Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahojte, takže prikladám screen k téme ktorá sa začala v "europskom" vlákne. Marek, u tohoto systému ako som písal si treba nastaviť TF tak ako ti vyhovuje, len prikladám ukážku z 1 min aby si videl že i na tak nízkom sa to stále dá obchodovať. Všetko je dané, viem kedy sviečka končí, viem na akej úrovni je RSI a MACD, viem kde je SMA. Takže či je to 1 min alebo 15 min nie je rozhodujúce. Podstatné je čo ti viac vyhovuje. Čo sa týka falošných sygnálov, keď správne použiješ RSI a MACD, tak ako som to opísal, tak dokážeš veľa z nich odfiltrovať, ale chce to poriadne napozerať. Takže tu je ukážka:

12313

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mahrlo

Díky za screenshoty. Už jsem si je vytiskl a snažím se to dostat do krve. Takže jde v podstatě o to, aby RSI přecházelo linii 50 a MACD linii 0? Myslím ty klouzáky na MACD. Nemusím tedy čekat na vytvoření nového trendu na MACD? Mám na mysli, až se začnou vytvářet úsečky na histogramu ve směru předpokládaného trendu.

Ještě jednou díky a všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Vikis, Marek

klzáky používam SMA 9,22,55 a prečo práve SMA? Tento systém som odpozeral od Gladiátora, nastavil som si ich hneď na začiatku ako som začal systém testovať a nejak som nemal dôvod ich meniť, celkom mi toto nastavenie vyhovuje. Ale samozrejme ak chceš, nie je problém skúsiť i iné nastavenie.
U MACD je práve dôležité aby líniou 0 prechádzal histogram, takto ja filtrujem falošné vstupy. Klzáky v MACD je taktiež možné použiť na výstup z trhu, každému čo viac vyhovuje :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pavel K.,

tak to som zatial neskúšal, na začiatku keď som začínal systém testovať, som si dal podmienku aby bolo všetko jasne dané, jednoduché a samozrejme aby to zarábalo. Postupne ako systém obchodujem, tak ma napadajú nové a nové veci, teraz však na začiatok chcem do systému zasahovať pokiaľ možno minimálne, času ako zamestnaný živiteľ rodiny tiež nie je na rozdávanie, ale život máme pred sebou :), tak skúsim na to mrknúť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marek53

Ahoj marek53, zdravím tě a pokusím se napsat něco o tom, jak jsem pochopil kluzákový systém - jen chci hned na začátek napsat, že se necítím být učitelem nebo nějakým guru - tím je pro mně Gladiátor, já jsem žák. Proto ber moje příspěvky spíš jako dobře míněné rady do společné diskuze a ne jako nějaká dogmata. Budu moc rád, když se tady diskuze rozjede a nebude to jen monolog.

Pokud jde o vstupy, vstupuju na close úsečky, která uzavřela nad všemi kluzáky. Ale protože mám dlouhou dobu v grafech MACD, signál v něm vidím lépe než u kluzáků, a to když signální linka překračuje 0. Signály vycházejí podobně.

Výstupy jsou momentálně moje největší slabina. PT se mi daří dobře odhadnout, snažím se ho dávat podle hloubky swingu, případně tuto vzdálenost koriguju podle kanálu, ve kterém se cena pohybuje a pozoruju taky Pivoty. Slabinou je, že nevydržím psychicky v obchodě a jakmile trh dosáhne např 100 $, zpanikařím, přitahuju rychle SL a většinou mám namísto 150-200$ jen 50 - to když mně trh na nějaké minikorekci vymete. Potom už jen bez komentáře pozoruju, jak trh protíná plánovaný PT ...... V lednu jsem zatím několik stovek dolarů v plusu (sim), cítím ale že mám hodně co zlepšovat. Zároveň ale myslím, že jsem (konečně snad) na dobré cestě k ziskům.

V určení trendu cítím další slabinu a správné určení směru trhu je podle mně nejdůležitější věc pro vstup do obchodu. V lednu se mi povedlo trend dobře předpovědět ve většině případů a proto jsem byl v plusu i když jsem nevydržel v obchodu tak jak bych měl. Trend je potřeba určit na cca 5x delším timeframe než na jakém potom budeš obchodovat. Možná jsi četl Eldera a jeho metodu Triple Screen, podle mně je tahle metoda nebo její podstata základem mnoha technik trendového obchodování, popisovaných i tady na Finančníkovi.
Hodně mi taky pomohlo, když jsem si vygooglil články o indikátorech, které mně zaujaly. Když člověk pronikne trochu do hloubky a dokáže si přeložit do srozumitelného jazyka, co zrovna asi indikátor říká, je to velká pomoc.

Já jsem v lednu pro vstup používal signály na 30min, případně na 15 min grafech a potom jsem obchodoval na 5min nebo 3min. Je pravda, že na signál se musí čekat, není to adrenalinové klikání, které jsem prováděl dřív. Odměnou za čekání je mi plus na účtě. Ještě když zlepším tu výdrž, posunu se hodně dopředu.

Řekl bych, že jsem se rozepsal až moc.... takže zdravím a přeju dobré obchody

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bergmann1

Díky za tvůj příspěvek (tu).
Jsem na tom podobně jako ty, vstup jakžtakž odhadnu správně, ale s výstupy je to horší. Přesně jak píšeš, taky není pro mě větší problém při správném vstupu být v plusu třeba 70 euro, ale potom tápám, co dál? PT si nastavím třeba na 120 a SL max. 70 a v případě třeba těch +70 sem několikrát posunul SL na BE+1, ale toho PT 120 to těsně nedosáhlo, třeba jen +100 a potom mě to vyhodilo na BE+1. Když sem naopak se SL nehýbal, tak se PT dosáhl, jelikož sem tomu nechal větší prostor pro "dýchání". A teď babo raď... Jsem se systémem v začátcích a jsem rád, že je tu ve fóru pár lidí, kteří mi s tím ochotně pomohou (tu).

Za to všem moc děkuji a přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bergmann,

ano, spravil som si aj analýzu MAE/MFE keď som testoval tento systém, ale ako som písal, snažím sa dať SL 1 tick nad/pod vstupnú úsečku, to mi zatiaľ sedí najviac a je to vidieť i na tom screene na začiatku tejto strany. Na šipkou označenej úsečke som vstupoval na close, takže jej high + 1 tick je SL. Inak na 3 min grafe u NQ je SL 100 - 150USD naozaj prehnane veľký. Na 3 min mám štandardne nastavený SL 40 USD a maximálne tolerujem 60 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...