Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak technicky řešit automatické obchodování


Doporučené příspěvky

Ahojte,

pouzivam podobne riesenie, nakolko obchodujem (intradenne) popri zamestnani. Doma v obyvacke mam hodeny stary notebook, ktory je pripojeny kablom na chello. Mam na neho nastaveny vzdialeny pristup a zo zamestnania sa prihlasujem na notebook....

1/ neporusujem firemnu policy a nemam naistalovane svoje programy na firemnom notebooku, ktory tieto info posiela niekam

2/ viem sa na neho prihlasit z hociktoreho win/linux pocitaca -> nemusim mat svoj so sebou a viem skontrolovat stav od hocikadial....

RObo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

namornici:

Ale takto to asi nebude řešitelné pro lidi, kteří jsou v práci na PC pouze jakodoménový useři nebo power useři, s tím, že na status admin nemají nárok, nebo ano? Když jsem služebně žádal o možnost komunikovat vzdálenou plochou s dalším počítačem v druhém kanclu, který je napojený na jistý řídící systém, tak jsem pro zřízení tohoto musel udat důvod. A těžko můžu jako důvod udat trading z práce na domácím PC. :D I když.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne to v soucasnosti bezi doma v obyvaku na jedne starsi masine (jenom pocitac a klavesnice - zadnej monitor, mys atd.). Mam na routeru forwardovany RDP port (3389) na tento komp, abych se na nej mohl pripojit pres remote desktop i z venku. VNC pro Windows platformu nedoporucuju, RDP je o dost rychlejsi (neposila to pouze screenshoty obrazovky, ale renderuje to obraz u sebe, takze je potreba prenaset min dat po siti). Pokud si budete zarizovat server, na ktery se chcete pripojovat z venku, je potreba mit pevnou a verejnou IP adresu (aby se nemenila a byla pristupna odkudkoliv) a nebo mit aspon forwardovany port z firewallu na svuj server.

Vyhoda tohoto domaciho reseni je, ze me to nic moc nestoji a pokud mi treba prijde, ze by to chtelo pritopit trochu RAM, otevru bednu a je to (ikdyz zmena HW nebude dneska asi moc problem ani u pronajateho serveru, protoze stejne je vetsina virtualnich).

Nevyhoda je nestabilni pripojeni k Internetu (ono je docela stabilni, ale vypadky se stavaji), absence zalozniho zdroje energie a nutnost konfigurace domaci site, aby vsechno jelo. Dalsi vec je hluk - pokud chcete, aby masina jela nonstop, je treba investovat do ticheho HW (procesor s nizkou spotrebou, SSD disk apod.) nebo do hooodne dlouheho sitoveho kabelu :). Pokud chcete, aby masina jela pouze v obchodnich hodinach, musite ji manualne zapinat a nahazovat AOS, coz popira cely smysl automatizovane strategie. Dalsi vec, ktera me zarazila v mem konkretnim pripade je ta, ze provider se cas od casu rozhodne mi zmenit verejnou IP a tak uz se na ten svuj server nedostanu.

Mit hosting nekde venku je rozhodne spravna volba a usetri to spoustu starosti. Ale predpokladem je, ze se chystate jet live a mate funkcni AOS. Ja jedu paper a nema pro me smysl investovat v teto chvili penize do teto sluzby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo: ohledně nutnosti manuálně zapínat a vypínat mašinu:
Pro vypnutí si naplánuj úlohu, která spustí příkaz shutdown.
Pro zapnutí si nastav v biosu zapnutí v určitý čas.
Pro spuštění aplikace (AOS) pak doporučuju nějaký skriptovací jazyk (např Autoit).
Takto to provozujeme na našich počítačích a jede to v pohodě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> fubu

Mrknu se na to, dik.

> Pribinacek

No ja to zatim nejak neresim, protoze to stejne tak nejak porad sleduju. Porad je tam jeste potreba ladit veci, takze to jeste neni moc ve fazi, kdy bych to mohl cely automatizovat. Ale shutdown pouzivam pres RD pro vypnuti masiny, to je vyborna vec (pro ty, co to neznaji - pokud chci, aby se mi automaticky vypla masina za hodinu, zadam do prikazovyho radku "shutdown -s -f -t 3600", "shutdown /?" zobrazi napovedu k prikazu).

Na zapinani masin v praci pouzivam wake on lan (rw.exe). Je potreba to mit povoleny v BIOSu, ale je to vyborna vec.

AutoIt pouzivame v praci na automatizace instalace produktu, ale ja s tim moc zkusenosti nemam. Ale na zapnuti TWS jsou nejaky API aplikace a AOS si nahodim Perlem pomoci Win32::OLE. Zautomatizovat se da skoro vsechno, je to pohoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Docela by mě zajímalo (pokud tady je někdo kdo má AOS), jaký používáte software pro exekuci příkazů. Já vyzkoušel vícero bezplatných i placených programů, které by měly umět automaticky obchodovat a výsledky (myslím technické) nic moc.

Mám účet i IB, jejich "IB Gateway" je super, dokáže být připojená třeba měsíc a "drží". Ale připojit k tomu "něco" (RightEdge, PT-Multistation, TradeProject) skončí vždycky vytuhnutím té trading platformy. To mi sice až tak nevadí (obchoduji převážně akcie a PT zadávám hned při vstup do pozice a jako GTC), ale docela mě to zajímá.

Fakt používá někdo pro obchodování obyč. Excel? Nebo co jiného tedy? Mě by stačilo aby "to" umělo pár základích indikátorů a zadat přes IB objednávku, ale asi toho chci moc...

"Ideální" by pro mě bylo, kdyby ten soft vydržel jet třeba měsíc bez dozoru. Jinak mám virtuální privátní server, takže hardware je v pohodě...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pro inspiraci další způsob technického řešení:
- koupil jsem repasovaný DELL 1U server za cca 8tis. (HW i dle jiných referencí je spolehlivý, běží mi už rok bez problémů)
- hostuji ho v datacentru za cca 1000/měs.
- Jako základní OS nainstalován linux - jen tak tam "bublá" a slouží jako běhové prostředí pro VMWare infrastructure - na rozdíl od Windows OS pro server není nutné pořizovat licence, nižší nároky na zdroje serveru.
- Běžím tam 2 virtuální stroje s windows XP. 1. = testovací pro vývoj backtesty a práci, 2. =produkční pro běh AOS (v současnosti pozastaven díky DD :))
- oba virtuální stroje pracují se sdílenou adresářovou strukturou na serveru (zpřístupněno přes samba)
- na linuxu běží firewall, oba virtuální stroje tak nejsou vystaveny přímo na internet.
-připojuji se přes vzdálenou plochu windows přes protokol SSH, využívám putty.

-Výhody: mohu si tam rozběhnout až cca 3-4 virtuální stroje, jednoduchost zálohování jak konfigurace virt. strojů tak dalších dat, sdílení dat, lepší výkonost (měl jsem kdysi pronajatý VPS a nedá se to srovnat). Vyšší bezpečnost - komunikace přes windowsáckou vzdálenou plochu prý údajně není dostatečně zabezpečena.

-nevýhody: technologická složitost, ač sám pracuji v IT nechával jsem si instalovat.Lehce jsem si spočítal, že zaplatit systémáka je levnější než tomu věnovat vlastní čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bop Napsal:
-------------------------------------------------------

> - Běžím tam 2 virtuální stroje s windows XP. 1. =
> testovací pro vývoj backtesty a práci, 2.
> =produkční pro běh AOS (v současnosti pozastaven
> díky DD )


Mno dobře, ale ten vlastní AOS - to máte v čem? Excel? Tradestation? Tomu zbytu rozumím, sám jsem původně IT technik, takže diskuse o tom, že je třeba mít spolehlivé železo a lajnu chápu. Ale spolehlivý soft na AOS? Něco, co se dá napojit na InteractiveBrokers přes to jejich API?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic:
Používám NT. Spolehlivost NT není ideální (přeci jenom je to sw, že ...) ale je použitelný. To znamená, že je schopen většinou běžet týden bez zásahu. Na konci týdne Ne-So mají vždy u brokera servisní hodiny a vypadne připojení. To pak většinou samo zase naskočí.
Ale bezzásahový AOS je podle mě utopie. Jak asi víš každý sw který má vysoké požadavky na dostupnost (24/5, 24/7) a plní "misson critical" funkce potřebuje pravidelnou údržbu a dohled. Myslím, že bez manuálnímu připojení a kontroly AOS min. 1x za den a průběžného monitoringu je provoz AOS hazardem. Monitoring řeším v rámci strategie, posílá mi SMS typu "běžím šéfe je to ok", "nakoupila jsem xxx", "omlouvám se, všichni jsou proti vám, byl SL" atd..., připojení přes telefon mi dovoluje v případě nouze do 3min zkontrolovat situaci na serveru.

Takže řešením je pořídit dostatečně spolehlivý sw (to by měla být většina obchodních platforem tipoval bych že např. TS na tom bude dobře), zajistit monitoring, identifikovat a vyřešit krizové scénáře postupu pro situace "když se něco podělá".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bop Napsal:
-------------------------------------------------------
> Takže řešením je pořídit dostatečně spolehlivý sw
> (to by měla být většina obchodních platforem
> tipoval bych že např. TS na tom bude dobře),
> zajistit monitoring, identifikovat a vyřešit
> krizové scénáře postupu pro situace "když se něco
> podělá".


Tak to jsem asi udělal co jsem mohl. Server monitoruji co dvě minuty na dostupnost, platforma mi e-mailuje exekuované příkazy a tak týden mi to bez dozoru skutečně běží. Takže jsem asi dosáhl rozumného maxima v daném "segmentu trhu". I tak díky za postřeh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...