Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj hiker,

nemyslel som to tak, že by sa nedal obchodovať čisto len jeden patern. Dá sa, prečo nie, len musím mať prehľad o tom čo sa deje na trhu, musím si pozrieť i večšie TF, musím vedieť aký je trend, mal by som vedieť, či sa v okolí danej ceny nenachádza nejaká S/R....... a nie vstúpiť do trhu čisto len na základe paternu napr. z 3 min. grafu. Takže ako si aj ty napísal, musím ísť čo najviac do hĺbky. Ale to už podľa mňa nie je čisto mechanické rozhodovanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Marhlo,
ďakujem za návodku&:), takže aj ty si jeden s tých,ktorý stavá na Gladiatorovych screenoch...tiež si myslim,že to má logiku a systém(i keď može byť v mnohych pŕipadoch dosť subjektívny), časom zistujem, že bez toho pilovania to fakt nejde, myslel som si, že to okukam a keď pochopím hneď idem do life,ale ako hovorím budem musieť makať na sebe... tie posledné slová mi dávaju silu...vystihujú to čo citim, dufam,že sa do toho dostanem a budem mať v tom jasno,ako Vy....“Nechcem žiť život,len pre spoločnosť,ale aj pre seba-som za to,aby sme si ho tu aj užili,nie len makali,aby sme prežili“,trading mi poskytuje nádej a šancu,konať to čo chcem,nie to čo musím, som preto rád, že som ho objavil a som všetkym tu vdačný za pomoc...

Možeš,len v skratke popísať niečo o správaní VOL pri leveloch CG,S/R (čo tým myslíš,ako sa správa VOL?Príklad..keď je UPTREND, trh ma dosiahnuť určitý level, tak ako sleduješ VOL, kedy vstupješ)?

Diky moc...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj luo,

niesom zrovna pedagóg a ani teraz nemám poruke grafy aby som to to mohol názorne ukázať, ale skúsim to opísať.
Keď si zoberieš napr. nejakú S/R, všímaj si ako sa správa Vol pri jednotlivých úsečkách v jej blízkosti, tie ktoré ju prerážajú a tie ktoré sa od nej odrážajú. Pohyb, pri ktorom sa úsečka len dotkne S/R, ale ju neprekoná a jej Vol vzrastie do extrému, najčastejšie na tejto S/R končí a nedojde k jej prerazeniu. Ak si zoberieš napr. stúpajúci kanál a táto situácia nastane na jeho spodnej hrane, tak vstupuješ do trendového obchodu hneď na jeho začiatku a SL umiestniš pod túto úsečku. Neviem či je to aspom trochu zrozumiteľné, ale skús si takéto situácie nájsť na grafe a skôr to pochopíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,
pochopil som:),dik...len ide o to,že keď sa takto trend odrazí,tak to urobí hneď ešte ktomu rapídne a malo kedy sa vráti..aspoň tak som to odpozoroval,takže potom VSTUP LIM prikazom ide len v niektorých prípadoch vystihnút..je pre Teba tychto pár dostačujúcich?Viacmenej,máš asi väčšiu istotu,len VSTUP je potom raz za čas...teda len tak dedukujem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj luo,

nehovorím že to je jediný spôsob na vstup, ktorý používam, ale na druhú stranu zisťujem, že čím mám menej vstupov, tým viac sa mi darí. Poslednú dobu obchodujem 15 min a 3 min TF, ale čím viac začínam sledovať hlavne ten 15 min. Učím sa obchodovať tak ako tu radia skúsenejší: "obchoduj menej, zarábaj viac", škoda len, že najskôr musím dostať cez držku a až potom beriem tieto rady vážne :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojte, tak aby nám vlákno nezapadlo prachom :), prikladám môj dnešný obchod. Už pár dní išla cena nahor, preto som čakal na odraz od hrany kanálu. Moje podmienky na vstup sa ukazovali ideálne, Vol na hrane stúpalo pekne nahor. Po vstupe pár minút išla cena mojím smerom, netrvalo to však dlho, výstup na SL. Pol hodinu pred mojim začiatkom sa začal pekný protitrendový obchod taktiež na hrane, ale to som ešte nesedel pri PC. Tak zasa zajtra

12727

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ještě trochu komentář a přikladám TF 30 pro lepší viditelnost trendline :) Překreslím jsem trendline protože trh se držel v horní části a souhlasil s cenou velký modrý rámeček a otevřel výše a tam se i udržel tudíž byla potvrzená vyšší urověn a zájem o cenu, a to že se cená nejspíš nevrátí ke své původní trendline a přibývájí nám pomalu větší agresivita kupujícíh a zájem o vyšší ceny :) Tot můj pohled :)

12813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj marko99999,

gratulujem ti k obchodu, mám ale jednu otázku, na základe čoho si vstupoval do obchodu?. Máš tam spústu indikátorov, až sa mi mihajú pred očami :), ale nie je mi jasné na základe ktorého si vstupoval a potom vystupoval. Dá sa ten tvoj obchod trochu rozviesť aby v tom mali i ostatní jasno? A zadruhé, čo považuješ za ideálny výstup, prípadne čo ti na tomto nesedelo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj mahrlo

je to narocny system a pozostava az z 3 tf, kde na kazdom je par indikatorov ktore vidis na obrazku. vela ich nie je, v podstate si vsimam obraty trendu, lebo som prestal byt kamarat s trendami. vychadzam z toho ze doba sa zmenila a je treba pristupovat sotisfikovanejsie a fraza trend is your friend sa dobre zneuziva.
ono, kazdy si musi najst to svoje, po pravde stale som este v stadiu hladania, ale hladam na live bez papera. live ukaze co je to za taktiku a ako vplyva na cloveka. za celu nedisciplinovasot moze taktika, pretoze my ako osoby nejako reagujeme a iste okolnosti na nas vplyvaju, bud ich zvladneme a je to v poriadku, alebo nezvladneme a je treba to zahodit do kosa, dobre si ponechat a ist dalej,,, mne sa to osvedcilo - kym ini cumia na paper, ja mam aj z tohto nic uz dolare a vobec nestracam. skor naopak, vylepsujem si system a hladam seba sameho. myslim si vsak ze zhodnotenie 10% za pol roka je dokaz spravnosti mojho rozhodnutia.
takze takuto odpoved ti dam,,, je nas par ludi a ani jeden z nich neni schopny obchodovat to co obchodujem ja a ja naopak nedam ruku do ohna za ich system... s tym suvisi odvaha ucinit prikaz, zmierit sa so stratou a kopec dalsich traum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...