Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Koukám, že to máš opravdu dost diskréční. Já to zatím testuju klasicky, že 3 trhy už nemají sílu vytvořit nebo vyrovnat high/low a jeden ano. Koukám, že ty to bereš i 2:2.

Zajímalo by mě, jak si to vyřešil dnes. YM od otevření neměl vůbec sílu jít up jako ostatní 3 trhy. Já od začátku čekal divergenci pro vstup na NQ, ale pak se k růstu přidali i ES a TF. NQ došel až k mé stanovené SR úrovni a tam se otočil. Bohužel IA divergence se neobjevila. I přesto jsem tak nějak vnitřně cítil, že to půjde dolu. Už kvůli tomu, že YM neměl opravdu vůbec sílu up. Ale tohle nemám nakoukané, takže jsem to nezobchodoval.

Já dnes bez obchodu. Pohyb up hezký, ale první korekce na mě přišla příliš brzy a tak nějak mi to nesedělo. Poté už nebyla pro mě šance vstoupit.

Přeji hezký víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Určitě je lepší testovat klasicky, svůj styl si v tom později najdeš. Ty kombinace beru různě, ale stačí mi vidět na jednom trhu slabost a začínám se poohlížet po nějakém vstupu.

Včera jsem neobchodoval a nechce se mi to popisovat zpětně, jak "bych" to bral, protože to nemá takovou vypovídací hodnotu jako reálný obchod a určitě bych vstupoval jinak, ale YM byl opravdu velmi slabý a oblast 11895 - 11905 extrémně zajímavá pro vstup. Nepříliš rozjetý trend, na high předchozího dne a slabost oproti ostatním indexům dávala slušnou šanci na short. NQ nezklamal a ukázal, jak dokáže být volatilní. Oproti loňským Vánocům se trhy pěkně hýbou a jen tak se asi nezklidní.

Hodně úspěšných obchodů do dalšího týdne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj echeck, obchod pěkný, škoda toho BE. Tato situace se opakuje poměrně často, cena prolomí s velkým momentem nějakou významnější úroveň (v tomto případě oblast 2230-2232), ale o chvíli později dochází k retestu prolomené úrovně a ven lítají opozdilci a posunovači na BE ;-). Mně se dlouhodobě posouvání na BE nevyplácí, tak jen občas snižuji SL, což se mi také nevyplácí, ale za vším je psychika a nedisciplinovanost. Někdy lituji, že jsem nešel k pilotům nebo vojákům, tam bych se vycvičil :-).

Jinak mi poslední dny NQ moc nesedí, tak obchoduji převážně na YM. To co jsi vyznačil jsou přesně ty situace, které vyhledávám. Měl jsem dva vstupy jednou na 11845, druhý 11840.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Skap,

jo, taky s tím posouváním na BE bojuju. V backtestu mi to vychází líp s posouváním, ale v realu se to zatím, tak moc jednoznačně nejeví.

Gratuluji ke vstupům, jestli si vydržel to trochu podržet, tak to musel být výborný den ;). To že si vstoupil na 11845 a pak na 11840, to bylo tak, že si pak byl ve 2 pozicích? Že se ti spekulace potvrdila, tak si přidal další vstup? Nebo jak tomu mám rozumět?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem úroveň 11837 - 11847 vyznačenou už z přípravy, YM udělal od rána docela slušný pohyb vzhůru a s touto úrovní měl problém, takže jsem čekal na slabost a případný short. Jinak jsem se na tom pohybu nějak moc nesvezl, šel jsem pro 35 bodů a pokud mám signál, tak přidávám pouze jeden další kontrakt, ne celou pozici. Zvyknul jsem si na to na Finwinu, kdy jsem bral třeba tři véčka po sobě v silně rozjetém trendu, ale opět jsou s tím spojena rizika z hlediska psychiky, kdy pod tlakem můžeš reagovat impulzivně, takže nepřidávám pokud nejsem během obchodu úplně v pohodě.

Abych nebyl úplně mimo téma vlákna, tak na NQ byl ten double top dokončený v 16:40 naprosto ukázkový. Šlo vstoupit velmi konzervativně na close první short úsečky v 16:43. Myslím, že tohle jsou přesně ty protitrendové vstupy, na kterých je dobré začít se učit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak, po 2 letech jsem si řekl, že se k tradingu vrátím :-) Omluvte screen z plus500, nemám teď ani Sierru ani Ninju :-( Trh: NQ 1 min TF. Zkouším obdobu tripple screenu, resp. na 5 min TF si pomocí EMA 100 určím trend. Cena musí být jasně nad/pod čarou. Na 1 min. TF hledám vstup po korekci - divergence na CCI. Vstup jen když na vyšším TF je jasný trend. SL - H/L vstupní svíce (SL ještě musím doladit, deprimují mě ty dlouhé svíce) :-) Vystupuju na PT, který umísťuju na H/L swingu nebo blízké S/R. RRR musí být alespoň 1:2 Rovněž budu rád za připomínky :-) Martin

18133

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnešní obchodování pro mě velmi špatné. (Omlouvám se za offtopic trh (YM), ale pro jednou to snad nevadí) 1. obchod: Vstup na 2v short po "korekci". Ten vstup nebyl dobrý. Za korekci se to považovat příliš nedá a když se na to zpětně celkově podívám, tak se mi to vůbec nelíbí. Výstup na SL. 2. obchod: Tady už je ten vstup lepší, odraz od S/R, ale vstoupil jsem poněkud opožděně, bohužel trh ihned ztratil sílu down a obrátil se up a trefil můj SL. Trh NQ byl poměrně dost v chopu, to už pro mě mělo být znamení, ale i přesto jsem na trhu YM vstoupil. Jsem dnes na sebe poměrně naštvaný. Další ponaučení do budoucna.

18143

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...