Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vasas, SanchezP a jini, kteri hledaji "levny trh" k intradennimu obchodovani:

Je treba si uvedomit, ze neco vyraz "levny trh" je neco totalne abstraktniho a byloby nestasne si myslet, ze napr. NQ je levny protoze 1 tick je tolik a tolik. Spis je potreba se zamerit na potrebnou taktiku a zpusob jak si ten dany risk snizit tak aby to cele melo smysl. Zacatecnikum bych urcite nedoporucoval obchodovat "prurazy" i kdyz se to pri dnesni volatilite muze zdat lakave. Proc si to hned na zacatku komplikovat a psychicky ztezovat a neobchodovat napriklad s trendem, kterych ted mame intradenne mnohem vice nez napr. na zacatku roku?

Zdravim

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SanchezP:

To jaky budes obchodnik, zalezi jenom na tobe. Chtel jsem rict asi tolik, ze je treba si uvedomit, ze se do obchodovani poustis prave v obdobi, kdy trhy dokazou trendovat i nekolik hodin (a neni to tak vzdycky).
Je treba si uvedomit, ze obchodovani napr prurazu/breakoutu,obchodovani proti trendu, vyzaduje urcitou vetsi rozhodovaci agresivitu, (minimalne pokud jde o me). Naopak obchodovani do trendu muze byt pro zacatecnika lepsi reseni, min narocne na psychiku a zaroven jednodussi ze strany obchodniho planu. V zasade vystaci naucit se rozeznat smer trendu a nastupovat na korekcich se solidnim potencialem.
Ale jak sem psal, kazdemu vyhovuje neco jineho a je treba si to vyzkouset.

Zdravim

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, dnes to na zacatku pekne litalo Udelal jsem obchod podle planu ale rozhodnul jsem se jeste jednou stahnout data, protoze internetove spojeni vubec nebylo idealni. A co se zmenilo? zmenila se lehce charakteristika nekolika svicek a ukazalo se ze podle techto dat by vstupni signal (obchoduju divergence) byl za hranici mych pravidel a vlastne bych tim porusil plan... No neni lepsi v takovem pripade skoncit nez si s tim lamat hlavu? :) Zdravim

17201

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, Dnes 1 obchod. Myslim, ze jsem pochopil, ze nacitani/reload dat v prubehu obchodovani muze lehce zmenit charakteristiku svicek a tim napriklad velikosti nastaveni PT ( z ruznych duvodu/ data feed/ net atd), ale zaroven nema vliv na realitu, takze je vlastne zbytecne... Mozna to pomuze nekomu, kdo o tom takhle uvazoval a mel urcitou nejistotu co do kvality real dat eventualne kvality vykreslovani ceny v techto volatilnich dnech? :) P.

17245

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

u mne to byl long v 10.01 2174,75 a dalsi v 10.11 long 2182,50 s pt na premarket high 2188. v 10.54am ET jsem mel long na pruraz korekcni TL, ten vsak skoncil na SL - false. Jinak je dnesni vyvoj prozatim bez zajimavych moznosti, alespon pro mne. Trend je sice v pokracovani bull, ovsem jeho vyvoj nesvedci memu OS. Jeste zkontroluji vecerni seanci.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja dnes 2 obchody jeden short z 2165 pred 15:00 ten skoncil na SL a druhy long 2191 v 15:30 k R1 pre cca 10 bodov.

*** Hned ako som nastupil do druheho obchodu mi zarmzol ninjatrader, pre vsetkych co si myslia ze sa to stat nemoze, majte hned po ruke kontakt na brokera keby nahodou po restarte ninja nechcel nabehnut, co mne nastastie nabehol a obchod skoncil uspesne, uz davno sa mi nieco taketo nestalo ale kedze viem kde a co mam robit ziadna panika***

len som sa chcel podelit o skusenost ;)

mikky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanrak:

hmm velmi dobry napad s tym zaloznym web traderom, neviem ci mirus nieco take ma, tiez pouzivam entry+stop+target ale nikdy nevies a pokial si dobre pamatam OCO sa drzia len v pocitaci takze ak cena prejde stop a potom zase trafi target si zase v obchode.

ano niekedy obchodujem aj pre market, ale toto su pre mna normalne otvaracie hodiny - nezijem na SK/CZ takze mam o hodku posunuty cas :) 15:00=16:00

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...