Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Jsem odklepl obrazek bez textu

ja bral obchod na zaklade 1´min - modifikace 0/100

Tvuj vstup bych videl spis jako prorazeni ledge, zahusteni, rikej tomu jak chces...

Jestli je Tvoje CCI 14 tak to bych nebral (kratka perioda, samotne CCI14 nepouzivam pro velky pocet signalu)

Jinak si myslim, ze pokud chces brat obchody do Longu pouze nad 204EMA tak to je vyslovene trendovy obchod.

To co popisujes je klasicke otoceni trendu a to se proste vyskytuje do Longu pod 204.

Dobry lov


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji za názor,

Naprosto souhlasím s tím, že není potřeba brát každý obchod co se naskytne (tím už jsem si prošel dříve). Přesto mě situace připadla jako potenciálně zajímavá a předpokládám že se bude opakovat, proto mě zajímal názor ostatních a ještě jednou za něj děkuji. Sám jsem ho také neobchodoval, vlastně jsem za celý den žádnou pozici neotevřel protože do konce dne bylo ticho po pěšině a začátek jsem netrávil u počítače.

Přeji všem hezký víkend

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02: ak sa smiem opytat co ta viedlo do toho druheho obchodu? Z mojho pohladu by som tam neliezol ani zadarmo ten uptrendik je riadny choppy vsimni si ako sa chovalo cci - nedokazal prejt cez 200 vyse hodiny (kedze mas male periody ocakaval by som ze aspon cci 6 prejde cez 200 pomaly kazdu chvilu). Vsimni si prvy vstup, najprv cci -200 potom to vystrelilo do + 200 a potom si vztupil a zase cena isla do -200.. Skus si pozriet svoje stare obchody ako sa ti to cci chovalo pred vztupom. (tu)

17529

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja vstupujem podla EMA a ako je vydiet na obrazku tak vsetky su pod cenou takze vstup na 100% podla O.P.

- cena sa dotkla 3x Ema 100 a na stvrty krat sa dostala pod (mozno konecne koniec chopu)
- odraz od TL a cci sa tiez odrazilo od TL a islo UP
- dost dobra moznost ist konecne nad 2365 Rezistenciu

Pri mojom obchodovani je dolezita OC- open cena a jej mozny test na 2375 kde my to davalo moje minimum RRR (1:5)

Inac diky za nazor a budem si musiet trocha nastudovat to CCI a hlavne to kde a ako sa to sprava v chope a pozriem si aj stare obchody .

Nie kazdy vstup sa zadari ale aspon sa vzdy nieco nove naucim. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Som rad ze aspon niekto tu napisal prispevok k mojmu obchodu. Iny pohlad na trh je dolezity lebo ja si vsetko nedokazem vsimnut.

Fakt dik. (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska jeden SL a jeden PT Prvy vstup v 15:50 do short Druhy vstup v 16:02 do short Prvy vstup bol trocha unahleny, vstupoval som hned ako bola Ema 100 nad cenou. To bol vstup do prazdna. Druhy vstup bol na 100% podla O.P. s tym ze som vstupoval do pozicie na prielom Low predchadzajucej korekcie. Dneska OC vysla na 100% Vcera ked som si prechadzal stare obchody tak som si vsimol ze vstupy na prielom po vstupnom signale maju velmi dobru uspesnost. Takze lepsie casovanie vstupov bude asi pre mna dalsie ucivo . Obchoduje niekto NQ na EMAcka ? (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

17533

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm,

zahrnuje tvoj plan aj sledovanie vyhlasovania sprav ktore casto hybu s trhom dost nepredvidatelne? Dnes ti to vyslo, vztupil si hned to vyhlaseni home sales ktore ironicky boli pozitivne (ale pravdepodobne kazdy sleduje EU summit kde sa suska ze sa banky nedohodli s politikmi). Pohyby po spravach su castop prudke a aj ked mozes odhadnut smer nemusi ti stacit SL na taku volalitu. Inak velmi pekny obchod ;)

Osobne EMA nepouzivam, ale zda sa mi ze Dilinger v inom vlakne aktualne o trhu ci ako sa to vola ma nejaky system s EMA.
Ak pouzivas len EMA tak na co ti je CCI a dnes si pridal Volume? Zameraj sa na jednu vec a nepridavaj a neodoberaj len tak, nech sa nestratis v hladani niecoho co nieje..
Tvoje trendove linky su dost daleko od ceny, viem ze to je individualne ale takto som to este nevidel zakreslovat, mas na to nejake pravidla ci je to len tak od ruky?

Neber to ako kritiku, prave pri hladani odpovedi prides na najviac veci, ak uz tie odpovede mas aspon ta to donuti pozriet sa na to z ineho pohladu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
u mne dnes slo spise o sledovani trhu, jelikoz jsem ocekaval mozne komplikace prave diky summitu. Sam v dobe dulezitych pravidelnych fundamentu neobchoduji a do pozice jdu nejdrive 5 minut po ohlaseni fundamentu. Dnes by tato situace nastala v 16.05 short kde byl na 1tf mini Rh. Osobne jsem to ale nezobchodoval. Podporou pro short bylo 123 5tf, proti byla silna s/r premarketu. Mel jsem vstup v 16.32 po prurazu cg, ale ten skoncil na posunutem SL slo nejprve o falesny breakout. Spekuloval jsem na pohyb k urovni 2310 - nevyslo.

Preji mnoho uspechu!
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby


mikky:

Spravy nesledujem vobec iba na barchart situaciu na trhu a to ako ide Ropa , Euro a Dollar aby som bol trocha v obraze.

Ja som si preinstaloval Win a v NT nemam teraz svoje nastavenie . V grafe okrem EMA musim mat WCCI aj Volume . Vcera som na to celkom zabudol.

TL si kresim od ruky a tie sluzia len ako indikatory zmeny trendu a to aj v CCI

Z obrazka je vidiet ze v 15:37 doslo k prielomu TL na grafe aj na CCI - Pre mna to znamena ze sa nieco deje a ja uz planujem kde by som mohol vstupit a kde vystupovat. Takze to pouzivam. Moze to vyzerat zlozito ale mne to pomaha v tom aby som si spravil lepsi obraz o trhu. (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Tento tyzden sa pekne rozbehol. Teraz len cakat kam si to Euro nasmeruje. :) :) :) :) :) :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm 02

ten short v 16.32 byl riskantni, ale trend byl rozjety, celkem jasna cg a tak jsem sel na pruraz. Obchod nevysel. Vim, ze po cg se stava navrat zpet, spolehal jsem na vyssi momentum. Proto jsem po selhani posunul SL a vysel s drobnou ztratou. Congestion se jiz vetsinou vyvaruji, zde se mi libilo predchozi momentum. Nevyslo.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím, trochu to tu skomírá, tak jsem se rozhodl uploadovat sem moje screeny obchodů. Obchoduji Live od června 2011 na trhu NQ 3min. Obchoduji zatím jen trendově na základě finwin pomocí CCI, samozřejmě svým způsobem. Tak nějak mi přijde, že teď stojím na místě a dávat sem screeny by mě mohlo zase posunout dál. Takže určitě vaše připomínky, rady, dotazy apod. budu s radostí očekávat. Snad i moje screeny a pohled na trhy někomu alespoň v něčem pomůže. Dnešní obchody: 1. obchod vstup na signál 0v s pěknou svíčkou. Mohl jsem cílovat PT na dosavadní low, ale to bylo příliš malá RRR, tak jsem nastavil PT na mojí klasickou hodnotu (dlouhodobě otestovanou). Bohužel trh, ztratil sílu a já vystoupil na BE+1. 2 obchod chtěl jsem vstoupit už ve 18:27, ale tak nějak mi to nehrálo, tak jsem si počkal jestli přijde korekce a další šance na vstup. Vstoupil jsem na signál 2v se svíčkou, která vytvořila větší High než jaké bylo před korekcí. Bohužel se to ihned rozjelo dolu a trefilo na tick můj SL.

17962

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...