Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Téma tohoto příspěvku je Wedge :-) 1.obrázek je trocha teorie, všechno lze vnímat jako trading range (konsolidace trhu), Wedge znamená, že 2 linie trading range mají jeden směr. Buď nahoru, nebo dolů. 2.obrázek je použití Wedge jako trendový signál i jako protitrendový. Proti trendu doporučuji ze začátku vůbec nezkoušet, takže trendové použutí je jako Pullback, tzn. korekce v trendu 3.a4. obrázek Wedge Pullback v praxi Tak doufám, že jsem pojem Wedge srozumitelně vysvětlil a až na něj narazíte v knize, nebo na Brooks fóru, tak budete vědět o co jde :-) Důležité je pochopit princip dvou breakoutů, které selhávají. Jestli máte někdo otázky, tak se ptejte.

15558

15559

15560

15561

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

miles: rozhodně pokračuj, tvoje příspěvky jsou rozhodně přínosné a díky nim se mi podařilo pochopit několik věcí, které mi z brookse nebyly až tak jasné. já intenzivně pokračuju ve studiu, upustil sem od prvotního záměru několikrát projít knížku a radši se věnuju několik hodin denně screenům a market replay režimu, vyhledávám několik typů setupů, které se snažím zvládnou pokud možno co nejlépe a začíná mi do sebe spousta věcí zapadat a papírové výsledky se pozvolna dostavují :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles zmiňuje, že protitrendově to raději ze začátku vůbec nezkoušet, což je určitě rozumné..já přidávám obrázek toho, jak lze vstupovat právě protitrendově..není to Brooks, ale je to trojúhleníková formace, o které je tady řeč..tato formace se v podobné podobě jako na obrázku vyskytuje párkrát do měsíce v ideální konstalaci (odhad) a je to pattern s vysokou pravděpodobností, navíc dost často s vysokým potenciálem..kritické je místo, KDE se pattern odehrává..tj. naprosto klíčové je z mého pohledu najít situaci, kdy je trh buďto u některé z hran vícedenního kanálu (viz obrázek) nebo na silném S/R high/low hrotu z předchozích dní...v takových situacích lze velmi dobře vstupovat i bez jakéhokoli jemnějšího patternu limitem blízko high S/R zóny (při shortu) či blízko low S/R zóny (při longu), nicméně pro ty, kteří potřebují potvrzení směru je tento ukázaný pattern výborný a věřím, že i jen s takovými pár obchody za měsíc lze dosahovat zajímavých výsledků (při použití vhodného SL a především při dobrých exitech - např. na volume peaku viz obrázek)..vstupovat je možné limitem či stopem, market nedoporučuju..pro vstup je důležité správné určení průrazové linky..taky je rozdíl v tom, že na 5min grafu pattern zpravidla není tak dobře viditelný jak na 1min či 2min tf, kde ho správně najde "kdokoli".. jestli je to moc offtopic, tak se to může vymazat.. majkll

15585

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll offtopic to určitě není, určitě to souvisí, je to pěknej Decending Triangle. Pro úplnost přikládám jeden takový trojúhelník do trendu, většinou je to reversal pattern, ale i do trendu se objevuje. Myslím, že důležité je pochopit jak to funguje. Trh je na jedné straně trojúhelníku na stejné cenové hladině a vytváří se S/R. druhá strana vytváří vyšší lows/ nižší highs (do shortu) což značí, že se blíží breakout a o tom podobné formace jsou. Nejde o to hledat ideální tvar, ale vnímat na jakých hladinách se vytvíří swingy (highs a lows) Co se týká Brookse, tak ten se vyhýbá všem trjúhelníkům, které se zužují, protože se můžou zúžit až do úzkého trading range, nebo Barb Wire, trh chcípne a nic se nedějě.Nebo nastanou falešné breakouty a nikdy není jasné kolik :-). Taky je to typicky breakout přístup. Jsou breakout obchodníci a pullback obchodníci, Brooks přístup je pullback přístup.

15595

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím. napřed jsem tady vysvětloval Wedge Pullback, který je trochu složitější, tak teď přikládám ukázky patternu H2/L2 Pullback, který je základní trendový paternd (With Trend). Filozifie patternu je v tom, že trh se pokusí dvakrát obrátit trend a dvakrát se to nepodaří, potom trend pokračuje. V grafech jsem označil místa, kde mohou vstupovat protitrendoví obchodníci, to je samozřejmě odhad, to nemůžu vědět, protože nejsem jasnovidec, ale pattern je právě na selhání dvou pokusů obrátit trend založený. Také vychází z toho, že nejčastější pohyb je two-legged move.

15824

15825

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,
zaujal mě Váš screen, kde vystupujete pomocí volume. Já sice nepoužívám PA - jedu impulse system od Eldera v trochu obměněné podobě, ale myslím si, že výstupy jsou důležité pro všechny.
Chtěl bych se Vás proto zeptat, jestli máte nějaký systém ve výstupech podle volume. Velmi mě tento koncept zaujal a rád bych se o tomto způsobu dozvěděl trochu víc.

Jestli znáte nějaké zdroje odkud je možné čerpat, prosím, podělte se s námi. Myslím si, že to bude zajímavé a poučné pro všechny.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie:

niesom síce majkll a ani nevystupujem na základe volume ale to nehrá rolu. zatial vystupujem len pod/nad S/R ale s pridanými kontraktami budem vystupovať na základe volume. Jedná sa o to že ku konci trendu sa v 99% vyskytne high volume čo spôsobujú amartéri ktorý vstupujú do trhu tam kde sa točí. Treba si uvedomiť že tam kde vstupujú amatéri im musí niekto pozície distribuovať a preto sú profesionály celý žhavý aby im predali/nakúupili všetko čo majú a oni môžu vklude zmeniť smerovanie trhu. Všetci si myslia že keď sa vyskytne na vrchole high volume tak je to znak toho že pohyb bude pokračovať no je tomu práve naopak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cashflowz:

Nenapísal som že sa vždy po ultra high volume úsečke zemný trend napísal som, že sa to vyskytuje na konci trendu. To že sa na konci trendu vyskytne vysoké volume je zjavné musí dôjsť k distribúcií/akumulácií. Som ale presvedčený že velmy často po high volume pohybe nastane pohyb do strany preto je to vhodné miesto pre výstup. Môže to samozrejme znamenať aj nový dych do trendu ale ak nenastane žiadna odozva v daľšom pohybe tak sa jedná o silný signál a pravdepodobne k zmene trendu dôjde.

ja používam volume nie na výstupy ale na vstupy do obchodov. Pravdepodobne viete čo je VSA lebo termíny buying/selling climax sa tam vyskytujú často. poprípade ak sa týmto zaoberáte myslím že be nebola na škodu debata na túto tému ale asi v inom vlákne.

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tématu climax: Pojem selling a buying climax se samozřejmě také u Brookse hojně používá. V jeho pojetí je to proražení kanálové čáry (Trend Channel Line Overshoot). Kanálová čára se zakresluje na opačné straně trendu, než je trendová čára. Termín Climax znamená vyčerpání, takže to značí možné překoupení, nebo přeprodání trhu podel price action. Podle mě rozhodně přesnější analýza, než překoupenost, nebo přeprodanost určovat podle oscilátorů, které cenu jen přepočítají podle vzorečku do jiné podoby. Samozřejmě v nějakém procentu případů se nejedná o vyčerpání, ale trend akceleruje, tzn. je ještě prudší než byl. Podle mého názoru, pokud si zakreslíte Trend Channel Line, tak sledovat volume už postrádá smysl, protože v drtivé většině jde prolomení TCL a zvýšené volume souběžně.

15828

15829

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...