Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak technicky řešit automatické obchodování


Doporučené příspěvky

Zni to mozna zvlastne (ze zacatku jsem tomu taky nechtel verit), ale mit AOS v Excelu opravdu jde. Vyhodou tohoto reseni je jednoduchost - XLS a TWS jde propojit pomoci DDE rozhrani, ktere je sice stare, ale porad to funguje a je to opravdu trivialni. Jinak se samozrejme da vyuzit i ActiveX (ale s tim nemam zkusenosti).

Pristi AOS ale budu delat v C++/C# :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Roatan:

Sice nejsem xzajic ale rád Ti poradím, jak na to:

- Otevři si google a zadej VPS do vyhledávání
- klikni na některý z odkazů pod reklamami přečti si, co se tam píše
- opakuj předchozí dva body s dalšími hesly, na která při čtení narazíš
- pokud Ti nebude jasná nějaká konkrétní věc, zkus to dát sem do fóra, třeba Ti někdo poradí.

Hodně zdaru.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz uz se tu znovu natuklo toto vlakno, neda mi to, abych se nepodelil s mymi poslednimi zkusenostmi s vyvojem AOS. V dnesni dobe uz bych asi nevolil zadne jine reseni nez Sierra Chart + jejich "ACSIL" (Advanced Custom Study/System Interface and Language).

Tento ponekud marketingovy nazev pod sebou skryva mechanismus, ktery vas necha napsat si svoje vlastni DLL v C++, ktere exportuje funkci se specifickym navratovym typem, ktera se da pridat do grafu jako jakakoliv jina "Study". Do teto funkce vam Sierra preda referenci na objekt, ktery v sobe obsahuje vsechno, co kdy muzete potrebovat (data v grafu, data indikatoru, detailni volume at price data, moznost do grafu kreslit a psat, odesilat automaticke obchodni prikazy atd. atd.) a funkce se vola, kdykoliv dorazi do Sierry nova data z data feedu. Sierra obsahuje i Notepad++ a C++ kompilator, takze nejsou potreba ani zadne dalsi nastroje (ikdyz teda ja osobne pouzivam pro testovani kodu jeste MinGW32 gcc kompilator). Vzhledem k tomu, ze kompilujete plnohodnotne DLL, neexistuji v podstate zadna omezeni a muzete plne vyuzit vsech vyhod plnohodnotneho programovaciho jazyka.

Vsechno to funguje naprosto vyborne a rychle. Sierra pouziva minimum systemovych prostredku (v porovnani s .NET a Java monstry typu Ninja nebo IB TWS), je stabilni a je zamerena na funkcnost spis nez na grafickou libivost UI.

Mym umyslem rozhodne neni delat zadnou reklamu, jenom jsem chtel vyjadrit svoje nadseni nad moznostmi, ktere Sierra geekovi jako ja poskytla. Je mi jasne, ze to neni pro vsechny - v dnesni dobe uz existuje dost programatoru, kteri technicke detaily fungovani pocitace neznaji a low level jazyk jako C++ jim muze pripadat jako navrat do 20teho stoleti. Ale vsem, kteri radi maji prehled o tom, co se deje "pod poklickou" a C++ pro ne neni problem, bych toto reseni vrele doporucil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> jenda701

Abych rekl pravdu, tak nemuzu srovnavat, protoze TS jsem nikdy nepouzival. K tradingu jsem se dostal v dobe, kdy uz TS byla tak nejak za zenitem. Z ruznych clanku a diskuzi jsem pochopil, ze to byval jeden z nejlepsich softu na trhu, ale vyvojari TS nejak zaspali dobu a do cela se dostali konkurenti. Co jsem tak pochopil, MultiCharts je dneska takovy TradeStation++.

Nicmene jakykoliv software, ktery si uvnitr vytvari svuj vlastni programovaci jazyk, ve mne vzbuzuje neduveru (je to totiz dost komplexni vec a tak jsou tam vetsinou dost drsna omezeni na uplne nejzakladnejsi programovaci techniky). To se mi presne libi na Sierre - nenabizi cloveku zadny pseudo-jazyk, ktery je interpretovany primo Sierrou, je to plnohodnotne doprogramovani vlastniho modulu pomoci nastroju, ktere se bezne pouzivaji pro vyvoj softwaru.

Pro pobaveni cituji jednu vetu ze stranek Sierry. Myslim, ze to mluvi za vse:
[ital]If you have experience with the TradeStation Easy Language, then you probably will find using the C++ language and our Custom Study Interface easier to work with since it is based on standards and works as expected.[/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Používám TS už prakticky 10 let a asi bych k tomu měl něco napsat. Měl jsem už několikrát 100 chutí se na ně vykašlat a jít jinam, vzít třeba Multicharts nebo něco jiného, ale vždy jsem vydržel a používám nadále TS jako hlavní platformu. TS mělo období před 9.1, kdy mínusy občas výrazně převažovaly nad plusy (jako např. zamrzání platformy při makrech apod.) a kdy podpora jakoby nechtěla slyšet naše nářky a návrhy na vylepšení. Nicméně za poslední cca rok až dva udělali v TS obrovský skok dopředu a další mílové skoky nás v blízké době čekají a jsem přesvědčený, že naopak TS bude ideální variantou jak pro ty, kteří chtějí zobchodovat aspoň 10 RT kontraktů či určitý počet akcií, tak pro ty, kteří chtějí obchodovat auto. Proč? TS je teď VELMI STABILNÍ, už si nepamatuju, kdy jsem měl nějaký problém s exekucí příkazů, vše zkrátka funguje a pokud jste si vědomi určitých omezení a záludností, tak vám prakticky nemusí nic chybět. Zkrátka máte všechno pod jednou střechou, málokde dostanete takové množství velmi dobrých tickových/minutových dat, bezproblémové brokerské služby za dobrý peníz a platformu, která vám nabídne velmi dobré možnosti tvorby AOS, backtestu a vizualizace. Od září už to ani není moc drahé, protože je teď k dispozici balíček kompletních elektronických futures CME/NYMEX,CBOT za 20 USD měsíčně a můžete vesele obchodovat.
Brzy bude k dispozici i "záložní" webové rozhraní, které nabídne opravdu hodně a co se týče programování, při troše snahy si můžete napsat ve Visual Studiu apod. svoje DLL, která se dají na TS poměrně lehce napojit a nemusíte být tak limitování vlastním jazykem EL/OOEL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Existuje Multicharts.NET, který umožňuje programovat v .net jazycích (jako je např. C# nebo VB.NET), nicméně je to soft velmi čerstvý a jeho vydáním si MCH velice pohnojili. Nestabilní, nedodělané, postrádající tunu funkcí z klasických MultiCharts, podpora kolísá mezi nerudností a arogancí, takže nechápu, jak si to někdo může koupit za 1000 USD. Čili je možné, že TS bude životaschopná varianta.

Nicméně koukám na poplatky u TS a v případě ETF či akcií je to oproti IB spíš hodně špatná parodie než ceník. Dát 9 USD za něco, co u IB koupím za 1 USD, to mi při 50 obchodech za měsíc dělá rozdíl 400 USD na poplatcích. To je 5000 USD ročně, což je 100000,- Kč, to je cena menšího autíčka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

axel Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Honza K.
>
> Používám také TS cca 5 let. Ukázal by jste prosím
> odkaz na vámi avizovaný balíček kompletních
> elektronických futures CME/NYMEX,CBOT za 20 USD
> měsíčně. Já nyní platím za každou burzu zvlášta o
> hodně více.
> Děkuji předem za Vaši laskavost.
> Axel

Měl byste to mít aktivované automaticky, pokud máte nafundovaný futures účet a měl jste do té doby zaplacený některý z balíčků skupiny CME. Podívejte se do client center na data subscription a měl byste to vidět. pokud to nemáte, zaovlejte na podporu, aby vám to dali. Teď je prakticky nejdražší ICE, kdy víceméně pouze za TF platíte 75 USD ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajíc - v tom vám moc neporadím, já přes TS akcie a ETF neobchoduju, pouze futures a tam jsou i standardní ceny vcelku ok. Při větších objemech se s nimi dá už leccos dojednat a rozdíly proti ostatním se pak nepohybují v zásadních jednotkách. Jejich exekuce patří podle mých zkušeností k nejlepším, předpokládám, že všichni víme, že se nebavíme o HFT, ale o standardních brokerských službách :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo honzak | diky za odpoved, presel jsem k TS a pravda nemuzu si stezovat, neprogramuji zadne strategie takze tezko rict nicmene patrim k tem co se kdysi davno museli zpameti drtit fungovni pocitace :-) proces 8080 jak funguje a patrim k tem co je ucili asembler pak pascal pak dalsi jazyky ale to je uz historie, nejsem programator neprogramuji. Niceme se mi libi a v podstate tak nak sse ztotoznuji s tim co pise gizmo, v jednoduchosti je sila a rychlost - SC jsem kdysi taky testoval, pravda spartanske ovladani, ale na druhou stranu vse funguje a to ve zlomku sekundy. NT sem pouzival nakonce zanevrel, TS je podle me produkt pro profesionaly, nevim jestli je za zenitem ale myslim ze dlouho se mezi top drzela, navic jak pise Honza K reseni vse pod jednou strechou no fuss, jako obchodnik porebuji funkcni nastroj kteremu muzu 100% verit a tim urcite TS je. SC by jim mozna byla take kdyby byla integrovana s nejaky solidnim brokerskym domem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roatan Napsal:
-------------------------------------------------------
> Omlouvam se ostatnim, ze to sem asi nepatri, ale
> uz rok resim VPS kvuli AOS a stale jsem se k
> nicemu nedopracoval. mam dotaz na autora prispevku
> zda by mi nepomohl radou jak na to.
>
> Vladimir


Zalezi na tom co s tou VPS chces delat. Na pozicni obchodovani staci jakakoliv rozumna VPS treba i tady v Cesku. Pokud jde ale o AOS na intradenni obchody (pripadne v extremu i scalping) volil bych neco hodne blizko serverum sveho brokera.
Dobrou volbou pro CME/CBOT/... v Chicagu je Optimus Futures + Vision Clearing + Rithmic data feed. Poskytuji VPS v Chicagu blizko burz s velice rozumnou financni politikou. Za 60 $ mesicne s datovym pingem 1 ms a pokynem do trhu nekolik jednotek ms se jim maloco vyrovna. Rychlejsi reseni stoji desetitisice $... Jde o nove datove centrum CME v Aurora, IL ve kterem je umisteny "CME Group’s trading match engine, which is located in the data center, allows for the lowest latency connectivity possible for all products traded on the CME Globex platform." Doba se posunuje o kus dal kdyz je dneska takovato technologie pristupna skoro vsem obchodnikum.
www.optimusfutures.com/hosted_ninjatrader.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...