Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň...vie mi tu niekto povedať aj od čoho závisí cena elektriny ? Rozmýšľam nie samozrejme nad obchodovaním s elektrinou ale myslím, či je nejakaá komodita na základe ktorej sa da povedať, že elektrina porastie alebo poklesne...samozrejme nemyslím tým v domácnostiach...ale pri kúpe dodávateľov elektriny


Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chtěl bych se ještě vrátik k tomu co jsem psal o par prispevku vyse.
Nakonec jsem po testovani strategie na X podkladech zjistil ze opravdu funguje jen na RUT.
Nevi proc a nedokazu si to vysvetlit ale beru to jako fakt. Protoze vysledky jsou vice nez dobre nezbyva nez zkusit to zobchodovat pomoci opci. Protoze TOS ma data pro opce jen z close hodnot budu muset tuto strategii zkusit obchodovat na simulovanem uctu u IB a po cca 3 mesicich udelat porovnani s backtestem.

V planu mam kupovat opci s expirací 30-60 dní ATM CALL nebo PUT podle toho zda signal na RUT bude Long nebo Short. BID ASK rozdil by mel byt relativne maly.SL a PT budu sledovat pouze na podkladu RUT a ne na cene opce. Pokud podklad dojde k PT ne SL tak opci prodam. Teoreticky bych mel mit polovicni SL a PT.
Pozici nikdy nedrzim pres noc uzaviram a oteviram v jeden den, coz by vyzadovalo i vetsi ucet pro intradenni obchodovani opci.

Pokud jsem na neco zapomnel nebo neco podsatneho opemel budu rad za jakoukoliv kritiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to petr.holy : Bližší důvody, proč se equity pro RUT a IWM tak liší, jste nezjišťoval ?

Porovnával jsem pro oba tickery své strategie (opční) a výsledek byl skoro stejný.
(Teoreticky ... v praxi díky nižšímu/nízkému volume RUT nebylo možné trade otevřít, resp. řídit).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bez nějakého bližšího zkoumání se dá říct, že důvod je "větší šum IWM" tím mám na mysli, že obecně tyto indexy hodně korelují a mají stejný trend ale IWM nemá tak čistý trend. Nevím jestli jsem se vyjádřil správně ale mám namysli to, že když jde RUT up tak IWM taky ale má tam mini korekce ktere mne vyhodi. Nebo napriklad RUT jde hned po open nahoru ale IWM si jeste pred tim narustem udela maly pohyb down. Muzeto byt asi zpusebeno tim ze na IWM jde obchodovat na primo a na RUT jen pres opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim,
mam jednu takovou zapeklitou otazku:
1) Ovlivnuje rust Fdax indexu horsi lepsi/platy zamestancu kteri normalne chodi do prace a delaji napriklad nejakou spravu systume v siemens(a dalsi prace koncie uklizeckami) ?


a mam jeste otazku: kdyz vstupuji na trh na long tak musi nekdo prodavat, proc teda trh jde navrh ci dolu, kdyz vsechny otevrene obchody jsou takhle vyrovnani ztv na kazdy long je i short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wolf:

Na prvú otázku vám odpovedať neviem ale pri daytradingu je to podľa mna nepodstatné.

K tým pohybom je to čisto otázka ponuky a dopytu ako v každom odvetví aj tu. Napríklad ked idete na pivo a majú ho málo zaplatíte viac ako keby mali x sudov. Vysoký dopyt zdvihne cenu. Viac kupujúcich ako tých čo chcú predávať trh pôjde hore a opačne. Finančný aj hocijaký trh funguje čisto na nezhodách ponuky a dopytu. Dúfam že som vám to kúsok objasnil!

Iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Nevím jestli se to sem hodí, ale jelikož jsem začátečník a mám dotaz, tak asi jo :) Zatím jsem stále ve stadiu tvorby obchodního plánu. Dnes jenom tak ze zajímavosti jsem si chtěl vyzkoušet Donchian 5&20 a narazil jsem v grafu na jednu příležitost a nevím jestli to chápu správně.

15522

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem tady trochu zazmatkoval kvůli tomu obrázku. Posílal jsem ještě jeden příspěvek s vysvětlením, ale ten se asi propadl :) Tak tedy znovu.

Mě tam spíš šlo o to, jestli je možný aby se tohle reálně stalo. Mám tam očividně nastavený PT na -500 což nevím jestli je zrovna běžný. Jinak by tohle totiž znamenalo hrubý profit $2500 za jediný den (a to neberu v potaz multikontrakty). Samozřejmě jsem ještě na začátku a hledání správného SL a PT mě čeká, ale přesto by mě zajímalo jestli byste někdo z vás tuto příležitost zobchodoval a případně jak.

Přemýšlel jsem taky, jestli je reálný aby se ten PT vůbec provedl, ale pak jsem koukl na minutový graf a tu cenu to protnulo několikrát, takže v tom asi problém nebude. Ačkoliv ten stejný profit by se dal dosáhnout i v tom intradenním obchodě pokud by někdo správně určit ten vstup, tak to tam během asi 25 minut spadlo o 500 bodů, ačkoliv tam ten průběh byl více hrbolatý a při špatném SL by to moc nevyšlo.

tomm02:
Tohle zatím ještě taky nemám rozhodnuté, jestli příkazy dávat na CLOSE předchozího dne nebo si počkat na začátek dalšího. Při obchodování na CLOSE je asi riziko gapů a mohlo by mě to vyhodit na základním SL (i když v tomto případě by se to nestalo). U OPEN jsem zase četl o "open range" a kdybych čekal až se to uklidní, nemusel bych dostat tak dobrou cenu zřejmě (nebo sem to možná jen špatně pochopil). Tohle musím taky ještě promyslet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I-gis, j to mi staci, dekuji

Chtel jsem se teda jeste jednou zeptat zdali nekdo nevi toto:

1) Ovlivnuje rust Fdax ci TF indexu horsi lepsi/platy zamestancu kteri normalne chodi do prace a delaji napriklad nejakou spravu systume v siemens(a dalsi prace koncie uklizeckami) ?

/**** k tradingu zdali by se maji tyto veci daleko, ale v tomto pripade jde o moralni rozpolcenosti, nebudu finanancovat nejakeho "smejda co je nahore a necha si vse sam" i kdyz i ja na tom vydelavam.... Ucel nesveti prostredky..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...