Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
chci se zeptat obchodujících (backtestujících), kteří sem často dávají své obchody, jaké výsledky vyvodili z pondělního dne (17.11.) na NQ, pokud vstoupili apod. /Nebo i z posledních dní... Vím že trh je na high kontraktu a pravděpodobně se tam bude chvilku motat.
Sice jen backtestuji (převážně trendové patterny FinWinu), ale nevstoupil jsem od 11.10. (signály jsem dostával, ale nevyhovovaly mému OP). Jsem rád, že plán striktně dodržuji, ale mám skoro týden bez obchodu (jsem nováček a příjde mi, že týden je v intradenním obchodování poměrně dlouhá doba - mám 3min TF). Jak jste na tom vy?
Díky a přeji hodně zdaru!
Luke

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luke:

Ake vysledky chces vyvodit z jedneho dna ? Den ako den. Ti co pouzivaju posuvne SL tak ti mali asi dobry den ti co pevne PT tak asi normalny a niekto ani nevstupil lebo nedostal signal. Takze dalsi normalny den.

Dost divne ze na NQ nedostanes cely tyzden signal.

To ako vyhodnocujes vstupne signaly vies len ty a tak je tazke urcit co sa stalo.
Nepozil si este nejaky filter ?
Nezmenil si obchodny cas ?
Mas uz poriadne nastudovane Vstupne patterny ?
A aku frekveniu vstupou si mal predtim ?


:S :S :S :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TommO2:
Výsledky z jednoho dne vyvodit nelze, to je jasné. Jen mě zajímalo, jestli ti, co tu diskutují, vstoupili (a nejen v pondělí - např. v posledním týdnu). Poslední dny mi přišel trh takový neurčitý (nepočítám pohyby mezi 1530-1600. Zde jen pozoruji, rth dost často na můj vkus lítá).
Jak jsem zmínil, signály jsem dostával, ale logicky je filtruji. Byly například na LOD/HOD, tak ty zatím neberu. Dále obchody neměly dostatečný potenciál do HOD/LOD - zatím neberu (když zpětně vyhodnotím, tak některé signály pro vstup např. pod HOD nakonec překonaly high a obchod by pro mě byl ziskový, ale ještě nemám dostatečné množství dat na vyhodnocení těchto obchodů bez dostatečného potenciálu - zda jsou či nejsou ve výsledku ziskové).
Abych ještě doplnil odpovědi na Váše otázky - obchodní čas jsem nezměnil. Vstupní patterny poznám zřetelně a frekvence potenciálních obchodů se nezměnila - jen nevstupuji díky filtru. Možná bych měl třebas do budoucna brát obchody na HOD/LOD...uvidím, co mi řeknou data.
Ale zatím jsem rád, že se dokážu držet stranou, poznat situace, kdy do obchodu nevstupovat. Podle mého velmi důležité!
Jinak díky za reakci!
Luke

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký večer všem, Po delší odmlce jsem zavítal mezi Vás a zrovna mám jeden spekulativní okamžik k diskuzi, tak pojďme na to :-) Níže je zaznačný potenciální vstup a výstupna 3 minutovém grafu e-mini nasdaq ze dneška. Cca 18:20 můžete vidět low dne. Trh se obrací a na CCI se vytváří téměř ukázkový ZLR pattern se signálem pro long. (jenom pro pořádek jsem zaznačil i teoretický výstup) CCI nezklamal a odhalil otočení trendu ještě před proražením EMA34. Což je na jednu stranu pěkné, na druhou stranu jelikož trh celý den doposud padal, nachází se cena pod oběma klouzavými průměry (EMA34 a 204) a vstupuje do "mrtvé zóny" kde obchodovat nechci. Obchod jsem nevzal, jelikož je proté mé strategii - long chci jít až nad EMA204 (horní), přesto by mě zajímal názor ostatních na obchodování v dané situaci, případně jestli by jej někdo jiný se svojí strategií vzal.

17411

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Romane,

vyznacene misto bylo jednim z tech kde je mozne vstoupit do opacneho trendu. Nazor na to zalezi vsak v zasade na OS kazdeho tradera. Pokud je nekdo ciste trendovy obchodnik, potom tento obchod nevezme, pokud ma nekdo urceny cas obchodovani a nachazi se mimo nej take tento obchod nevezme. Jsou traderi ktery by pozice vstoupili jiz na DB dvou baru 5tf. Tim chci jen rici, ze neni jednoznacna odpoved. Zaroven neni treba byt nejak nervozni z toho, ze jste obchod nevzal. Nedaji se obchodovat vsechny prilezitosti. Dulezite je drzet se overeneho planu, samozrejme na nem postupne pracovat, ale neznamena to reagovat na kazdy moment (prilezitost) ktera nebyla vyuzita. Jinak ve prospech vstupu na zmenu trendu byly samozrejme plusy jako signaly na 5tf 123, pruraz a retest s/r 2280, CCI , fundamnetalni zprava o uspechu zachraneho balicku v pripade Irska atd. Ja osobne jsem tento vstup nevzal, byl mimo muj OS (cas poledni siesty v USA) a pro mne doba ve ktere mam take pausu.

Tolik muj osobni nazor.
Preji mnoho uspechu.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...