Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: The Biggest Loser (ten, co nejvíce ztratil) - trochu jinak


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Velmi motivačný článok i keď nie som z tých ktorý ľutujú ľudí za to čo si spôsobili samy. Ako písal krakra je iné keď majú tieto poruchy vrodené potom je takéto víťazstvo o niečom inom a zaslúži si viac ako svoj program. Len malá poznámka k tomu čo vyššie písal Markan ohľadom toho čo ľudia vravia ostatným do vtedy kým tomu "osočovaný" začnú veriť. Je to absolútna pravda ktorá bola použitá pri najkrvavejšej vojne v histrórií veď predsa Hitler nemcom vykrikoval každý deň že ich národ a stavba teľa sú jedinné akceptovateľné potom tomu sami uverili a začali zatobojovať osobne si myslím že keby tomu neuverili nedošlo by to všetko tak daleko. Stokrát opakovaná lož sa stala pravdou. Dúfam, že som neporušil pravidlo fóra len som chcel ukázať, že uveriť niečomu čo vám vraví niekto iný môže mať katastrofálne následky vo vašom živote.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvělý článek,nesmírně inspirativní,ale především naprosto pravdivý!!
Je to až k neuvěření co člověk dokáže může to dokázat vlastně kdokoliv,znám jednoho pána který má už přes 80 let a svůj věk si vůbec nepřipouští,sportuje,plave,běhá rád jezdí na kole,autem dokonce i na zábavě ho člověk potká.Takový člověk mě taky opravdu hodně naučil,aniž by to vůbec tušil.
Tomáši děkuji za skvělý článek,který má v sobě onu "magickou" jiskru.

Pajasrac:
prosím vy snad věříte na "vyšší síly" které hýbou vším okolo nás a předem nás odsuzují k neuspěchu?
Takovým myšlením si moc studium tradingu neusnadníte,spíše naopak.Neberte to prosím jako narážku na svůj názor máte samozdřejmě právo.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajasrac: to, že ovládají půlku světa (možná i víc) neznamená, že já nemůžu prachy vydělat. Pravda, dříve to bylo v trzích asi "jednodušší", ale oni tam jsou pořád ...

jak řekl myslím pan Seykota: "Musíte to opravdu z celého srdce chtít". Jedině pak má smysl to nekonečné snažení a práce tisíce hodin. Zrovna se motivuju koukáním na Wall Street Warriors, opravdu doporučuji shlédnout. Je tam hodně cítit ten správný směr myšlení. Tedy aspoň já ho tam citím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Existuje příběh jednoho studenta, který přišel pozdě do hodiny matematiky. A omylem považoval rovnici napsanou na tabuli za domácí úkol. Rovnici vyřešil a když ji odevzdával učitelce tak se dozvěděl, že byla jen ukázkou něčeho co nejde vyřešit. To nejcenější v celém vesmíru si nosí každý ve své hlavě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

děkuji za pěkný článek. Mám dotaz, v které serii se konkretně udála dana scéna s Tarou a lozenim po laně ?

Chtěl bych se Vás ještě zeptat na jednu věc. Když člověk má vůli udělat všechno, je to opravdu všechno ? Je z psychologického hlediska něco co člověk dokázat nemůže ? (např. racionálně nevysvětlitelné/neuskutečnitelné věci )

Děkuji

marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosto skvely clanek! Co slovo - to perla. Znova jsem si uvedomila to, jak jsem Vam vdecna za to, co pro nas - tradery - delate, i kdyz nemusite...

Dekuji... opravdu moc...

Poslednich 15 let cerpam silu, energii z motivacnich
knizek, chodim na motivacni seminare, jako sveho
mentora jsem si vybrala multimilionare z USA,
temer vsichni z meho okoli, at pribuzni nebo pratele,
maji financni i casovou svobodu. A presto se najdou
takovi, z tech ostatnich, co dokazou rict: Ty to nedokazes,
na to nemas, zarad se do prumeru, a prestan snit! ...
A proc? Proc ne ja? Proc bych nemohla
uspet? Kdo ma pravo rozhodovat o mem zivote?
Dovolim si uvest 3 vety od Dextera Y., ktere mam
na zdi na schodisti v mem dome:
Nikdy nebudete dobri, tim ze se rozhodnete, ze nechcete byt spatni.
Nikdy nebudete excelovat, tim ze se rozhodnete nebyt prumerni.
Nikdy nevyhrajete, tim ze se rozhodnete neprohrat...

Jeden muj kamarad /co se vzdal/ mi rekl: jak to delas?
Jak to, ze se ti plni sny, ktere se ostatni boji mit v predstavach...?

Je to troufalost, odvaha, silna vule a ochota vytrvat,
nevzdat se, kdy uz to ostatni davno vzdali? Je to
cilevedomost, vytrvalost, pozitivni postoj? Umeni videt
v beznadeji novou sanci? Promenit zklamani, neuspechy, bolest,
v energii a jit si za svym cilem, bez ohledu na cokoliv?

Jak psal Tomas, vzdycky to vypada na zacatku,
absolutne nemozne, co vypada, ze se to nikdy nemuze
podarit - a presto - realita vypovida o opaku.

Miluji knizky modrosti - viz edice v malem formatu:
Cesty moudrosti
Stesti je dar
Vsechno preboli
Pro pokoj v dusi
Cesta k uspechu
Kuraz pro vsedni den


Par slov od lidi, co se nevzdali...:

Vsechen vas uspech a stesti lezi ve vas. Vnejsi podminky jsou jen zivotnimi okolnostmi. Hellen Keller

Ten kdo s duverou jde za svymi sny a za vytvorenim zivota podle svych predstav, nalezne uspech v necekane dobe na necekanem miste. Henry David Thoreau

Mira uspechu nespociva v zivotni pozici, ktere jste dosahli, ale ve velikosti prekazek, ktere jste cestou k uspechu museli prekonat.

Dokud se vase prani nestane vasi vuli, nezvolili jste si jej. Dexter Yager

Cesta k uspechu je vysazena kameny neuspechu, po kterych musite projit, jinak byste se tam ani nedostali.

Silne zivoty jsou motivovany dynamickym poslanim, ty slabe prezivaji v pranich a sklonech. Ty nejzarnejsi
uspechy jsou jen odrazem vnitrniho ohne. Kenneth Hildebrand

Cesta k uspechu je lemovana pokusenim zajet na spoustu postrannich parkovist.

Existuje pouze jeden zpusob,jak se dostat tam, kam chcete: rozhodnout se kam jdete a pak tam jit - bez vymluv a vyjimek. Paul Stern, Unisys

Vyhnete se tendenci myslet si, ze vite vsechno.
Pokud se umyslne rozhodnete omezit svoji otevrenost ucit se, rikate si o problem.
Nedovolte, aby vasi schopnost ucit se premohl vas uspech, vase ego. Potrebujete si rozvinout spravny postoj a ucenlivost pokory - jinak se nikdy nedostanete na vrchol. Dexter Yager

Prestante poslouchat o svych chybach, poslouchejte o tom, co jste dokazali a vybudujte si zdravou viru v sebe. Dexter Yager
Pokud sami nepremyslite o tom, ze za neco stojite, kdo jiny si myslite, ze vam o tom bude premyslet? Dexter Yager
Nekterym lidem se vas sen nebude libit. To je v poradku. Je to vas sen, ne jejich. Dexter Yager

Problem tolika lidi tohoto sveta, kteri se vzdali a nechali se porazit, je ten, ze nemaji zadnou energii. Kdyby meli sen, na kterem by mohli pracovat, dokazali by v zivote jednoduse vic. Dexter Yager

Mate-li sen, pomuze vam od frustraci dneska prejit k moznostem zitrka. Sen je to, co vas ochrani od bezvyznamosti. Nemusite se vzdat a skoncit porazeni. Nemusi vam byt 30, 40 nebo 50 let, abyste citili, ze jen prezivate bez zadne skutecne energie uvnitr vas. Nemusite byt nekym, kdo jen preziva svoje dny v zamestnani, aby se dockal nejblizsiho vikendu nebo pristi dovolene. Nemusite zit cely zivot pouze s cilem uteci vsem negativum. Musite mit sen - sen, ktery vam bude brat dech.
Dexter Yager


M.A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vše to nakonec lze pojmenovat jednoduchými frázemi, které ale ve svém jádru frází být prostě nemohou:
PŘIROZENÁ INTELIGENCE, VYTRVALOST, DISCIPLÍNA a v neposlední řadě CÍL.

Většina těch frajerů z TV seriálu prostě neměla svůj STOP LOSS :), než je to někdo začal učit používat.

Každopádně ještě jedna poznámka ke všem těm případům. Rád bych jejich "equity" hodnotil např. za 3 roky, podobně jak je důležité bilancovat např. v tradingu, po 5 měsících je hodně brzy. ;)

Ale někteří jsou hubení pěkně.

Ať se vám všem daří

Honza K :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skoda ze se tyto veci neuci ve skolce a skole - aby byl kazdej clovek od malicka automaticky formovan jako sebevedoma a cilevedoma osobnost, ktera vi, ze zalezi jenom na ni, jak bude vypadat, co bude delat a jak se bude mit. Jenomze to by museli v radach ucitelu byt lide, kteri jsou spickami ve svem oboru a neco v zivote dokazali... ale to samozrejme neni problem jenom CR.

Tyto pribehy, kdy nekdo najednou dokaze zhubnout 100 kilo jsou mnohdy dojemne, nicmene me neprestava fascinovat fakt, ze kdyby k temto lidem nikdo neprisel a nenalakal by je na financni odmenu, tak by je nikdy samotne asi ani nenapadlo, ze zhubnout muzou jenom oni sami. Natoz aby pro to zacali neco delat.

Jak rika muj tata, problemy maj jenom blbci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Soutěžící by měli ukázat po 3 letech, jestli to už neudělali. To je tak hranice, kdy je člověk schopen vůlí odolávat vnitřnímu nebezpečnému hlasu i po správném zhubnutí a cvičení. On ten hlas v hlavě "Nažer se, nacpi, udělej si na chvíli radost! No tak! Budeš mít radost a bude ti dobře, mňam!" apod. je to dost silný nepřítel. Samozřejmě v tom pomáhají životní kopance a konečné rozhodnutí s pomocí zkušených zrušit tento hlas. Po zrušení tohoto hlasu je to už lepší + dělat něco smysluplného a zaměstnat se v něčem co člověka baví. V něčem je to podobné alkoholismu, který se ale většinou léčí vlastně jeho zákazem. Jídlo nemůžete zakázat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je s podivem, jak neuvěřitelně mně sedl tento článek zrovna v době, kdy jsem se rozhodl k něčemu v oblasti tradingu...vysvětlím v následujícím, jak souvisí tento článek, to, že jsem zhubl 30kg za dva roky a mými plány tradingu :-) Tradingem sem se začal zabývat asi před dvěma lety, zabývat tím způsobem, že jsem zjistil, že něco takového existuje, že je dobré dělat backtesty, že je dobré papertradovat...ze začátku mě dost odrazovalo to, že to není možné, že tomu nevěřím, že to jde a jsou to nějaké kecy...(před dvěma lety jsem měl 113kg a děsně mně štvalo, že vypadám, jak vypadám, ale myšlneky, že to není možné s tím něco dělat překonávaly, pak se stalo něco, co mě přinutilo se sebou něco dělat, tvrdě jsem na sobě pracoval a slova, že to nejde už sem neznal, bylo mně dobře, nádherně a ikdyž sem v oblasti "hubnutí" padl stokrát na "úsměv", šel jsem dál, protože jsem chtěl, věděl jsem, že to jde a já to dokážu...výsledek -30kg za dva roky)...a zptě k tradingu...druhá fáze, po mých backtestech a papertrejodvání byla nechuť cokoliv dělat, protože nemám na trading peníze...a opět myšlenky...nejde to, je to blbost, to nemůže fungovat...vzpomněl jsem si na to, co sem dokázal za dva roky a taky to nazačátku "nešlo"...a výsledek, našel jsem si brigádu, kde si spořím na trejdování...a ono to půjde, ikdyž je to ještě sakra dlouhá cesta, ale nesedím, neseděl jsem tenkrát, šlo to...vím, že to jednou půjde...a tomu já říkám svoboda, dokázat to, co člověk chce a co by předtím "nešlo"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Me prijde zajimave zamyslet se nad tim, proc jsou americane (nebo obecne lide z bohatych zemi) obezni.
Vzhledem k tomu, ze je jich velke mnozstvi a ze je mezi nimi i plno lidi inteligentnich a se silnou vuli, nemuze jit o obcasne psychicke klopytnuti. Nenapada me jine vysvetleni, nez ze pro kapitalistickou spolecnost je nejvyhodnejsi vysoky konzum a zdravotni problemy lidi. Tedy proto, aby bohate staty mohly ekonomicky fungovat potrebuji maximalni spotrebu.
Pokud by byl american zdravy (stihly), pracoval doma na zahrade (kde by soucasne relaxoval) nebylo by potreba : vyrobci potravin (-30%), vyrobci pripravku na hubnuti (velky byznys), vyrobci leciv, kliniky na lecbu nemoci zpusobenych nadvahou, vyrobci obleceni (-30%), vyrobci obalu (-30%), reklamni agentury, fitness-studia, psychoterapeuti a samozrejme by byly zbytecne i TV programy zamerene na hubnuti (jejichz dulezitym cilem je sledovanost).
To vsechno by nevytvarelo zisk (obrat) a bohata zeme by spadla z krivky rustu (konzumu, spotreby surovin) na krivku padu dolu. Podle mne ti obezni lide jsou jen obeti systemu, kde se narodili a ani extremne silna vule nepomuze stav globalni obezity zmenit, pokud se nezmeni hlavni cil lidstva (v soucasne dobe penize).
Pavel

P.S.: Trading je velmi dobry zpusob jak v tomto systemu fungovat. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pm.mail: tak tak, každý průměrný výživový poradce vám řekne, že to co připravují v mcdonaldu je vysoce kalorická masáž a je potřeba vydat hodně energie, aby z toho člověk časem nenabral ... v USA je Mac na každém rohu, jejich mediální masáž je obrovská. Skoro v každé škole je automat na coca colu a děti si nosí na svačinu hnusy od maca ... není se pak čemu divit ... hezký den a úspěšný trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262 : A co je pro spolecnost lepsi?

A) Pokud stat (svet) omezi spotrebu, plytvani surovinama a rozezranost obyvatel? Diky tomu by ovsem kleslo HDP, zisky firem, platy manazeru, platy ostatnich, platy lekaru (tak to uz si vubec neumim predstavit)... ale lide by chodili do prace na 5 hodin a byli zdravi a stihli.

B) Stat bude plnit prani globalnich koncernu a neomezovat je v jejich praci. Protoze preci jedine zvysovanim produkce se muze zvysovat zisk a take prijmy "obycejnych" lidi, kteri si pak budou moci koupit uplne vsechno co budou chtit (nebo co jim media reknou, ze maji chtit). A stat pak bude schopny zaplatit sve dluhy... Coz se v praxi nikdy nestane, protoze podpora konzumu tistenim novych a novych penez bude vetsi, nez snaha splatit dluhy. Proc splacet neco, co je pouze virtualni cislo...

Zakladni cil je natlacit do jednoho cloveka maximalni pocet hamburgeru. Kazdy jeden hamburger navic dokaze vytvorit jedno pracovni misto (z pocatku ve firme na hamburgery, pak ve fitness centru, pak ve firme na potravinove doplnky, pozdeji ve farmaceuticke firme a nakonec v nemocnici). Optimalni pro ekonomiku by samozrejme bylo, pokud by lide kupovali vyhodne balicky 15 hamburgeru a snedli maximum co zvladnou (kdyz uz to zaplatili). Zbytek by vyhodili do kose.

Pavel

P.S.: Nemam nic proti McDonalds. Obecne obdivuji jejich podnikani - bez ironie. Je promyslene (uspokojuje potreby lidi), vykonne, ziskove a rad jejich sluzeb vyuziji (ale jen nekdy).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...