Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Zjistil jsem ze indikator momentum je 100% podobny indikatoru force indexu ktery vynalezl elder tak ted vubec nechapu proc nekdo vymysli neco co uz je vymyslene.. jinak svuj system stale hledam je toho hodne co se da nastavit od tf az po trh, vy pouzivate co pro vstup?
Ps: momentum je oscilator ktery se pouziva pro idealni nacasovani do trhu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf.

Když to vysvětlím hodně zjednodušeně, pak momentum je nějaký cenový rozdíl.

Force index je také cenový rozdíl, ale násobený objemem obchodů.

(Zavírací cena dnes - včerejší zavírací cena) . dnešní objem obchodů.
Dále je lepší, pokud ho vyhladíme nějakým exponenciálním klouzavým průměrem.

Křivky budou podobné, ale použití může být rozdílné. Ve force indexu máme více informací o trhu. Je zde směr pohybu ceny, jeho rozsahu a za jakého objemu obchodu. Momentum je o mnoho monofonní.

Nastavování indikátorů a sledování jejich křivek je někdy nepodstatné. Důležité je vědět, co se za těmito hodnotami skrývá, z čeho vycházejí a k čemu se dají použít.

Jestli máte zájem, podívejte se do sekce AKCIE na moje téma, VŠEOBECNÉ PŘÍSTUPY K OBCHODOVÁNÍ NA AKCIOVÝCH TRZÍCH, hned na první stránky. Zde jsem se pokusil rozebírat některé indikátory. Jestli budete mít zájem, pak se zde pokuste něco o oscilátorech napsat. Já bych diskuzi na toto téma přivítal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

můj dotaz zní, který trh by byl pro mne, jakožto nováčka, vhodný pro zahájení obchodování. Dočetl jsem se zde, že pro obchodování akcií je nutné mít účet vyšší než 25.000 USD. Já si chci otevřít účet u IB o velikosti 5000 USD. Jaké trhy by pro mne byly vhodné? Existují pro tak malý účet trhy, kde je nízký margin a dá se pracovat s nižším stop-lossem? Pokud ano, je u takových trhů dostatečná likvidita, jsou v nich nízké ticky (5 - 10 USD) a jsou tyto trhy živé?

Samozřejmě, že jsem si prošel toto diskuzní fórum a našel odpovědi, ale ty mou zvědavost dostatečně neuspokojily. Kdyby mi mohl někdo zkušený toto vše shrnout do jednoho příspěvku, budu velmi rád a jsem si jist, že nejen já.

[bold]Wizard01 [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wizard01:
Ahoj,

jsou pro tebe vhodné emini trhy, kupříkladu NQ (e mini nasdaq), YM (e mini dow jones) - tyto jsou nejlevnejsi z e mini trhu, 1 tick mají 5 USD, na to ti ucet 5000 usd s prehledem staci. ja na techto trzich u jineho brokera nezli (IB) obchoduji s marginem 500 usd, tedy velmi nizkym (IB to ma urcite podobne), a SL je opravdu mozno pouzivat male - tj. v tvym pripade 1-2% kapitalu (50-100 USD) - to je na tyto trhy naprosto dostacujici (zalezi ale system od systemu).
co se tyce likvidity, nemej obavy, prevazne NQ ma naprosto dostatecnou likviditu!!
''živé'' jsou také dostatecne, ale je pravda ze se to v prubehu roku velmi lisi - za kazde situace ale v pohodde obchodovatelne, jen je treba malinko prizpusobit styl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

měl bych otázku ohledně EMA (konkrétně EMA 204). Sleduji e-mini US indexy a když se dívám na data kde jsou ukázaná i jak se trh pohybuje když je burza zavřená, tak je EMA 204 při real time datech jinde než např. u NinjaTraderu, kde jsou nastavená data, které jsou jenom při otevření a zavření burzy. A zajímalo by mě, která z těchto EMA je silnější. Nějak mi to motá hlavu. :S

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud beres pouze hlavni obchodni hodiny, tak bude EMA hodne ovlivnena pripadnym gapem mezi jednotlivymi obchodnimi dny... A jelikoz je to dost dlouha perioda, tak bude trvat dlouhou dobu, nez se zase srovna. Proto bych osobne pouzival (a i jsem to tak delal) premarket, casto i jeho smer ukazuje budouci trend v hlavnich obchodnich hodinach.
Otazka, co je silnejsi, je vcelku zbytecna, EMA netvori nejakou uroven supportu nebo resistence, jeji pouziti tkvi hlavne v urcovani trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtel bych se zeptat zdali se nekdo nepotkal se stejnym problem jako ja v NT zkousim ted hrubou verzi meho systemu zautomatizovat, vse jsem nejak dokazal nastavit, ale mam problem ohlodne tohoto grafu(viz priloha) takhle by jse mela zobrazit equita meho systemu bohuzel kdyz ja najedu na equitu meho systemu tak se mi tam nic nezobrazi, (jen kdyz dam malou periodu backtestu a pocet obchodu se pohybuje kolem 10)

15659

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsetkych traderov a vsetkych, ktori sa na tuto cestu vybrali

mam dotaz, resp. je nieco, v com nemam uplne jasno. Mam postaveny OP, viem co hladam, kedy vstupit do trhu, ake vystupy su vhodne aj ked tie stale testujem a pod. V com nemam jasno je, ci v grafoch pouzivat aj pre-market data alebo iba cisto hlavnu obchodnu session (trh TF). Pri prvych backtestoch som mal iba tuto hlavnu session (9:30 - 16:15), neskor som si zacal vsimat grafy ostatnych traderov, ktori tam mali aj pre-market. Problem je, ze som prave narazil na druhy clanok, ktory nedoporucuje mat data z pre-marketu. Bez nich je ale zasa problem s gapmi. Hlavne klzave priemery, ktore potrebuju nejaky cas, kym sa "spravia". Obchodujem paper ZLR od Woodieho, 0/v a 2v z FinWinu a pri grafoch s pre-marketom mozem mat cenu nad EMA204, bez pre-marketu a pri velkom gape to tak zasa nemusi byt. Dufam ze som sa vykoktal tak aby tomu niekto porozumel.. zaujimalo by ma vas nazor a teda odpoved na otazku, ci vyuzivat pre-market data a preco.. vopred diky za odpoved

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...