Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

to echeck,

jak jste si mozna vsiml na tomto vlakne nebo ve vlakne o aktualnim deni na trzich IV obchoduji take tento trh. Musim priznat, ze jsem byl od konce cervence az do minuleho tydne nadmerne vytizeny a to jak dovolenou tak pozdeji rekonstrukci bytu a stehovanim. Nemohu hodnotit komplexne polsedni obdobi, protoze jsem se mnoho dni k obchodum vubec nedostal, nebo lepe receno ne kazdodenne. Do terminu nez rapidne zmenili u IB vysi marginu na TF jsem take tento trh neobchodoval kazdodenne. Pro doplneni obchoduji live. Myslim ze je dulezite pokud to v OS jeste nemate na trh nahlizet z vice timeframu, snazit se brat obchody do trendu dle vyssiho timeframu a pokusit se realizovat samotne vstupy na jemnejsim timeframu. Tak aby se darilo mit co nejvice vyhod na sve strane. Dalsi dulezita vec je, vydrzet v pozici do hlavniho trendu po vstupu co nejdele, neposouvat zbrkle stop losse, nebo u vice kontraktu mit vice urovni pt apod. To je muj nazor, jak je mozne i v posledni dobe neco z trhu urvat. Faktem je, ze na TF se mi obchodovalo lepe, jelikoz nebyl problem 100 -200$ z obchodu ziskat a nemusel jsem drzet pozice tak dlouho jak je to nutne u tohoto trhu.

Tak drzim palce a preji do budoucna mnoho uspechu.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Morfin:

Nechcel som tým spochybňovať zakladateľov to v žiadnom prípade. Mám k ludom čo niečo dokázali prirodzenú úctu i keď sa mi nemusí páčiť ako obchodujú (to je ale už osobný názor).

Dobrý príspevok hlavne teraz je dobré počkať na obchod o ktorom vieme už pred otvorením a nie skákať do pohybov ktoré sme neočakávali lebo aj keď obchod môže fungovať tak sa vystavujeme zbytočnému risku. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den jsem začátečník a mám dotaz.

Když si v ninjovi vyjedu graf NQ rekneme od 25.8.2010 do 25.8.2011 a dám vykreslení grafu 365 dní nazpět tak se mi vykreslí 365 dní, ale vím že NQ ma 4 kontraktní měsíce takže jak ninja pozná jaký kontraktní měsíc zrovna chci obchodovat? Vykresluje den kde je nejvetší likvidita? Nebo je daný nějaký den kdy už například nejde obchodovat 6-11 a již musím obchodovat 9-11? To znamená mohu takto z toho backestovat, že si dám datum a vykreslím graf 365 dní nazpět a například jeden pattern na něm najednou zbackestuju je to relevantní? Děkuji za odpověd Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Michall89:
Kdyz si vykreslis 365 dnu zpetne kontraktu napriklad NQ 12-11 (tj. expirace v prosinci), tak se vykresli 365 tohoto kontraktu. To znamena, ze dny pred zari budou mit nizke volume, protoze se obchoduje nejvic vzdy nejblizsi kontraktni mesic. Samozrejme kontrakt NQ 12-11 byl vypsan mnohem mnohem drive(nerekne presne kdy, ale jsou kontrakty tusim na plyn ktere jsou vypisovany i vic jak 10 let dopredu). Expirace kontraktu se ridi podle definice kontraktu, tu najdes na strankach CME group.
Pokud bys chtel mit kontinualni kontrakt, tak si zadej kontrakt s oznacenim ##-##, NT pak provadi spojovani (merge) podle nastaveni v Options->Data->Historical chart data.
Nicmene napojovani kontraktu se tu na financniku probiralo, zkus hledat.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Michall89:

Je to relevantní, já to taky takto backtestuji. Cenový graf je pořád stejný, ninja ty jednotlivý kontraktní měsíce spojí dohromady a ten přechod vůbec nepoznáš. Samozřejmě se to dá lehce ověřit tím, že si otevřeš víc grafů stejného dne, ale pokaždé s jiným kontraktním měsícem. Uvidíš, že graf vypadá pořád stejně...

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tradery

nevíte, který trh je momentálně nejlevnější pro daytrading? Chci začít backtestovat na nějakém nejlevnějším, kde budu mít malý risk, jenže se mi zdá, že pruměrné 3min úsečky YM i NQ se pohybují kolem 100-130 USD a vzhledem k memu počátečnímu kapitálu 5000 budu riskovat dost % na 1 obchod .....nebo myslíte, že když 2% risku na obchod by bylo z 5000 100USD, že na tyto trhy mohu vlítnout? :S

Myslíte, že ty trhy časem zlevní?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SanchezP:

Zdravim Vas, dle meho nazoru i praktickeho obchodovani live prave trhu NQ je realne obchodovat tento trh se riskem na jeden obchod v rozmezi 60 - 100$. Zalezi to samozrejme na aktualni volatilite trhu, tim nemyslim jen globalne, ale i cas tesne po otevreni, dulezita macrodata apod.
Dalsi co muze ovlivnit velikost SL se predevsim Vas OS, technika vstupu, jejich casovani, timefram apod. Nelze tedy rici s urcitosti zda Vam bude 100$ stacit, jelikoz neznam podrobnosti obchodniho systemu.
Shrnu-li to, ano s riskem max 100$ je mozne trh NQ uspesne obchodovat.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
tento příspěvěk je offtopic, ale už jsem se zkoušel ptát v jiných vláknech, ale bez odpovědi. Proto to zkouším zde.
Dělám v Sieře BT na trh NQ TF 3min a přecházel jsem z NQU1 na NQZ1. NQZ1 částečně pokrývá i koncové období NQU1.
Co se stalo bylo to, že jsem měl načtené období NQZ1 a procházel jsem zpětně obchody, které zasahovaly i do období NQU1 - ale právě cena byla na vstupní svíci jiná v NQU1 a jiná v NQZ1 (i uspořádání svící se lehce lišilo mezi NQU1 a NQZ1. né moc, ale lišilo). Trh byl prostě posunutý cca o 5 celých bodů.
Přijde mi to jako zásadní věc, kterou bych měl vědět. Pokud někdo zná vysvětlení, byl bych vděčný za odpověď.
Díky a ať se daří!
Luke

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SanchezP, to je spatne zvolena otazka. Nejdriv je nutne si uvedomit, jakym obchodni stylem by ses chtel zabyvat. Jestli prurazy, odrazy, obchodovani do trendu atd.
Podle toho si pak musis vybrat trh. Ono je totiz ta levnost trhu dost relativni..
Jsou strategie, kdy pro tebe muze byt z hlediska SL dokonce nejvyhodnejsi i TF, ktery je teoreticky trhem nejrazsim..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sanchez: Finwin sa da obchodov od 60-100 na NQ, sam som ho skusal SIM/Live ide to. Momentalne mam sl este mensie 40-80, zase zalezi na systeme, ake grafy pouzivas atd. Velky pozor na velmi male SL! SL ma byt umiestneny tam kde ma logiku, ked ho zacne clovek umiestnovat iba pre psychicku pohodu zacne to byt problem. Luke: 100% odpoved ti nedam, stava sa to aj pri NT je to o tom ako sa pocitaju a zobrazuju tieto prelinajuce sa dni/tyzdne v danom sofware. Viz screen.. je 5min NQ.

17160

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2LukeV:
No NQU a NQZ jsou dva ruzne kontrakty a tudiz se obchoduji zvlast. Ano, budou spolu sdilet jisty prubeh stejny (tzv. koreluji), ale jsou to porad 2 ruzne kontraktni mesice. Jejich cena je spekulace nad cenou za kterou budou kontrakty prodavany v den sve expirace. Proto ruzne ceny a jiny prubeh neni nicim zvlastni. Ono i u napojovani ruznych kontraktu do kontraktu spojiteho se musi resit prave otazka jak je na sebe navazat i diky temto rozdilnym cenam.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...