Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

wolf,
nejsem si jistý jestli s tou otázkou si na správným webu, ani co te k ní vede, ale budiž ...
každý obchod a je jedno, jestli je to prodej, nákup akcií, auta, rohlíků jde primárně do kapes majitelů firem, kteří pak rozdělí peníze až k těm uklízečkám .. zcela jistě, pokud koupíš víc rohlíků, tak pekař má vyšší tržby a může přidat zaměstnancům na platu .. stejně jako když letí akcie nahoru, tak se "zřejmě" firmě dobře daří, může vyplácet více dividend, má lepší pozici na finančním trhu půjček apod .. takže pohyby indexů odrážejí kondici akcií a tím i platební schopnosti firmy .. hodně přeneseně vzato .. ale jak s tato kondice přejde od vrcholu až do přízemí nelze dle mého globáně říct
... pokud ti jde o morální dilema, zda z Tvého vydělávání na burze někdo něco má a přispíváš pro blaho společnosti .. tak to vezmi z druhý strany .. čím více vyděláš, tím více jednak odvedeš na daních, tj stát má více prostředků k přerozdělení potřebným a jistě s nimi dobře naloží a také máš víc prostředků Ty na spotřebu, čímž dáváš vydělat jiným


btw: u každýho obchodu jsou vždy dvě strany .. jedna koupí-získá, druhá prodá-ztratí, zaplatí ... důležité je, aby se dohodli na jedné ceně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

V podstate len minimalne a len v dlhodobom horizonte. Ked rastu akciove trhy, znamena to ze sa dari ekonomike a s istym odstupom to po case pocitia aj zamestnanci, ale az ako posledni (najprv. akcionari a majitelia firem).
S nadhladom by sa dalo povedat ze ked kupujes index, tlacis ho nahor a veris v lepsi stav ekonomiky.
Ale ked mas problem so zarabanim penazi longovanim alebo shortovanim indexu, tak nic ta k tomu nenuti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,

mám dotaz ohledně intradenního vs. denního volume komoditnich futures. Dělám backtest ZC kontraktu na hodinovem TF. Když sečtu všechny volume na tomto TF vysledek se nerovná daily volume. Možná mi něco nedochází. Existuje nějaké vysvětlení? Data beru od barchart, takže předpokládám, že by měla být kvalitní.

Díky za odpověď,
Lewis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sice moje předchozí otázka na gapy ještě nebyla zodpovězena (chápu, že gap mlže nastat během noci, kdy trh je například zavřený, ale nechápu jak může nastat třeba v minutovém grafu)

Ale mám tu hned další otázku.
Dejme tomu, že maximálně vložím do tradingu $ 5000. Víc asi do té doby kdy chci začít neseženu a i tak je to pro mě fůůůra peněz. Jenomže Intradenní obchodování mě tak nějak nenadchl a spíš bych to viděl na Swingové. No a teď začíná můj problém. Trh bych chtěl obchodovat s&p 500 kvůli voalitě, jeho navázanosti na zlato->dluhopisy->s&p 500 atp.
Jenomže tam je cenna jednoho ticku $12.5 čímž si myslím, že s tak malým kapitálem by nebylo možné swingově obchodovat. Můžete mi někdo poradit podobně volantní trh, s menší cennou ticku, který se hodně podobá s&p ? děkuji moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andyman:

nene, není to potřeba. záleží na stylu obchodování. pokud vás zajímá např. intradenní obchodování, můžete zkusit bezplatnou platformu NinjaTrader, která po bezplatné registraci k datům od Zen-Fire nabízí historická intradenní data zdarma, která si můžete natáhnout do PC a i po vypršení dema dále backtestovat. denní data nabízí do Ninja Traderu Kinetick zdarma neomezeně. stejně tak nabízí Ninja Trader i možnost přehrávání historických dat. vše viz www.financnik.cz/wiki/ninjatrader
další dobrou možností je Sierra Chart, kterou je ale potřeba zakoupit a do toho i data - pokud je nenajdete jinde...
viz www.financnik.cz/wiki/sierrachart

Blizz:
z indexů s SaP nejblíže koreluje Dow Jones..pokud vám jde o mini kontrakty, pak YM má hodnotu ticku 5 USD..jinak u tak malého účtu pro swingové obchodování taky záleží na denním marginu, který si zkontrolujte..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem naprostá začátečník. Chtěl jsem se Vás zeptat, jak je nejlepší začít??
Mám fin. hotovost, pročetl jsem si manuál na finaniku, dále se chystám přihlásit na nějaké kurzy, a poté plánuji nejméně 2 měsíce vše zkoušet na softwaru, jelikož v tuto chvíli je vše zbytečné klikat na něco když tomu nerozumím.
Chtěl jsem se Vás zeptat jestli jsem něco neopomněl, a kdyžtak Vaše zkušenosti a rady co dělat, abych všemu co nejlépe rozumněl.
Děkuji mnohokrát za Vaše odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den prajem,
som zacinajuci trader v statuse oboznamovania sa a testovania niektorych strategii na Demo platforme od Saxo Bank. Tato platform ami umoznuje obchodovat i mensie mnozstva komodit z coho mi vyplyva ze niesom isty kedy sa da povedat "tak toto bol skvely obchod".

Postupne luskam aj toto forum ktore obsahuje obrovske mnozstvo informacii, ale vzdy ked natrafim na informacie z Paper testovania alebo i z realu, mnohi hodnotia vysledny zisk v $ na kontrakt.
Kedze v mojom pripade pojem "kontrakt" nieje nicim ohraniceny, chcel by som sa spytat na percentualnu mieru vynosu, teda pohyb bodov v %.


Napriklad moj margin vychadza cca 260Eur "50% margin" z coho mi vychadzaju nasledovne take profit v % a hodnotach.
Crude Oil 0,5% =100 Eur
Corn 1,5% =77 Eur
Live Cattle 0,5% =50 Eur
Soybeans 1,5% =77 Eur
Wheat 2,0% =100 Eur


Teda ide mi o to, ci zisk na 1 intraday obchod v danych % je uspokojivy, alebo by som mal prepracovat strategiu aby tie % boli vyssie. Samozrejme nie kazdy den sa da uzatvorit na tychto hodnotach a uzatvaram aj standardne ked trh strati spravny smer.
V akych % hodnotach pohybu sa pohybujete v pripade ked oznacite napriklad 700$ profit na 1 kontrakt? v kazdom obdobi je ta hodnota ina vzhladom za aktualnu hodnotu danej komodity, v % miere by to ale bolo zrejme vyjadrene v kazdom obdobi rovnako.

Dakujem za vysvetlenie
Matin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda:

je fajn, ze nechces klikat na neco, cemu zatim nerozumis. Usetris si free demo cas na dobu, az to budes moci smysluplne vyuzit.

Pokud jsi tedy prostudoval zacatecnicky manual www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html
prostudoval jsi clanky v tomto rozcestniku: www.financnik.cz/wiki/jak_na_intradenni_obchodovani
mel bys mit zakladni predstavu, o cem to je a kurzy pro Tebe budou mit smysl. Zacnes testovat jednotlive obchodni platformy, abys nasel nejakou pro Tebe vhodnou. Potom budes potrebovat nejakou strategii, podle ktere budes obchodovat. Bud muzes nejakou prevzit, nebo si nejakou jednoduchou za pomoci zde nalezenych informaci vytvorit. Nasledne zacnes strategii backtestovat na historickych datech, ruzne time frame - casove ramce a ruzne trhy. Dale vyzkousis dalsi strategie, tak dlouho, az najdes neco, co Ti bude sedet. To bys mohl mit za 2 az 6 mesicu hotove. Potom uz to zacne byt zajimavejsi, mel bys svou strategii alespon 2 mesice uspesne papertradovat. Pri tom muzes zacit s vyberem brokera.
Paralerne s timto pocesem je dobre pracovat na sve psychice: www.financnik.cz/serial/psychologie-obchodovani.html i kdyz praxe bude mnohem intenzivnejsi zazitek, je fajn byt trosku teoreticky pripraven. Mej na pameti, ze cele obchodovani je alespon ze 60% psychologie, je to ta nejpodstatnejsi zalezitost!!!!
No a pote nastane den, kdy poprve kliknes na zivo a zjistis, ze to vsechno cos dokazal je fajn, ale v porovnanim se skutecnym obchodovanim jen lehka, technicky zvladnutelna prace. Nastane nejtezsi faze, kde se ukaze, zda uspejes. Pokud budes postupovat PRESNE podle postupu panu Financniku, mas rozumnou sanci uspet. Pokud budes studijni cestu upravovat, pravdepodobne si snizis moznost uspet, ale i tak se to, doufam, da dokazat! :)

Preji Ti hodne trpelivosti!

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

chcem sa spytat ako je to s vyplatenim dividendy pri obchodovani opcii. Staci vlastnit opciu alebo je potrebne ju uplatnit?
Predpokladam, ze ju treba uplatnit a dividendy sa tym padom tykaju iba ITM opcii ale kedy ju treba uplatnit po ex-date?

long call - dostanem dividendy (ak si uplatnim opciu)
short call - platim dividendu (ak si niekto uplatni mnou vypisanu opciu)

long put - ????
short put - ????

ako je to pri put opciach??

dakujem za odpoved

Michaela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Martin80

Percenta výnosov sa tu riešili mnohokrát a nikdy to nikam neviedlo. Vysvetlím môj názor prečo.

Ak máš ty (Prepáč za tykanie, ak vadí nieje problém z mojej strany to zmeniť) učet s 2000USD a ja mám účet s 20000USD. Ty obchoduješ miniloty a ja loty (kontrakt) Ak obaja použijeme money managment a to tak, že budeme riskovať 2% z účtu bude to vyzerať takto :

TY 2% z 2000 to je 40USD
JA 2% z 20000 to je 400USD

Z toho vyplýva, že dokážem so svojím účtom obchodovať s 10krát viac kontraktmi ako ty.( Je to obrazne keďže SL stop loss 40USD je dosť malý na väčšinu trhov ale dajme tomu )

Ak si obaja dáme Profit target PT trikrát vyšší ako SL tak teda budeme na tom takto

TY 3x40=120USD profit
JA 3x400=1200USD profit

Dajme tomu, že obaja spravíme za mesiac 20 obchodov a z toho bude 10 profit a 10 stoploss. A teda tvoja a moja situácia bude takáto

TY 10x120 - 10x40 = 800USD profit za mesiac
JA 10x1200 - 10x400 = 8000USD profit za mesiac

Čo z toho vyplýva ? Obaja sme zhodnotili účty rovnako...Rovnaké percento, ale sám uznáš, že dosť rozdielne.
Oba prípady si myslím, že sú reálne aj keď ako som písal SL 40USD a PT 120USD je dosť výnimočný ale napríklad v trhu NASDAQ NQ dosť aj možný.
Takže pýtať sa na percento zhodnotenia nieje veľmi šťastná otázka. Pretože stačí aby som mal v obchodnom pláne stanovené, že ak dosiahnem zisk 5000USD/mesiac tak prestávam tento mesiac obchodovať.
Stačí napríklad, aby som si pomer profitu a lossu stanovil na 1:4 a tym pádom mi vyjde zisk 12000USD/mesiac. Ak si zadám, že pri zisku 5000USD na mesiac končím, môže sa stať, že zobchoduješ len zopár obchodov a bude ťa to stáť pár minút týždenne. Samozrejme cesta k tomu je dlhá. Je ďaleko viac možnosti ako si to pokombinovať. Stačí prejsť na trh napr TF kde je napríklad SL 150USD a PT 450 a s 10 konktraktmi to už ináč vyzerá.

Všetko to som písal kvôli tomu, aby som ukázal, že percento zhodnotenia nieje také smerodajné číslo pre ostatných. Je dôležité pre samého seba. A už vôbec nieje smerodajné o koľko zhodnotíš svoj účet za tento daný deň.

Si zober napríklad situáciu akú som ti popísal. Mám teda ten účet 20 000USD a prvý obchod mi vyjde na PT. Mám teda 20120 USD. Potom mi príde séria 10xSL (v takomto prípade nasledovať obchodný plán a drawndown, pretože je možno chvíľa dať si pohov po takej sérii ale pre objasnenie dajme tomu ) a zrazu mám účet 19720 USD. A už je zhodnotenie iné. Následne môže prísť séria tých ďalších 9xPT a môj účet je už zase niekde inde.

Jeden deň ani týždeň ani mesiac nič neznamenajú. Ale to tu už bolo spomenuté mnohokrát.
Dúfam, že som niektoré veci objasnil. Zrejme som sa príliš rozpísal, ale nejak to zo mňa vyšlo a či už to priamo súvisí s tvojimi otázkami alebo nie, možno to pomôže niekomu inému.

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

Otazka na admina, chcem vediet ci je mozne vytvorit vlakno pre zaciatocnikov hladom cestovania na kurzy do Prahy.
Nenasiel som ziaden link na tuto temu a myslim ze by sa fakt hodil i ked viem ze financnik nie je zoznamka alebo chat.
Jednoducho ak chcem ist na kurz zo slovenska, spojenia su dost od veci a zisla by sa moznost pripadnej spolocnej dopravy.
Skuste prosim posudit tuto moznost zdielania informacii.

Vdaka Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft:

Čas od času zde ve fóru někdo nahodí ideu, že lze obchodovat tak, že po dosažení určitého profitu (např. 5000USD) lze pro daný měsíc ukončit obchodování a jít si užívat. K dalšímu obchodování se pak chtít vrátit až další kalendářní měsíc. Zajímalo by mne, zda-li existuje někdo ze zde diskutujících, kdo tuto taktikou dlouhodobě praktikuje a s jakými výsledky.

Nemyslím si totiž, že trhy a pohyb cen se řídí kalendářními měsíci a praxe ukazuje, že každá obchodní strategie má svá období, kdy je zisková a období, kdy je ztrátová. Nedovedu si představit, že v období, kdy mi trhy přinášejí zisky, bych přestal obchodovat jen proto, že už mám dost a nevytvářel rezervy na horší časy.

Ono totiž chtít mít v tradingu každý měsíc konstantě vysoký příjem podobně jako by to byl příjem ze zaměstnání je podle mne tak trochu utopie a tak trochu mrháním příležitostí, kterou trading jinak nabízí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...