Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Víte, co bude s vaší otevřenou pozicí, pokud vypadne internet?


Doporučené příspěvky

To all:
Chtěl bych se zeptat, jestli už jste to teda někdo zkoušeli jak to funguje, když např. zadám na svém PC v ninjovi limitní příkaz na prodej na určité cenové hladině a zároveň zadám Stoploss a poté mně internet vypadne.
Já se připojím k ninjovi např. na notebooku (na záložním internetu,např.GPRS,EDGE),..uvidím zde ty čekající příkazy popř. již exekuovaný příkaz s čekajícím stoplosse??
Děkuji za info.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ahoj honzo
ano pokud se pripojis na jinem pc Ninja si sam stahne ze servru cekajci a vyplnene prikazy. dokonce muzes zazadat o moznost byt pripojeny na jeden ucet na dvou pc soucasne a kdyz zadas prikaz na jednom PC ihned jak ho burza prijme tak se objevi na druhem pc.

sam jesem u mirusu a soucasne sem zalogovany na dvou strojich pro pripad selhani HW. dale je moznost pouzit webove rozhrani a zrusit prikaz tam ani nemusis mit nainstalovany ninja trader na druhem pc. Dale tu je webove rozhrani pro mobilni telefony ale u toho sem vypozoroval ze se prikaz neaktualizuje kdyz ho zadam v pc a jsem soucasne prihlasen pres mobilni rozhrani. da se to lehce aktualizovat odhlasenim a opetovnym prihlasenim a pote se da prikaz zrusit.
a samozrejme posledni moznost volat do mirusu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k OCO - je nebezpečné zadávat OCO příkazy tak, aby byly velmi těsně u sebe a je 10x nebezpečnější zadávat takhle příkazy zrovna, když jsou hvězdičková makra. notabene když je OCO vazba držena u vás v pc. Uvědomte si, že pokud je vazba OCO držena u vás na počítači, vznikají VELKÉ prodlevy, počítejte: samotný ping do USA na tradeservery cca 150 - 200 ms, zpracování, přeposlání na burzu + fill, no to je variabilní, ale typuju cca 50 - 100, jsme někde na 300 ms, zhruba to samé jde k vám do platformy, jsme na 600, platforma vyšle příkaz na server brokera zrušit druhý příkaz, tj. +200 jsme na 800 ms. Pokud visí příkaz přímo na burze, přidejte si další menší latenci pro rušící pokyn od brokera, suma sumárum jsme někde kolem sekundy. Za sekundu umí trh při FEDu udělat pěkný rambajs a vy jste víte kde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně si myslím, že je nemyslitelné, abych neměl telefonní kontakt na svého brokera, kde mám možnost po telefonu pozavírat otevřené pozice. Už mnohokrát v životě jsem se přesvědčil o tom, že Murphyho zákony fungují naprosto spolehlivě. Takže věřte tomu, že pokud má spadnout internetové připojení, spadne právě ve chvíli, kdy máte otevřenou pozici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1
Ano to je dobra otazocka. Nastastie mam nahradny zdroj. Ked som backtestoval a pod, tak neboli nikdy problemy z vypadkami elektriky. Zacal som live a zaobstaral som si pre ,, istotu" nahradny zdroj. A zazil som zopar vypadkov, ked som mal samozrejme otvorenu poziciu. Nato treba davat pozor. Ale myslim si, ze s tym rataju skoro vsetci.:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mě napadlo jestli je rozdíl mezi výpadkem proudu a internetu. Zkoušel jsem cvičně vyhodit jističe a dopadlo to dobře, příkazy zůstaly zadané. S tím internetem by to mělo být snad stejné, beru to selským rozumem, nebo ne?? Překvapilo mě, že tady s tím někteří mají problémy. Předpokládal jsem, že v dnešní přetechnizované době je to samozřejmost. Naše platformy nejsou přece žádnou hračkou. Používám Market Access

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste jednu situaci jsem nevidel v clanku ani v diskusi zminenou.

Co kdyz se k pocitaci nedostanu pristich par dnu vubec? Napriklad si pujdu koupit svacinu a srazi me auto a budu par dni lezet v nemocnici. Nebo cestuju a mam otevrene pozice a v nejake divne zemi se proste nedostanu k netu. Mezitim expiruje kontrakt, nezasahne to ani PT, ani SL, a az se vratim domu, budu mit vzkaz, ze si mam prijet do Chicaga pro kamion prasat.

To se tyka predevsim obchodniku, kteri drzi pozice pres noc. Jiste se tu takovi najdou. Napriklad IB tvrdi, ze kontrakt do tehle faze dojit nenecha, ze to zavrou sami, ale kdo vi jak to je u jinych brokeru, a ani u IB se nechci vystavovat riziku, a navic si delat spatne jmeno podobnymi komplikacemi.

Proto u vsech obchodu zadavam ne dva, ale tri vystupni prikazy, spojene do OCO skupiny: Stoploss, profit target, a MARKET prikaz s dobou platnosti tesne pred first notice date. Respektive, nekde pevny profit target nepouziju a mam jen posuvny stop loss a MARKET vystup pred FND. Ale myslenka je, ze nestaci dat vystupny bariery jenom podle ceny, musim jednu mit i v urcitem case.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mne sa to stalo ze som mal nakupene po expiracii, riesil som to potom s brokerom (mirus) - sekundu pred expiraciou vsetky otvorene pozicie automaticky uzatvaraju (v platforme mi to nanestastie zobrazilo az o 3 hodiny neskor) A tu niekde na fore som cital, ze ak by aj nie, tak ta "burza" vie toho zbavit za nejaky poplatok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetoU: Ano, brokeri to snad maji osetrene. A i v extremnim pripade, ze kontrakt je burzou vybranej k doruceni, se toho da za nejakou pokutu zbavit. To maji burzy osetrene. Doplati se rozdil mezi futures a spot cenou a nejake (nezanedbatelne) penale.

Ale proc se vubec vystavovat takovym situacim. Ten market prikaz navic s odlozenou platnosti nic nestoji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono kdyz se to vezme do extremu, tak zadna pojistka neochrani dokonale. V okamziku, kdy broker normalne likviduje zůstavší kontakty, může být trh limit up a může být pozastaveno obchodování. Nebo prostě může na chvíli spadnout software burzy. I to jsem už párkrát zažil. V tom případě se pozice nezavřou, a než se vše napraví, můžou být vybrány k fyzickému doručení, nebo výše zmíněné pokutě. Každý mechanismus, který sníží podobná rizika, je dobrý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...