Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj Mahrlo,
chtěl bych tě poprosit, zda by jsi zde mohl stručně zhodnotit svůj první měsíc live obchodování pomocí kluzákové metody. Zároveń by mě zajímalo, zda jedeš podle stejného systému, jak jsi jej popsal v evropském vlákně, nebo tě live obchodování přimělo k nějakým úpravám tvého systému.
Závěrem bych tě chtěl požádat o přiložení nějakých screenů z tvých obchodů. třeba i nepovedených. Určitě by to zajímalo i další fandy kluzákové metody(bergmann1, marek53, atd.), které tímto zdravím.
Předem děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj turbo68

až teraz som si všimol tvoj dotaz. Moje doterajšie live obchodovanie bolo ako na húpačke, raz lepšie hneď nato som to pomrvil, potom zasa napravil..........Nie je to systémom, ale mojou hlavou. Čo pre mňa z toho plynie a časom na to prídu všetci začínajúci traderi, je úplne jedno aký systém obchoduješ, podstatné je, aby si ho dokázal dodržiavať na 1000%. Preto je na začiatok dôležité si nájsť jednoduchý systém, kde máš všetko jasne dané, vstupy, výstupy, SL, PT prípadne TSL. Len takto totiž dokážeš prísť nato kde si spravil chybu a kde si nedodržal svoj OS. Tu na finančníku je spústa funkčných systémov (skúsil som ich veľa na vlastnej koži) a i ten klzákový ti bude zarábať, treba však byť disciplinovaný!!!!!!!!!! a priznávam sa bez mučenia toto bol doteraz môj največší problém. Miesto toho aby som si to dokázal priznať, som hľadal chyby tam kde žiadne neboli. Takže teraz robím hlavne úpravy v mojej hlave. Časom začnem zasa prispievať s nejakými obchodmi, lebo trhy sledujem neustéle a i dianie tu na finančníku, ale v prvom rade potrebujem spraviť poriadok sám zo sebou lebo trading nechcem opustiť. Takže nazáver tebe i všetkým ostatným prajem všetko dobré a časom sa ozvem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,
děkuji ti za tvůj čas a odpověď, ve které jsou zhrnuty v podstatě známé zásady tradingu. Souhlasím s tím, že systém by měl být co nejjednodušší, což kluzáky téměř splňují. Ale nakonec je to stejně jen a jen o tom kulatém nesmyslu co nosíme na krku. Člověk ve finále dospěje k staré známé pravdě, že za ztráty nemůže systém, ale jeho vlastní nedisciplinovanost a netrpělivost. Jak píše i GURU evropského vlákna Gladiátor, který sem přišel s kluzákovou metodou, je to pouze o čekání na tu nejlepší příležitost a nectít být za každou cenu v trhu.
Přeji ti hodně úspěchu a ozvi se co nejdřív jak jsi pokročil dále. Příště když tak prosím už i s nějakým obrázkem z tvého úspěšného obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím příznivce trhu NQ :), zkusím zde prezentovat jednoduchý systém, který jsem nedávno otestoval. Věnuju se nyní pouze trhu NQ, proto to dám sem. Výsledek je podle mě slušný na mechanický systém. Třeba to někoho zaujme. V podstatě je systém podobný zde prezentovaným systémům, založeným na úvodním pohybu po otevření trhu. Testoval jsem to na vyšším time frame = 5 min. Vstup je velmi jednoduchý - vstup v 15:35 - po vytvoření první svíce - ta rozhodne o vstupu. Jakmile je první svíce Up, vstupuji Up nebo obráceně. V případě Doji svíce se nevstupuje. SL = 60$ PT = nestanoven pevný, vystupuje se na posouvaném SL 5 min. TF je dost velký, ale na druhou stranu pochytává šumy trhu. SL posouvání - vždy 1 tick pod svíci, která se pohne mým směrem. Otestován celý rok 2009-ručně. Výhoda-jednoduché na obchodování. Nevýhoda-většina obchodů je SL, jen občas se vychytá velký pohyb - na něm je ziskovost systému postavená-těžší pro psychiku. Na obr. výsledky systému oddělené po měsících + equity: Přeju dobré obchody, Renda.

12490

12491

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přidám taktéž jeden jednoduchý systém pro NQ. Vznikl o posledním víkendu a to čistě náhodou, když jsem chtěl otestovat několik způsobů výstupu a potřeboval jsem "nějak" vstoupit. Nakonec to nevypadá špatně. Též se jedná o jen jeden obchod za den a využívá se prvního velkého pohybu. Trh NQ, 4min. Vstup v 15:40 na Close, Long/Short se určí dle MACD 12, 26,9 do směru trendu (křížení křivek zelená/fialová) SL -/+ 1tick pod/nad Low/High posledních 2 svíček, bez posunu na BE (posun jsem netestoval) Výstup je upraven opožděný 123 (již zde byl popisován), po překřížení MACD musí být dvě svíčky za sebou proti směru obchodu a u druhé proti též CCI 50 Výsledky za rok 2009, BEZ KOMISÍ: ---------------------------------------- Profit 9 405 USD Max DD 675 USD Počet obchodů 200 (76 PT, 124 SL) RRR 3,54 Letošní rok by byl +705 USD (DD 490 USD) při 32 obchodech, tedy 22,03 USD na obchod - komise. Testováno jako strategie na NJ, data Zen-Fire. Vašek

12494

12495

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přikládám equity mechanického systému PowerBreak na 8 min NQ.D od 9/07 (předtím stejný systém ztrácel..). Vstup PowerBreak, exit PosuvnyStop, SL 45usd, včetně poplatků.Problém systému je, že dokázal udělat 17 ztrát za sebou,které sice dokázal eliminovat velkými zisky jednotlivých obchodů, ale "zářezy" na psychické pohodě tradera, který takový systém obchoduje, zůstávají ...

12505

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator: mám dotaz když se dívám na tvoje grafy, bereš vždycky ohled i mimo hlavní hodiny, nebo spíše jenom hlavní? :) Jak se tak dívám tak na celý den, tady ten NQ máš trendline s mimo hlavních hodin. Já analyzuju trh jenom s hlavní hodin, akorát 240 TF mám celý obchodní den. Dle mého uvažování bych řekl, že trh mimo obchodní hodiny má nízké volume a levely by v tom připadě neměly být sílné a nějak duležite. Ale jak tak koukám tak se asi mylím :) ale nejde mi to do hlavy :) Dík za odpověd :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028, takže dnes som si počkal, tak ako si radil :) a čuduj sa svete oplatilo sa (tu). Počkal som si na prerazenie CG a PT som umiestnil na najbližšiu S/R. Obchod sa zrealizoval úplne dokonale. Takže ďakujem ti za dnešný zárobok :) :) a dnes sa budem už iba pozerať. Ešte som sa chcel spýtať na zakreslovanie S/R, ja ich mám trochu inak ako ty (samozrejme som sa neriadil presne podľa tvojho ťaháku :)), využívaš pri ich zakreslovaní nejakým spôsobom i velkosť volume, keď vo svojom obrázku si spomenul "levely s največším počtom obchodov"? Tak tu je môj dnešný obchod na 15 a 3 min TF

12557

12558

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj : P.i.e.t.r.o._l.

beriem do úvahy kompletne celý trh , všetky "výstupky" sú dôležité lebo prezentuju názory obchodníkov na cenu , žiaden pohyb v trhu nieje náhodný , teda ak niekto koná vedome za určitým cielom vedie ho k tomu nejaké presvedčenie ktoré väčšinou zopakuje aj počas "hlavných" hodín.

Mahrlo,

gratulujem k zárobku .... (tu)

pojem "presnosť" v trhu je velmi individuálny a je dobre že máš vlastný názor. Napríklad v CG beriem CC ako stred medzi dvomi tábormi kde sa láme cena a je to velmi dôležitý level , no ak chcem vstúpiť čo najpresnejšie použijem MP-market profil kde vidím s väčšou presnosťou kde prebehlo najviac obchodov , vzhladom na to že vstupujem s velmi malým SL , presnosť je pre mna velmi dôležitá. Ak sú v blizkosti dva CG a v jednom z nich sa odohralo viac obchodov, beriem pre vstup práve toto CG.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028
Zdravim,chtel bych se te zeptat ohledne toho grafu jak tam mas zaznacene ty levely , s nejvetsim poctem zobchodovanych obchodu.To jak si dosel prave k tem levlum?To pouzivas nejakej graf(schema) z Market profile?Moc toho o tom nevim,akorad sem neco malo cetl.Nebo to pocitas nejak jinak.Muzes poradit co na to pouzivas a treba trosku rozebrat jak vstupujes podle toho,nejlepe kdybys mohl prilozit nejakej graf,na tom se nejlepe uci.Jinak dik za tve prispevky hodne me davaji.A jeste ze se ptam,nevim co znamenaji ty zkratky CG a CC.Tak dik a at se dari

Soptik009 (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Soptik 009, MP používam len pre presnejšie vstupy, levely s najväčším počtom obchodov su vlasne všetky CG(congestion-zhustenia trhu) CC je cenove centrum zhustenia a zpravidla aj MP akurát sa to môže líšiť niekolkými tickami no pre mna je tento údaj životne dôležitý. Pokial používaš väčšie SL tak ťa presnosť velmi trápiť nemusí , skrátka +,- v dannej oblasti dôjde k otočeniu trendu (aspoň krátkodobeho) alebo dôjde k zbrzdeniu trhu kde máš možnosť naskočiť do obchodu , alebo z neho vystúpiť. V CG sa akumuluje najväčší počet obchodov , teda ak sa rozhodneš vystúpiť/pristúpiť do trhu v tomto leveli nemal by si mať problém so slipom a ak tak len symbolickým. Používam MP indikátor ako vidíš na screene a prikladám ho aj pre stiahnutie ak by mal niekto záujem . Po pridaní do indikátorov máš možnosť menit nastavenia nasledovne 0- denný MP 30 min graf, 1- týždenný priebeh obchodov 30 min graf, 2- mesačný priebeh obchodov 30 min graf. Vyhladávaš najväčší výbežok TPO tam prebehlo najviac obchodov . Level vyznačení čiernou je posledná hodina obchodovania, červená -prvá polhodina obchodovania , modrá druhá polhodina, teda máš tam znázornené open range . Čísla nad TPO lavá strana -shorty, prava Longy , číslo pod nimi faktor rotácie . Spodná strana TPO , objem volume. Nechcem tu robiť školenie o MP takže si to naštuduj v nejakej literatúre, nieje to jednoduché a je to dosť zložité na pochopenie. To že vidíš najvväčší výbežok spätne je len jedna výhoda , ale ovela väčšia je vediet vyhodnotiť MP za pochodu v priebehu zobrazovania a to je pointa celeho MP, takže nebudem to dalej rozoberat lebo je to fakt velmi rozsiahlá záležitosť. Extremne dlhé úsečky si nevšímaj sú súčastou zobrazovania MP v tomto indikátore , v MP sa zaujímaj iba o počet TPO. Gladiator028

12570

12571

12572

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...