Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, dnes jsem dodělal finální verzi FinWinu pro NASDAQ a potřeboval bych trošku poradit. Mám dost jemně vyladěné SL (1-1,75bodu) a až teď jsem si uvědomil, že kvalita dat od Sierrachart nemusí být úplně 100%, což v kombinaci se skluzem plnění může způsobit vyhazování hned po vstupu (nevím jaká je časová prodleva plnění příkazů). Myslíte že by to mohl být reálný problém nebo je to jen moje obava? Další problém mám s poměrně kolísající výkoností sytému viz. příloha. RRR je 1:2,529, průměrný win obchod 88 dolarů, průměrný loss obchod -35 dolarů, monte carlo při 95% confidence DD 7,36% bez position sizingu Díky za každou radu

12950

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím jaký ted vidíte použitelný graf pro obchodování ROSSE? :) Já to vidím na TF 15. Hodím graf docela pěkné signály jak ross říká duležité dobře zformovaný graf. :) akorát jsem dost ztratil v orámovaném období na daily grafu ale už jsi dám pozor na takový chop tam se dle mého názory vyplatí obchodovat DT,DB ale nemám z backtestované tak zatím obchoduji jenom Rosse.

13037

13038

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, dnešný večer nebol z pohľadu Ross-ovho spôsobu žiadny zázrak. Trh sa dostal do TR, v rámci ktorého som zobchodoval počiatočný (po 20:00h) Gimmee bar (GB) v smere hlavného trendu. Trh o málo prekonal HD, ale nakoniec sa znovu vrátil do TR a mňa vyhodil na TSL. Tak skúsime zasa zajtra, snáď bude výdatnejšia príležitosť :)

13044

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo, odpoledne jsem se díval na podstatu toho gimmee baru. Je mi to jasné, jen se tě chci zeptat vzhledem k dnešnímu obchodu a vzhledem k tomu, že tento způsob obchodování je určen jen pro trading range, jak jsi určil v době vstupu, že je trh v range? Zrovna se utvořilo nové low a ani tam nevidím žádnou SR, která by eventuálně podpořila možný odraz. Jinak přikládám také screen s popisem mého dnešního obchodování.

13047

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jaroslav,

pri vstupe sledujem oba TF, na 15min mám zakreslený kanál v ktorom sa trh pohyboval (ala Gladiator :)), kde bol predpoklad, že cena môže klesnúť až na jeho spodnú hranu. Zároveň však cena v BB bola nad meanom a ten bol k tomu ešte stúpajúci, takže som čakal na vstup na 3min grafe a tým bol práve GB. Ako si si mohol všimnúť boli tam potom ešte aspom dve možné miesta na vstup na GB, ale stále som začiatočník a na reverz si zatiaľ netrúfam, chce to viac cviku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bergmann1,

klzáky sú dobrý systém a funkčný, to isté sa však dá povedať i o ďalších systémoch ktoré sú na tomto webe zverejnené a teraz je už len na nás, ktorý z nich si vyberieme. Ja osobne som hľadal a vyberal hoooodne dlho a už som bol z toho zúfalý. Mojou snahou bolo mať systém čo najviac jednoduchý a postavený viac na PA ako na indikátoroch a musel byť funkčný i vo večerných hodinách, kedy obchodujem. To som našiel práve u Rossa v jeho paternoch 1-2-3 a Rh, prípadne GB. Doplnil som si k nim ešte kanály, ktoré som sa naučil od Gladiatora, pomocou ktorých si určujem celkový trend a hranice v ktorých sa cena pohybuje. Je to pre mňa jednoduché na pochopenie i na obchodovanie a funguje mi to :). A v-v-v-votom to je :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jaroslav,

teraz som si pozeral tvoj screen a dám ti len do pozornosti jednu vec. Všimni si kanál na mojom 15min grafe a následne si pozri kam sa cena dostala v nočných hodinách. Pristála pri CC kanálu. Tieto "udělátka" ako písal i Gladiator fungujú fakt dobre, len škoda že sa to neudialo v obchodných hodinách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj turbo68,

GB som našiel v diskusiách na nete keď som hladal nejaké veci o Rossovi. Neviem koľko toho má spoločné Ross s týmto paternom nakoľko ani v jednej jeho knihe nie je o tomto paterne zmienka. Ako som sa dočítal a následne zistil pri testovaní, tento patern je vhodný na obchodovanie v trading range, to znamená, ak cena výrazne netrenduje, čiže sa netvoria RH. Pri jeho obchodovaní potrebuješ mať na grafe zobrazený bolingerbands (20,2). Stručný popis paternu je: cena preráža alebo sa dotýka"hranice" BB a nasledujúca úsečka (sviečka) je reverzná, tak táto sa nazýva GB. Príkaz zadávame 1 tik nad/pod túto úsečku. SL zadávam nad/pod úsečku, ktorá predchádzala GB. Výstup môže byť na opačnej strane BB alebo reverz pozície na nasledujúcom GB, je treba si upraviť podľa seba. V diskusiách som videl i filtrovanie tehoto paternu za pomoci RSI prípadne stochastic, ale osobne som to neskúšal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravim traderov,
mam taku otazocku - ako ste si viedli na NQ vcera? a vobec,,, posledne 4 dni su strasne trendy a ja dostavam na hubu, o to ale nejde, je z coho brat, lebo ked si trhy chodili hore dole, ja mal sklizne, par vzorovych obchodov som dal. kazdopadne ako protitrendovy si teraz nefuknem. zaujimali by ma nejake vase screeny zo vcerajsieho dna. to bol den ako z cias oktober - december 2008 - proste krach a moznoze tu uz zasahoval FED pretoze taka nahla supa hore ,,, proste velmi divne dianie na trhu. ja mal ovsem stratu. v najblizsich dnoch to vidim na drowdown, mozno bude aj rekordny... :(
marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marko:

já včera 2x SL, oba obchody dle OP. Druhý obchod se zastavil 1 tick před PT :-(. Jinak se mi tento týden taky nedaří, takže zatím 4x SL. Ale minulý týden byl dobrý, 3x PT, 1x SL. Jedu od minulého týdne znovu paper s max soustředěním na obchodování dle plánu a ne na profity. V březnu jsem začal tlačit na pilu a vymazal si únorový profit. Takže takhle určitě ne. Na začátku týdne si dávám za úkol tento týden obchody přesně dle plánu. A to si opakuji taky každý den před otevřením. Neřeším co byla včera, kolik SL , PT mám a tak. Nepřemýšlím kolik už jsem vydělal/prodělal.
Včera večer jsem u toho nebyl, tak doufám že dá Rob99 to video jak to vypadalo. Dneska to budu jen sledovat po té včerejší akci. Určitě všichni kdo byli večer mimo trh můžou být spokojení, to už je lepší vlézt do chopu než do této hrůzy.
Ať se ti daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj marko99999,

ja som včera výnimočne obchodoval poobede, takže ani neviem ako to večer vyzeralo. Až teraz keď si pozerám diskusie, tak zisťujem, že bol včerajší večer hooodne akčný :). Inak včera som skončil s plusom, poslednú dobu obchodujem len čisto do trendu a protitrendové obchody vôbec neriešim. Tieto boli totiž v mojom systéme dosť kritické. Opláca sa mi radšej počkať na ten správny prúd a nechať sa zviezť. Znížil som takto počet obchodov a obchodujem vo večšom kľude. Konečne mi dochádza, že nemusím byť pri každom pohybe :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...