Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiator, diky za za pomoc, trošku neskôr odpisujem, konečne som si kupil notebook K72JR 17,4”,tak som sa s nim trochu spoznávam:), len ma jeduje, že si musim dať dopor. rozlíšenie 1600*960,pri tomto rozlíšení sú ikony aj spísmenkami malea ťažko sa mi to číta(už som si čosi odtrpel na CRT monitoroch:)) …ak zmením DPI,nie je to moc ideálne,ak zmenim rozlíšenie,tak mi zmenší komplet obraz(Hz sa nedajú meniť), neviem či má niekto s tým skusenosti,ak hej rád by som si zmenšil rozlíšenie na 1280*1024,bez toho,aby mi zmenšilo screen.. Ak môžem odpovedal by som pár otázočkami k niektorým bodom... 3. potvrdenie odrazenia od levelu niekedy potrebujem a inokedy nie , stále ide o konkretnu situáciu vrámci kanala s prihliadnutím na volume jednotlivých piatich úsečiek dozadu + MP [bold] -môžeš bližšie popísať súvislosť medzi volume(MP) a posledných 5úsečiek(predpokladam, že na 15min. grafe)? [/bold] 4.mantinely trhu musíš poznať inak nemôžeš hrať hru proti súperovi , lebo sa môže stat že zabehneš s loptou do hladiska a súper (trh) ti zavolá Dr."Chocholouška".... [bold] -prave sa rozvírila diskusia aj ohladne kanálov,mohol by si mi prosim Ťa checknuť scrren nižšie a len tak posududiť či som to zakreslil správne(osobne mám problem s tým,že tam hladam presne definovaný systém,ale vzhladom na VOL a TimeFrame mi to nejako nejde... :)); -ešte otázočku vstupuješ vždy „ProtiTrendu” v smere Trendu...na spodnej/vrchnej časti kanála,alebo aj na CC(aky je pre Teba rozhodujúci TimeFrame)? [/bold] 6. open je jednou z najdôležitejších informácii , open usečku či open range berieš ako RU je to velmi dôležitý level. [bold] –dá sa povedať že RU je vlastne ST,len v rámci RU formácie nie CG formácie? [/bold] 7. aj v 240 min grafe kreslím kanál aj s poklopom.. akurát som ti to nenapísal, na takých vysokých tfkách väčšínou trend vidíš jasne aj bez kanála. Kanál je tam preto aby si vedel identifikovat v akej fáze sa trh práve nachádza. Môže íst o Longový trend , ale ked je trh tesne pod hornou hranou nevstupuješ do longu lebo môže dôjst ku korekcii a na 240 min grafe to môže byť aj 1000 Eur a predpokladám že s takým SL nepracuješ.... [bold]–to asi nie :)[/bold] Diky moc.

12603

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chlapy som rád,že som Vás potešil..:)
Gladiator..už sa Ti o mne aj sníva?Uppss..a to už prečo?
Inak,je to trochu husté keď sa teraz na to pozerám...;),ale myslím,že keď sa na to Gladiator so svojim technickým cítením zapozerá...nebude mať problém..Ide mi v podstate,len o princíp tvorby kanálov,aj spoklopmi;)
Ale keby predsa hej urobím nový screen...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Luo,

neviem či si prešiel toto vlákno, lebo pýtaš sa na veci ktoré sa tu opakovali X krát, rád pomôžem, ale opakovat dookola to isté sa mi už fakt nechce , neber to vo zlom. Kreslenie kanalov s postupom je vo vlákne aj so zdôvodnením prečo to či ono.Nemá význam si tam kreslit kružky či ine geometricke útvary, kanály spájaš jednoducho čiarami v styčných bodoch a smerových formáciach (aj to je vo vlákne)

Píšeš:
-môžeš bližšie popísať súvislosť medzi volume(MP) a posledných 5úsečiek(predpokladam, že na 15min. grafe)?

Odpoveď:
nemôžem ti to opísať, lebo z toho výjdu dalšie podotázky a aj tak to nič nevyrieši, je to jednoducho dlhodobé pozorovanie trhu v spojení s volume jednotlivých úsečiek, rozpätím , rýchlosti vykreslovania a ich umiestnením vrámci grafu .

-prave sa rozvírila diskusia aj ohladne kanálov,mohol by si mi prosim Ťa checknuť scrren nižšie a len tak posududiť či som to zakreslil správne(osobne mám problem s tým,že tam hladam presne definovaný systém,ale vzhladom na VOL a TimeFrame mi to nejako nejde... );
-ešte otázočku vstupuješ vždy „ProtiTrendu” v smere Trendu...na spodnej/vrchnej časti kanála,alebo aj na CC(aky je pre Teba rozhodujúci TimeFrame)?

Odpoveď:
ohladom kanalov som odpovedal vyššie , ohladom Tf a ich významu pre mna som Ti taktiež písal na predchadzajucej strane čiže zase ta istá otázka.
Ohladom protitrendu zatial vôbec neuvažuj , lebo vidím že si ešte len hladáš system a nemáš v tom jasno , protitrend Ti bez skusenosti vyčistí účet lepšie ako Persil....:-)))takže ho nechaj tak.

–dá sa povedať že RU je vlastne ST,len v rámci RU formácie nie CG formácie?

Odpoveď: RU je samostatná "formácia" bez prihliadnutia na okolité patterny a funguje ako support/rezistencia

Urob si system , skušaj ho aspoň tri mesiace aby si vedel čo Ti to dáva , či to naplňa Tvoje očakávania a vrámci toho systemu sa pýtaj čo budeš chcieť vedieť , rád Ti pomôžem . ale nemôžem tu rozoberať staré veci dookola. Porieš si základne veci -kostru podla čoho postupovať a môžeš mi veriť že príliš veľa informácii je v začiatkoch skôr na škodu ako na úžitok, nech sa Ti darí.

Gladiator028








Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator, system pre vstup, ako taký mám..s časti je vytvorený z Tvojeho...diky zaň. 1.Na 240min. grafe-vytvorim kanál(potvrdenie smeru trhu) 2.Na 15min. grafe-vytvorim kanál(detailnejší vstup) 3.Potom si vytiahnem z predchádzajúcich 1-10 dni CG a to len High a Low(S/R) 4. Pri LONG vstupujem ako je to nižšie,poupravil som trošku farby,povyhadzoval poklopy,aby to bolo jasnejšie... No musim backtestovať...ale diky zapomoc...

12612

12613

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

díky moc za zhodnocení kanálů na předchozí straně. Je mi jasné, že na to má každý svůj pohled a tak je to správné. Ale super je, že to tady člověk může zkonzultovat, když chce znát názor ostatních.

Mahrlo:

taky díky za komentář, vždy si rád poslechnu názor kohokoliv jiného. (tu)

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo, PA jsem kvuli psychice obchodovat prestal, ale i tak vidim, ze ty stoupajici trendliny nemas moc dobre. Takhle ti to prece nic nerika, neurcuje ti to silu trendu, mista, kde poptavka prevazuje nabidku... Mel bys je delat hlavne podle swingu a mist nejcastejsich dotyku. Ja bych navrhoval trochu jine reseni... Pokud bys chtel dalsi vyborny info o PA, zkus googlit nick dbphoenix.

12614

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel,
diky moc za názor…najhoršie na PA je [bold]backtestovanie[/bold]-je to strašne zdĺhave, taktiež aj jednoznačne určenie [bold]systemu[/bold]-je to dosť subjektívne nie len zhladiska každého z nás,ale aj zhladiska času(ako napr. táto situácia, včera som naznačil kanál,ako je vidieť na obr. vyšie..ale dnes by som možno vyznačil kanal presne,tak ako ty)..ale zas musim vyzdvihnúť, že s pomocou PA ma trader dokonalejší obraz o trhu s presnejšími vstupmi(čo znižuje SL).
Psychika je veľmi dôležitá,data by mali byť naozaj podložené, lebo ak to nieje potvrdené backtestom,tak psychika určite padá…tiež vela krát rozmýšlam nad tým,že sa vyberiem inou systematickejšou cestou..študiu sa zatial venujem rok..už som prešiel hocijákými systémi,ale zatial mi PA relatívne sadlo…len ako hovorím, je to veľmi o skúsennostiach a citu s trhom…budem musieť makať….:)
Ak smiem spýtať aká je kostra Tvojho systému(aké indikátori využívaš)?

Dik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj luo,

pripojím sa k vašej diskusii, nakoľko podobnú nerozhodnosť akú práve prežívaš som si tiež absolvoval. Nechcem rozoberať ten večný spor či obchodovať PA alebo s indikátormi, každí sme iní a to svoje si musíme nájsť sami. Čo je však podstatné, či už ide o PA alebo hociaký iný systém, žiaden nefunguje na 100%. U systémov s indikátormi sa spoliehaš na signál ktorý ti tento dá a vstupuješ do obchodu. Vychádzaš z testov v minulosti a ako taký sa tento systém dá jednoducho otestovať. U PA je to podobné v tom, že si tiež musíš natestovať svoje vstupy. Buď sa zameriaš na odrazy/prierazy S/R alebo na obchodovanie v kanály, prípadne iné formácie. Tu sa už však nemôžeš spoliehať na indikátor ktorý ti povie teraz vstúp, tu je to rozhodovanie len na tebe a tvojich skúsenostiach, ktoré získaš len sedením pred grafom. Lebo aj také základné veci ako je zakreslenie S/R prípadne zakreslenie trendovej linky je treba sa najskôr naučiť. Všetko chce však svoj čas a toto štúdium sa nedá oklamať. PA sa možno niekomu zdá byť zložitejšia, ale podľa mňa je to skôr problém určitej netrpezlivosti a snahy rýchlo niečo natestovať a hneď zarábať. Ale podľa môjho sa trading nedá zúžiť len do napríklad jednej situácie prípadne jedného paternu, ktorý si jednoducho otestujeme a nič iné nás už nezaujíma. Preto som nikdy neskúšal obchodovať žiaden čisto mechanický systém, príde mi to totiž ako lotéria, pri ktorej nemám šancu ovplyvniť výsledok a len čakám ako to dopadne.
Jedno však majú oba spôsoby spoločné, aj z PA aj z indikátormi sa dajú zarábať peniaze :) a je len na tebe, pre ktorý sa rozhodneš. Takže ti držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj luo,

ono to nie je len o intuícii. Na historických grafoch som sa učil zakreslovať CG, S/R, kanále. Potom som sa učil sledovať čo sa deje s VOL na hraniciach týchto formácií a čo sa následne deje s cenou. Hranice starších CG som potom potiahol do budúcnosti a sledoval som čo sa deje s cenou na týchto hraniciach (kupodivu to isté čo i v minulosti :)). Tiež som pozoroval keď sa formácia utvorila vrámci trendu alebo do protitrendu. A potom som prešiel na živý graf a tam som to pozoroval v reále. Hodne mi pri tom pomohli Gladiatorove screeny, kde kopu vecí dosť podrobne rozpisuje a vnáša mi do toho trochu svetla :). Ale ako u iných systémov, i u PA chce všetko svoj čas, veľa vecí ti dochádza postupne, na veľa vecí pri pozorovaní grafov prídeš i sám. Preto nehádž flintu do žita a študuj. I na tomto webe máš kopec informácií poruke a zadarmo (dúfam, že nám Gladiator raz nepošle faktúru :)). To je asi tak všetko, čo ti k tomu viem povedať, presne to vystihuje heslo finančníkov z tohoto webu: "Není to ani špičkové vzdělání, ani genialita, co udělalo bohaté bohatými. Jsou to píle, odvaha, poctivé sebevzdělávání a vědomí vlastní jedinečnosti."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

s tymto nesuhlasim 'trading nedá zúžiť len do napríklad jednej situácie prípadne jedného paternu, ktorý si jednoducho testujeme'.
PA je siroky pojem, zahrna vsetko od svieckovych grafov, vacsich formacii, cez volume a neviem co este. Na to aby som zhotovil fungujuci system, musim samozrejme sledovat vyssie TF-fka a zakreslovat SR a trendline, kanaly. Podla mna sa vsak musis na nieco zamerat, cize vybrat si jeden pattern a ist co najviac do hlbky. Spisat plan, spravit backtest a papertredovat a papertradovat. A potom obchodovat presne podla planu - takmer mechanicky, len ho jemne doladovat podla trhu. Ked plan funguje, vybrat dalsi patern a cele to zopakovat, s pribudajucimi skusenostami to uz pojde lahsie. Sancu mas len ked sa k tomu postavis systematicky. Paterny ako double top, vlajka, trojuholnik na trhu vzdy boli a budu. Tak to vidim ja, ale zatial som len zelenac a obchodujem len na papieri..

hiker

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...