Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak s tim kolem jsem si to rozmyslel, pocasi nepreje. To je dnes promenlive jako trhy. Diky tomu jsem mel vstup short v 16.11 po prurazu posledni s/r a long v 16.33pm s pt na posledni s/r na ktere jsem predtim shortoval. Oba obchody OK. Ted pockam asi jedine na pruraz s/r na hodnote 797.00$. Na CL budu uvazovat o obchodu jedine pokud to vyrazi z TR.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanrak
Pěkně podchycené obchody, ale mě by asi nepustila má strategie kvuli přiliš vysokým SL, které by bylo potřeba ... Já dnes neudelal žádny obchod. Původně jsem chtěl vstoupit do short v 16:06 po druhem odrazu od hladiny 800+ sočasným flipem, ale taktéž to vyžadovalo větší SL než si mohu dovolit, takže jsem jej taky nechal plavat :) ....
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vizmar, pokud se muzu vyjadrit k tvym obchodum - neznam tvuj OS ani parametry tveho systemu, ale evidentne jsi pri prvnich dvou obchodech mel mensi SL nez by bylo vhodne pro soucasnou volatilitu. Myslenku jsi mel dobrou, ale ty volatilni svice te tam hodne potrapily. V poznamkach mas napad: "dodrzovat OS" - to je samozrejme v poradku, ale zkus pouvazovat, jak se vyporadat ve vlastnim OS se zvysenou volatilitou z poslednich dnu. Osobne jsem za poslednich 14 dni podstatne zvysil sve stoplossy, na druhou stranu trh nabizi mnohem vetsi potencial a PT tak mohu nastavovat vyssi. Soucasne jsem v ramci zachovani sve psychicke pohody snizil pocet obchodovanych kontraktu, tak abych se po pripadne serii ztratovych obchodu za sebou nedostal na neprijemne castky. Take bych ti ze zacatku nedoporucoval brat obchody takhle rychle po sobe - v paperu je to sice fajn, ale v live te dva nepodarene obchody rychle po sobe mohou odrovnat na cely den. Je lepsi nechat emoce vyprchat a pockat si na dalsi swing, SR atd. Ten treti obchod je presne to, co jsem zminoval vcera. Pises v poznamkach: "potvrzeno na 5min TF" ale kdyz si otevres 30 nebo 60 min graf, tak uvidis, ze vstupovat do shortu v teto oblasti melo docela malou sanci na uspech. Pro nazornost prikladam screen, kde jsem vyznacil oblasti, kde mela cena v poslednich dnech tendenci se otacet. Zakrouzkovana jsou pak mista, ktera jsem zminoval v minulem prispevku. Na tvem 1 min sice muze byt krasny downtrend, vytvari se ti uz druhe vecko a flip, ale pokud jsi pobliz takhle silne SR urovne z vyssiho timeframe, tak jsou tve sance na uspesny short velmi male. Cervene jsem zakrouzkoval oblast, kde jsi vstupoval do toho posledniho shortu. Na tech 60 minutovych svickach je myslim jasne patrne, jaky problem mela cena s touto urovni a ze ten short nebyl moc rozumny. At se ti dari. Skap "Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

16534

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tip ke studiu pro ty, kteří chtějí nastupovat jinak než drtivá většina amatérů a kteří chtějí splynout spíše s trhem namísto slepého následování svého mechanického systému:

nedám obrázek, aby této "clue" využili pouze ti, kteří se opravdu chtějí učit a pracovat a ne jen slepě koukat do obrázků: můj dnešní nákup na trhu YM v čase 16:54 na ceně 11872, výstup 11913, zisk 200 USD/kontr.

zobrazte si obyčejný svíčkový graf s libovolným timeframem a obyčejné volume a přemýšlejte, proč jsem tam vstupoval a co mě k tomu vedlo a co trh před mým vstupem dělal...

PS. kdo uhodne, kde byla na YM v další hodině po mém vstupu další ideální vstupní oblast - ať už long, nebo short?

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Majkle

tak k tomu tvomu vstupu, vstupoval si na S&R urovni z prechadzajuceho dna a slabom volume, vystupoval si tak isto na S&R z predchazajuceho dna a nizkom volume, trh uz nemal silu ist dalej, bol to aj vidno ako tika.

Dalsie vstupy boli o 1906 do long na tej iste S&R urovni na ktorej si vstupoval predtym spolu s nizkym volume , profit target taky isty ako vystup tvojho prveho obchodu, trh ho dosiahol o 1954 zase nizke volume a S&R uroven s moznostou otocit poziciu a vstupit do tretieho obchodu short pre PT na low dna a S&R uroven na ktorej si vstupoval predtym dvakrat do long.

YM sledujem kazdy den, vstupoval som trosku neskor ako ty, no dnes som skoncil na b/e pretoze som mal pt nastaveny vyssie, to je asi preto ze obchodujem este dost mechancky takze mam na com pracovat.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkl:

podle mě byl důležitej high volume bar v 16:13 a to, že následný swing do shortu prorazil už jen nevýznamě a to s podstatně nižším volume a hned otáčka a vytvoření HH cca na high úsečky s vysokým volume z 16:13. Pak obrat do shortu, opět jen nevýznamný průraz swingu s nízkým volume (falešný průraz) a obrat long. Vše se to odehrávalo na silné SR úrovni 11860, která podpořila odraz. Vstupoval jsi zřejmě na průrazu high svíce na 1min TF a to až na průrazu té rostoucí úsečky, protože předcházející ještě nezavřela alespoň o tick nebo o dva výš, takže jsi chtěl alespoň malé potvrzení, že cena opravdu půjde long. Ten target, jak jsi vybral na 11913 jsi vybral úplně nejlíp jak jsi mohl. Myslím, že takhle to umí zobchodovat málokdo a chce to už opravdu velký cit pro trhy. Já bych ho bral cca na ceně 11904 těsně pod high předchozího swingu. Předpokládám, že jsi na té ceně neměl pevný PT, ale čekal jsi co cena bude dělat na téhle úrovni, zda dojde k průrazu s razantním nárůstem volume nebo odmítnutí ceny a korekci nebo pádu dolů. Je vidět, že jsi to vyhodnotil perfektně a řídil jsi se hlavně volume, které sice s průrazem té úrovně narostlo,ale pak razantně kleslo. Když se na to dívám ještě znovu, tak myslím, že jsi tam neměl pevný PT proto, protože se těsně před průrazem utvořil nádherný 3U, který dával potenciál při průrazu long , že dojde k výraznému momentu a cena proletí tou SR úrovní a chytne stopy obchodníků, co jsou v shortu a postrčí tě to ještě výš. Obchoduji v podstatě totéž na ropě a funguje to velice dobře. Mě by ale určitě vyhodil ten další pokles short a ještě jedno otestování té SR 11860 a to proto, protože mám sám se sebou problém s posouváním SL na BE. Snažím se to odstanit, ale dělá mi to psychicky celkem dost velkej problém. Pořád je prostě na čem pracovat...

To je můj pohled na situaci, ale samozřejmě je možné, že tě k tomu vedlo úplně něco jiného... :)

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...