Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: The Biggest Loser (ten, co nejvíce ztratil) - trochu jinak


Doporučené příspěvky

pm.mail:
Není to tak jednoduché, jak to popisuješ a jak si to představuješ. Plno lidí moc dobře ví, že je to nezdravé a stejně se přejídají. Jídlo je droga a je to silnější než oni sami. A to, že je to pomalu zabíjí, bohužel není dostatečná motivace, protože si to lidé nepřipouštějí. Pokud tě něco zabije až za 20 let, tak tě to teď nezajímá a nepálí.

Představa o existenci společnosti, kde všichni dělají, co se má (a že neplýtvají), je utopická. Lidé reagují na základě emocí a podvědomých pudů. Rozum řídí jen malé procento lidského chování. Je to o chtíči a uspokojování potřeb a dosahování pocitu štěstí. Jakmile nějaká činnost poskytuje pocit štěstí, nutí nás podvědomí tuto činnost neustále opakovat. V mnoha případech to je silnější než naše vůle (náš rozum).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pribinacek : Lide maji moznost se prejidat, protoze jsou bohati. Tedy dosahli takove financni svobody, ze muzou konzumovat i dvojnasobek potravin, nez potrebuji a nez by bylo v zajmu zachovani jejich zdravi (zivota) spravne.
Existuje ovsem velke mnozstvi lidi, kterym chybi i zakladni potraviny. Tedy cca polovina populace bojuje s tim, ze se nedokazi ubranit "emocim a podvedomym pudum" a preziraji se = a maji pak zdravotni problemy. A druha polovina populace nema jidlo a z toho jim vznikaji jine zdravotni problemy... To mi prijde trosku blbe zorganizovane na svete.
Ale to uz je hodne mimo tema tradingu (omlouvam se).
Pavel

P.S.: Nejlepsi je byt chytry a bohaty. Kdo je jenom bohaty, skonci jako zotrocena ovce v rukach globalnich koncernu, kterym odevzda i ty penize, ktere jeste nema (pujcky, hypoteky,...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakožto jeden z těch co tyto problémy zná na vlastní kůži, viz kolega nade mnou - 30 kg, já třeba znám na sobě - 47 kg. Bych to řekl i po seznámení se s více lidma s tímto problémem asi tak. Příčiny jsou psychické, i když se tito lidé často jeví jako usměvaví švejci s kterými je zábava, je to často maska, která kryje psychické problémy z dětství díky prostředí ve kterém vyrůstali. Při srovnání detailů jsou příběhy zhruba podobné. Někdo začne chlastat, někdo si píchat "vitaminy" a někdo přežírat v domnění, že si udělá alespoň na chvíli lépe. Na burze se to projeví, vyplave to na povrch, tak pokud člověk sám sobě lže, tak okamžitě přijde o peníze. A tak to i některé dokope dobrat se příčiny a vyrovnat se s ní a vyhnat z hlavy ty nesmysle v podvědomí, které ho devastují. Zpočátku je nutno se vyrovnat s nepochopením blízkých, kteří si myslí, že co člověk blbne, protože se najednou chová jinak než oni. A nemá cenu je přesvědčovat, jedině příkladem, pak to přestane a některý se pak začnou "opičit". :)

Však tuším Elder v jedné knize i psal, že obézní nejsou moc úspěšní v intradenním obchodování pro nabořenou psychiku, sebevědomí a disciplíně v kýblu, která je pod tím vším schovaná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych se zde zmínil o zázračných hubnutích v desítkách kilogramů za krátký časový úsek z mého pohledu. Již 14 let se potýkám s následky po borelióze jako bolesti kloubů, hlavy, poruchy spánku, časté virózy atd. Lze konstatovat, že zhruba 300-320 dnů v roce je mi velmi zle během dne. Důsledkem toho v minulosti bylo, že období, kdy na toto nezabíraly léky tlumící bolesti sem začal jíst a nabývat na váze. Z kdysi velmi štíhlého člověka sem se postupem času dostal na "pro mě hrozných" 96kg. Původní váha byla léta na 72kg. Loni začátkem léta se začaly objevovat první obtíže spojené s váhou a to sice zadýchávání, pocení a další krásné věci. Na konci léta se mi ještě více v důsledku toho přitížilo a tak jsem se rozhodl, že je třeba udělat za tímto způsobem čáru. Od 1.10 jsem nastoupil cestu sportování, kterou jsem před léty nedobrovolně musel kvůli nemoci opustit. Od té doby jsem vynechal cca. 10 dnů a to jen díky již zmíněným virózám, kdy trénink nebyl otázkou vůle, ale spíše hazardem se zdravím. Zhubl jsem za toto období 8kg. Během té doby sem si prošel několika krizemi. Bolestí kloubů, svalů, nutností se na to vše vykašlat a přestat se trápit. Přesto sem vydržel až do dnešního dne. Důležité je ovšem také zmínit, že jsem jen velmi lehce poupravil jídelníček tzv. neprobíhají žádné drastické diety.
Ono totiž zhubnout více kilogramů tzv. v jednom zátahu není zdravé a v drtivé většině případů skončí jen takovým "jojo" efektem. Dalším neméně podstatným faktorem je, a to je případ Tomášem zmiňovaného pořadu, že z krátkodobého pohledu se najde celé řada lidí, kteří se pro něco nadchnou a předvedou "neuvěřitelné" výkony. Otázkou je, kolik lidí po skončení soutěže v tom dále pokračuje a také jak dlouho...
Je to totiž dost podobné trhům. Najdeme spoustu příkladů rychlého zbohatnutí obchodníků. Rovněž ovšem najdeme velkou spoustu těch, kteří takto rychle získané peníze odevzdali zpět spolu se svými...a jen velmi málo těch, kteří dokázali zhodnocovat dlouhodobě konzistentně.
Sám za sebe mohu říct, že na 99.9% mi žádný lékař do konce mého života nepomůže, pokud se tedy neobjeví nějaký "zázračný" lék. Spoustu let trvalo, než jsem došel k tomuto závěru. Že zkrátka musím bojovat a snažit se tyto každodenní obtíže srážet na minimum. Od listopadu 2009 nepracuji, jelikož v té době jsem se ocitl na samotném dně naprosto vyčerpán z každodenního kolotoče v zaměstnání. Rok předtím jsem začal koketovat s obchodováním, neboť jsem v tom spatřoval možnost ulevit sobě z pracovního stresu a mít možnost rekonvalescence organismu. Do těchto chvil jsem si připravil obchodní systém postavený na Finwinu, který v backtestu dává slušné naděje na úspěšnost. papertrade je teď v posledních týdnech výrazně horší, ale to se dá přičíst vánocům a pomalému rozjezdu po novém roce.
Nepíšu to sem s cílem aspirovat na největšího bolestínka 21.století. Jistě jsou na tom lidé nesčetněkrát hůř. Ale za tu dobu jsem měl možnost poznat spoustu lidí, kteří mi radili, že musím víc bojovat a nepoddávat se tomu. A tyto samé lidi jsem pak viděl brát si Ibalginy, když je píchlo v zádech, Pareleny, Superpiriny a podobné mňamky. A najednou byl jejich entuziazmus tatam...
Vkládám to sem jen jako ukázku toho, že člověk, který jednu chvíli balancoval na hraně zda tento život ukončit či ne, se dere z bahna vzhůru :-)
Pokud se mi podaří letos dostat se do Live obchodování s nulou nebo čímkoli lepším, budu velmi šťastným člověkem, který sám sobě dokázal, že když se chce, dají se dělat velké věci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ať ti to jde. Já si už na upravený jídelák zvyknul (6 menších porcí denně). Člověk si pak tak zvykne jíst co 2 - 3 hodiny, že se ostatní zpočátku pošklebují, a pak toho nechají, když vidí. Akorát na rande mě to přišlo zpočátku divný během romantické procházky v sadech "Promiň mám hlad, dám si svačinu". :) Ale to byla úplně zbytečná obava. Jak se říká, že tělo je chrám duše a u tohoto byznysu je potřeba mít duši v pohodě. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V dnešním díle měli soutěžící za úkol vzít krosnu, ve které bylo tolik písku, kolik za 16 týdnů ztratili na váze (většinou kolem 60-70 kg) a s tou běžet náročným terénem přes 16 kopců, u každého pak odhodit tolik váhy, kolik daný týden ztratili na váze.

Tara vyběhla jako poslední (nevím, zda-li jste někdy zkoušeli tahat 60-70kg váhy, je to opravdu obří váha), ještě se jí na začátku utrhlo poutko u krosny. První dva nejrychlejší naopak všechny poměrně výrazně předběhli a postupně si vybudovali dost značný náskok.

Tara dle toho jak to vypadalo neměla moc šancí a osobně jsem byl naprosto přesvědčený, že tentokrát skončí nejlépe třetí.

Omyl. Tara postupně začala z poslední pozice jednoho po druhém dobíhat. Nakonec sebrala poslední síly a doběhla i první dva, kteří byli hodně před ostatními. Opět vyhrála. A ještě k tomu s mohutným náskokem.

Nikdy jsem na vlastní oči neviděl, že je možné se opakovaně z naprosto ztracené a beznadějné pozice probojovat na úplný začátek. Je to fascinující a vnucuje to jedinou myšlenku: "když to dokáže Tara..."

Neexistují limity. Kromě těch v nás samotných. Čím více jednotlivé soutěže v pořadu pozoruji, tím zřetelněji je vidět, že soutěžící se umisťují v pořadí přesně podle síly vlastní vůle chtít soutěž vyhrát. Vše ostatní se zdá nepodstatné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spoustu zajímavých postřehů v této diskuzi.
V tom seriálu "Biggest Loser" je ještě vidět jedna důležitá věc, tlusté děti mají v naprosté většině tlusté rodiče. Prostě žerou, protože žerou všichni kolem nich. Jsou to bohužel nevinné oběti. Je známo, že obezita je sociálně nakažlivá (když odhlédnu od jinak nemocných výjimek).

A když se nad tím zamyslíme dál, tak je to zase stejné ve všem okolo. Proto je pro většinu trading nemožný, protože většina má chudé rodiče se špatnými ekonomickými návyky. A zvláště my v postkomutistické Evropě. Jádro člověka a jeho představy o sobě a světě se formují do cca 6let, pak už se prakticky nemění. Tedy pokud na tom cílevědomě a informovaně nepracuje.

Takže nám všem držím palce, budeme to mít hodně těžké. Ti z Vás, kteří obchodují živě už více let, mě pochopí. Ti co začínají se mají na co těšit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si myslím, že človek dosiahne všetko a nieje nič nemožné. Keď si len zoberiem seba a trading. Pred 6 mesiacmi som vôbec nevedel čo trading je, čo je burza som vedel ale myslel som, že je to jednoducho pre mňa zakázaná oblasť. Nevedel som čo je SL PT čo je backtest, papertrading atď atď...

Dnes tieto veci viem...mám za sebou jeden väčší backtest ( okrem iných menších ) mám širší rozhľad viem základné veci, nemám síce skúsenosť s LIVE ale aspoň základnú teóriu zvládam. Teóriu na ktorej môžem budovať. Venoval som tomu denne niekoľko hodín ale ktovie. Možno by som ten čas premárnil hlúposťami a vecami ktoré vôbec nemajú zmysel. A myslím si, že aj keby som neuspel ( čo si samozrejme nepripúšťam a idem ďalej v ceste ) tak stále veci ktoré som sa naučil mi nikto nevezme a vždy je lepšie vedieť niečo ako nič.

Naozaj pútavý článok a určite je množstvo ľudí, čo dokázali veci o ktorých ani nesnívali. Určite aj Vy p.Nesnídal a p.Podhajský ste pred niekoľkými rokmi keď ste doštudovali a šli na cestu pracovnú ste nemysleli, že budete niekde kde ste teraz. Samozrejme aj iní čo ste úspešní a dotiahli ste to už teraz ďaleko. A práve aj Vý ste pre nás tí, ku ktorým sa chceme dostať a práve vaše príspevky rady a typy sú pre nás cestou k dosiahnutiu cieľa.

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pekny clanok, ja by som len doplnil pre dalsiu inspiraciu: precitajte si nieco o chlapikovi menom Elon Musk. Ten chlap by sa vazne mohol volat Mr. Impossible...
Pre mna je dokazom, ze ked sa clovek zatne a pracuje vo dne v noci na svojich snoch, slovicka ako nemozne alebo neda sa prestanu existovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Absolútne fenomenálny článok a geniálny posledný riadok pred podpisom v Tomášovom príspevku. Ja osobne článkov na túto tému nemám nikdy dosť.

Ťahám The Biggest Loser - Seasons 1 až 6 a už sa teším ako to s manželkou budeme spoločne pozerať.

Čo ma poslednou dobou zaujíma je, ako rozmýšľajú ľudia, ktorí si prečítajú podobný článok, povedia si, alebo mi "tohle je blbost, takhle to nefunguje, seš normálnej dyť to sou kráviny" a idú späť do svojej každodennej práce, ktorú nemajú radi, s platom s ktorým nie sú spokojní. Bez toho aby niečo v živote dosiahnuť čisto vôľou a odhodlaním aspoň SKÚSILI dokázať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V dnešním díle Tara vytvořila nový rekord: zhubla nejvíce ze všech dílů soutěže, co kdy jaká žena do momentu semi-finále zhubla. Jinak ještě jedna věc: Tara bývala dříve modelka. Pak šíleně přibrala a stala se z ní opravdu škaredá ženská. Dnes, po 3.5 měsících už může jít s klidem zase dělat modelku ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Znovu musím napsat, že to je výborný článek, Tomáši. A nejen článek, i celá diskuse je povzbuzující. Je fajn vědět, že člověk nebojuje sám a jde správným směrem. Část mého obchodního plánu náleží různým inspirativním úvahám a článkům, na které jsem různě narazil. Ať už se týkají tradingu nebo života, ono to už vlastně dávno splynulo v jedno. Často je pročítám, a když se věci "zadřou", pomáhají mi toto období překonat. Tenhle článek jsem si tam přidal.


Co se Ti do cesty postaví, to jsi schopen v klidu unést, byť se Ti to zprvu bude jevit jako zhola nemožné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenom potvrdím, že trading je především o hlavě a vaší osobnosti. Systémy, testy a všechno jsou samozřejmostí, ale s dobrým nastavením vydělává prakticky cokoliv... To co rozhoduje jste vy sami!

Osobně vám doporučím další pořad Wall Street Warriors. Link jsem na něj umístil do "diskuze nad obchody II"

Tam budete mít o motivaci postaráno. 24 letý kluk řídí $ 100 mln fond, další ho začíná zakládat po té, co na intraday vydělal za 2 roky z $ 12k necelé $ 2 mln.. a spousta dalších traderů ze všech oblastí ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
nejdem citat komentare, nech ma to neovplyvni v mojom nazore... podme sa na vec pozret trosku necielene a pragmaticky:
viera, nadej, odhodlanie k cinu, samotne ciny,,, to je sice pekne, ale plati to, ak viete ako na vec. chudnutie ma svoje teorie a dokazy a postupy. vieme ako na to, aby sa schudlo. zmenite stravu, zacnete chodit do fitka, zacnete plavat, chodit na tury, bicyklovat... a vysledok sa dostavi. tu skutocne staci len chciet, pretoze to je zakonitost.
podme sa pozret ale na nas trading - sadnete za grafy, nieco si nastudujete, otestuejte, spaperujete, zistite ze vam to zaraba a o 2 mesiace ste v strate. to neni prekazka, to su hole fakty, ze tymto stylom sa to proste neda. a na tuto myslienku nadviazem. preco sa to neda? pretoze nic co je verejne dostupne, nemoze zarabat. kym sa to dozvieme my v CR a v SR, amici a briti a nemci to uz davno vedia. kym niekto nieco vymysli a dostane sa to do obehu, postupne myslienka straca konkurencnu vyhodu. a to sa tu nebavime o sledovani pozic bankami a navazani sa na nase SL.
takze veci sa maju inac. trading sa s chudnutim porovnavat neda, pretoze neexistuju jasne definvoane zakony uspechu a ani nemozu existovat, pretoze konkurencna vyhoda je nutna. naproti tomu chudnutie ma jasny postup a zakonity efekt.
ja chapem ze cielom autorov je motivovat ludi, ale ako sa hovori - prilisna premotivovanost v rizikovych veciach je skor na skodu. Motivovat mozeme len cloveka, aby sa niecim zacal zaoberat. Demotivacia je odmietnutie a spochybnenie na mieste. tak ako ti obezni nechceli cvicit, tak su demotivovani a negativni ti, co trading voebc neskusia. ale az obezny zacne cvicit a vydrzi to, tak schudne,, ale az zacnete s tradingom a vydrzite, nejspis pridete o cele konto... a to je sakra rozdiel... a ja to zopakujem - rozdiel je v dostupnosti informacii a postupoch, a samotny fakt, ze trading je na rozdiel od chudnutia konkurencne prostredie. oni v chudnuti nemali co stratit,, tezto my ano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...