Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jacobb
to je sice mozne ale vasi povaze muze sedet uplne neco jineho nic neni dogma ja zacinal s casovymi zkusil jsem i range bary a zkoncil jsem u volume, takze i kdyz jsem zacatecnik tak stejne preferuji volume, musite si umet vybrat v zacatcich si davejte pauzy aby jste zbytecne nepretahoval strunu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jacobbb: ano doporucuje se minutovy TF a ja bych jej taky doporucoval. hlavne je to totiz uplne jedno, ale zkusim vysvetlit proc. zalezi na tom, jak moc jste zacatecnik, ale z vlastni zkusenosti vim, ze uplny novacek, co nema o trhu moc poneti a snazi se delat BT, nechape do hloubky vyhodu alternativnich grafu (tickove, volume, range), protoze nechape podstatu trhu - alespon na zakladni urovni. takze je jednodusi pracovat s minutovym, ten je jasne danej. sam jinak obchoduji na tickovem grafu, ale vysledky jsou prakticky stejne i na minutovym

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak je to s daněmi za zisky z obchodování?
Konkrétně bych chtěl obchodovat intradenně Forex trhy (hlavně EURUSD) u zahraničního brokera s účtem v dolarech.
Musím někomu platit daně ze zisků (nepočítám případné provize pro brokera nebo jiné poplatky brokerovi)?

Myslím si, že ne, ale nejsem si jistý.

A jak to dělají brokeři s účty? Účet u banky v dolarech si musím založit sám? (tím pádem vybrat banku, vložit peníze na účet) A pak jen řeknu brokerovi na jaky účet se má napojit? Nebo brokeři mají vlastní účty nebo používájí vlastní banku?

Doufám, že to nejsou hloupé dotazy a pokud jsou zodpovězené v některém ze článků tak mi tenhle dotaz klidně smažte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: mikky182

Caff,,,, dik za odpoveď (tu),,, ešte by som sa opýtal na jednu vec.

Zoberme do uvahy 10ročne US vladne d.

Aktuálna cena je cca 118 aj niečo , z čoho sa skladá táto cena ?



Skúsal som vyrátat trhovú hodnotu 10 ročných s výnosom 3.64 % a aktuálnou úrokovou sadzbou fedu 0.25%.
Cena mi vysla cca 135.

Ak som tieto údaje použil na dlhopis s dobou splatnosti 1 rok cena bola cca 103.5


Predpokladám že trhová cena na CME je priemerom cien 10 ročných dlhopisou s rôznou dobou emiesie.
Je to tak ? Ak ano existuje nejaký princíp podľa ktorého viem, že cena je nadhodnotená alebo podhodnotená ? Bez toho aby sa do úvahy museli brat všetky emisie a ich rôzne výnosy ?

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam dotaz pro
Tradery co pouzivaji nebo vy jak pouzivat platformu ninja trader, ohledne zobrazovanych catech grafu, tzv jestli jde udelat (pro muj prehlednejsi bt.) aby jse mi napr na hodinovem framu zobrazovala pouze cast grafu od 8 do 12 hodin.

M888: Vy chcete obchodovat dluhopisy nebo pouze koupit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Wolf.

Teraz sa momentalne nechystám obchodovať dlhopisy, pýtam sa na to preto, že mam spravit pracu do školy o
fundamentalnej analýze dlhopisov. Preto zháňam nejaký sposob oceňovania ktorý mi vie naznačiť, či je dlhopis nadhodnotený alebo podhodnotený. Aby som tam vedel hodiť zopár príkladov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M888:

Je velmi dolezity fundamentalny pohlad na vec, napriklad si pozri co sa stalo s Japonskymi bondami potom ako S&P im znizil credit rating (tento rok) a zisti si preco im ho znizil potom uz budes moct odhapnut ci je cena pod ale nadhodnotena..

mrkni na wiki su to dobre ale vseobecne informacie dalej uz len treba hladat..

en.wikipedia.org/wiki/Bond_(finance) dobre clanky su na www.barchart.com/commodityfutures/2-Year_T-Note_Futures/ZT?search=ZT*

vela stastia s tou pracou (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...