Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

to Slaughter:

zdravim Te Martine, podobna vec se stava. Je treba v podobnych pripadech pri zmene brokera, obchodni platformy apod. nejdrive vse poradne vyzkouset, nastavit. To muze byt jednou z moznosti ochrany proti podobnym potizim.
Tak at se dari do budoucna.

Jinak dnes zatim na rope jeden short v 9.10am et a SL., na TF jsem na tom o neco lepe. Ale nejak vyrazne se to nehybe. Ten uvodni pohyb jsem nestihl.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

romanrak:

Jinak to nešlo - ostrý účet nejde přepnout na demo. Navíc když jsem to zkoušel na ostro včera, příkazy se odesílaly okamžite, vše fungovalo - a nečekám, že bych si dnes "omylem pletl" ty 2 (slovy: dvě) tlačítka "Save" a "Trade" celou hodinu. Nakonec jsem to udělal jinou cestou v rámci stejné web platformy - o mnoho nul později (td)
A upřímně se přiznám, že mně to vzalo morál i chuť na celej den. Tudíž se na to dneska jen dívám, což je škoda - indexy se chovají ukázkově.

Ať se vám daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VizMar: Snažíš se, poctivě pracuješ a jako KAŽDÝ nováček na to jdeš ... ehm ... ne úplně dobře. Protože z Tebe mám pocit úpřímné snahy, zkusím Ti poradit. Především OS je tady kvůli uchopení trhu a ne naopak. Zkus se zamyslet nad tímhle screenem - dám Ti tam jen šipky, na zbytek příjdeš sám. Je to zdánlivě agresivní vstup. Stačí ale minimální SL a RRR 1:10 máš dost často. Smyslem je, abys začal hledat v trhu zásadní oblasti a ne je skákal odevzdat SL. Ad Tvoje trendové vstupy: Pokud chceš mít malý SL, pak vstupuj jen tak, že si předem stanovený SL umístíš dostatečně pod swing a od něj vypočítáš vzdálenost k příkazu LMT. Na retracementech budeš vyplněn takřka vždy. Držím palce (tu)

16586

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

Ten screen ma zaujal, SL 2,5 bodu je paráda. Takéto vstupy sa zdajú byť jednoduché, ale ono to tak nie je.
Vpodstate vstupuješ do protismeru, občas to prerazí až po SL, inokedy to zas nezasiahne Limit príkaz a si bez obchodu. Proste hra na nervy. Už som sa o to pokúšal ale nakoniec som to pustil. Pravdepodobne som
to ale nemal dostatočne premakané.

Tiež obchodujem DAX, dnešný deň z môjho hľadiska chop, bez obchodu. Obchodujem prierazy RH, 123 ale tým pádom mám samozrejme vyšší SL.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

i já chtěl dnes reagovat na jednu naprosto ukázkovou věc z učebnice ztrácejícího tradera, ale už jsem to nedávno psal trochu obšírněj - je to prostě o vývoji..ono i když člověk chce za každou cenu dobře poradit a sanží se něco člověku, který začíná, vysvětlit a ušetřit ho zdlouhavého studia a slepých uliček, tak to prostě dost dobře nejde, pokud toho člověk osobně nementoruješ a nemáš nad ním velký dohled..a určitě bych lidi netlačil do toho, aby přešli na tvůj styl obchodování..každému sedí něco jiné..ale určitě je dobře dávat tyhle obrázky pro inspiraci - to může lidi neuvěřitelně posunout dopředu, až si to po čase vyhledají zpětně a začnou nad tím obrázkem přemýšlet a možná ho uvidí z nového pohledu...

ale prostě - každý si musí tu cestu vyšlapat sám - je to proces..někomu to trvá dlouho a možná se nikdy ze začarovaného kruhu nedostane, protože na to prostě neni dost systematický nebo kreativní a přemýšlivý...a někdo dokáže vstřebávat věci rychlej a obratněj z nich vyvozovat další věci...a takový člověk si pak může velice snadno všimnout - narozdíl od pasivního "obchodníka" který jen mastí jeden obchod za druhým a sleduje v diskusi pouze kolik kdo vydělal nebo prodělal - třeba naprosto shodných obchodů jako měli dnes VizMar a Tomassc, které oba skončily shodně stop-lossem a které jsou oním učebnicovým příkladem ztrácejícího tradera...to jsou obchody, které denně chytají do pasti tisíce lidí po celém světě na všech možných trzích..a jen tohle "selské" uvědomění může přemýšlivého člověka posunout a dvacet tisíc mil ne pod moře, ale dopředu...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivan:

Já DAXu nevěřím ani dobrý den. Je to volatilní jak blázen, vstupuju výhradně limitem se SL max. 4 body - odpočítaným od logické hladiny. Když to neklapne, je mně to jedno - příležitostí na sl 8 bodů je tam milion, ale to není nic pro mně - to máš pak RRR s bídou 2.
Jednoduchý to je takhle: pokud trh nějakou cenu odmítne na tick přesně 3x, pak nic neřeším ... a SL jak žiletka stačí.

Jak vnímáš a obchoduješ DAX Ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Máš naprostou pravdu. Mimochodem, moc rád čtu Tvoje příspěvky a sleduju Tvůj vhled do trhů. Ale to jen tak na okraj. Jako většina "pokročilých" jsem rezignoval na přesvědčování začátečníků, že tudy cesta opravdu nevede. Reaguju jen, pokud vidím a) kontinuální úsilí b) totální pitomost (to ale ne vždy). A snažím se spíš ukázat další úhel pohledu, nikoho k ničemu nepřesvědčuju, anžto by to bylo jako učit kojence řídit auto.

Ať se Ti daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter: Ako príklad prikladám dnešný screen. Isteže DAX je veľmi nebezpečný trh, preto sa držím na uzde :)/max.1 obchod denne/. Reálne sú z toho 2-3 obchody týždnne. Lepší trh som ale doobeda nenašiel, skúšal som 6E kôli nižším SL, ale je to o držku. Na druhej strane sa mi na DAXe páči, že keď prerazí danú úroveň, tak to jede. A práve toto sa snažím využiť. Dnešný obchod: Snažím sa brať prvé patterny po otvorení, dnes ale Rh 9:03 nebol môj prípad. Takže vstup na Rh 9:21 výstup BE+2, target bol umiestený 20bodov pod vstupom. Kebyže mi tento vstup nevyjde, ďaľsie Rh by som už nebral. Ivan

16592

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Majkl

Mas pravdu ze clovek obcas muze na screen nekoho jineho koukat jak chce a stejne nic nevykouka :-)
Zatim obchoduji zda se zacatecnicky, ale snazime se jit kupredu. Cesta je to urcite zdlouhavejsi nez kdyby cloveka nekdo koucoval.
Mimochodem Ja a Vizmar zrovna aktivne shanime nekoho aby nas koucoval ci mentoroval, abysme se posouvali rychleji, tak kdyby si mel zajem o dva studenty s maximem casu a chtice byt vydelecny trader byli bysme radi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassc:

nejde o to, že by člověk nic nevykoukal - jde o to, že člověk zpravidla ani nekouká..resp. koukat může, ale nepřemýšlí....v tom to je...

ad mentoring) zaprvé by to bylo proti pravidlům diskuse a zadruhé určitě nejsem ve fázi, kdy bych si někoho troufl mentorovat...ale každopádně věř tomu, že to jde i bez toho..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

so mnou vcera TFko vybabralo, najskor trh na troch useckach odmietal uroven 823,5 kym sa mu ju podarilo prerazit, nasledne ju otestoval zhora aby sa hned vratil smerom LONG tak som myslel, ze by to teda nizsie nemuselo ist aj napriek tym skaredym knotom na predchadzajucich useckach pred vstupom, SL som dal jeden tick pod uroven. Nakoniec sa to cele po vstupe zaseklo a islo do haja.. druhy obchod som nebral kedze som bol mierne rozhodeny z prveho a treti je cisto spekulativny (znacim si aj tie), z kruzkov by malo byt jasne preco som nad tym uvazoval.. Slaughter, majkll (tu)

16593

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...