Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to miles já sem teda zkoušel hledat i další logiku pro výstupy a našel dva poznatky, které dál hodlám testovat (primárně se je našel právě na tom fgbl). Jeden ten, že jakmile se objeví první silnější reverzní bar, tak vystupovat. Zkusil sem si zobrazit i volume a v trendu zůstávat trošičku dýl, až než skočí nějáká delší úsečka s vysokým volume, pak většinou přijde selhání, korekce a poměrně často se úplně otočí trend. přijde mi to trošku logičtější, než vystupovat striktně na pevném PT a mít pak RRR kolem 1:1. otázka ale je, jak moc to bude praktikovatelné v trhu

15284

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: RocketRich

Co sa tyka PT, to je zatial moja slaba stranka. Zatial obchodujem len s 1 kontraktom.
Vstupy vyhladam vecsinou dobre, min. uspesne skalpy, potom posuniem PT, lebo si myslim, ze to ma potencial
a vecsinou chytim SL presne na tik a cena sa odrazi do protismeru :-(

Takze 1. PT musi byt 1 bod na ES.
Ak mas na ucte tolko penazi, aby si si mohol obchodovat 2 kontrakty, alebo viac, tym lepsie.
Ale to zas bude tazsie na psychyku.
PT na 2. kontrakt by mal byt 2 body, alebo najjblizsi swing high.

Preto na zaciatku treba zacat s PT 1 bod a postupne si vybudovat ucet.
Snad sa mi podari dostat sa k 2 kontraktom skor, ako ucet zase vynulujem :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je fakt, že na ten skalp 1bod na ES tam je docela často uváděnej, ale moc se mi to nezdálo. jak velký SL potom zadáváte?já sem vždycky uvažoval 1tick pod vstupní úsečku, ale to často vychází i v současné době právě na ES přes 1bod, takže RRR by bylo pod 1:1, a to ani nemluvím o volatilnějších podmínkách, kdy se takhle uvažovanej SL vyšplhá na 3 a víc bodů. chápu, že je to kompenzovaný velkým win%, ale stejně ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud StefiGraf občas scalpuje 1 bod, občas to posune a jde si pro více bodů je to ok, ale pokud budeš dávat vždy 1 bod PT a SL je průměrně pod signal barem 1,5 bodů až 2 body, tak úspěšnost musí být alespoň 75 %, lépe 80 %, což je pro začátečníka těžké dosáhnout. Proto, je lepší uvažovat tak, aby tam byl potenciál větší než scalp a PT 1 bod mít jen část pozice. Když se zvýší volatilita a signal bar je 3 a více bodů, tak Brooks to řeší, tak že sníží velikost pozice, nebo použije menší SL, třeba 60 % signal baru.

Já osobně taky moc nepreferuju fixní bodové PT. Teď to mám sice fixní, ale do té doby, než budu vidět potenciál v setupech, které vybírám, potom ty výstupy změním. Nejlepší asi budou ty extrémy, SR úrovně, dominantní swing low/high, trend line, trend channel line.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

právě o to mi šlo, že nechci zrovna moc skalpovat, tak právě řeším, jak na to a hledám v grafu, podle čeho by se dal lépe definovat výstup. fixní PT mají sice výhodu, že se o to člověk pak už nemusí starat, ale jakmile se trochu změní charakter trhu, tak už se to začíná pomalinku hroutit. v té vyšší volatilitě to řešení pomocí snížení velikosti pozice je sice hezké, ale když nechám stejný PT, tak to nic v podstatě neřeší a umisťovat SL do prostřed úsečky se mi taky zrovna nelíbí, jedině snad, že by pro umístění SL byl pak použit nižší time frame.
taky sem přemýšlel, jak se k tomu všemu postavit a řekl bych, že nemá cenu se pro začátek přetěžovat a budu se soustředit na jeden dva typy setupů pro vstup a zapracuju hlavně na těch výstupech, protože snažit se začít praktikovat celou knížku co se týče vstupů naráz je podle mě hodně silná káva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pátek, druhej obchod chyba, po Higher High na konci upttrendu lze očekávat 2 legy dolů, což se i stalo. Třetí obchod je vstup po 2 legách od HH a vpodstatě selhání protitrendového patternu Head and Shoulders Top. Selhání protitrendového patternu, je vždy dobrý trendový signál.

15310

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stefi

když o tom tak přemýšlím, tak je to vlastně pravda, že by se to dalo vlastně pojmout jako knížka jak skalpovat, a tak se tam ani moc výstupy detailně neřeší. rozhodně je ale hodně případů, které mají daleko větší potenciál než jen na skalp, tak bych rád přistoupil i trochu lépe k těm výstupům, už jenom třeba z toho pohledu, že určitě budu začínat jenom s jedním kontraktem, takže končit obchod na PT 1bod a nemoct tak dál vylepšovat výsledek pomocí PT2, PT3, ... je trochu škoda.
můžu se zeptat jaké máš v reálu výsledky co se týče win% a průměrného výsledku na obchod. podle backtestu to vypadá, že ten jeden bod je skoro jistota, ale určitě tam bude v reálu rozdíl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako som ti pisal pred tym, tento rok som mal viac obchodov, ktore by boli aspon uspesne skalpy
a ja som z nich urobil neuspesne obchody, lebo som chcel viac.
Hlavne preto, lebo ak riskujes 100$ a PT mas 50$, a ak chytis 1 SL, tak musis 3 obchody mat uspesne
aby si bol 30 $ v pluse. To je uspesnost minimalne 3:1 a to je tazke pre zaciatocnika.
Ale ked ratam to, ze tie 4 neuspesne obchody, co som mal, to je -400$ a mohlo byt est 4x50$ zisk, to je +200.
Dokopy som mohol mat teraz o 600$ viac na ucte, keby som len skalpoval.
Preto treba brat len velmi pravdepodobne obchody, ak sa clovek chce dopracovat na 2 kontrakty.
Potom to uz bude lahsie, lebo s 2 kontraktami ti staci mensia uspesnost, dalej ked posunies
SL pod entry bar, staci ti este mensia uspesnost.... SL na BE po uspesnom 1.kontrakte...a tak dalej...

Zatial ta to nemusi trapit. Hlavne precitaj knizku aspon 5 krat a dodrzuj, co tam Brooks pise.
Dalej treba kazdy den po seanse vyhladat vsetky mozne vstupy a priciny.
To treba robit niekolko mesiacov, kym to nebudes mat v krvi.
Preto sem davam screeny, lebo sa tym ucim.
Good Luck :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, doporučují přečíst článek Swing and Don't Scalp:

www.brookspriceaction.com/kb.php?mode=article&k=4

Rozhodně nesouhlasím, že knížka je o skalpování. Knížka je o Price Action, který funguje na všech time framech a můžete obchodovat třeba týdení grafy, což by určitě nebylo skalpování. Pojem scalp se dá vysvětlit různě, pro Brookse na E-mini je to jeden bod, ale pro někoho může být scalp i na dením grafu. Jde o to, že scalp je jen jedna noha pohybu, pokud swingujeme pozici, tak přečkáme v pozici minimálně jednu korekci, což je swing. Každopádně v článku je začátečníkům výslovně doporučeno zaměřovat se na PT alespoň 4 body.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...