Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

to Majkl:

urcite to jde i bez toho, ale s tim je to rychlejsi a efektivnejsi.
Ver ze nad vetsinou screenu se snazim premyslet, ale kdyz na nekterych screenech vidis pouze vstup a vystup a jenom si domyslis proc a za jakych podminek tam dany trader vstoupil tak se ne vzdy chytnes. Mluvim ted teda za sebe. Nehlede na to ze kazdemu sedi neco jineho..
Takze spis cerpam podnety ke studiu a testovani a nasledneho zlepsovani sveho OS, nez abych se snazil prevzit OS nekoho jineho, coz dle meho nazoru ani dost dobre nejde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomassc:

absolutně to není o přebírání cizího OS..je to o tom, že pochopíš, proč daný člověk vstoupil tam a tam..a jakmile to pochopíš, tak tě to může posunout dál - buď z toho pohledu, že se takovým obchodům budeš vyhýbat nebo že je tohle dobrá situace pro vstup...

viz můj včerejší koment těch vašich dvou obchodů - to nejdůležitější co si z toho lze vzít není to, jak obchdovat stejně jako vy, ale naopak jak v podobné situaci stejně neobchodovat, protože je to evidentně ztrátová situace..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bohužel,
testuji=paperuji něco k 0/v :-( sim učet leze up a live jsem spadl z x790 na x400 a nedokážu se přepnout zas na LIVE čekam až se objeví zas někdo jako PetraSR (a zas mne nakopne do live), nebo jěště pojedu chvilku sim pro stužení a pak to zas rozjedu nic neuspěchám a účet mám jen jeden.
Dnes mne napadlo jak to tady rozebírali kluci, že když jsem v pozici třeba jak dnes a jsem v plusu což jsem byl cca 80 usd tak posunout SL před reportem někam pod 1.nebo 2. poslední svíčku a děj se vůle boží, což by dnes bylo zajímavý, no zas je co sledovat a testovat.
zdarec kocisto

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: :) Zatim jen z povzdali sleduji.... trocha jsem prohloubila svuj DD (zadna tragedie, vse v norme), holt zelenac a jeho zacatky... dnes jsem si ale malem skubala vlasy, kdyz tech tisic dolaru skoncilo na papirovem uctu...
Leto chci vydrzet ale na paperu, presne jak rikas, mam jen jeden ucet a neminim ho prenechat tem chystrejsim a disciplinovanejsim...
Ale mela bych si dat zas nejake pevne datum, kdy prepnu na live, aby mne to nakopavalo ke studiu a k poradne praci, abych leto neproflakala...
At se dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi s tymto bojujem tiez, ale ked pozeram do tej excelovskej tabulky a vidim ako sa zbytocne oberam o profity, skrie ma to este viac ako je ulava pri vyhnuti sa nejakej strate. Oi ta strata je sucast systemu a tym, ze sa jej vyhnem, som vlastne porusil OP. Tento tyzden mi prisla prva skromnejsia "vyplata" nech viem ze peniaze chodia aj opacnym smerom ako len smerom k brokerovi a kolko to cele trva. Ta vyplata vsak mohla vyzerat o dost lepsie keby som nebojoval s emociami typu "co ak bla bla bla".. nech si doplni kazdy to svoje. Snazim sa voci tomu obrnit nech sa deje co sa deje ale zo zaciatku to teda nie je vobec jednoduche, pozna to asi vacsina z nas. Niekedy mam dokonca sto chuti tam davat obchody hlava nehlava kedze aj tie co povazujem za cisto spekulativne su v konecnom zuctovani v nejakom bezvyznamnom pluse.. emocie pri tradingu su vazne len na skodu

k TFku sa dnes radsej nevyjadrujem, skoda reci ked obchodujem co obchodujem

Peta dobre vediet ze zijes ;) drzim palce

nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PetraSR:

Ty zijes devce?
No ja nevim, rika se ze pres prazdniny jsou trhy klidnejsi a teda by tak nemeli divocit ja jsem zvazoval, ze jeste tak tyden uvidim co budou delat a sup tam zas na chvilku. Ja jsem vylezl z x390 na x790 a pak zas dolu na x400. Nemam takovou silu jak ty ze bych si rekl a ted LIVE cely tyden at se deje co se deje, no je tady taky ta varianta nad kterou zvazuji.
Ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo, Rogi: Ziju milackove a velice pozorne sleduji.. Slavo, cumim na tu vyplatu, sikovnej bracho!!! (tu) (tu) (tu)
Rogi, byt tebou, tak si dam pevne stanoveny cil, ktery chci v paperu dosahnout (napr.5000) a pak bych si dala live dle toho, kolik mas povolenych dennich vstupu a kolik max.ztratu chces povolit.
Nebud babovka, ty mas discipliny na rozdavani a urcite neztratis vic, nez si dopredu povolis. Pokud mas jiz system, kteremu veris, tak fic live, jinak system neodzkousis. Proste se rozluc dejme tomu s 500 dolarama a udelej par kliknuti live. Nikdo se nenauci plavat na brehu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peta diky, aj ked este z daleka nie je vyhrane ale predsa len, dalsi krocik k cielu tak snad to nedovrzam.. nejdem sa pytat ako sa ti dari, zato sa necham prekvapit ked prides ze si sla mesiac LIVE so 70% uspesnostou ;) uz som si aj hovoril kde si sa nam stratila, ale mas pravdu mne tiez pomohlo sa na chvilu odmlcat a nejak si to cele v tej hlave utriedit a pospajat suvislosti, tak drzim silno palce

Rogi myslim ze je to len otazka casu, tvoje screeny si tiez vzdy pozriem, takze len vytrvat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi a všichni:

asi si dám na chvilku od fóra pauzu, ať to tady moc neplevelím, ale ještě bych rád něco podotknul k oblasti výstupů..už dlouho pozoruju, tvoje obchody na TF a musím říct, že to dost dobře nechápu...co lidi nutí k tomu vystupovat na PT kolem 100 USD na trhu jako je TF, který stabilně nabízí v průměru minimálně alespoň řekl bych 500 dolarů rozpětí dopolední seance (nevím teď čísla z hlavy, protože to není můj trh ale statistiku mám v počítači)...je strašně kontraproduktivní chodit pro tak malé profity, podívej se na svoje vlastní obchody, jaké procento z pohybů po tvojem vstupu chytáš a kolik necháváš ležet na stole...nemyslím pohyb až do konce seance ale pohyb v nějakém smysluplném měřítku bez zásadnějších korekcí..

a pokud je tvůj jediný argument pro ty ultranízké PT, že vystupuješ na blízké S/R úrovni (viz ta tvoje dnešní zakreslená čára na jakémsi výčnělku z premarketu), pak věz, že tohle žádná S/R úroveň není a je to pouze zdání, které tě zbytečně klame...naprosto stejně jako to dnes ukázal mikky182 ve vlákně "NASDAQ"..přečkáš období boje mezi long/short jen abys vystoupil okamžitě po tom, co se ukáže, že trhu se chce nahoru...to je dost crazy z mojeho pohledu...

tj. můj tip na další studium a vylepšení obchodního přístupu pro všechny pracovité, přemýšlivé lidi - využívejte svých obchodů...když už nastoupíte a riskujete ty peníze, tak z trhu neutíkejte za pár vteřin s minimálním ziskem a nenechte se ukolébat tím, že "je lepší nějaký zisk než žádný zisk" nebo jen kvůli tomu, že prostě nedokážete unést tíhu otevřeného profitu....je potřeba si tohle logicky zdůvodnit a začít to trénovat...a postupně to jde vylepšit...ale pokud na výstupech nebudete pracovat, tak budete neustále promrhávat dobré šance..

PS. konkrétně u TF neříkám, že by měl člověk doufat v tisícidolarové homeruny, ale taky by podle mě neměl chodit pro pár drobných desítek dolarů...profit minimálně kolem 300 USD je podle mě na TF naprosto dosažitelný a měl by být takovým rozumným cílem, aby to vzhledem k risku mělo smysl..samozřejmě to je zobecněné..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...