Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vcerajsok z pohladu technickej analyzy (kedze fundamtalnu nesledujem uz a uplne na nu kaslem) priniesol zaujimavy pohlad na trhy z pohladu popisovanej techniky Wenge (vola sa to v skutocnosti Wedge ale mne prischol nazov wenge a preto ho pouzivam) Ked trhy otvorili vznikal rozsirujuci sa wenge nasledne to bolo prelomene a vznikal zuzujuci wenge. Vzhladom na to ze som vcera neobchodoval lebo som prisiel z BA velmi unaveny a dobity tak len znazornim kde by som vstupil podla obchodneho planu. A kde logicky aj vyzera podla wenge potencial moznych obchodov. Wenge pre mna znamena len casovanie vstupu, nie samotny signal pre vstup do obchodu. Avsak z pohladu casovaina vstupu mi dava najlepsi potencial pre riadenei pozicie pretoze mozem tak velmi skoro posunut SL z 4 bodov na poziciu znizenai rizika co je 1 tisk nad / pod vstupny swing

20876

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: všichni víme že ti angličtina dělá trochu problémy ale opsat správný název snad není takový problém aby si tu nemátl diskutující exotickými názvy formací .Čili není to wenge ale [bold]wedge [/bold] - klín nebo jinak řečeno trojúhelník. K této formaci si každý již jistě najde dostatek informací
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 stranger:

Proc by si mel udelat chybu ? Den bez obchodu = bez signalu je naprosto normalni. Po vcerejsku se dal cekat lehkej setrvacnej short, coz se taky stalo, ale myslim ze po vcerejsku jedni slavi a druzi lizou rany. Bud rad ze ses nenechal chytit do nejakyho chop dobrodruzstvi a cekej na dalsi pohyb. To je cele :)

At se dari
Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Zajimava technika tyhle wedge, urcite stoji za prozkoumani. Jen nevim, mit tam S/R zonu na kazdem desatem ticku a jeste do toho ten wedge, tak bych asi preobchodoval :) Nicmene jedna otazka k zakresleni te horni linky, viz screenshot ktery prikladam. Skoro se mi to prijde ze ses nejdriv podival "jak do dopadne" a pak podle toho zpetne naplanoval ten 4. vstup, jestli je to mozne. Ja kdybych nevidel pravou stranu grafu tak bych nemohl ten wedge zakreslit.. Dik za inspiraci, snazim se prave to od tebe okoukat, proto se ptam - ne ze se ti na tom snazim najit chyby, to vubec.

20888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit dobry postreh, tieto situacie som neobchodoval a preto som aj vstupy zaznacil troska pozadu nie do predu ako sa vykreslovaly usecky po usecke, zakresloval som to dnes poobede v ramci signalov pre vstup a wedge som pouzil len ako casovaci bod. V ramci OP je wedge casovaci bod. pre mna je dolezite ze tam kde planujem odraz od wedge ma minimalne 3 uderi (Vo vynimke mam ale zakomponovane aj pravidlo kde moze byt 2 udery s tym ale ze tretim uderom sa vstupuje) Tak ako na tomto obrazku co si znazornil, tj support wedge mal vstupnym obchodom 3 udery. Ked si si vsimol vstupoval som hned pri dotyku wedge , vzhladom na to ale ze usecky isla este nejaky cas aktualnm smerom vyhodilo ma na plnom SL kedze boli trhy velmi volatilne. V prilohe ti posielam normalne natiahnutu liinku od prveho bodu az po ten treti vstupny. Mozno ta troska zmiatol ten nedotiahnuty zaciatok support a ressistance wedgu, takze to napravam. Este dodam ze yamato poznamenal ze sa jednalo o trendovy kanal a nie o wedge, co moze byt pravda ale je to dost diskutabilne, lebo ked natiahnes ciary presne na tick tak mne tam pride urcity sklon a preto som to povazoval za wedge.

20889

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
zdravím, mám otázočku: tri údery môžu byť aj v rámci jednej sviečky? Alebo musia byť 3 rôzne sviečky?
a ešte, minule si písal, že keď ATR stúpa = zmena trendu... mohol by si nejako bližšie k tomu?
mimochodom, toto mi nefunguje. je chyba u mňa?
MojAtr_nove.jpg (7kB)
www.financnik.cz/forum/file.php?7,file=21670

a ešte jednu s dovolením :-)
"pozri kolko je cakajucich prikazov na tychto urovniach" to si tiež písal.
Ako si toto pozrem. dá sa to nejako jednoducho v NT alebo v TWS?

A ešte niečo o mne a NQ. Náš vzťah je veľmi vážny. Už dva roky (sporadicky) sa ho pokúšam nejako pokoriť a on sa nechce a nechce dať. Ale verím tomu, že tá chvíľa príde, lebo tento trh je mi sympatický :-)
Ď
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...