Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Martine, myslim ze se vyplaci byt na trhu az do konce obchodnich hodin. Jinak co se tyka nazoru na nekonecne pomoci z kapes ostatnich a urokovou mirou, ktera sama o sobe nedava prilis nadeji na dobry konec, ten mame pravdepodobne stejny. Myslim, ze to s temi dluhy jednotlivich zemi EU a USA zaslo prilis daleko, a tentokrat se nepovedlo v dobe oziveni statni rozpocty doplnit ba naopak vice prohloubit deficity. To nemuze vect k nicemu dobremu. Jak asi bude pri dalsi recesi? Hlavne at nevymysli politici nejake regulace pro nas tradery aby ukazaly jak "umi" resit soucasne problemy !!!

Preji vsem nadale mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vizmar,

uz to tu bylo zmineno nekolikrat - zkus si pararelne s tvym grafem otevrit jeste 30min timeframe a SR s trendlinkama si kresli i do nej a podle toho zkus vice zohlednovat vstupy, ktere jsou na nejake logicke urovni i na vyssim timeframu. Budes mit sice mene vstupu, ale s rozhodne vetsi sanci uspechu nez takhle na 1 min grafu. V tvych grafech se uplne vidim, kdyz jsem pred rokem zacinal. Nevedel jsem co se deje, proc se to deje, zkousel jsem kombinovat CCI s prumery, prumery se swingy atd. Divat se na trh z vetsi perspektivy 30 a vice minutovych timeframu me hodne posunulo vpred a celkove mi obchodovani zjednodusilo. Pokud jsi jeste nebyl - zajdi si na emini2 - to bylo pro me take velkym prinosem.

Nevim, jak dlouho se tradingu venujes, ale 29 dni papertradingu je pochopitelne hrozne malo na to, abys videl nejake smysluplne vysledky a bral perfektni ziskove obchody. Pokud vydrzis a nevzdas to, nakoukas dalsi desitky a stovky obchodnich seanci, zacne ti do sebe vse zapadat a tvoje obchodovani ziska potrebnou logiku. Po vstupu do live bude potreba vyresit jeste psychologickou stranku, ale to uz je jina kapitola... :-)

Drzim ti palce

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj!
Už to tady nějakou dobu pozoruju a tak sem si říkal, že bych taky mohl něco přispět:

Proč když 90% procent malých obchodníků prodělává, se snažíme dostat mezi těch 10% co mají pravdu? Proč se nesnažíme přizpůsobit většině a jenom jít do opačných pozic. To by bylo jednoduché, ne?

...to byla sranda... ale při brouzdání po všech možných fórech a pohledu na zveřejňované grafy postupně začínám zjišťovat, že tam kde jiní nakupují prodávám a naopak - začínám to chápat jako dobré znamení.

Z mého pohledu dnešek řadím mezi lepší dny. 5x zisk 1x ztráta. To nebývá každý den. Poslední obchod na TF 20:18 Long; 21:26 Exit

Dofám že jsem někoho pobavil - jsem stále začátečník.

Wem

"Vydržet!"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wem:

Nakupovat/prodávat spolu s ostatním má opravdu smysl jen v rozjetém trendu, nejlépe na korekci, proražení Rh, nebo jinak, třeba dle PA. Každopádně mám pocit, že ti ztrácející chodí stále proti SR a je asi úplně jedno, jak a proč vznikly. Já osobně tohle teoreticky nezkoumám, prostě ty úrovně vidím a počkám si na flip, ale tady na fóru je na tohle pár odborníků (od kterých se rád učím).

Držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Skap:

> Ahoj Vizmar,
>
> uz to tu bylo zmineno nekolikrat - zkus si
> pararelne s tvym grafem otevrit jeste 30min
> timeframe a SR s trendlinkama si kresli i do nej a
> podle toho zkus vice zohlednovat vstupy, ktere
> jsou na nejake logicke urovni i na vyssim
> timeframu. Budes mit sice mene vstupu, ale s
> rozhodne vetsi sanci uspechu nez takhle na 1 min
> grafu. V tvych grafech se uplne vidim, kdyz jsem
> pred rokem zacinal. Nevedel jsem co se deje, proc
> se to deje, zkousel jsem kombinovat CCI s prumery,
> prumery se swingy atd. Divat se na trh z vetsi
> perspektivy 30 a vice minutovych timeframu me
> hodne posunulo vpred a celkove mi obchodovani
> zjednodusilo. Pokud jsi jeste nebyl - zajdi si na
> emini2 - to bylo pro me take velkym prinosem.
>

Tvuj prispevek mne zaujal a chtel bych Tebe(i ostatni) pozadat, zda by jsi mi to mohl vice vysvetlit a ukazat na konkretnim pripadu.

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to VizMar, mrkni na můj 60 min graf YMka. Zakroužkoval jsem ti pár logických(pro mě) vstupů do trhu. Je tam krásně vidět kde trh respektuje SR levels, Role Reversal, regrese(najdi si zde na fóru dokument od Bubleho), v jakých logických situacích na trhu je dobré vstoupit na 2BR, (trend)double top|bottom. Je dobré si historická data trhu prohlédnout na vyšším time frame, vyhledávat tyto situace a pak se mrknout třeba na 3min graf, jak by asi vypadallo místo vstupu, co se tam vytvořilo za pattern DT, DB, 1-2-3, nebo FinWin reverzní patterny. Je také zajímavé sledovat jak se cena chová na celých číslech a pivotech. TA funguje(narozdíl od názvu jednoho vlákna zde na fóru), chce to jen pár věcí - hodně moc Screen time,NAUČIT SE ČEKAT na to svoje(to své poznáš/přijde s tím screen time)/vědět kdy je dobré obchodovat. Trh je jako příběh kterej se před tebou postupně odkrývá. Dávat si dohromady (jak já říkám 1+1) třeba překoupený vs přeprodaný trh a následný vliv fundamentů , do toho se asi nejvíce zaobírat sám sebou, svojí psychikou, kterou je také dobré zakomponovat do svého deníku a vyhodnocovat kdy blbnu, kdy mi jde nejlépe obchodování a těmito daty si postupně zvýšíš své edge. Toť můj názor nikomu nic nevnucuji, každému bude fungovat něco jiného, trading je asi fakt nejvíce inviduální věc na světě. Je toho hodně, nepůjde to rychle, ale když člověk vydrží a nebude blbnout, dokáže to!

16522

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, vsimli jste si take co je to dnes za divocinu, necham trhy na tri hodky byt a zasednu k tomu pozdeji. V tomto se neda delat rozumny obchod. Ropa jde stranou s nadprumernymy bary a o TF ani nemluvim, tam je sice trh v sirsim pasmu, ale bez sanci racionalne obchodovat. Tolik muj pohled. Jedu se project a zasednu pozdeji.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...