Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

no vyzera ze su obe strany, jedni so schytaju a druhi zarobia,, ale tak to plati vzdy...
zrovna dnes sledujem na trhu 6B - libra, mimochodom skoro identicka s NQ, pretlacanie trendovych s protitrendovymi. neviem, mne to pripada ze trend je sice pekny, ale neni ho vela a ak sa naskytne, su snahy ist proti nemu a to dokonca aj zo strany regulatora. vezmime si to pragmaticky - ceny rastu, pumpuju sa prachy, to sposobuje inflaciu, kazda vlada je proti prilisnej infacii, to znamena ze je len otazka casu kedy rastovy trend zrazia a opat sa dostane trh do rozumnych kolaji. analogicky prepad, prepad kazi investicie a sposobuje deflaciu, to brzdi rozvoj a sposobuje nezamestnanost, aby ste zvysili nezamestnanost o 1%, musi byt inflacia tak 2%, to zamena, vlada bude pumpovat prachy a zas downtrend bude zrazeny a trh sa opat dostane do kolaji kde si bude chodit hore dole... stale prost enchapem ako sa da zarabat na trendoch, ked 70% trendy nie su,,, no zrovna teraz trendy su, asi to treba preckat, ja fakt neviem. minuly mesiac ja mal na obratoch rekordne zisky, to sa mi nechce verit ze to je nahle zmenou mesiaca o dacom celkom inom...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jo,,, som si povedal ze predsa len hodim nejake moje spatne obchody. pred casom tu bola diskusia, kde si ludia lamali hlavu nad tym, ako niekto dokaze ist z dna po uplny vrchol pohybu - to je nieco co som tu prilozil nedavno. tam vam nacrtnem co je pre tuto taktiku zabijak. na uvod pre objasnenie - obchodujem cci hook a divergencie, v zasade proti pohybu, pretoze trend nemoze pokracovat do nekonecna, akonahle sa odcerpaju peniaze, nie je co odcerpavat a nastane narast. to iste plati na longoch - pumpuju sa na burzu prachy, az neni co pumpovat a nastava krach. problem je v nasledovnom - trendovi vs. protitrendovi - ja ako protitrendovy vidim obrat, prepredany trh, ale trendovy si to vysvetli ako korekciu a este si prikupi, cim mna zrujnuje. posledne dni to je aj krasne vidiet. naopak, ak nastava obrat, trendovy z mne zahadnej priciny neprikupil (asi sa uspokojil so ziskom, ja fakt netusim), alebo jednoducho uz neexistuje nikto kto by nakupoval od medvedov (resp. predaval bykom) a trh sa zvlati - vtedy vyhraju protitrendovi. toto je zakon burzy vazeni,,, kto mi vysvetli kedy skoncili prikupovaci tak mu budem nesmierne vdacny.
takze po dnesnom obchodnom dni sem hodim stratovy obchod... ak dnes bude zisk, hodim stratu zo vcera a aj dnesny zisk, bude tam krasne vidiet o co tu kraca. (myslim si ze kadejake vecka a neviem ake ukazy su k nicomu, stejne je to odraz aktivity hracov na burze).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj marko99999,

ja tiež veľa vecí nechápem :), ale podľa mňa je vždy nejaký trend a do toho sa snažím vstúpiť. Vcelku je mi jedno či niekto vstúpi na vrchole a vystúpi na dne pohybu, alebo či sem dáva len ziskové obchody. Podstatné je, že sa tu ľudia podelia o svoje skúsenosti a keď dajú nejaký screen, tak k nemu pripoja i komentár, prečo ten obchod vlastne zrealizovali. Takže nerozumiem prečo to berieš tak, že sem musíš dať nejaký stratový obchod (ja osobne ho nepotrebujem vidieť :)), stačí len keď ten čo dáš aspom z časti popíšeš.
A napríklad vyhlásenie ako táto tvoja posledná veta:"(myslim si ze kadejake vecka a neviem ake ukazy su k nicomu, stejne je to odraz aktivity hracov na burze)." mi tiež toho moc nedajú :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: mahrlo
tak v poslednom prispevku som tu taktiku popisal, jasne tam je povedane, ze ak uz nie su peniaze, neni mozne aby trh rastol, a ked su ocerpane peniaze, neni mozne aby trh klesal, len toto malokto chape, ,, tu kazdy trendove kanaly, patterny a podobne veci. pricom to je cele odraz aktivity obchodnikov. ja obchodujem na zaklade psychologie davu. nejako ma to tam dohodilo a vdaka tomu som zarobil v live minuly mesiac. len stale je co chapat, a v tomto pripade je to boj prikupujucich s protitrendovymi,,, si so tkus uvedomit, ty tam naskocis na nejaky kanal ale ja som jeden z nich ktori ta odrazi,,, alebo naopak, ja skocim na odraz a ty si z tych co ma potopia... tak ak pochopime kto kedy riesi, vieme sa vyhnut problemom. tu nejde o formaciu, formacia je dosledok cinov obchodnikov. aj ten kanal co tam vidis po case je minulost. vy tam naskacete na trendy, ktorych pocetnost je podla literatury 30% a jednoducho vas zrusia, to neni o tom ze je trend hura idem do trendu, to kona tak stado, tupy dav ako sa hovori, a to ma za nasledok odcerpanie penazi a uz trh nemoze rast, nema za co, a nasleduje krach. ok, ina otazka je kto z velkych hracov tam tie prachy napumpuje, alebo vlada, a toto treba nejako vysledovat, co tam po kanaloch... aj ten kanal je dosledok niecoho a jedneho krasneho dna pominie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999,

ja sa snažím pri obchodovaní o maximálnu jednoduchosť. Neviem prečo, ale funguje to a to je pre mňa podstatné. Tvoj pohľad na vec je iný a ja ti ho neberiem, hlavne je, že sedí tebe. Správne si poznamenal, že každý kanál raz pominie, ale zasa vznikne nový a to je pre mňa tá dobrá správa :). A či tam napumpoval peniaze Bob, Hans alebo niekto iný mi je úplne jedno, neplánujem im posielať ďakovný telegram :). Chcem len spraviť obchod v rozsahu pár minút a vypadnúť s peniazmi. Možno ti to príde primitívne a stádové, ale podstatný je výsledok :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vazeni,,, tak je to tu, prikladam obrazok, just na dnesnom dni boli obidve situacie,, zial ja som bol v tej prvej divergencii a strata bola taka ze uz som nemal silu ist na hook, ktory bol ziskovy :( v obidvoch pripadoch sa jednalo o vycerpanie trhu - podotykam hladanie zon vycerpania prlati pre lubovolnu 3-kombinaciu timeframov, v tomto pripade to bolo 3,15 a 60 minut, kludne si to u seba skontrolujte. najprv si to popiseme o co tu kraca a co je zakon burzy a kde je problem nas vsetkych: 1. divergencia - trh bol vycerpany, je tam krasna divergencia, dokonca podporena MACD, a ja sa pytam - preco to chapali ako korekciu a dali to na trend? ma niekto na to voditko? ak je nieco co povie "hele sorry, to je korekcia a budu prikupovat", logicky tam neskocim ! 2. cci hook - kedze vieme ze trh je prepredany penazi ubudlo viac, opat tu svita sanca na obrat. tentokrat sa obrat stal, ale tu dostali na hubu prikupovaci. vie niekto na zaklade coho zistime ze "bacha, uz neprikupuju , balim trendovy obchod" ,,,, alebo "hele, neprikupuju, smykaj na obrat" ? v tejto situacii pohoreli z nejakeho dovodu trendovi. ten vystup je jasny, az sa tr prekupi neni dovod v tom dalej ostavat. na obrazku krasne vidite slabiny obchodov typu "z dna po vrchol" nad ktorymi ste si niektori lamali hlavu. ocakavam plodnu diskusiu hlavne zo strany fajsmekrov, ktori v trhoch nehladaju len "velavravne" formacie, ale aj rozmyslaju preco to vzniklo a kto v tom ma prsty. kludne si tam pridajte aj volume ,, zial ja v tom neviem rozoznat nic.

13208

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marko99999:
Vstup long v období nervozity a obecně medvědí nálady na trzích, v probíhajícím downtrendu, na základě pouhé divergence na CCI obecně nepovažuji za nejlepší nápad.
Navíc by tě mělo varovat několik dalších věcí:
1. Podporu MACD naopak tato divergence nemá, to že MACD změní barvu je jeho nejslabší signál, podporou MACD by byla taktéž jeho divergence, kterou však nikde nevidím.
2. Nikde ani náznak vyčerpání downtrendu, žádný pokus o 123.
3. Vsup je přímo proti SR úrovni tvořené hi předchozí svíce a close -open svíček tvořících předešlý swing na low dne.
No a nakonec čekat se SL až na proražení low už úplně zavání doufáním v obrat, protože proražení těch 3 téměř shodných low svíček předcházejích tvé výstupní svíci a jejich průběh značící 123 na nižším timeframe bylo jasným signálem pokračování downtrendu.

Nejvíc jsi mne ale pobavil tím přeprodáním trhu :)

Možná by ti pomohla jedna ze základních pravd o trhu:
Trh není nikdy tak nízko(vysoko), aby nemohl jít ještě níž(výš)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JiM36

no diky za nazor,,, ale divergencia je ked cena vytvori nove high/low ale indikator uz nie, a to tam na cci je pekne vidiet.
a ten obrat trhu na 123, ja by som sem rossa nemontoval, pan Ross ma nejaky svoj styl a vobec nevypoveda o zmene pohybu, na tom skcreene stacilo vidiet ze staci jedno odrazenie a sranda sa zacina,,, mne nejaka formacia pride scestna,,, ale to je asi tym ze tu je vacsina PAckarov, kym ja sa snazim ist proti davu a vypatrat psychologiu davu,,, po pravde vyssie nacrtnuty problem je posledne uskalie ktore mi treba rozlustit. vsetci dobre vieme ze davy sa mylia, lebo maju skreslene videnie a dav je sprosty.
tu vetu o padani trhov, to sa tyka aj o boome, som si jej plne vedomy a preto reku to tu rozprudim na tuto temu. proti trendu sa neda ist protitrendom,, to aj burzovne legendy si na tom vylamali zuby, hlavny problem neni ani tak trend ale prikupovaci. ta cena tam neni nahodou, tu cenu tam niekto dostal a ten niekto su ludia - obchodnici, ja formaciu mozem kaslat, ja chcem vediet kto tam sachoval a s akym objemom a minimalne do toho trendu neskocit.
nechcem vam do toho kecat ale skuste si vsimat na vasich grafoch objemy a vypatrat co sa tam vlastne dialo,, spoliehat sa na nejake formacie mi pride ako blbost. dneska sa krasne ukazalo, aj napriek vsetkym prognozam, ze ak su odcerpane prachy, nema co padat, nastane obrat na long, a takisto sa ukazalo ze kym je co odcerpavat, tak budu valcovat v short trende.. moja otazka stale znie - ako zistim ci budu prikupovat (odcerpavat) alebo uz skoncili a neni co odcerpat a nastane obrat,,, ja neviem ci ma chapete, je to predsa len iny pohlad na situaciu.
zaklad je vypatrat kedy je trend a kedy nie, potom moja taktika je stvorena na obraty, kym vase na trendy,, toto treba sklbit vazeni a ne mat straty ktore sa daju osetrit systemovo. nieco tu musi byt, nieco co profici vedia, ale to nepovedia, aby sa nabalovali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999:
Podle mne je formace 123 naopak základem všeho, bez ohledu na J.Rosse.
Pohyb ceny ve formaci 123 totiž přesně ukazuje chování obchodníků, kdy prodávající tlačí ceny dolů k bodu 1, poté vybírají zisky a na chvíli poleví, cena vzroste do bodu 2 a poté další prodávající opět tlačí cenu dolů, ale již jich není dostatek, nakupující( kterým se zdá že je již cena příliš nízká) převáží jejich počet a cena jde nahoru, v bodě 2 to prodávající vzdají, vystoupí na SL a konec trendu je tu.
Ať se daří!
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JiM36

no vidim ze budem na to musiet prist sam a bude to asi originalny pristup, navyse psychologia davu sa akosi nebere na vedomie a obchodnici si myslia ze im na to staci cena,,, no nic,,,
a k tomu 123 - sa casto stava ze naskocis a sup na koniec a uz to stacaju dole a ziadny pohyb sa nekona. ja som to skusal a mne to proste raz nereze, je v tom hokej, ked nejde hore tak dole a kto sa v tom ma vyznat?
a co sa dneska tyka, mal som nabrat guraz a skocit tam znova, ten pohyb dal 1000 usd, to by som sa zase ja usmieval, no nic, snad dalsi tyzden tu poslem screen ze budete cumet a bude to takisto postavene na hlavu presne tak ako sa to vacsine nezda. no a dovtedy aby som si vymyslel nieco, co mi povie ze je trend alebo ze je range.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999, nevim, proc mam pocit, ze se tady snazis ukazat, jak jsi se svym premyslenim dal nez vsichni ostatni dohromady. Pokud tady chces debatovat, tak bys asi mel napred napsat, jakym zpusobem tedy ty pozorujes psychologii davu, kdyz ti na to nestaci cena a volume. Pomaha ti vic CCI, MACD nebo BB? Ja teda nevim, ale osobne mi prijde mnohem logictejsi obchodovat 123 na nejake SR nez hook na CCI. Ale pokud v tom vidis vetsi logiku, je to tvoje vec. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...