Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Pro všechny zájemce o Brookse. Na screenech jsou vidět případy, kdy lze očekávat minimálně 2-legged move (dvounohý pohyb). Jsou tohlavně po H2/L2 Failure a po Trend Channel Line overshoot. Dobrá příležitost obchodovat je po vykreslení 1.legu s tím, že očekáváme druhý leg. Agresivnější přístup je vstupovat hned na začátku 1.legu. Snad to pomůže.

15463

15464

15465

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Me by spis zajimalo, jestli jste nekdo s timhle pristupem schopny vydelavat penize..? Prijde mi to hrozne komplikovane. Ja bych to urcite nedokazal, jeste ze jsme kazdy jiny.. :)
StefiGraf, nevim, jestli je to tvuj prvni system, se kterym jedes live, ale pokud ano, tak je to urcite jeden z nejtezsich moznych zacatku, co si dovedu predstavit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Miles
OK, uz to sem nebudem pridavat. Necham si to pre seba.
V utorok som mal volno a tak aj vstupy a vyznacil som ich na grafe.
Inak som cely tyzden robil a neobchodoval.

to: Pavel K.
Zacal som s PA, ucil sa z Gladiatorovych screenov a z kniziek J.Rossa, Williamsa, a Eldera, Market Profile...
Potom som si zaplatil americke skolenie od Baryho Burnsa, obchodoval s indikatormi, triplescreen...
Mal som v tom nakoniec len mis-mas.

Odkedy som precital Brooksa, viem co a preco sa deje, na 1 TF a bez indikatorov.
Je to tazke, ale aspon v tom mam jasno.
Robim este vela chyb, a hlavny problem mam este s disciplinou.
Ale myslim si, ze som na spravnej ceste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles:

ad tvůj příspěvek ohledně "2 legs")
jeden z nejlepších postů, co jsem tady za dlouhou dobu viděl...naprosto výborný..to je přesně ten typ příspěvku a obrázku, který může člověka posunout dál..je tam nějaká informace, nějaký koncept, metoda, kterou může člověk rozvíjet a dál studovat..sám koncept 2 legs v tradingu využívám - spíše jako orientační doplněk..ale to není důvod, proč se mi ten příspěvek tak líbí..je to proto, že je skvěle "edukativní" (nevím, jak to líp napsat)..kdyby aspoň čtvrtina zdejších komentářů byla podobná, tak to všechny obrovským způsobem posune..takže díky

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to StefiGraf

no nemusíš se hned urážet... tvoje popisy jsou dobré, ale jde o to, že je to hodně informací v jednom screenu a většina lidí tady z toho nebude nic mít. Myslím, že když dáš na screen jeden dva obchody, tak o tom můžeme diskutovat, přímo nad konkrétními situacemi. Ten přístup je o tom, že každý bar je setup bar, což ty víš, každý bar se dá nějak popsat, Brooks to také popisuje na fóru. Ale jen některé setupy jsou vhodné pro obchod. Brooks na fóru také popíše všechny úsečky, ale jen u 1-3 úseček za den je obchod, někdy žádný. Jde o to být selektivní a vybírat si nejlepší situce.

to majkll

díky moc za pozitivní reakci, přesně takto jsem to myslel, aby to mělo ten "edukativní" ráz, to je hrozný slovo :-) Budu se snažit něco zase přidat. Já si tím také ty principy hodně urovnávám v hlavě. Nejvíc si kreslím na papír schemata, pomůže to urovnat myšlenky :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Miles
v naveznosti na Tvoje predosle prispevky
prosim Ta ak mas chut odpovies mi na par otazok .
vcerajsie ES
ja tam vidim failed L4 a nasledne
--- ocakaval by si 2 legs UP ???
-- kedy vlastne povazujes ze ide o failed L or H ???
-- predpokladam ze failed L2 tam nebolo ????
-- ak po failed L4 nenastal second leg UP--aspon predpokladam ze nenastal , obchodoval by si ten DT ??? --pokial ano kde by si vstupoval a pokial ano s akym PT ??? --- measured move tam asi tiez nebolo ????

www.sierrachart.com/userimages/upload_2/1298456165272.png

Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuky969 prikladam moj pohlad na tvoj screen. L1-L4 by som pocital inak ako mas oznacene. Bol tam DB pullback , ale mal weak signal bar a po tak silnom down pohybe a bez TL breaku je dost riskantne ist long. Ten DT L4 na EMA bol celkom ok, ale da sa na to pozerat aj ako breakout pullback long, takze dost nejednoznacna situacia...

15498

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kuky969 - dva legy nahoru bych neočekával, protože většinou je to u Failure L2/H2 a musí to být více jednoznačné, filozofie je taková, že když se trh pokouší překonat vrchol trendu 2x a i po druhé selže, trh jde na druhou stranu, část trhu swinguje pozice, takže proto se objeví min. 2 legy na druhou stranu, tady je to podle mého pohledu L3, to co máš ty L1 a L2 je sice také pravda, ale je to menší trend, potom se vytvořilo trochu větší L1 a následně L2 a L3. - I kdyby tam bylo L4, očekávat dva legy je lepší po L2, zvlášť, pokud je L4 jako Trading Range, trh jde stranou, je lepší moc legy nepočítat a chovat se k tomu jako k Trading Range - já jsem to označil jako L3 - ten DT mi příjde jako výborná příležitost, v první půlce dne je prudký bear trend, trh dlouho netestoval EMA, potom 2x prorazil EMA a otáčí se, k Low of the Day je dost prostoru, dobrý signal bar, trh potom udělal menší swing přesně na Measured Move, vhodný PT je na LOD. přikládám sreen

15504

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diskréční strategie je o interpretaci pravidel a každý trader je může interpretovat trochu jinak. V některých situacích se může více různých traderů shodnout v některých ne. Když jsem srovnával svoje analýzy barů se StefiGraf nebo s Brooksem, tak u některých barů jsme měly úplně stejný pohled, ale pokud to není jednoznačné, je normální, že se názory liší. Přikládám screen ze středy, jsou tam dva příklady, po kterých se vytvořily 2 legy, první je po Failure H2, druhý TCLovershoot. Já se zaměřuji na With Trend obchody, takže do té druhé bych nešel, ale vstup může být na bear inside bar, nebo second entry.

15512

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...