kontraktem a radsi budu obchodovat dalsi kontraktni obdobi u ktereho je hafo casu do vyprseni(?) Nebo se proti teto situaci da pojistit i nejak jinak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj,

měl bych dotaz k poslednímu příkladu uváděnému v článku, toho s tím ochranným STOP příkazem. Uvádí se, že STOP příkaz nemůže být vyplněn bez vstupu do krátké pozice. Kdyby se ale trhy obrátily před zasažením LIMIT příkazu a vylezly na STOP, pak se nakoupí jeden kontrakt a tím pádem se z "ochrany" stane vstup do pozice. Nebo se pletu?


J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po několika zásadních konfliktech s Iinteractive Brokers jsem přešel k Infinity Brokers. Obchoduju CL, TF a ES. Musím říct, že slippage u všech typů příkazů je u tohoto brokera spíše výjimkou, u IB byla spíše pravidlem. Jeho vysvětlení je, že komunikace probíhá mezi mým počítačem a burzou přímo, bez jejich dodatečných zásahů. Nevýhodou je držení příkazů pouze na mém počítači. Pak je v případě jakéhokoliv výpadku potřeba okamžitě volat helpdesk, který uzavře všechny otevřené pozice. Není to sice ideální, nicméně za bonus v podobě nižší slippage to podle mně stojí. Pokud máte někdo jiný názor, budu rád, když se o něj podělíte.

Hodně štěstí všem,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Novacik ale prispejem tiez dvoma postrehmi:

1. U vacsiny brokerov sa da nastavit maximalna denna strata, ktora by vas mala chranit proti najhorsiemu.

2. Prekvapuje ma ze v clanku nie je uvedene, ako zistime ze vypadol internet. Ked vam to zahlasi platforma tak je uz cca 30sekund internet nedostupny.... Ja na to pouzivam permanentny ping prikaz na google, ktory mi ukazuje nielen ci internet funguje ale aj priblizne vykyvy v odozvach. Specialne uzitocne ak mate internet zdielany s viacerymi ludmi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lexi:

Používám tohle nastavení automaticky, ale pozor, parkrát (jeden případ z několika set), se bracket order prostě neodeslal. Proč? Vysvětlení Infinity: po vyplnění příkazu šel trh tak rychle mimo range stop a limit příkazů, že nemohly být zadány. Pak je nutné zadat si nezávislé příkazy stop a limit k už otevřené pozici, abys byl chráněn, tentokárte bez bracketu. Pokud máš ale otevřených řekněme 10 kontraktů a broker Ti povolil obchodvat například max. 15 kontraktů, nemusí oba příkazy projít. Pak se dozvíš, že "position limit violation". Není to zásadní problém, ale je dobré být na něj připraven.
Nastavení maximální denní ztráty taky doporučuju, člověk se tak chrání nejen před trhem, ale i sám před sebou, což je v začátcích určitě třeba.

Hondě štěstí všem,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LeeTo Napsal:
-------------------------------------------------------
> ahoj honzo
> ano pokud se pripojis na jinem pc Ninja si sam
> stahne ze servru cekajci a vyplnene prikazy.
> dokonce muzes zazadat o moznost byt pripojeny na
> jeden ucet na dvou pc soucasne a kdyz zadas prikaz
> na jednom PC ihned jak ho burza prijme tak se
> objevi na druhem pc.
>
> sam jesem u mirusu a soucasne sem zalogovany na
> dvou strojich pro pripad selhani HW.
>


Zdravím, rád bych vznesl konkrétní dotaz na to, co píšeš. Mám "špatné" zkušenosti s požadavkem připojení se k jednomu LIVE účtu ze dvou PC současně a to hlavně s vyjádřením brokera (mirus), že tato možnost u NT není k dispozici. Zkoušel jsem cca 1,5 roku zpět. Takže buď jde o nějakou novinku nebo budu rád, když mi dáš info, jak jsi toho dosáhnul. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K, Gordon:

Je to jeste trosku jinak. BUY STOP prikaz, ktery je pod aktualni cenou (nebo SELL STOP nad), v nekterych trzich vubec nefunguje. Burza ho jednoduse odmitne jako neplatny. Pro realizaci stoplossu se používá tzv attached order. Ten vstupní LIMIT příkaz je hlavní, a ten STOP je na něm závislý. Je neaktivní, jen je uložený u brokera. Teprve po vykonání toho vstupního příkazu se STOP aktivuje, případně pošle na burzu.

Jan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...